Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://centruminformacji.tvp.pl/18935442/wiosna-w-tvp - tutaj także o tym, jaka wiosna w Jedynce.

 

Z Jedynki znów spada "Drużyna A". W jej miejscu od niedzieli 8 marca rano powtórki seriali /8 marca Ojciec Mateusz, 15 marca Ranczo, 22 marca skoki/ - brawo, kolejna "genialna" decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Jedynki znów spada "Drużyna A". W jej miejscu od niedzieli 8 marca rano powtórki seriali /8 marca Ojciec Mateusz, 15 marca Ranczo, 22 marca skoki/ - brawo, kolejna "genialna" decyzja.

Jeszcze wczoraj w programie dla prasy uwzględniona była emisja "Drużyny A" w dniach 8.03 i 15.03. Co więcej, od 8.03 mieli nawet dawać nocne powtórki "Drużyny A", co mnie dodatkowo ucieszyło, bo w takim właśnie systemie nadawali ten serial, gdy emitowany był od poniedziałku do piątku. :)

Ja sądzę jednak, że tym razem "Drużyna A" nie spada z ramówki. Bardzo prawdopodobne jest, że powtórki "Ojca Mateusza" i "Rancza" dają tylko jednorazowo 8.03 i 15.03 w porze emisji "Drużyny A". Sprawdziłem program i 7.03 o godz. 17:30 (w standardowej porze kiedy powtarzają "Ojca Mateusza") będą lekkoatletyka i skoki, również 14.03 o godz. 18:30 (w standardowej porze kiedy powtarzają "Ranczo") będą skoki. Natomiast 22.03 od początku nie była planowana emisja "Drużyny A" ze względu na transmisję skoków w Planicy.

W dniu 29.03 (w cenniku) figuruje już emisja "Drużyny A" (około godz. 9:55 i 3:10) - tyle że nie poprawili jeszcze odcinków. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tim - też tak może być. Rzadko patrzę w cennik i może być tak, jak piszesz. Zresztą w czwartek ujawnią program na kolejny tydzień marca /w programie dla prasy/, i wszystko się okaże. Też tak myślałem, że to z powodu braku emisji powtórek w ich standardowych porach /przez sport/ wypada Drużyna A i wejdą odpowiednio Mateusz i Ranczo. 22 marca to już dawno było wiadomo, że będą skoki.

fan tv - przypuszczam, że w wakacje będą powtórki III serii, a od jesieni nowe odcinki, ale ja tylko przypuszczam. Nie znamy jeszcze ramówki wakacyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero będzie w HD jak przeniosą całą redakcję TVP info, Wiadomości, Panorama, Teleekspres na Woronicza do nowego budynku.

 

A tak na marginesie to teraz powinni zainwestować w sprzęt w 4K (do nowego budynku do programów informacyjnych i do pozostałych studiów na Woronicza). Łatwiej jest zrobić z 4K telewizję HD niż na odwrót. A za parę lat 4K to będzie standard. I co znowu wymiana sprzętu z HD na 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawel21 owszem zgodzę się. Powinni inwestować już w sprzęt 4k. Nie ma co się cofać. Ale to horrendalne kwoty. Reżyserkę owszem da się już zrobić w 4K (miksery itp). Natomiast problemem jest brak kamer broadcastowych 4k. Jedynie Sony oraz Hitachi wypuściło taki sprzęt. Ale sony zrobił kamery 4k studyjne z kinówek f55. A Hitachi dopiero testuje w firmie Gearhouse Broadcast swój model, No i nie musze mówić jakie to olbrzymie koszta. Także na razie niech robią dobre HD. A jak to się zużyje to pewnie będziemy mieli już 8K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jedyne studio TVP pracujące w technologi HD. Zostało uruchomione na IO 2008. Z tego studia kamery (max 8 może pracować) oraz reżyserka obsługuje pozostałe studia tv na Woronicza. Kamery sobie tak wędrują. I dlatego mamy dzisiaj program w HD, a kolejny nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakty są takie, że nie mają z czego kupić nowszego sprzętu. Dlatego byłoby najlepiej, żeby na razie opuścili kolejne kanały. Niech dobrze rozwiną, to co już mają. Priorytetem i na pierwszym ogniu, powinny być Wiadomości w natywnym HD. Potem TVP Info, a reszta może sobie jeszcze lata poczekać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że w wakacje będą powtórki III serii, a od jesieni nowe odcinki, ale ja tylko przypuszczam. Nie znamy jeszcze ramówki wakacyjnej.

Ja w wakacje to liczę na powtórki IV serii( a wiosną III), a jesienią to premiera V serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na MŚ w Falun chyba pojechali/wynajęli sobie wóz SD bo studio i materiały/powtórki puszczają w upscalu. :lol2:

Postęp techniczny w TVP idzie wolno. :P

 

EDIT:

W czasie przerwy pomiędzy 1 a 2 serią skoków jest już studio i powtórki w HD - czyżby czytali to forum i "pan Zenek" przełączył magiczny przycisk na Woronicza? :shock:

 

EDIT 2:

Studio po konkursie, powtórki i wywiady znowu w upscalu - teraz to już kompletnie zgłupiałem. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...