Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To było do przewidzenia,że TVP będzie chciało nadawać wszystkie dotychczasowe kanały oprócz TVP 1 SD oraz TVP 2 SD.Zapewne optymalizacja będzie polegała na obniżeniu rozdzielczości kanałów SD tak jak ma to miejsce w jednym z Czeskich multipleksów.

@Suut

Przecież już obecnie TVP 1 HD,TVP 2 HD tak naprawdę tylko udają HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo dla niektórych nie ważna jest jakość, ważne że na ekranie będzie znaczek HD. :lol2: W MUX-3 powinno pozostać 8 kanałów SD, a na kanały HD powinien zostać uruchomiony nowy MUX (nawet w DVB-T2 - dla zachęty do powolnej wymiany sprzętu). A odpowiadając na pytanie - nie zauważyłem (jeszcze) spadku jakości TVP 2 HD na MUX-3. Sprawdziłem bitrate tego kanału i jest w takim samym zakresie, w jakim był. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeżeli oni chcą za TVP1 SD wprowadzić TVP1 HD i pozostałe kanały SD zostawić bez zmian to podziękuję. Dążą chyba do takiej jakości jaka jest na TVP2 HD z satelity. Będzie mydło zamiast HD, zostanie tylko znaczek. W takim układzie już lepiej dać te 8 kanałów SD z przyzwoitym bitrate, tylko te wielgachne loga pomniejszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest przynajmniej jedna zaleta emisji kanałów w HD w DVB-T poza jakością - podczas emisji programów TVP1 czy TVP2 w SD loga tych stacji są olbrzymie i przeszkadzają w oglądaniu a na kanałach emitowanych w HD logotypy są małe i nie są aż tak uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo bo wczoraj na barwach i na lisie bitrate byl od 5 do 6,2 mbit a wczesniej byl do 8.

Skoro wiesz lepiej, to po co pytasz? No i co z tego, że na dwóch audycjach (w danym czasie) było mniej? Może akurat wówczas potrzeba było przydzielić więcej bitrate dla innych kanałów z MUX-3? Tak jak pisałem wcześniej - w dalszym ciągu na TVP 2 HD bitrate dochodzi do 8 Mbit/s (pisząc poprzedni post widziałem jak bitrate osiągał tę wartość, widzę także i teraz - na biegach narciarskich). Wniosek - żadnych zmian na razie nie poczyniono, bo w sumie i po co mieliby to teraz robić? Przyjdzie 15 luty 2014 r., to dopiero wówczas nastąpi "optymalizacja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale gołym okiem było widac ze jakosc jest gorsza a biegow nie ogladalem wiec niewiem ale nawet w porywach do 8 to i tak malo pzed wejsciem tvp rozrywka bylo wiecej i jakosc byla lepsza . ale po 27kwietnia to plusem tych kanałów będzie tylko mniejsze logo bo jakosc to będzie jak sd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylwester - dla mnie w tym roku Dwójka minimalnie przegrała z Polsatem. Nie przyczepiam się do niczego. No może do niektórych wykonawców śpiewających dawne przeboje disco. A poza tym - wszystko dobrze. :)

 

Koncert Noworoczny - po tym co powiedział Kaczyński, myślałem, że to koniec. A po chwili zapraszał na kolejny rok. Świetnie - oby tradycja Koncertów Noworocznych w Dwójce przetrwała jak najdłużej.

 

A dzisiaj - wielki powrót Macieja Kurzajewskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj - wielki powrót Macieja Kurzajewskiego...

Ja nawet nie zauważyłem braku tego pana i jak dla mnie mógłby on w ogóle nie wracać. Zresztą raczej nie cieszy się on wielką sympatią, bo pod artykułami internetowymi o jego powrocie zdecydowana większość ludzi jest przeciwna jego powrotowi. A Szaranowicz już zapowiedział, iż będzie on pobierał gwiazdorskie (czytaj: horrendalnie wysokie) wynagrodzenie tak, jak przed jego zawieszeniem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ktoś napisał wszystkie transmisje Sylwestra były słabe

 

W przypadku TVP problem jest wciąż ten sam od lat , schemat który już dawno temu się nie sprawdził .Kto w góle prowadził tą imprezę ? czy w firmie która twierdzi ,że jest TELEWIZJĄ PUBLICZNĄ i zatrudnia kilka tysięcy ludzi nie ma innych prowadzących ? , i te żenujące idiotyczne wygłupy "kabaretowe" kompletna amatorszczyzna . Jedynie dobrze wyszła promocja tych napojów ,gość celebrował picie jakby to był jakiś rarytas - dobrze ,że się nie udławił na wizji

 

Na TVP Regionalnej były fragmenty Sylwestra z Katowic i Rzeszowa ,jakość transmisji skandaliczna wyglądało jak z magnetowidu VHS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...