Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że Polsat gustuje raczej w jednolitych barwach dla danej kategorii tematycznej czy usługi.

Stąd też odpada ten projekt dla Netii który zrobił kolega @Kostka na innym forum:

fictionpl-netia-2021.png

Odpada też zrobione przez niego:

1. Logo dla kanałów disco polo - tu nazwanych Polsat Polo:

unknown-2021-08-02-T174924.png

2. Logo dla Radio Polsatu (Muzo FM) :

unknown-2021-07-30-T160455.png

 

Za to świetnie wyszło koledze logo Ipli:

ipla-projekcik.png

Tak swoją drogą mam dwa pytania:

1. Jak się nazywa czcionka która teraz będzie używana przez Polsat. 

2. Dałby ktoś radę zrobić logo Telewizji Polskiej na podstawie logotypów TVP1 i TVP2?

Byłbym wdzięczny za waszą odpowiedź na te pytania. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Poland napisał:

Tylko że Polsat gustuje raczej w jednolitych barwach dla danej kategorii tematycznej czy usługi.

No chyba jednak nie bo polsat na swojej stronie umieścił loga różnokolorowe (np. polsat doku, polsat play, polsat seriale itd.)

https://www.polsat.pl/program-tv/#polsatdoku

18 minut temu, Poland napisał:

Tak swoją drogą mam dwa pytania:

1. Jak się nazywa czcionka która teraz będzie używana przez Polsat. 

2. Dałby ktoś radę zrobić logo Telewizji Polskiej na podstawie logotypów TVP1 i TVP2?

Byłbym wdzięczny za waszą odpowiedź na te pytania. 

ad. 1 na innym forum znalazłem taki wpis:

Cytat

Okazało się, że czcionką w nowym logo Polsatu i na ich stronie jest GPP Text (nieoficjalne rozwinięcie: Grupa Polsat Plus Text).

https://forum.media2.pl/viewtopic.php?t=10907#top

ale szukając tej czcionki nic nie znalazłem

ad. 2 nie wiem, może coś pokombinuję, ale nic nie obiecuję

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem pytania

po prostu poszczególne pręgi pomalowałem na różne kolory, a litery poskładałem z innych logo (polsat doku, polsat seriale, polsat games i polsat cafe - o ile dobrze pamiętam)  - ale nie wiem czy o to ci chodziło

a skąd @Kostkawziął czcionkę to trzeba jego pytać

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan MarSag

Ja mam tą czcionkę GPP Text, jak ktoś chce, proszę pisać na priv. A propo tej czcionki, wyciągnąłem ją ze strony Polsatu i skonwertowałem na plik czcionki ttf.

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pan MarSag

Czcionka GPP Text, wersja zwykła: https://mega.nz/file/shhAwL6a#HgWvfnwUpC4uU0YQWQ6JFqmju6anDQdk8kX8abp8lXE

Czcionka GPP Text, wersja cienka: https://mega.nz/file/9g40SJLB#e8VcJ89vp_6aOY9spxsLG4LYCovibMe-MSDCUJcEUq0

 

Mam nadzieję, że to nie jest wbrew regulaminowi tego forum. Podziękujcie mi.

 

Oryginały ze strony Polsatu są w formacie woff2. Lecz je skonwertowałem do ttf.

Edytowane przez Pan MarSag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartosz10 napisał:

a skąd @Kostkawziął czcionkę to trzeba jego pytać

Ja nie wziąłem żadnej czcionki, po prostu przestawiłem odpowiednio literki z wstawionych już logo kanałów Polsatu, pokolorowałem je na inny kolor tak samo jak i te części kuli, no i wszystkiego... w Paincie dokonałem. A przy logo Ipli pomógł jeszcze GIMP jeśli chodzi o formowanie na kulę (wzorek zrobiłem w Paincie tak żeby dobrze się w postaci kulki skomponował).

Swoją drogą, GPP Text to ich własny font (pewnie wykonany/opracowany przez twórców nowej oprawy) i właśnie na stronach Polsatu też taki widnieje. A to, że inny font jest w logo skutkuje to tym, że ten font ma więcej różnych wariantów, które mogą być gdziekolwiek w Polsatach użyte - tak jak np. BBC które ma swój font BBC Reith w kilku wersjach, nie tylko zależnych od grubości, ale też mają nawet wersję szeryfową.

Co do pomysłu @KiriKiri - tak się składa, że parę dni temu zrobiłem coś takiego, no i efekt jest taki jak widać :D

unknown-2021-08-01-T085435.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kostka napisał:

Ja nie wziąłem żadnej czcionki, po prostu przestawiłem odpowiednio literki z wstawionych już logo kanałów Polsatu, pokolorowałem je na inny kolor tak samo jak i te części kuli, no i wszystkiego... w Paincie dokonałem.

czyli tak samo jak ja przy tworzeniu loga polsat music tylko ja używam innego programu ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym poprosić o "poziome" logo Polsatu ze słońcem po lewej stronie oraz ekranową wersje a'la lata 90-te? Przydadzą się też loga dla Polsat Music, Muzo FM, Fokus TV, Disco Polo Music, Polo TV, Vox Music TV, Eska TV, Eska TV Extra, Eska Rock TV,  TV Okazje, TV4 i TV6 na modłe nowego Polsatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innym forum zauważyłem projekty dla TV4 i TV6 autorstwa @Bartosz10 :

Czw-rka-2021.png

Sz-stka-2021.png

Przydałyby się te projekty w jednolitej wersji kolorystycznej dla kanałów tematycznych i z zarówno zrobnieniami jak i oficjalną nazwą.

 

 

W dniu 3.08.2021 o 12:46, Pan MarSag napisał:

Czcionka GPP Text, wersja zwykła: https://mega.nz/file/shhAwL6a#HgWvfnwUpC4uU0YQWQ6JFqmju6anDQdk8kX8abp8lXE

Czcionka GPP Text, wersja cienka: https://mega.nz/file/9g40SJLB#e8VcJ89vp_6aOY9spxsLG4LYCovibMe-MSDCUJcEUq0

 

Mam nadzieję, że to nie jest wbrew regulaminowi tego forum. Podziękujcie mi.

 

Oryginały ze strony Polsatu są w formacie woff2. Lecz je skonwertowałem do ttf.

Podrzuć te informacje też na drugim forum. Może ktoś będzie potrzebował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Poland napisał:

Na innym forum zauważyłem projekty dla TV4 i TV6 autorstwa @Bartosz10 :

Czw-rka-2021.png

Sz-stka-2021.png

Przydałyby się te projekty w jednolitej wersji kolorystycznej dla kanałów tematycznych i z zarówno zrobnieniami jak i oficjalną nazwą.

 

 

Podrzuć te informacje też na drugim forum. Może ktoś będzie potrzebował ;)

to nie jest mojego autorstwa - jak na razie nie mam kont na innych forach

widocznie na innym forum ktoś inny się nazwał podobnie do mnie - albo na odwrót :P

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...