Jump to content
przemek212121

Orange TV – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

tak, to miałem na myśli. Jak nie ma problemu to zmieniaj na satelitę i będzie działało.

Witam,

dzisiaj podpisalem umowe z TP i otrzymałem sprzęt Livebox oraz Sagecom UHD88. Wybrałem opcję Usługa TV przez internet, ale po dojechaniu do domu odkryłem, że mam jeden wolny kabel z anteny SAT, na której lata tv N oraz latał Cyfrowy Polsat. I teraz moje pytania: czy po formalnej zmianie (w TP) sposobu dostarczenia sygnału i podpięciu kabla do dekodera bedzie poprawny odbiór TV ? Czy ustawienie czaszy anteny wymaga jakis korekt ?

Z tego co doczytałem w umowie z TP, korzystają oni z usług ITI czyli ww. tv N, więc teoretycznie powinno działać, ale szukam jakiegos potwierdzenia / być może ktoś miał podobny problem.

Nie ukrywam, ze bardziej ze wzgledow technicznych odpowiada mi system via SAT. Nie bedzie przenoszenia kabli, przciagania w poprzek pomieszczen itd. Poza tym, doczytałem, ze jednak tv przez internet, poki co jest w gorszej jakosci niż przez SAT.

Dziękuję z góry za wszelkie odpowiedzi.

Tak, TV via IPTV ma lepsza jakość przy kanałach SD, przy kanałach HD jest gorzej ze wzgledu na ograniczenie transferu do 8Mb, realnie do zauważenia tylko przy nielicznych kanałach jak EurosportHD.

Anteny nie musisz ustawiać bo N i TP jadą na HotBird więc nic nie musisz korygować

Zawarłeś umowę na Neo+TV (IPTV) formalnie da się zmienić na SAT ale musisz wezwać techników którzy napiszą w protokole wadliwe działanie IPTV, zalecana zmiana na DTH. Poczym ty wysyłasz pismo do TP że chcesz zgodznie ze zgłoszenie ustrerki nr migrować usługę z IPTV na DTH. Po ok. 14 dniach dostajesz telefon z kolejny nr zgłoszenia na podstawie któego musisz się udac do salony TP a tam dostaniesz nowy dekoder i kartę do DTH!

Nie nie patrz jak bym bzdury pisał bo sam to przeszedłem

1 września zniknął mi kanał BABY TV na kanale 114. Posiadam dekoder UHD88 DHT. Czy u kolegów ten kanał normalnie się odtwarza, czy coś stało mi się z dekoderem.

Dodam, że wszystkie inne kanały obieram normalnie bez żadnych zakłóceń.

Mam pakiet Świat HD. Dekoder podpięty jest do INVERTO quad monoblock BLACK Pro na którym działa jeszcze dekoder PACE PVR Cyfry Plus i wszystko śmiga. Antena 80.

Możecie sprawdzić i napisać, bo dzieci mi wiercą dziurę w brzuchu.

Tak, TV via IPTV ma lepsza jakość przy kanałach SD, przy kanałach HD jest gorzej ze wzgledu na ograniczenie transferu do 8Mb, realnie do zauważenia tylko przy nielicznych kanałach jak EurosportHD.

Anteny nie musisz ustawiać bo N i TP jadą na HotBird więc nic nie musisz korygować

Zawarłeś umowę na Neo+TV (IPTV) formalnie da się zmienić na SAT ale musisz wezwać techników którzy napiszą w protokole wadliwe działanie IPTV, zalecana zmiana na DTH. Poczym ty wysyłasz pismo do TP że chcesz zgodznie ze zgłoszenie ustrerki nr migrować usługę z IPTV na DTH. Po ok. 14 dniach dostajesz telefon z kolejny nr zgłoszenia na podstawie któego musisz się udac do salony TP a tam dostaniesz nowy dekoder i kartę do DTH!

Nie nie patrz jak bym bzdury pisał bo sam to przeszedłem

Dziekuje Ci bardzo, ta odpowiedź wyczerpuje temat -dzięki !

Legalnie, z tego co się orientuję to Orange nie posiada żadnego multiroomu.

Musiałbyś zapewne mieć inny dekoder z innym abonamentem.

Witam

Mam pytanie odnośnie: liveboxa 1.0 ,technologii kablowej i dekodera UHD 86. Czy śmiga komuś na tym sprzęcie tak jak należy, w rozdzielczości HD któryś z pakietów N ?

A czemu ma nie śmigać??

Normalny ale już wiekowy modem i dekoder ale jakości obrazu to nie zmienia

Czy jest możliwość rozdzielenia sygnału Funpacku z orange na więcej niż jeden tv?

Oczywiście ze jest zależny o co ci chodzi 20x to samo na rożnych telewizorach to da się zrobić :D:D

Karta nie jest sparowana z tunerem, i o ile jest to biała karta to można jej użyć do podziału. Z czarną kartą chyba nadal nic zrobić się nie da.

Wiesz w tym momencie nie ma co porównywać bo teraz wszędzie dają już UHD 88 jest nowszy i parują go z czarną kartą.

Moim zdaniem Orange daje beznadziejne dekodery jedyny plus to że jest satelita + naziemna.

Nie aktywne usb, na dodatek za dysk musisz płacić duże pieniądze.

Jedyny plus to ze biała karta chodzi w normalnych dekoderach. Bo dzieła orange nie da się używać. A ze teraz wszyscy już dostają czarne, to nie wiem kto i po co kupuje ofertę orange. Ja bym teraz na pewno nie kupił

jeśli wezme FunPack, to telefon musi być podłączony do Liveboxa, to rozumiem, ale co jeśli mam dwa telefony w domu? jak to połączyć? czy tylko poprzez danie przewodu przez cały dom do drugiego pomieszczenia czy jest jakiś inny sposób?

Nie jestem pewniem ale jak wychodzi kabel z dekoder do telefonu to przed telefonem postawic rozdzielacz z 1 kabla na 2 i jeden do telefonu a drugi do drugiego telefonu podepnąć.

Nie mam pewności czy zadziała ale innej opcji by nie było

Z liveboxa wychodzą dwa gniazda ,mam 2 telefony ,oba gniazda są czynne i oba telefony działają w 2 pokojach .Jak ktoś do mnie dzwoni ,to oba telefony działają i można odebrać tam gdzie się jest.Oczywiście jest to jedna linia i jeden numer wychodzący.

jeśli teraz mam umowę na neo + tel (nie w pakiecie) to przechodząc na FunPack, tamte umowy jakby przestają istnieć i obowiązuje tylko FunPack?

wystarczy telefon bezprzewodowy z dwoma słuchawkami? dobrze rozumiem? główną bazę podpinam do livebox, a ta druga tylko do prądu? obie słuchawki będą dzwonić?

Tak ale musi to być DECT. Poczytaj sobie trochę o tym. W zależności od bazy rejestrujesz różną ilość słuchawek, możesz zrobić interkom pomiędzy słuchawkami itp.

Karta nie jest sparowana z tunerem, i o ile jest to biała karta to można jej użyć do podziału. Z czarną kartą chyba nadal nic zrobić się nie da.

czyli spiter zadziała z biała kartą :/ , mam taka :brawo: