Skocz do zawartości

Skoki narciarskie w 16:9


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 7 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

Nawiązuje do wypowiedzi z tematu "Jakość techniczna kanałów TVP"

 

A mnie intryguje jedna rzecz - DLACZEGO dostępna z Cyfry TVP1 potrafi dodać fonię DD 5.1, a nie potrafi dodać flag 16:9.

Przecież sprzedaje wyprodukowany przez siebie sygnał np. do Niemiec - na ARD/ZDF TA SAMA TRANSMISJA jest w pełnym 16:9, a u nas to :censored: ........

 

Zerkałem na Niemieckie stacje, ale jakoś dzisiaj nie zauważyłem aby była transmisja.

 

Odebrałem dosyły z Zakopanego na Eutelsacie W3.

11147 V, SR: 13333, format MPEG-2, 4:2:2

Przekaz identyfikuje się jako 4:3 jednak jest to 16/9 (stąd taki dziwny screen)

zakopane007011147v13333jw4.th.jpg

 

Może 16/9 jest tylko do TVP Sport, a ci co oglądają TVP1 niech się "bujają"? ;)

 

Tak w ogóle to jakiś badziewny ten dosył, nie wiem co za śmieci są w przekazie - aż się DVB Dream wywala i wiesza.... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaz identyfikuje się jako 4:3 jednak jest to 16/9 (stąd taki dziwny screen)

zakopane007011147v13333jw4.th.jpg

 

Może 16/9 jest tylko do TVP Sport, a ci co oglądają TVP1 niech się "bujają"? ;)

To 16:9 przesłane w formacie 4:3, czyli anamorficzny. W studiu dodają tylko czarne pasy i udają, że to prawdziwe 16:9.

 

Tak w ogóle to jakiś badziewny ten dosył, nie wiem co za śmieci są w przekazie - aż się DVB Dream wywala i wiesza.... :?

Śnieg padał i były zakłócenia. TVP na pewno nie ma takiej małej czaszy jak Ty, to w koncu telewizja. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 16:9 przesłane w formacie 4:3, czyli anamorficzny. W studiu dodają tylko czarne pasy i udają, że to prawdziwe 16:9.

To prawdziwe 16/9 tylko trzeba sobie "ręcznie" przestawić.

 

Śnieg padał i były zakłócenia. TVP na pewno nie ma takiej małej czaszy jak Ty, to w koncu telewizja. ;-)

Sygnał po stronie nadawcy i mojej był bardzo dobry. Problemy były na linii moje kodeki - ich stream ;)

 

Aaaa, jeszcze jedno, zgadnijcie jaki bitrare.

 

17 Mbits (sam w to nie wierzę, ale możliwe, że to on powodował kłopoty ze stabilnością softu) ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakaś stacja sportowa nadaje (drugą) ścieżkę dźwiękową bez głosu komentatora w studio? Czasami człowiek wolałby posłuchać atmosfery panującej na zawodach niż ciągle słuchać bezsensownego paplania.

 

To 16:9 przesłane w formacie 4:3, czyli anamorficznym. W studiu dodają tylko czarne pasy i udają, że to prawdziwe 16:9.

To prawdziwe 16/9 tylko trzeba sobie "ręcznie" przestawić.

To właśnie napisałem. Tyle że po przesłaniu do TVP już nie jest prawdziwe, tylko letterbox. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakaś stacja sportowa nadaje (drugą) ścieżkę dźwiękową bez głosu komentatora w studio? Czasami człowiek wolałby posłuchać atmosfery panującej na zawodach niż ciągle słuchać bezsensownego paplania.

W Polsce nie ma takiej stacji, tzn przynajmniej nie ma tak w tych, do których mam dostęp. Nie masz na coś takiego teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, nawet dziś miałem okazję oglądać taki przekaz z Sanoka. Jedna ścieżka to były same odgłosy stadionowe, a druga to nałożony komentarz. Szkoda, że później telewizja wycina taką ścieżkę i zmusza nas do słuchania swojego człowieka przez te półtorej godziny. Miałem nadzieję, że znacie alternatywę dla przekazów - nie wszystko można tak obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych kanałach sportowych to drugiej ścieżki się nie uświadczy.

Ta dodatkowa ścieżka dźwiękowa, może być wykorzystana, kiedy sygnał jest oferowany do kilku stacji TV (nawet zagranicznych). Dodawany jest komentarz "ludzi z innej stacji" i można puszczać do odbiorców.

 

No, ale to nie temat o dźwięku, a proporcjach obrazu i skokach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z takim przekazem poradzą sobie "zwykłe" tunery?

Nie wiem :)

Z tym, o którym mowa, to nie poradziły by sobie. Był on w formacie 4:2:2 ("normalna" telewizja jest w 4:2:0 - PAL), do jego odbioru potrzebny jest specjalny tuner lub karta DVB z odpowiednimi kodekami (np. Elcard).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nienawidze tych czarnych pasków podczas transmisji sportowych. To jest po prostu wkurzające tym bardziej, że wszystkie mecze na PS są właśnie w formacie 4:3 i wogóle traciło się chęć dalszego oglądania czy to siatkówki, piłki ręcznej, bobslejów (buaahahahah, kto to ogląda? :lol: ) czy w końcu piłki nożnej! Gdy na tvp lecą skoki natychmiast przełączam na Eurosport - po pierwsze - obraz w pełnej okazałości, po drugie - lepszy komentator :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to obraz powinien być dostosowany do dyscypliny :-)

Np. F1 może być 16:9, ale piłka kopana tylko 4:3 aby proporcje toru, czy boiska były zachowane. Skoki mogą być 16:9 bo skocznia i zjazd długie są. I tak podsumowywując:

 

4:3

Piłka nożna, ręczna, siatkówka, koszykówka, boks, snooker/bilard, poker, golf itd.

 

16:9

Skoki, F1, biegi na 100m (bo na 400 już 4:3), pływanie, rajdy - bo drogi wąskie są itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...