Skocz do zawartości

Skoki narciarskie w 16:9


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiejsza transmisja ze skoków narciarskich na antenie TVP1 była przeprowadzona w formacie 16:9. Tak było w Gdańsku. W innym regionie była ona w 4:3. A jak było u Was?

Osobiście cieszę się z każdej emisji w 16:9. Ale tym razem byłem wściekły ponieważ nie widziałem napisów -- były zbyt małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że TVP mogła ciągnąć sygnał w HD. Obraz był panoramiczny. Pole w poziomie także było większe.

 

do eurosportu dochodzi też panoramiczny obraz, tylko że oni umieją przekształcić na 4:3. A to co daje TVP to ani 4:3 ani 16:9 - to poprostu TVP :)

 

Edycja Burli: Nie cytujemy posta jeśli odpowiadamy zaraz pod nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie może być prościutkie - pod górnym paskiem jest logo tvp sport gdzie - chyba - transmisja zaczyna się wcześniej a potem tylko dołączają tvp1. Poza tym to nie 16:9 tylko śmieszne paskowanie.

 

 

I to jest chyba najlepsze wytłumaczenie tej dziwnej panoramiczniści w czasie transmisji- jedyne co było przez to lepsze to długość nart :lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczenie może być prościutkie - pod górnym paskiem jest logo tvp sport gdzie - chyba - transmisja zaczyna się wcześniej a potem tylko dołączają tvp1. .

W takim razie jak wyjaśnić fakt, że po bokach było widać to, czego nie było widać na Eurosporcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że były to format 16:9.

 

Jak dobrze pamiętam to bodajrze we wrześniu (w tym roku po wakacjach) podczas finału Letniego Konkursu Skokoków Narciarskich w Niemczech też TVP pokazywała te zawody w formacie 16:9. Były pasy na górze i na dole. Byłem zdziwiony jak zobaczyłem, że są w formacie 16:9 pokazywane.

Zawody te odbywały się bodajrze we wtorek i około godziny 15:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@burli

Twojego postu nie rozumiem

 

@Łukasz

To chyba o niczym nie świadczy w pewnym sensie. Typowy format 16:9 zajmuje cały ekran panoramicznego telewizora, ale np. wiele filmów jest w 16:9 z tym że to 16:9 wcale nie musi obejmować całego ekranu - bo przecież te proporcje równie dobrze byłyby nadal 16:9 na połowie ekranu - jeśli "obciąć" po równo. Popatrz na C+Film - tam jest teraz od groma filmów 16:9 z paskami u dołu i góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...