Skocz do zawartości

Skoki narciarskie w 16:9


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będzie panoramicznego obrazu.

Po co to robią? Nie wiem. Może dla szpanu? Gdyby to był format 16:9 to film/sport wyglądałby inaczej. Mówiąc obrazowo wideo 4:3 na tv panoramicznym powoduje pewne zniekształcenia, np. postacie są znacznie grubsze niż w formacie 4:3. Można to korygować różnymi opcjami co mnie akurat nie odpowiada, ale niektorzy są innego zdania. Paski na M jak miłość tego nie zmieniają bo to nie jest format 16:9. W 16:9 obraz wygląda inaczej.i wcale nie musi wypełniać całego ekranu - na C+Film wiele filmów w 16:9 jest "opaskowane". W 16:9 najbardziej widoczne już na pierwszy rzut oka jest to że postacie są wyraźne chudsze niż przy 4:3 - cały czas piszę o tv panoramicznym. Wręcz wydaje się to dziwne bo jest się przyzwyczajonym do 4:3 i pogrubionych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli rzeczywiscie nie jest to "prawdziwe" 16:9, to dosc duzo ludzi moze sie nabrac na taki format :!: Po co zatem obnizanie, znaczka TVP2 , ponizej czarnych pasow :?: Duzo moich znajomych i ludzi z rodziny daje sie na to nabrac, mowiac:" oooo... TVP lub TVN, nadaje juz w 16:9, czas wiec na zmiane telewizorow na te z kineskopem w formacie 16:9", a tu taka kicha........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja sie bardzo ucieszylem ze nadaja w pseudo 16:9, na dole jest telewizor 16:9 i mozna ustawic aby telewizor obciął pasy i pozostal sam obraz.

 

Przykro sie robi, ze żadna polska TV nie nadaje w prawdziwym 16:9 jak te Niemieckie, coraz wiecej ludzi ma telewizorki 16:9 i powinni isc z duchem czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie są one w 16/9. Są tylko czarne paski na górze i na dole, ale to nie jest panoramiczny obraz. TVP zanim by się wziął za takie coś to ho ho, trochę by musiało minąć. Posiadam telewizor panoramiczny i mam dowód, że tvp nie nadaje w panoramicznym obrazie skoków. Między spłaszczonym obrazem a panoramicznym jest wielka różnica. 8)

 

 

CYFRA+ FAN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...