Skocz do zawartości

Skoki narciarskie w 16:9


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno nie są one w 16/9. Są tylko czarne paski na górze i na dole, ale to nie jest panoramiczny obraz. TVP zanim by się wziął za takie coś to ho ho, trochę by musiało minąć. Posiadam telewizor panoramiczny i mam dowód, że tvp nie nadaje w panoramicznym obrazie skoków. Między spłaszczonym obrazem a panoramicznym jest wielka różnica. 8)

 

 

CYFRA+ FAN

 

A niemasz opcji rozciagniecia obrazu? wtedy bys niewidział loga ale bys miał juz normalne panoramiczny obraz.

 

A teraz z których krajów idzie sygnał 16:9

Finlandia - nie

Norwegia - tak

Szwajcaria - tak

Niemcy - nie (bo RTL a nie ZDF realizuje)

Austria - nie

Polska - ? się okaże

Czechy - chyba nie ale w tym sezonie sie zawody nieodbyły

Słowenia - chyba nie dziś słowenska tv rozciagała obraz z 16:9 do 14:9 a nie jak eurosport do 4:3 ale oni normalnei tez 4:3 nadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje tak.Jak wcześniej było mówione obraz produkuje jakaś tam Norweska TV.ARD ten namiot jest dlatego że oni maja tam własne studio,robią wywiady itp.Wystarczy dobry telewizor z opcją rozciągnięcia obrazu i można się cieszyć Fullem.A mnie to zaczyna wkurzać.Myślałem że jak było TCS to oni robili na Fulla i myślałem że będzie OK.Ale gdy zaczęy się skoki w Vikersund wkurzyłem się i przełączyłem na Eurosport,gdzie chyba oni sami sobie produkują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla czego był tam namiot ARD :?::?::?:

ARD poakzuje zawody skokow oprocz Niemiec i Austrii bo tamte pokazuje RTL

Moim zdaniem produkowane są dwa światowe przekazy rónoległe:

1. 4:3

2. 16:9

i stacja sama sobie wybiera w jakim standardzie chce pokazywać zawody.

TVP nie chce zostać w tyle wiec wybiera ten niby format 16:9 ? ;)

Nie jest jeden przekaz jak tv sobie wybierze jak idzie 16:9 to grafiki sa zwezone zeby tv ktore chca nadawac 4:3 mogli wysrodkowac obraz tak jak eurosport i miec pelna grafike

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co nadaje czasami TVP (paski na dole i gorze) to nie jest format 16:9 tylko letterbox (Niektore audycje sa robione w panoramie i zeby nie tracic zadnych fragmentow obrazu na ekranie o proporcjach 4:3 i zmiescic caly kadr w nalezytych proporcjach dodaje sie czarne pasy na dole i na gorze ekranu)

Tak wogole to http://www.film.org.pl/dvd/format_obrazu.html jest umieszczony calkiem dobry artykulik na temat roznych formatow obrazu...

 

Edycja Burli: Poprawiłem łącze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozumiem czemu nie chcecie zeby transmisje skoków byly w 16:9. Przeciez wtedy sie o niebo lepiej oglada transmisje, tylko musi byc dobra jakosc obrazu, zeby bylo widac wyniki na ekranie, bo wszystko jest mniejsze niz przy 4:3.

 

Bardzo załowalem ze Polsat nie transmitował MŚ w ręcznej w 16:9... Niemiecka TV tak robiła... extra sie tam ogladalo, ale wiadomo nie dało sie słuchać tego języka, wiec trzeba było dać na Polsat...

 

Mówię to z punktu widzenia posiadacza TV 16:9... Oglądajac skoki na 4:3 to chyba jednak lepiej by bylo zeby nie było pasów i miec wieksza czcionke na ekranie, wiec chyba Was jednak rozumiem.

 

Ale filmy fajniej się oglada w 16:9 nawet na TV 4:3, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...