Skocz do zawartości

Tunery HD od firmy Manta


markar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, używam CAM'u Cyfry+ HD. Miałem 11-tkę, ale przy okazji afery z problemami dotyczącymi transpondera 11,411H byłem jednym z nielicznych szczęściarzy, którzy zdąrzyli jeszcze wymienić sobie Cam na wersję "4".

 

A dlaczego używam modułu, a nie czytnika? Patrz posty wcześniej:

 

Jedyna rzecz, jaką zauważyłem, to każdorazowa zwiecha na transponderze 11,662V (RedLight HD i Hustler HD- głównie na tym drugim). :cry:

 

Na razie wszystko wskazuje na to, że na module Cyfry+ nie ma problemu ze zwiechą na 11,662V. :curious:

 

Pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Miałem 1 restart 02.01 przy włączeniu ze standby - pierwszy raz od momentu jak odkryłem przyczynę restartów (dysk podłączony przez USB). Też mnie to zdziwiło. 01.01 nie chciało mi dekodować TV4 i musiałem przeskanować tp z tym kanałem. Wtedy odkodowało.Ale Manta lubi się też wyłożyć przy edycji kanałów czy też wyciąganiu karty z czytnika w trakcie oglądania. Masz tylko podłączony kabel HDMI czy inne jakieś: euro, chinch, usb etc...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi tuner już 7 dzień z podłączonym dyskiem bez restartu i kasującym się starym EPG. Kiedyś - nie dość, że wykładał się po 4,5 dniach to jeszcze EPG często nie kasowało się.Jest jakiś element instalacji, który powoduje te 2 przypadłości. Może wykorzystanie euro złącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój egzemplarz chodzi bez wyłączenia z prądu od 04.01 ale z każdym dniem coraz wolniej i coraz bardziej zmulony. Najstarsze epg mam z 12.01 a mamy 17.01 . Co prawda pobiera epg 2 audycje do przodu na danym tp ale dopiero jak się na niego przełączę. Starego nie kasuje. Grozi "wybuchem" prędzej czy później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przewidziałem to. Wrzuciłem kanał z czeskiego Skylinka i wcisnąłem przycisk info. Wyświetliła się jedynie nazwa kanału bez całej reszty po prawej stronie. Nie reagował na pilota ani przyciski tunera. Wyłączyłem go, a po włączeniu błyskawica. Wniosek jest zatem taki, że tuner jak już dłużej sobie pogra- u mnie 2 tygodnie- to flash mu się zapcha i trzeba go położyć. U mnie już wczoraj miał problem z odkodowaniem ESP Polish oraz ESP2 Polish a dziś nie odkodował Nickelodeon HD. Po wyłączeniu wszystko wróciło do normy.

@A&G :kiedy miałeś ostatnie wyłączenie, że tak ładnie EPG kasuje? U mnie się zaczęło psuć po 7 dniach. Przez 7 dni ładnie się kasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie nie pamiętam, ale pewnie ostatni restart (jeden w ciągu całego dnia) miał miejsce 16.01. No może już 17.01, bo było chyba już po północy. Ale na przykład wczoraj za nic w świecie nie chciał mi (nie mógł) o żadnej porze odkodować Hustler HD. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Wywaliłem już dawno temu z tunera moduł Cryptoworks oraz kartę MTV i tunerek chodzi już 4 tydzień bez celowego wyłączenia. EPG pobiera się i kasuje. Aż dziw, że tak mało jest ofert sprzedaży tego tunera (chyba z powodu małego zainteresowania). A w jedynym sklepie, który oferuje Manty można go mieć już za 400 PLN. Warto dopłacić parę złotych niż kupować Fergusony z prockiem Ali..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Kupiłem nowy tuner Manty HD8000 za 239 PLN. I muszę przyznać, że nie dość że super cena to jeszcze model ten jest lepszy od HD9000. Odbiornik bardzo stabilny, nigdy się nie zrestartował przy wyszukiwaniu i tworzeniu listy ulubionych. Paski sygnału oddają w końcu faktyczną jakość i siłę sygnału - a nie jak w modelu HD9000 -wszystko na 99%.Kompaktowe kształty sprawiają, że jest praktycznie niezauważalny- HD9000 to przy nim kolos. 2 czytniki i 2 wejścia na CAM- chodzi karta NC+ i MTV jednocześnie oraz moduł CI+ od CP. Moim zdaniem przyczyną restartów w modelu HD9000 było albo wyjście SCART albo podłączanie USB na włączonym odbiorniku. Żaden Ferguson się z nim nie równa- poza modelem HF 8900. I jakość obrazu identyczna jak w HD9000. Aż dziw, że modele wycofane przez Mantę - no ale ludzie szukają wodotrysków w tunerach. A tuner ma dekodować kanały, dawać super obraz i nagrywać. A tunery Manty spełniają ten warunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żadnych restartów a ma HD8000 prawie 2 tygodnie. Karta TNK oraz moduł CI+ od CP. Dysk 2,5' zasilany przez HD8000. Ważne by dysk podłączać na wyłączonym odbiorniku bo u mnie na jednym z modeli HD9000 było uszkodzenie na płycie spowodowane wpinaniem dysku na włączonym odbiorniku. Takiej informacji brakuje w MENU odbiornika.

ale jest sporo negatywnych opinii

Gdzie je masz? Jeśli liczysz na wodotryski typu obsługa serwisów internetowych to nie tu ale jako odbiornik satelitarny gdzie bezproblemowa działają 2 karty i 2 moduły jednocześnie to nie ma lepszego za te parę groszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zmojego punktu widzenia nie kupował bym tego tunera, firma Manta zaniedbała i nie ma już wsparcia softu itp.

 

Ja osobiście proponował bym ci z rodziny Amiko (Fergusony odradzam).. wsparcie zawsze, cena bd.

 

Niedługo wejdzie AMIKO mini HD Combo SE jeśli potrzebujesz inną wersje zerknij na http://amikostb.com/?q=products&sub=stb prawie wszystkie modele do kupna możesz znaleźć na stronach w :szukaj::google: lub na aukcjach, wszystkie modele posiadają Polskie menu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...