Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem nie mam tvp2 po aktualizacji softu. Zdaje sobie sprawę że tvp2 przeszło z sd na hd i że trzeba przeszukać kanały i tak robię, ale na liście nie wpływa to w żaden sposób... na 1 TVP1 na 2 TVN-HD. Zastanawiam się bo szukałem i za pomocą "przeskanuj kanały z oferty n na kartę", oraz całościowo z hotbird. Jednak lista cały czas taka sama. Czy najpierw trzeba osunąć wszystkie kanały ? Mógłby ktoś pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Problem z dyskiem USB.

Probowałem juz dwa dyski USB, przyznam sie ze jeden dosc stary standardu ATA a drugi nowszy SATA.

Oba zasilane tylko przez kabel USB.

Czasem jest taki problem ze przy odtwarzaniu (bardzo rzadko przy nagrywaniu) zatrzymuje sie obraz i dysk mruga i mruga.

Pojawi sie tez napis ale nie zawsze "drive speed to low" cos takiego.

Ale ja podejrzewam ze to jest problem z wydajnością prądową z wyjscia USB w tym dekoderze.

Jak w tym starszym dysku podlączyłem dodatkowe zasilanie 5V to nie zauwazylem problemu.

W tym nowym nie moge podłączyc zasilania dodatkowego.

 

Po drugie akurat w tcyh pudełkacg co mam nie rozwiaze sprawy dodatkowe zasilanie bo jak cały czas będzie to dodatkowe zasilania

to przy wyłączeniu dekodera i włączeniu dysk nie wystartuje.

Czy miał ktos z tym problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż w opcjii systemowej wybierz przywróć ustawienia fabryczne i po tym wyszukaj kanał z n na kartę - powinno być

Niestety nadal nic :( Jakieś inne sugestie? cały czas ta sama lista kanałów, nawet do powrotu do defaultowych ustawień.

 

Ile czekacie na zaksięgowanie wpłaty w N na kartę ? Ja 4dzień i dalej nic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem taką sytuację że zniknęła mi TVP2 po zmianie na TVP2HD (dodatkowo wcięło kilka innych programów np.AXN) U mnie wyglądało to tak że faktycznie przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło, po tej operacji przeskanowałem całego satelitę (nie tylko kanały NNK) i TVP2HD znalazło się, co prawda nazwa kanału w menu to było coś takiego - przykładowo CH3124 czy jakoś tak i musiałem ręcznie zmienić nazwę. Co do czasu oczekiwania na zaksięgowanie doładowania to 4-7 dni to standard. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do X8 support - 11 kwietnia 2012 dostałem odpowiedź w poruszanej kwestii konfliktu pilota od dekodera z telewizorem (telewizor przejmuje komendy) X8 support napisał cytuję:

"Tak jak opisywałem. Przygotujemy specjalny pilot który ( przy zmienionym oprogramowaniu ) będzie obsługiwał odbiornik ale nie powinno to powodować konfliktu z odbiornikiem TV.

Proszę o cierpliwość. Takie rozwiązanie wymaga trochę czasu.

Poinformuję kiedy taka opcja będzie już możliwa ( myślę że niestety około miesiąca )"

 

:read: Minęły grubo ponad dwa miesiące i nadal nie mam żadnej informacji co dalej w tej kwestii. Prosiłbym o zajęcie jasnego i klarownego stanowiska przez X8 support czy coś mają zamiar zrobić w tej sprawie tak jak obiecywali czy mam zmienić sprzęt do NNK na inny bo odbiornika tv raczej nie zmienię. A nie lubię czekać w nieskończoność i po każdej zmianie kanału w dekoderze regulować telewizor :(

Witam,

Proszę o kontakt na PW w sprawie pilota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż w opcjii systemowej wybierz przywróć ustawienia fabryczne i po tym wyszukaj kanał z n na kartę - powinno być

Niestety nadal nic :( Jakieś inne sugestie? cały czas ta sama lista kanałów, nawet do powrotu do defaultowych ustawień.

 

Ile czekacie na zaksięgowanie wpłaty w N na kartę ? Ja 4dzień i dalej nic :(

Aktualizacja oprogramowania nie ma nic wspólnego z tym problemem. Problemem jest prawidłowy odbiór sygnału z transpondera Polsatu ( 12 265 pol. V ).

Sprawdź proszę czy posiadasz sygnał na tym transponderze ( menu - instalacja - instalacja anteny - transponder i wybierz 12265 ).

Myślę że sygnał będzie zbyt słaby. Jeżeli nie będzie sygnału z tego transpondera odbiornik nie będzie mógł go zeskanować i tym samym nie pojawi się on na liście. Aby uzyskać prawidłowy sygnał należy dokonać korekty ustawienia anteny i konwertera. Po uzyskaniu sygnału na tym transponderze przeskanuj ponownie satelitę i wszystko wróci do normy.

Witam wszystkich.

Problem z dyskiem USB.

Probowałem juz dwa dyski USB, przyznam sie ze jeden dosc stary standardu ATA a drugi nowszy SATA.

Oba zasilane tylko przez kabel USB.

Czasem jest taki problem ze przy odtwarzaniu (bardzo rzadko przy nagrywaniu) zatrzymuje sie obraz i dysk mruga i mruga.

Pojawi sie tez napis ale nie zawsze "drive speed to low" cos takiego.

Ale ja podejrzewam ze to jest problem z wydajnością prądową z wyjscia USB w tym dekoderze.

Jak w tym starszym dysku podlączyłem dodatkowe zasilanie 5V to nie zauwazylem problemu.

W tym nowym nie moge podłączyc zasilania dodatkowego.

 

Po drugie akurat w tcyh pudełkacg co mam nie rozwiaze sprawy dodatkowe zasilanie bo jak cały czas będzie to dodatkowe zasilania

to przy wyłączeniu dekodera i włączeniu dysk nie wystartuje.

Czy miał ktos z tym problem ?

Niestety, wydajność prądowa wyjścia USB to około 1A. Jeżeli to za mało to niestety trzeba zmienić dysk na inny.

Ale teraz chciałem poruszyć wątek HDCP.

Podłączałem monitor przez HDMI->DVI i oczywiscie czarny obraz bo jest HDCP.

Ale poco jest to zabezpieczenie przy kanałach FTA ?

Jeśli można nagrać na USB i jest to nie kodowane to jaki sens ma zabezpieczenie HDCP na wyjsciu HDMI ?

Druga sprawa to moze w końcu platforma N potraktuje kanały ogólnodostępne TVP1, TVP2 itd jako FTA.

Przeciez jak są nadawane z nadajników naziemnych to każdy może dobie to nagrać na tunerze naziemnym i jest to niekodowane.

HDCP na złączy HDMI jest wymagane przez dostawcę systemu kodowania czyli CONAX. Nie ma możliwości częściowego ( np. dla FTA ) lub całkowitego pominięcia tego zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nowe oprogramowanie jest już dostępne w Państwa odbiornikach.

W Laboratorium pojawiła się funkcja pozwalająca zachować listę kanałów po ponownym przeskanowaniu odbiornika.

Zmodernizowano silnik LCN ( komunikat o wykryciu zmian w ofercie programowej powinien pojawiać się rzadziej ).

Wprowadzono szereg drobnych modyfikacji poprawiających stabilność pracy odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem w zakładce "Laboratorium Opticum" zachowanie własnej listy kanałów, przeskanowałem listę kanałów NNK i wszystkie moje ustawienia, cała misternie ustawiona lista kanałów ... została na swoim miejscu :jupi: Tego mi było trzeba :smile: Śmiało mogę powiedzieć że teraz komfort wyszukiwania nowych kanałów i skanowania satelity jest prawdziwą przyjemnością. Nareszcie ! Dzięki ! :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byście porównali ten Opticum X8 z ITI 2849 pod względem:

 

1. jakości obrazu HD

2. szybkości przełączania kanałów

3. stabilności pracy (czyli nie zawieszania się)

 

Rozumiem, że w każdym z nich mogę bezproblemowo ustawić wersję językową na "oryginalną"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem i nie wiem skąd się bierze. Moja instalacja to twin i jedno wyjście z zezem na Astrę i dekoder HD2000 i drugie wyjście na Opticuma i poprzez przelotkę na HD5000. Do momentu aż nie kupiłem i nie podłączyłem Opticuma wszystko było cacy. Po podłączeniu X8 taki układ pracował jakiś czas i skończyło się awarią konwentera. Instalator wymienił mi konwenter i dekodery Cyfrowego Polsatu działają bez problemu, natomiast jak podłączam Opticuma to nie widzi on częstotliwości 11449, 11411, 11393, 11471, muszę się bawić ustawieniami w dekoderze zmieniając częstotliwość pracy LNB i włączając 22kHZ aż do uzyskania sygnału z 11449, ale wtedy tracę transpondery całego Hot Birda. Podejrzewam że Opticum jest walnięty... Masakra... Może jakiś znawca tematu powie o co chodzi... Narazie mam zamiar Opticuma wyrzucić przez okno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@X8 support, podczas przedostatniej aktualizacji coś się posypało i jak się wyszukuje kanały z satelity to nie można rozpoznać, które są kodowane, a które FTA. Poprawcie, aby podczas wyszukiwania kanałów dekoder rozpoznawał kanały kodowane ($ obok nazw, np. $TVN HD, $TVN Style HD) tak jak wcześniej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Piotrekk... miałem tą uwagę napisać, poza tym to przy tworzeniu listy ulubionych przydałby się podgląd kanału.

 

Mam ten tuner ale COMBO... Jak ustawić aby po włączeniu tunera automatycznie "aktywna" była lista ulubionych, bo co włączę go to aktywna jest lista wszystkich kanałów...

Też tak macie, że jak się ten dekoder włączy, to tv nie wchodzi automatycznie w tryb AV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapisałem listę i zeskanowałem satelitę. Ze zdziwieniem spostrzegłem, że pomimo zapisanej listy niektóre kanały zniknęły z pozycji na które je ustawiłem (np. TV DISCO z poz. 25). Czy ktoś zauważył coś podobnego?

 

Ponadto, już 2 krotnie odbiornik sam się wyłączył. Nie zdarzało się to nigdy wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@twpe - Osobiście skanowałem kanały dwukrotnie, raz tylko listę NNK a następnego dnia całego satelitę. I wszystkie programy pozostały na swoich miejscach. Nie zauważyłem żeby dekoder samoczynnie się wyłączał, natomiast wczoraj wieczorem "skacząc" po kanałach nagle na TVP1HD ukazał się napis "Brak dostępu" Musiałem wyłączyć i włączyć urządzenie żeby program wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu pokazał się mój "ulubiony" komunikat że wykryto zmiany na liście kanałów N. Mając na uwadze to że mam włączoną funkcję zachowania własnej listy kanałów w Laboratorium Opticum, postanowiłem przeskanować listę N. I tu spotkała mnie nie miła niespodzianka, dekoder w trakcie skanowania listy N zawiesił się. Po 15 minutowym oczekiwaniu na jakiś ruch, musiałem wyłączyć zasilanie włącznikiem z tyłu obudowy ponieważ na pilota nie było żadnej reakcji. Po ponownym uruchomieniu dekoder był wyczyszczony ze wszystkich kanałów tv i moich ustawień. Po skanowaniu całego satelity nie miałem programów z listy N, kanały tv zaczynały się od pozycji nr 100, więc następnie wyszukałem osobno kanały z oferty NNK. Po tym zabiegu wszystko wróciło prawie do normy, prawie bo podczas układania listy kanałów zorientowałem się że brakuje kanałów WaterPlanet i NovelaTV. Ponowne skanowanie całego satelity nie dało żadnych rezultatów, wymienionych wcześniej programów brak :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten dekoder to jeden wielki bubel, odradzam przyszłym użytkownikom podłączania drugiego dekodera przez przelotkę, w pewnym momencie po prostu dekoder ulegnie awarii, moja przygoda z n na kartę tak szybko jak się zaczęła, tak szybko się skończyła, nie warto w to inwestować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi wyskakuje, że znalazło nowe kanały NNK to ja olewam to... i wam też tak radzę.

 

@zaaw, Co masz na myśli pisząc: "odradzam przyszłym użytkownikom podłączania drugiego dekodera przez przelotkę, w pewnym momencie po prostu dekoder ulegnie awarii" O jaką przelotkę chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CRSMTH, przy wejściu antenowym masz drugie wejście oznaczone symbolem "LOOP" które jest przelotką na drugi dekoder - czyli na jednym kablu możesz mieć podłączone dwa urządzenia, jak poczytasz parę postów wstecz znajdziesz jak opisałem swoją konfigurację dekoderów, od momentu kiedy włączyłem Opticuma zaczął świrować mi twin, dwa razy był wymieniany bo co róż się psuł, na końcu sam Opticum tak zaświrował że przestał widzieć sygnał z anteny, sprawdzone bo na innych instalacjach też nie działa, albo trafiłem na jakiś wadliwy egzemplarz albo tak jest z tą firmą, w każdym bądź razie na pewno nie kupię już n-ki na kartę, to moja subiektywna ocena, tyle w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co jest grane ale nie dalej jak wczoraj po pojawieniu się komunikatu o wykryciu zmian na liście kanałów N i zawieszeniu się dekodera w trakcie skanowania listy N (co opisałem kilka postów wcześniej) dzisiaj znowu mam ten nieszczęsny komunikat :evil: Nie sądzę żeby codziennie następowały zmiany w ofercie NNK, tym bardziej że po zrobieniu tegoż skanowania żadnych zmian nie ma. Trochę mi już ręce opadają ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...