Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ad.

Czy ten dekoder przesyła jednocześnie sygnał poprzez wyjścia cyfrowe i analogowe?

W iti-2849st niestety po przełączeniu na tryb cyfrowy (np. 720p) "złącze SCART jest wyłączone" i działa tylko HDMI.

 

trochę namieszałem - okazuje się że w iti-2849st, w SCART jest wyłączona tylko wizja, fonia jest dostępna

 

ale czy ktoś może potwierdzić, że w opticum, przy włączonym HDMI fonia jest dostępna również w SCART (EURO)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u Was też podczas filmów na TVN i TVN7 (nie wszystkich i głównie wieczorem) wyświetlane są napisy z tekstem PL ? Jest jakaś opcja żeby to wyłączyć czy to nadawca nas tak uszczęśliwia ?

Jeśli pokazują Ci się napisy, to SUB-T na pilocie powinno je wyciąć (opcja "Wyłącz")

 

Czy ten dekoder przesyła jednocześnie sygnał poprzez wyjścia cyfrowe i analogowe?

Tak, obraz u dźwięk są jednocześnie na HDMI i na SCART.

 

Czy jest możliwość używania nowej funkcji hbbTV wprowadzonej ostatnio przez TVP na tym dekoderze? Czy jedynie przez sygnał naziemny na TV?

HbbTV od TVP jest nadawane o ile mi wiadomo tylko na TVP1 HD w DVB-T. Na satelicie serwisu brak, ale nawet gdyby był - Opticum nie wspiera HbbTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co te złośliwości ? Powiedziałem tylko że problem leży rzeczywiście po stronie pilota Opticuma ... tyle ...

 

Mój pilot kosztował dokładnie 125 zł (model 515 nie jest już sprzedawany) , a nie 500 ... a po 2 pilot logiteha model harmony one 300, można kupić nowy z 2 letnią gwarancją za 99 zł i obsługiwać nim 4 urządzenia ... Tworzyć specjalne plany sterowania itp. itd.

 

A swoje zarzuty i złośliwości proponuje zachować dla siebie. Najpierw należy spr. temat do końca a potem się udzielać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych 5minutach z tym dekoderem moge powiedzieć,że pilot to jest parodia :)

Poproś serwis o wymianę pilota :) serio. Jak ja miałem identyczne odczucia co do pilota w moim ś.p. Opticum x7 (taki sam pilot) to wsparcie od X8 stwierdziło, że na pewno jestem odosobnionym przypadkiem. :mrgreen: problem w tym, że ja pomyj na temat tego pilota widziałem baaaardzo dużo. Co jest dziwne, bo praktycznie identyczny (z tej samej chińskiej fabryki) od Fergusona na Arivie T55 działa wzorcowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5079521500_1339970565.jpg

 

Antena już na maszcie,a teraz czas ją odpowiednio nakierować.

Co w tym Menu ustawić żeby było dobrze?

 

Posiadam :

- Telewizja na kartę N

- dekoder Opticum X8

- konwerter Monoblock OPTICUM LMTP-04H PREMIUM

HOTBIRD 13°E + ASTRA 19.2°E

 

Plan mam taki,że biorę ten monitor i dekoder na balkon i szukam sygnału.

Opieram się jak wiadomo na Jakości i Sile sygnału bo szkoda mi kasy wywalać na Satfinger,który i tak jest tandetny.(ten za 20zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak się bawiłem, ale wstrzeliłem się w innego satelitę :) i w końcu pożyczyłem taki tani miernik sygnału. Jego zaletą jest to, że od razu reaguje na zmiany pozycji talerza, a tuner ma zwłokę.Trzeba na ekran w tunerze patrzeć, a satfinder informuje dźwiękiem. No i ruchy muszą być bardzo precyzyjne. Nawet dociąganie śrub mocujących talerz powoduje zmiany poziomu sygnału. Myślę, że warto zainwestować te 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko weź pod uwagę,że trzeba wstrzelić się w tego HotBirda ,a za pomocą Satfingera tego nie zrobisz.Pokarze Ci ,że coś łapie ale co konkretnie to nie wiesz czy to Astra Czy Hotbird czy coś innego.

(powyższe zdanie na podstawie poszukiwań na googlach)

 

Dalej proszę o wytłumaczenie co ustawić w tym Menu pod Monoblocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuę Mr. Orbita, hasło 0000 wchodzi do laboratorium.

 

Ale teraz chciałem poruszyć wątek HDCP.

Podłączałem monitor przez HDMI->DVI i oczywiscie czarny obraz bo jest HDCP.

Ale poco jest to zabezpieczenie przy kanałach FTA ?

Jeśli można nagrać na USB i jest to nie kodowane to jaki sens ma zabezpieczenie HDCP na wyjsciu HDMI ?

Druga sprawa to moze w końcu platforma N potraktuje kanały ogólnodostępne TVP1, TVP2 itd jako FTA.

Przeciez jak są nadawane z nadajników naziemnych to każdy może dobie to nagrać na tunerze naziemnym i jest to niekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież zabezpieczenie masz ogólnie na kablu HDMI,a nie do konkretnych celów czy to FTA czy to film z Blureya itd

To producent kabla HDMI wymyślił takie zabezpieczenie , a gdyby nawet Globo złamał to zabezpieczenie poniósłby srogą karę :) Ktoś już nawet pisał,że jedyna szansa tkwi gdzieś w Chinach i tam może Ktoś wypuści jakiś "super" kabel co pozwoli na łamanie HDCP.

Pozatym przez USB nie będziesz miał tej jakości co w HDMI ,nawet w niższych rozdzielczościach niz FullHD.

Co do Nki to chyba chodzi tylko o kase kase kase.Podobnie jak w Toya-wprowadzili pakiet z MUXami za 11zł.Komu to potrzebne niewiem ...pewnie 5% się znajdzie takich którzy nie maja możliwości wystawienia anteny....kolejne 40% łyknie marketingową papkę i wykupi pakiet bo się nie zna po prostu i w strachu przez odcięciem od tv w lipcu 2013roku podpisze umowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do X8 support - 11 kwietnia 2012 dostałem odpowiedź w poruszanej kwestii konfliktu pilota od dekodera z telewizorem (telewizor przejmuje komendy) X8 support napisał cytuję:

"Tak jak opisywałem. Przygotujemy specjalny pilot który ( przy zmienionym oprogramowaniu ) będzie obsługiwał odbiornik ale nie powinno to powodować konfliktu z odbiornikiem TV.

Proszę o cierpliwość. Takie rozwiązanie wymaga trochę czasu.

Poinformuję kiedy taka opcja będzie już możliwa ( myślę że niestety około miesiąca )"

 

:read: Minęły grubo ponad dwa miesiące i nadal nie mam żadnej informacji co dalej w tej kwestii. Prosiłbym o zajęcie jasnego i klarownego stanowiska przez X8 support czy coś mają zamiar zrobić w tej sprawie tak jak obiecywali czy mam zmienić sprzęt do NNK na inny bo odbiornika tv raczej nie zmienię. A nie lubię czekać w nieskończoność i po każdej zmianie kanału w dekoderze regulować telewizor :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej proszę o wytłumaczenie co ustawić w tym Menu pod Monoblocka.

 

Musisz w opcjach ustawić ASTRĘ na port pierwszy, a Hotbird na port drugi, później włączasz jakiś program z Hotbird'a i ustawiasz antenę. Lepiej kup tego Satfindera za 20PLN, bo to niedużo, a antenę ustawisz w 10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...