Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się, że tu nikt nic Ci nie poradzi, ponieważ tylko u Ciebie występuje taki problem (TV i dekoder działają na tych samych kodach). Aby rozwiązać problem trzeba by było zmienić kody nadajnika (pilota) i odbiornika (dekoder) a to wiązałoby się z wymianą wszystkich pilotów. Poza tym zmiana kodów rozwiązałaby problem u Ciebie a mogłaby pojawić się u kogoś innego:)

 

Rozumiem sprawę i wiem że konflikt kodów zdarzyć się może 1 na 100. I tak jest w tym przypadku, ale X8 support obiecywał rozwiązać w jakiś sposób tą kwestię, więc czekam z niecierpliwością na to co wymyślą.

 

Wydaje nam się że znaleźliśmy rozwiązanie tego problemu. Potrzebujemy na to trochę czasu.

Przygotujemy specjalną serię pilotów + zmienimy oprogramowanie odbiornika. Wszystkie osoby u których wystąpi konflikt pilotów będą mogły skorzystać z nowego pilota.

Proszę o trochę cierpliwości ( takie rozwiązanie wymaga nieco czasu ).

 

A jak nie to faktycznie sprzęt trafi na aukcję i tyle :smile: Nie mogę po każdej komendzie wydanej pilotem do dekodera ustawiać parametrów telewizora :censored:

 

A żeby było śmieszniej to wczoraj coś mnie pokusiło żeby poszukać nowych kanałów Water Planet i Novela TV no i oczywiście moja misternie ułożona lista kanałów poszła się ... i co najgorsze to zginął mi program Czwórka Radio Na Wizji. Niby w spisie jest ale wyskakuje "brak sygnału" to samo stało się z kilkoma kanałami arabskimi (chociaż akurat te nie są mi potrzebne - ale były i nie ma). Ponowne przeszukiwanie, skanowanie satelity nic nie dało. Macie jakiś pomysł gdzie wcięło kilkadziesiąt programów ??? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. technicznie masz rację. Miałem przedtem białego n boxa z piszczącej serii, po dwóch miesiącach nie wytrzymałem i zmieniłem na X8. No i wygląda że tak jak w przysłowiu z deszczu po rynnę :smile: Ale trzeba przyznać że oferta programowa w cenie pakietu podstawowego jest rozsądna, stosunek jakość/cena tutaj jest korzystny. Chyba że ktoś ma większe wymagania, no ale wtedy trza więcej monety co miesiąc wybulić. Tylko technicznie jakoś to wszystko kuleje, a szkoda, bo mogła to być bardzo rozwojowa oferta :aha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na marginesie.

czy w dobie takiego postępu technicznego na da się wypuścić na rynek dekodera, który byłby przyjazny w użyciu.

Yczy takie ADB, linboxy czy fergusony nie opanowały sposobu by odbierać tv tak bez zawiech, usterek , niedoróbek...

Trzeba do tego jakiejś kosmicznej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym na razie ocenę 8/10. Trzeba pamiętać, że jest to dekoder w najlepszej ofercie jakość/cena. Podkreślam cena. Nie oczekujmy, że przy 200 zł za całość ktoś da nam pilota wartego powiedzmy 50 zł. Cały dekoder jest na tanich komponentach. To, że dekoder się zawiesza może być spowodowane softem jak również przegrzewaniem procka (może dokładając zwykły radiator na procesor rozwiązałby sytuację). Problem polega na tym, że firma Globo nawet jak teraz zauważy problem sprzętowy to z punktu ekonomicznego nie może nam tego zdradzić (potężne koszty) i ja to rozumiem. Trzeba samemu sprawdzić:) z tym, że puki co dekoder jest na gwarancji:) i szkoda ją utracić:(.

Jedną rzeczą do której można się przyczepić to dość długo trzeba czekać na kolejne aktualizacje ale..... SĄ i to jest najważniejsze, gdyż inni np. Polsat i ich dekoder mini w ogóle mają wszystkich w .....

Najważniejszą zaletą dekodera jest za to możliwość układania kanałów i CENA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym na razie ocenę 8/10. Trzeba pamiętać, że jest to dekoder w najlepszej ofercie jakość/cena. Podkreślam cena.

 

Dla mnie cała oferta NNK jest ofertą dla klientów, którzy nie są zainteresowani płaceniem dużych pieniędzy za telewizję, czyli takich jak ja. Nabyłem tani dekoder i korzystam tylko z pakietu za 19,90zł, gdyż spełnia to w pełni moje wymagania.

 

Osobiście mam tylko 2 zastrzeżenia do dekodera, o których mowa już w tym wątku wielokrotnie, tzn. działanie pilota i brak możliwości aktualizacji listy kanałów bez konieczności ustawiania listy kanałów według moich upodobań od nowa, co jest uciążliwe. Czy support nad tym pracuje?

 

Zgadzam się z oceną 8/10 jako użytkownik mało wymagający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z kolei oferta NNK jest ofertą dla klientów którzy cenią sobie wolność i swobodę. Nie chcę sobie zakładać pęta na szyję i płacić bo muszę ... chcę być wolny i to mi daje oferta na kartę. Przecież klienci nie chcący płacić dużych pieniędzy za TV mają dostęp do tanich pakietów post-paid ( system abonamentowy - umowa ), do których często i gęsto dostają tańsze dekodery na użyczenie ... Ja korzystam aktualnie z 3 pakietów , ale potem zredukuję do Domowego by po wakacjach powrócić do Premium w którym mam MTV HD i BBC HD !

 

Tyle OT - bo na temat oferty dyskutować możemy w odpowiednim wątku.

 

Wracając do dekodera to... brakuje mi w nim do szczęścia jeszcze kilku rzeczy. Pozwolę sobie je wypunktować:

 

a) EPG które było by zapisywane na nośniku podłączonym do dekodera. Takie EPG by było zawsze aktualne mogłoby uzupełniać się o 3 w nocy, wtedy kiedy dekoder spr. czy nie ma aktualizacji. EPG przechowywane na HDD zostało zapowiedziane przez Pana Tomka z Supportu. Czekam :)

 

B) Chciałbym aby dekoder nie demolował mojej listy kanałów. Tzn. aby jakiekolwiek przeszukiwanie transponderów nie niszczyło tego nad czym mozolnie pracowałem. Będę wdzięczny jeżeli zostanie to udostępnione ! :)

 

c) Marzy mi się aby dekoder potrafił nagrywać time-shift. Czyli jeżeli oglądam od początku program X i wcisnę REC to było by super jeżeli dekoder zapisał by według EPG to co ma w buforze i zaczął archiwizować całą resztę do momentu końca audycji. Panie Tomku , da się zrobić ?

 

Poza tym po raz enty chcę powiedzieć że wsparcie dla tego sprzętu to na poważnie mega ewenement. Oprogramowanie dekodera zostało kompletnie przebudowane. Od tego które było wgrane fabrycznie po wyjęciu dekodera z pudełka ... do tego co jest teraz ... to są lata świetlne ! Wielkie dzięki i ukłon w stronę programistów !

 

P.S. Niebieski z czasem się nudzi ... może da się wgrać parę motywów kolorystycznych od wyboru ? - wiem, wiem ... taki wymysł ... sprawa zbędna ... ale ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie szlag znów trafia. Włączyłem nagranie, dekoder się zawiesił po 1/2 sek. i się zawiesił. Wyjąłem wtyczkę z prądu, ponownie ją włożyłem i włączyłem dekoder. Brak kanałów - oto co zobaczyłem. I od nowa musiałem je instalować i usuwać te, których nie można oglądać bo po co mi one. Panie Tomku! Proszę zróbcie coś z tym! I dobrze by było gdyby można było zapisać WSZYSTKIE USTAWIENIA dekodera z menu, kolejność kanałów etc. do pliku, że w każdej chwili można było by to odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również chciałem potwierdzić problem z wieszaniem się dekodera podczas zatrzymywania ewentualnie jakiegoś cofania itd ale o ile dobrze pamiętam ktoś to wcześniej wspominał, że właśnie podczas przesunięcia czasowego tuner się wiesza

potwierdzam problem bo jest dość drażniący

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Właśnie dzisiaj jak chciałem zeskanować satelitę to ni stąd ni zowąd wskoczył ten komunikat o aktualizacji listy kanałów i z rozpędu dałem OK (miałem coś potwierdzić przed wyszukiwaniem OK) przez co skasowały mi się wszystkie kanały z satelity i listy ulubionych... @X8 Support, nie można coś z tym zrobić? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pepikus, na tym dekoderze nie da się odtwarzać filmów zgranych na komputerze. Można odtwarzać tylko te, które zostały nagrane na tym dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO X8 support PANIE TOMKU!!!

Proszę coś z tym zrobić bo to jest tragiczne !!! Chodzi mi o to wieszanie się tunera podczas zatrzymywania, przesunięcia czasowego, przewijania itd

Niestety ale można w bardzo prosty sposób stracić część materiału, który się ogląda bo np. cofam zbuforowany materiał o np 30 minut po czym oglądam coś tam sobie od początku i np po kilkunastu minutach wszystko się zatrzymuje tuner się wiesza i nic nie pomaga, poza jednym - OFF

i w ten sposób cała zawartość programu poszła się ... itd

Wiem, że sprawa dotyczy wielu użytkowników jak juz inni wspominali więc nie ma tu mowy o pojedynczym przypadku.

 

Myślę, ze sprawa bardzo priorytetowa i wspólnie z innymi prosimy o interwencję

pozdrawiam serdecznie

jokero

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że oprogramowanie tunera zaczęło się sypać. Komunikat o aktualizacji kanałów listy n pokazuje się nagminnie (nawet po wykonaniu owej aktualizacji) coraz częściej w trakcie szybkiej zmiany kanałów klawiszami góra/dół dekoder zawiesza się, dodatkowo wczoraj w trakcie takiego "skakania" nie włączały mi się kanały tvn (style,religia, tvn, tvn24, meteo), brak było obrazu, dopiero wyłączenie i ponowne włączenie przywróciło te kanały. Wydaje mi się że wcześniejsze oprogramowanie było dużo bardziej stabilne :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...