Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po tej ostatniej aktualizacji, jak włączam dekoder ze stanu czuwania to zamiast pojawić się jak zwykle TVP 1 to się objawia … drobny ''śnieg'' na ekranie. Muszę wyłączyć dekoder i z powrotem go włączyć, dopiero wtedy pokazuje się TVP1. Również od czasu do czasu nagle zanika dźwięk, po czym znów się pojawia (przed aktualizacjom tego nie było)

 

Poza tym funkcja wyłączania czasowego (jednorazowego) nie działa. Wczoraj nastawiłem wyłączanie na 120 min. i telewizor też na 120 min. Telewizor się wyłączył, dekoder niestety nie.

Żaden z podanych "problemów " nie występuje u nas. Proszę o więcej info.

Wyłączanie dziala prawidłowo ( jeżeli nie to proszę innych uczestników forum o potwierdzenie ).

 

x8 support - jesli chodzi o wylaczanie dekodera to czasem szybko przelaczam kanaly i poprostu sie wylacza. Podobnie jest kiedy zmienialem nazwy programow lub wyrzucalem kanaly w edycji kanalow - czasem dzialalo 2 min - czasem 15-20 i poprostu nagle sie wylaczal. Nie wiem czy to jakis problem w sofcie czy problem z pilotem bo tez mam tak ze naciskal dajmy na to przycisk przyciszania a dekoder procz przyciszania wlacza jakis inny przycisk z pilota - np kanal 6 lub wylaczanie glosu - ale sadze ze to wina hardwardowa a nie softowa.

Tego typu reakcja odbiornika jest dla mnie kompletnie niezrozumiala.

Prosze o więcej informacji na PW.

Być może ( jak sądzę ) jest to problem sprzętowy odbiornika.

 

Funkcja przypominania o programie jest zbędna w przypadku dekodera PVR Ready...

 

Mam pytanie, czy da się zrobić tak aby podczas nagrywania można było zacząć oglądać program który się nagrywa od początku , bądź inny wcześniej nagrany ? W ADB to funkcjonowało :) W tej chwili nie da się nawet wejść w listę nagrań ... :/

Nic Państwu nie umknie :)

Pracujemy nad taką funkcjonalnością odbiornika.

Niestety wymaga to trochę czasu.

Miałem nadzieję zaskoczyć użytkowników taką funkcjonalnością :):(

ale już się nie uda.

Proszę o trochę cierpliwości.

 

Co powiecie na screenshot - możliwość wykonania zapu z danego kanału?

Proszę o konkretą informację czemu miało by to służyć?

co zrobić z takim screenshot-em ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac dzis wolny czas i angazujac sie w ostatnim czasie w pisanie postow na temat Opticuma zaczalem sie zastanawiac jakie jeszcze bajery kiedys mozna wprowadzic w tym dekoderze (takie lekko futurystyczne pomysly dla x8 supporta) w jakiejs dalszej przyszlosci:) pomysly wziete od konkurencji ale moze mozliwe do wprowadzenia :) :

- gry zrecznosciowe w dekoderze (fajny bajer i zacheta dla osob majacych dzieci - od wielu lat stosowane w cyfrze i od jakiegos czasu w n [tutaj w sofcie])

- odtwarzanie muzyki , filmow , zdjec przez usb

- usb enthernet lub dongle wifi ( http://www.mobilefun.co.uk/usb-wifi-dongle-p11590.htm cos takiego)- czyli mozliwosc podlaczenia internetu przez usb , pozniej mozliwosc ogladania youtube facebook itp- to bardziej dla projektantow pomysl a nie dla softerow i chyba najmniej realny , niestety bo najfajniejszy

- dwa kanaly na ekranie - stosowane to bylo juz w latach 90 w tv - chodzi tu o mozliwosc ogladania jednego kanalu i mozliwosc przelaczania w malym oknie kanalow w celu sprawdzenia czy np nie skonczyla sie na nim reklama (ten pomysl akurat chyba najmniej pozyteczny ale fajny bajer:))

- wizualizacje podczas sluchania radia

 

To chyba na tyle - moze sa to propozycje malo realne ale napewno 3 pierwsze punkty bylyby cieplo odebrane przez uzytkownikow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)czy problem z pilotem bo tez mam tak ze naciskal dajmy na to przycisk przyciszania a dekoder procz przyciszania wlacza jakis inny przycisk z pilota - np kanal 6 lub wylaczanie glosu - ale sadze ze to wina hardwardowa a nie softowa.

Tego typu reakcja odbiornika jest dla mnie kompletnie niezrozumiala.

Prosze o więcej informacji na PW.

 

Stawiam na pilot, bo widzę na zdjęciach, że to ten sam orzeł co był w X7. :mrgreen:

 

Ile razy przy naciskaniu "3" dostawałem na wyświetlaczu "6" albo "mute"? Innym razem jak nacisnąłem "mute" to przełączyły się proporcje obrazu.. Naciskając "OK" nieraz wywołałem funkcję statusu. To tak z grubsza, zawsze była gdzieś szansa 33%, że zamiast wybranej opcji wskoczy jakaś z sąsiednich przycisków. I to nie była wada tego jednego modelu, bo jakby się wczytać w wątki z X7 na różnych forum to takich ludzi było całkiem sporo.

 

Jedynym remedium jest jak najdelikatniej muskać przyciski pilota i to z pewnej odległości (u mnie lepiej zachowywał się tak z 1,5 metra). W skrócie to najkoszmarniejsze urządzenie elektroniczne (ten czarny pilot Opticum) jakie przyszło mi obsługiwać w ostatnim dziesięcioleciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak to wyglada jak napisales - Grabar. Wciskam przycisk przelacz kanal w dol a na ekranie nagle pokazuje mi sie np ze wcisnalem przycisk 6 i po chwili przelacza mi sie na ten kanal - tylko ze u mnie to nie 33% tylko ok 10 % bo mniej wiecej co 10 wcisniecie klawisza daje taki efekt :)wiec da sie jakos przezyc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad3. Nie wiem czy do końca rozumiem zaproponowane rozwiązanie. Jak sądzę chodzi o to że po wejściu do EPG powinniśmy mieć możliwość zaznaczenia interesujących nas programów a potem w czasie oglądania innych kanałów odbiornik powinien nam przypominać ( przy pomocy jakiś komunikatów ) o tym że zbliża się interesujący nas program.

 

Jeżeli tak to jest to rozwiązanie które moglibyśmy dodać ale nie chcielibyśmy dodawać rozwiązań które mogą zainteresować tylko pojedyncze osoby ( wprowadza to komplikacje w obsłudze odbiornika oraz zajmuje czas inżynierów ).

 

Nie wiem czy jest to funkcja interesująca także dla innych użytkowników.

 

W takim razie urządźmy konkurs.

 

Proszę o opinie innych użytkowników, czy widzą uzasadnienie i chcą aby taką funkcję dodać.

 

Witam

Będę nadal lobbował za dodaniem tej funkcji. W moim przypadku jest naprawdę bardzo przydatna. W TV Samsung działa to tak, że ustawiamy dany program w EPG, aby się nagrywał i na końcu decydujemy czy ma być nagrywanie czy też tylko podgląd. Można wybrać pojedynczy program, albo też powtarzać cyklicznie w dane dni tygodnia. Pięć minut przed rozpoczęciem pojawia się komunikat na ekranie o planowanym przełączeniu. Myślę, że nie trzeba jakoś specjalnie dużo angażować sił i środków, aby dorobić taką drobną funkcjonalność.

Zalety:

- cykliczne ustawienie pozwala przełączać automatycznie na programy informacyjne nadawane o stałej porze (teleexpress, wiadomości i inne), dotyczy to również seriali oraz innych programów nadawanych o stałej porze

- nigdy nie przegapimy rozpoczęcia ulubionego filmu

Zdaję sobie sprawę, że każda linijka kodu wymaga nakładów czasowych przy programowaniu oraz ładowaniu się odbiornika oraz może być przyczyną potencjalnych błędów. Nie jestem też zwolennikiem nadmiernej rozbudowy funkcjonalności urządzenia, gdyż właśnie prostota jest jego wielką zaletą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię. Czy byłaby szansa na opcję, która pozwalałaby nagrywać dany program z jednej stacji i jednocześnie oglądać inny program na innym kanale ?. To byłoby ciekawe rozwiązanie, rozwijające jeszcze bardziej funkcje dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym poruszyć jeszcze jedną kwestię. Czy byłaby szansa na opcję, która pozwalałaby nagrywać dany program z jednej stacji i jednocześnie oglądać inny program na innym kanale ?. To byłoby ciekawe rozwiązanie, rozwijające jeszcze bardziej funkcje dekodera.

Wg mnie to nie wypali bo dekoder posiada tylko jedną głowicę.

Co do propozycji to proponuję:

-odtwarzacz multimedialny odtwarzający pliki video, pliki obrazów i pliki muzyczne, jak to nie da rady to chociaż odtwarzacz mp3, za pomocą którego można odtwarzać muzykę z pamięci masowej;

- możliwość prostej edycji nagrań czyli np. wycięcie irytujących :wink: reklam z filmu;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.

Znana nam była do tej pory sytuacja że piloty odbiorników Toshiba pozwalały na zmianę funkcji pracy naszego odbiornika.

Ten "problem" został już rozwiązany poprzez aktualizację oprogramowania. W tej chwili nie ma możliwości aby pilot od odbiornika Toshiba mógł przełączać funkcje w naszym odbiorniku.

Natomiast sytuacja odwrotna to coś nowego i zupełnie innego.

Niestety nie mamy wpływu na pracę odbiorników TV marki Toshiba.

Nie bardzo wiem w jaki sposób mógłbym pomóc.

Zastanowię się jutro

Proszę o cierpliwość.

 

Witam. Rozumiem z powyższej wypowiedzi że właściwie problem pozostanie nie rozwiązany. Bo w sumie nie ma takiej opcji żeby zmienić cokolwiek w samym pilocie. Rozumiem że teraz trudno wprowadzać zmiany sprzętowe, ale takie sprawy powinny być chyba przedmiotem testów przed wprowadzeniem na rynek produktu a telewizor który opisałem jest starszy niż dekoder. Takie konflikty pilotów w sprzęcie zdarzają się niezmiernie rzadko a w przypadku który opisywałem wcześniej jest to naprawdę irytujące. Jest jednak jeden wielki plus który zauważyłem - X8 support i błyskawiczne reakcje na zgłaszane problemy. To naprawdę rzadkość żeby firma reagowała tak szybko na zgłaszane sugestie, naprawdę szczere wyrazy uznania i gratulacje. Taka obsługa klienta to coś czego dzisiaj "ze świecą szukać" Oby tak dalej :brawo: A z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych życzę wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz krystalicznie czystego obrazu w tv i ciekawych programów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)czy problem z pilotem bo tez mam tak ze naciskal dajmy na to przycisk przyciszania a dekoder procz przyciszania wlacza jakis inny przycisk z pilota - np kanal 6 lub wylaczanie glosu - ale sadze ze to wina hardwardowa a nie softowa.

Tego typu reakcja odbiornika jest dla mnie kompletnie niezrozumiala.

Prosze o więcej informacji na PW.

 

Stawiam na pilot, bo widzę na zdjęciach, że to ten sam orzeł co był w X7. :mrgreen:

 

Ile razy przy naciskaniu "3" dostawałem na wyświetlaczu "6" albo "mute"? Innym razem jak nacisnąłem "mute" to przełączyły się proporcje obrazu.. Naciskając "OK" nieraz wywołałem funkcję statusu. To tak z grubsza, zawsze była gdzieś szansa 33%, że zamiast wybranej opcji wskoczy jakaś z sąsiednich przycisków. I to nie była wada tego jednego modelu, bo jakby się wczytać w wątki z X7 na różnych forum to takich ludzi było całkiem sporo.

 

Jedynym remedium jest jak najdelikatniej muskać przyciski pilota i to z pewnej odległości (u mnie lepiej zachowywał się tak z 1,5 metra). W skrócie to najkoszmarniejsze urządzenie elektroniczne (ten czarny pilot Opticum) jakie przyszło mi obsługiwać w ostatnim dziesięcioleciu.

 

przez kersiu » wczoraj, o 01:10

 

dokladnie tak to wyglada jak napisales - Grabar. Wciskam przycisk przelacz kanal w dol a na ekranie nagle pokazuje mi sie np ze wcisnalem przycisk 6 i po chwili przelacza mi sie na ten kanal - tylko ze u mnie to nie 33% tylko ok 10 % bo mniej wiecej co 10 wcisniecie klawisza daje taki efekt wiec da sie jakos przezyc:)

 

Witam,

Nie ma co lamentować i pisać o koszmarnym pilocie.

Po prostu posiadacie Państwo uszkodzone piloty ( najczęściej w wyniku zalania jakąś cieczą ).

Na rynku jest juz kilka milionów takich pilotów i zachowują się normalnie.

Swoją drogą jeżeli taka sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu to podziwiam za cierpliwość. :)

 

 

Ad3. Nie wiem czy do końca rozumiem zaproponowane rozwiązanie. Jak sądzę chodzi o to że po wejściu do EPG powinniśmy mieć możliwość zaznaczenia interesujących nas programów a potem w czasie oglądania innych kanałów odbiornik powinien nam przypominać ( przy pomocy jakiś komunikatów ) o tym że zbliża się interesujący nas program.

 

Jeżeli tak to jest to rozwiązanie które moglibyśmy dodać ale nie chcielibyśmy dodawać rozwiązań które mogą zainteresować tylko pojedyncze osoby ( wprowadza to komplikacje w obsłudze odbiornika oraz zajmuje czas inżynierów ).

 

Nie wiem czy jest to funkcja interesująca także dla innych użytkowników.

 

W takim razie urządźmy konkurs.

 

Proszę o opinie innych użytkowników, czy widzą uzasadnienie i chcą aby taką funkcję dodać.

 

Witam

Będę nadal lobbował za dodaniem tej funkcji. W moim przypadku jest naprawdę bardzo przydatna. W TV Samsung działa to tak, że ustawiamy dany program w EPG, aby się nagrywał i na końcu decydujemy czy ma być nagrywanie czy też tylko podgląd. Można wybrać pojedynczy program, albo też powtarzać cyklicznie w dane dni tygodnia. Pięć minut przed rozpoczęciem pojawia się komunikat na ekranie o planowanym przełączeniu. Myślę, że nie trzeba jakoś specjalnie dużo angażować sił i środków, aby dorobić taką drobną funkcjonalność.

Zalety:

- cykliczne ustawienie pozwala przełączać automatycznie na programy informacyjne nadawane o stałej porze (teleexpress, wiadomości i inne), dotyczy to również seriali oraz innych programów nadawanych o stałej porze

- nigdy nie przegapimy rozpoczęcia ulubionego filmu

Zdaję sobie sprawę, że każda linijka kodu wymaga nakładów czasowych przy programowaniu oraz ładowaniu się odbiornika oraz może być przyczyną potencjalnych błędów. Nie jestem też zwolennikiem nadmiernej rozbudowy funkcjonalności urządzenia, gdyż właśnie prostota jest jego wielką zaletą.

 

Wydaje mi się że taka funkcja ( może trochę zmodyfikowana ) może mieć sens.

Dopisuję do ewentualnych modyfikacji na przyszłość.

 

Ja proponowałbym aby była możliwość podłączenia dongla USB do DVB-T (np tego http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/15 ... -nbox-hdtv ) wtedy na pewno, bez namysłu wybiorę ten dekoder, bo tego w nim mi najbardziej brakuje :(

Nie przewidujemy takiej opcji w najbliższej przewidywalnej przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie ma co lamentować i pisać o koszmarnym pilocie.

Po prostu posiadacie Państwo uszkodzone piloty ( najczęściej w wyniku zalania jakąś cieczą ).

Na rynku jest juz kilka milionów takich pilotów i zachowują się normalnie.

Swoją drogą jeżeli taka sytuacja ma miejsce od dłuższego czasu to podziwiam za cierpliwość. :)

 

Niemożliwe. Już przy ustawianiu listy kanałów, przy świeżo wyciągniętym pilocie z pudełka musiałem korzystać z panelu, bo ilość błędów i przypadkowych wyjść do menu była nie do strawienia. Zależy co mamy tu na myśli mówiąc normalnie - piloty do Fergusona oparte na tym samym szablonie wizualnym (RCU-500) zachowują się zupełnie inaczej, klawisze wchodzą jakby ciut głębiej i w trakcie dwuletniej eksploatacji FK-6900 nie miałem ANI jednego błędu. Brat korzystający z Fergusona T-60 też bardzo chwali sobie pilot. Być może większości to nie przeszkadza. Robiłem rozeznanie i ktoś mądrzejszy ode mnie mówił o niewłaściwym położeniu płytki z elektroniką. Ten stary pilot z Opticuma 7300 (działał na niektórych softach "old remote") niby dawał niewielką poprawę, więc ciężko stwierdzić.

 

Mówię w czasie przeszłym, bo od pewnego czasu nie mam już tego sprzętu. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Rozumiem z powyższej wypowiedzi że właściwie problem pozostanie nie rozwiązany. Bo w sumie nie ma takiej opcji żeby zmienić cokolwiek w samym pilocie. Rozumiem że teraz trudno wprowadzać zmiany sprzętowe, ale takie sprawy powinny być chyba przedmiotem testów przed wprowadzeniem na rynek produktu a telewizor który opisałem jest starszy niż dekoder. Takie konflikty pilotów w sprzęcie zdarzają się niezmiernie rzadko a w przypadku który opisywałem wcześniej jest to naprawdę irytujące. Jest jednak jeden wielki plus który zauważyłem - X8 support i błyskawiczne reakcje na zgłaszane problemy. To naprawdę rzadkość żeby firma reagowała tak szybko na zgłaszane sugestie, naprawdę szczere wyrazy uznania i gratulacje. Taka obsługa klienta to coś czego dzisiaj "ze świecą szukać" Oby tak dalej :brawo: A z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych życzę wszystkim dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności oraz krystalicznie czystego obrazu w tv i ciekawych programów :D

Jeżeli chodzi o testowanie produktu przed wprowadzeniem na rynek to zapewniam że takowe były przeprowadzane. Jak niestety łatwo można sobie wyobrazić jest praktycznie niemożliwe sprawdzenie wszystkich urządzeń które mogą sie już znajdować na rynku i które na tym rynku się pojawią celem uniknięcia kolizji "pilotów".

Na rynku znajdują się urządzenia ( przeważnie wysokiej klasy i drogie) które posiadają piloty w których możliwa jest zmiana "kodowania" sygnałów wysyłanych z pilota ( właśnie w celu uniknięcia ewentualnych konfliktów).

Tak jak pisałem wcześniej postaram się coś z tym począć. Proszę o trochę cierpliwości.

 

Niemożliwe. Już przy ustawianiu listy kanałów, przy świeżo wyciągniętym pilocie z pudełka musiałem korzystać z panelu, bo ilość błędów i przypadkowych wyjść do menu była nie do strawienia. Zależy co mamy tu na myśli mówiąc normalnie - piloty do Fergusona oparte na tym samym szablonie wizualnym (RCU-500) zachowują się zupełnie inaczej, klawisze wchodzą jakby ciut głębiej i w trakcie dwuletniej eksploatacji FK-6900 nie miałem ANI jednego błędu. Brat korzystający z Fergusona T-60 też bardzo chwali sobie pilot. Być może większości to nie przeszkadza. Robiłem rozeznanie i ktoś mądrzejszy ode mnie mówił o niewłaściwym położeniu płytki z elektroniką. Ten stary pilot z Opticuma 7300 (działał na niektórych softach "old remote") niby dawał niewielką poprawę, więc ciężko stwierdzić.

 

Mówię w czasie przeszłym, bo od pewnego czasu nie mam już tego sprzętu. :smile:

Tak jak pisałem, najczęściej tego typu problemy występują w wyniku zalania pilota cieczą co nie oznacza że pilot nie może być po prostu uszkodzony. Tak jak pisałem na rynku jest już kilka milionów tych pilotów które działają prawidłowo i bez żadnych problemów.

Sytuacja przez pana opisywana wymaga po prostu interwencji serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x support - ja mam ten pilot od tygodnia i juz od pierwszej godziny uzytkowania mam ten problem - wiec to nie jest wina zalania - mysle ze to wina plytki jak to pisze Grabar :) a jeszcze mam pytania - czy ktorys z tych pomyslow ktore opisalem na poprzedniej stronie jest w koncepcji zmian w dekoderze w przyszlosci:)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś odpowiedź wyżej...

 

Ja proponowałbym aby była możliwość podłączenia dongla USB do DVB-T (np tego http://www.hollex.pl/karty-dvb-do-pc/15 ... -nbox-hdtv ) wtedy na pewno, bez namysłu wybiorę ten dekoder, bo tego w nim mi najbardziej brakuje :(

Nie przewidujemy takiej opcji w najbliższej przewidywalnej przyszłości.

 

Swoją drogą jestem posiadaczem tego tunera prawie od momentu gdy ukazał się na rynku. Śledzę ten temat więc od samego początku i w porównaniu z tym co mamy teraz (chodzi mi o soft) a co było na początku to kolosalna różnica. Moim zdaniem support odwalił naprawdę kawał dobrej roboty i wiem, że może nie było by tego gdyby nie uporczywość kilku osób które prawie wymuszały pewne zmiany. Uważam, że to do czego tuner został zaprojektowany działa już naprawdę dobrze i nie należy się spodziewać już wielkich rewolucji w nowych funkcjach.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak... Tuner w chwili obecnej spełnia praktycznie w pełni zadania do których został zaprojektowany. Soft jest stabilny , pilot działa średnio ... ale ja tam z nim większych problemów nie mam... Ważne jeszcze aby dekoder nauczył się:

 

- nagrywania z time shift oglądanej audycji, a nie jak teraz tylko od momentu kiedy naciśniemy REC

- możliwości odtwarzania nagrania, podczas gdy inne jest realizowane...

 

Co do koncertu życzeń to uważam że większość osób pisze swoje pomysły OD TAK ... Zanim rzuci się pomysł , trzeba spr czy jest on możliwy do realizacji ze strony sprzętowej ... a 90 % nie jest. Pamiętajmy że tuner posiada jedną głowicę, a więc to go kastruje na stracie z pomysłów pt. Nagrywanie jednego a oglądanie drugiego kanału, czy też podgląd tego co leci na innych kanałach podczas oglądania jakiejś audycji... i wiele innych...

 

Co do DVB-T - trzeba zdawać sobie sprawę w pełni z tego że tuner ten nie posiada tej opcji, w momencie zakupu jesteśmy tego przecież w pełni świadomi . Nawet wprowadzenie sticka podobnego do produktu n będzie powodowało kolizję ... z nagrywaniem :curious: Jest dostępne rozwiązanie w NNK z DVB-T i to nawet nie jedno :) Więc w czym problem ?

 

Cieszy że dekoder jest popularny i sprzedaje się ...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, bez zabawy w snajpera pilotem nic nie zrobimy, a co do softu to stabilny jest ale z szybkością to gorzej bo szybki nie jest.

Powinien być szybszy zważając na ten faki iż dekoder posiada 2-rdzeniowy procesor. Co do poprawek to może byc to co stonka napisał i do tego:

-odtwarzacz multimedialny, chociaż mp3;

-rozbudowany status odbiornika (czyt. info o kodowaniu, FEC, modulacja, MPEG2/MPEG4 i bitrate)

-prosta edycja filmów (czyt. wycięcie reklam z filmu)

Ja nie ktytykuję, tylko mówię jak jest.

Wesołych :)

3majcie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

nie rozumiem w jakim celu ma być edycja tych filmów skoro to co nagrasz musisz i tak oglądać w dekoderze więc reklamy można "przeskoczyć|. Jeśli nagrasz coś z kanałów FTA owszem możesz obejrzeć na innych odbiornikach ale możesz to edytować na komputerze a tam już masz pełne pole do edycji.

 

Moją sugestią co do poprawek mogło być jeszcze poprawa "czytelności" EPG. Bardzo często zauważam, że w szczególności na programach sportowych informacja w EPG nie mieści się i jest ucinana. Rozumiem, że miejsce jest ograniczone w widoku ogólnym ale po wciśnięciu przycisku "INFO" bardzo często nie ma opisu o transmisji więc pozostaje tylko informacja o czasie trwania, w jakich godzinach no i sam tytuł programu który jest ucinany. Nagłówek więc bardzo często wygląda "Piłka ręczna mężczyzn: Turniej kwalifika..." i tyle. Nie wiem więc jaki konkretnie mecz jest pokazywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez Crossi » dzisiaj, o 12:40

Nie oszukujmy się, bez zabawy w snajpera pilotem nic nie zrobimy,

 

Ja w temacie pilota mam odmienne zdanie. Odległość pomiędzy dekoderem a pilotem to około 3m i nie muszę celować w dekoder ani specjalnej gimnastyki uprawiać :) Działa normalnie bez problemów (tzn. ja akurat mam problem, konflikt pilota z tv o którym pisałem we wcześniejszych postach) Gdybym miał oceniać działanie pilota to na 5 pkt. dałbym 4+ Może trafiłem na jakiś lepszy egzemplarz ale nie mam takich "snajperskich" kłopotów z celowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...