Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy po ostatniej aktualizacja (o ile to była wina softu) problemy z pilotem ustąpiły ?

Jestem w trakcie kupna tunera ale mam już doświadczenie z odtwarzaczem bluray LG BD550... muszę wyciągać rękę spod kołdry,unosić na wysokość odtwarzacza i dopiero po prostoliniowym skierowaniu pilota działa on tak jak jest do tego stworzony :/

....a może poniedziałkowy nowy soft to naprawi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dziękuję za pomoc. Przywrócenie ustawień fabrycznych pomogło. Jednak aby poszukać kanałów fta musiałem dodatkowo skanować satelitę. Czwórka faktycznie zakończyła nadawanie, przed chwilą doczytałem, ale brakowało mi głównie Water Planet i kilku niemieckojęzycznych kanałów. Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie podać podstawowe "usterki",niedogodności jakie występują w tym tunerze ?

Zamówiłbym w sklepie internetowym,przetestował.Jeśli te "wady" są nie do wytrzymania odsyłam sprzęt w formie zwrotu do 10dni.

Jeśli jest ok,zostawiam.

Chodzi o to żebym wiedział co może mnie do tego tunera zniechęcić i w razie czego zareagować na czas ,a nie za dwa miesiące ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich porannych poszukiwaniach zaginionych kanałów (tvp2 hd,axn) przywróciłem dekoder do ustawień fabrycznych przeskanowałem na nowo listę kanałów NNK i całego satelitę. Szczęśliwy że się udało, wykonując "tytaniczną" pracę poukładałem kanały po swojemu i wyłączyłem odbiornik. Po kilku godzinach włączam żeby obejrzeć mecz i co widzę ... mój "ulubiony" komunikat - wykryto zmiany na liście kanałów n - :evil: !!! :censored: mać !!! zróbcie coś z tym w tej najbliższej aktualizacji oprogramowania, bo dostanę wścieklizny :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"puma 1" - ten tuner jest sprzedawany razem a kartą "n" .karta jest programowo przypisana do tunera (konkretny tuner konkretna karta) ,żeby tuner zadziałał w szczelinie musi się znajdować karta ,jeżeli byś np.pożyczył od kogoś kartę z innego takiego samego tunera i ją włożył to nic z tego nie będzie .Jezeli chodzi o pilot to delikatnie mówiąc jest niedopracowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie mogę ustawić np:

1-Discovery

2-Polsat...

 

Akurat w tym dekoderze będziesz mógł poukładać sobie kanały po swojemu w dowolnej kolejności (prawie - bo nie można przenieść kanału z pakietu na numery powyżej 100), z tym że musisz się liczyć z tym że każde skanowanie satelity albo aktualizacja programów kasuje wszystkie ustawienia jakie sobie zrobiłeś, nawet jest to pisane w tym wątku, ogólnie dekoder OK, dołączasz dowolny pendrive i możesz sobie coś nagrać albo zrobić stop klatkę dla zabawy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie czytałem i jedni piszą,że poukładać nie można ,inni na odwrót,a sama instrukcja ze strony producenta też temu zaprzecza :/

 

Co do nagrywania to w jakiej dokładnie rozdzielczości nagrywa ten dekoder ?

Jeśli nadawany sygnał to FullHD(o ile nadają aż tak wysoko) to na pendraiwie będę miał np. plik MKV w rozdzielczości 1920x1080 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@puma1 - do pewnego czasu nie można było układać kanałów po swojemu ale po którejś z kolejnych aktualizacji oprogramowania jest to jak najbardziej możliwe, mało tego, w menu dekodera możesz również dowolnie zmieniać nazwy programów tv na takie jak ci pasują, np. "tvn meteo" na "ciągle pada" :lol:

A instrukcją się nie sugeruj bo poza schematem podłączenia i opisem funkcji pilota jest w zasadzie nie aktualna, było kilka modyfikacji oprogramowania które zmieniły wiele funkcji tego dekodera na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...no ale w jakiej jakości czyli rozdzielczości,kodeku,kontenerze itd ?

no chyba,że po nagraniu tego na pendraiw nie można odtworzyć na komputerze ?

 

 

I podstawowe pytanie jakie mam - dlaczego mam wybrac Opticum ,a nie ADB ITI-5800 S ?

Co przemawia na korzyść Opticuma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam wybrac Opticum ,a nie ADB ITI-5800 S ?

Ja przy wyborze kierowałem się dwoma rzeczami - po pierwsze żeby miał przelotkę antenową na drugi dekoder i druga sprawa to PVR, w moim układzie mam pod jeden konwenter podłączonego tego Opticuma i HD5000 od CP, i wszystko prawie gra, prawie bo oglądając kanały z Opticuma muszę HD5000 wyłączyć w tryb czuwania tak aby nie podawał sygnału na konwenter bo będą się dwa dekoderki gryzły (brak programów z polaryzacji V lub H). Na penie pliki mają rozszerzenie .ts, a kodek to AVC, nie udało mi się odtworzyć nagrania na kompie, na dekoderze odtwarzane programy nie różnią się od tych "live", przynajmniej na oko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...no ale w jakiej jakości czyli rozdzielczości,kodeku,kontenerze itd ?

no chyba,że po nagraniu tego na pendraiw nie można odtworzyć na komputerze ?

 

Na komputerze można tylko odtwarzać nagrania z kanałów niekodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mam wybrac Opticum ,a nie ADB ITI-5800 S ?

Ja przy wyborze kierowałem się dwoma rzeczami - po pierwsze żeby miał przelotkę antenową na drugi dekoder i druga sprawa to PVR, w moim układzie mam pod jeden konwenter podłączonego tego Opticuma i HD5000 od CP, i wszystko prawie gra, prawie bo oglądając kanały z Opticuma muszę HD5000 wyłączyć w tryb czuwania tak aby nie podawał sygnału na konwenter bo będą się dwa dekoderki gryzły (brak programów z polaryzacji V lub H). Na penie pliki mają rozszerzenie .ts, a kodek to AVC, nie udało mi się odtworzyć nagrania na kompie, na dekoderze odtwarzane programy nie różnią się od tych "live", przynajmniej na oko

Odtworzyć się da nagrania z kanałów FTA a z kodowanych nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie już chyba pytanie :) - czy bez aktywacji karty N można korzystać z tego tunera do oglądania kanałów FTA ? Chodzi mi o kanały z np. Astry,poza pakietem N.

 

Przykładowo kupuje dekoder wysyłkowo i mam prawo zwrotu do 10 dni więc zależy wszystko od tego czy kartę trzeba aktywować żeby tuner ruszył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie już chyba pytanie :) - czy bez aktywacji karty N można korzystać z tego tunera do oglądania kanałów FTA ? Chodzi mi o kanały z np. Astry,poza pakietem N.

 

Przykładowo kupuje dekoder wysyłkowo i mam prawo zwrotu do 10 dni więc zależy wszystko od tego czy kartę trzeba aktywować żeby tuner ruszył...

Nie da rady, dekoder przed aktywacją wyświetla info o tym że czeka na aktywację, bez aktywacji nic nie obejrzysz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,to jest problem w tym momencie ;)

 

Przeczytałem też,że Opticum jest :

Zgodny z SD/HD, DVB-S /S2 AVC/H.264 MPEG-4 & MPEG-2

Czy te MPEG-4 jest wykorzystywane lub będzie dla telewizji satelitarnej czy tylko naziemnej ?

Dekoder ITI 5800S ma tylko MPEG-2 co by przemawiało za Opticumem tylko czy to ważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...