Skocz do zawartości

Dekoder OPTICUM ITI X8 HD NNK


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z jednej strony podziwiam z drugiej współczuję supportowi x8 . Narzucisz użytkownikowi czystą klarowną SZTYWNĄ listę źle ... Pozwolisz w dedykowanym do oferty dekoderze skanowac satelitę jak tylko kto chce to też źle ... bo najlepiej jak w dekoderze zamontuje się czytnik skanujacy myśli właściciela tak aby przy przeszukiwaniu satelity dodawał tylko te kanały które chce mieć właściciel ... zenada ... ogarnijcie się ludzie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do alternatywnego pilota to oczywiście taki pilot będzie na razie działał. Nie polecam jednak specjalnego zakupu tego pilota ponieważ nie mogę obiecać że jego obsługę będziemy przez cały czas wspierać. Pracujemy nad nowym pilotem który powinien pojawić się za ok 2 do 3 miesięcy. od tego momentu obsługa aktualnego alternatywnego pilot zostanie najprawdopodobniej wyłączona. Proszę pamiętać że jest to funkcja mająca na celu usunięcie problemów pojawiających się w przypadku "konfliktu pilotów" a nie opcja do sprzedaży nowych pilotów.

Pozdrawiam

X8 support

 

Yyy... Czyli jak mam tą wypowiedź rozumieć ? Za czas jakiś pojawi się nowy pilot na starym kodzie ? Skoro funkcja "Alternatywny pilot" będzie wyłączona ? Nie za bardzo rozumiem :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Zakupiłem ten tuner i oprócz celowania jak sniper pilotem to nie widzę w nim minusów. Chciałbym się jednak dowiedzieć, czy normalne jest, że po aktualizacji oprogramowania (nastąpiła już 3 razu) kasuje się lista kanałów z satelity Astra? Jeśli jest to normalne, to niestety trochę uciążliwe, a jeśli nie, to czy nadaje się to do reklamacji sprzętu? Chciałbym też zasugerować, że przy skanowaniu satelity Astra tylko FTA wgrywa się również masa kanałów, których nie można oglądać (np. Canal + )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. opcja ( Wyszukaj kanały z oferty N na kartę ) po użyciu której na liście pojawią się tylko kanały z oferty N na kartę oraz dostępne z satelity kanały FTA, tak więc po takim skanowaniu nie trzeba usuwać kanałów kodowanych.

Czy ty na pewno piszesz o tym dekoderze? Kolego, po tej opcji wyszukuje mi też dużo kanałów z Nki abonamentowej (np. TVP HISTORIA, który nie jest w NNK),Cyfry+ (np. HBO), Cyfrowy Polsat (np. Polsat News, Dla abonentów) i na dodatek nie ma wszystkich polskich FTA, więc tu jest typowy przykład, jak robią tu nas w jajo.

Moim zdaniem ( ale może się mylę ) forum nie służy do tego abyśmy sie wzajemnie obrażali używając różnego rodzaju inwektyw, a do tego aby w merytorycznej dyskusji pracować nad ciągłym zwiększaniem możliwości odbiornika i poprawą komfortu jego obsługi. Proszę o choć trochę bardziej kulturalne wypowiedzi.

To co ja robię, to się nazywa surowa krytyka, a nie obrażanie. Bo jeśli nie zrobicie z tą listą porządków, to ja wam dużo klientów nie wróżę. Ja np. już się zastanawiam, czy nie wymienić tego waszego dekoderka na moduł Ncam i nie kupić sobie czegoś ze stajni fergusona, albo ADB 2849ST.

Tak jak pisałem kilka stron wcześniej pracujemy nad nową formą skanowania która wprowadzi oprócz istniejących dodatkową po której na liście kanałów pozostaną tylko kanały z oferty N na kartę oraz tylko polskojęzyczne kanały FTA. Powinno to usprawnić obsługę odbiornika oraz zarządzanie lista kanałów dla znacznej części użytkowników.

A kiedy taka aktualizacja wejdzie? Wejdzie, jak już, każdy mądry użytkownik takiego dekodera z problemami, się go pozbędzie, albo wgl. się nie doczekamy takiej aktualizacji. :D

Pytanie moje brzmi następująco: Mam możliwość zamiany X8 na ADB 2850ST (Z oferty TNK HD, ale to jest to samo), czy opłaca mi się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrdymały?! Czyżbyś pracował w Nce, albo w Opticumie? Krytyka, to nie dyrdymały. Pracownicy Opticuma mają dużo do roboty, a my wskazujemy do czego należy jeszcze w tym dekoderze zajrzeć by był idealnym produktem. Każdy pisze, o tym, co mu w tym dekoderze brakuje/jest niedopracowane/zbędne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przesadzaj proszę ;) Miałem ten dekoder od grudnia do teraz... wtedy to sypała się krytyka i to ostra... przewertuj temat dokładniej to się dowiesz. Dekoder został we współpracy z nami doprowadzony do stanu bardzo dobrego. Myślę że jak na sprzęt za 199 zł oferuje bardzo dużo. Jest to dekoder oferowany do współpracy w ramach jednej konkretnej oferty nKi. W ofercie operatorów SAT na próżno szukać będzie dekodera który oferuje nam tyle wolności i jest tak łatwy w obsłudze jak X8...

 

Żaden dekoder dedykowany do oferty któregokolwiek operatora SAT (oferowany przez c+ ,CP i n ( nboxy ) nie da ci tyle swobody ile dostajesz z x8 i koniec kropka...

 

Moim zdaniem ( a jeszcze 3 dni temu śmigałem na x8 ) działa w nim wszystko co trzeba. Za 199 zł dostaje się bardzo dobry sprzęt i nie ma co szukać na siłę dziury w całym. Sam teraz od 3 dni używam fergusona 202e i jedno co powiem ... To to że zaczynam tęsknić za X8 , lista nagrań w Fergusonie to kompletna klapa ( taką samą klapę zaserwował OPTICUM X8 , aby po czasie dać nam bardzo dobrą listę nagrań !!! ) . W przypadku Fergusona jedyne co mi jest dane to posłać maila który poleci zapewne bez odpowiedzi do kosza. W przypadku X8 mieliśmy i mamy bieżący kontakt z supportem.

 

Dzięki serdeczne Panu Tomkowi za wsłuchiwanie się w głos użytkowników i dostosowanie odbiornika do naszych potrzeb. Uważam że na obecnym etapie jest to bardzo dobrze przygotowany sprzęt do odbioru nKi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie przesadzaj proszę ;) Miałem ten dekoder od grudnia do teraz... wtedy to sypała się krytyka i to ostra... przewertuj temat dokładniej to się dowiesz. Dekoder został we współpracy z nami doprowadzony do stanu bardzo dobrego. Myślę że jak na sprzęt za 199 zł oferuje bardzo dużo. Jest to dekoder oferowany do współpracy w ramach jednej konkretnej oferty nKi. W ofercie operatorów SAT na próżno szukać będzie dekodera który oferuje nam tyle wolności i jest tak łatwy w obsłudze jak X8...

Jest w tym dużo racji, czytałem, przed zakupem X8, nie jest źle, ale wystarczy naprawdę niewiele, by ten dekoder był najlepszy w swojej klasie. Niestety jestem stereotypowym polakiem i narzekam.:D

Sam teraz od 3 dni używam fergusona 202e i jedno co powiem ... To to że zaczynam tęsknić za X8 , lista nagrań w Fergusonie to kompletna klapa ( taką samą klapę zaserwował OPTICUM X8 , aby po czasie dać nam bardzo dobrą listę nagrań !!! ) . W przypadku Fergusona jedyne co mi jest dane to posłać maila który poleci zapewne bez odpowiedzi do kosza. W przypadku X8 mieliśmy i mamy bieżący kontakt z supportem.

Co do fergusona, to wiesz, u nich support trwa bardzo krótko. Mam tylko nadzieję że X8 support, nie zakończy z nami współpracy szybko, jak ferguson kończy wydawać aktualizacje do swoich modeli. Przykładowo W grudniu 2011 roku ferguson wydał ostatnią aktualizację do tunera T60, a wydał go w kwietniu 2011r. Do poprawy jest dużo, a oni już nic nie robią, dlatego się cieszę że jest w Opticumie tak jak jest :) Pozdrawiam Pana Tomka i jeśli uraziłem to przepraszam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Jeżeli chodzi o szeroko opisany temat sposobów skanowania oraz oznaczania kanałów kodowanych to generalnie proszę o trochę cierpliwości.

Tak jak pisałem wcześniej w nowym oprogramowaniu zaproponujemy rozwiązania które powinny zaspokoić oczekiwania wszystkich ( mamy taką nadzieję ).

Yyy... Czyli jak mam tą wypowiedź rozumieć ? Za czas jakiś pojawi się nowy pilot na starym kodzie ? Skoro funkcja "Alternatywny pilot" będzie wyłączona ? Nie za bardzo rozumiem :|

Proszę się nie stresować. Nowy pilot też będzie w dwóch wersjach tak, że będzie możliwość wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie do Supportu albo forumowiczow: czy mozna wylaczyc funkcje PVR gdy nie chce sie z niej korzystac? Takie ciagle nagrywanie wykonczy pendriva bardzo szybko.

Pozwól że odpowiem jutro.

 

Na razie odpowidz sie nie pojawila wiec ponawiam pytanie - jaka bedzie zywotnosc pena?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie odpowidz sie nie pojawila wiec ponawiam pytanie - jaka bedzie zywotnosc pena?

Z tego co kiedyś czytałem pamięci flashowe pozwalają na zapis/odczyt z danej komórki około 200 000 razy.

 

Wiec jeżeli uruchamiasz co chwile nagranie np. zmieniając kanał i zacznie sie teoretycznie z tego samego miejsca w pamieci to przyjmyjac że zmienisz kanał 10 razy na godzine, ogladasz TV 10h dzienie (wiec mamy 100 zapisów), i tak samo 7 dni w tygodniu (700 zapisów), 4 tygodnie w miesiącu (2800 zapisów), wytrwale 12 miesięcy w roku (33600 zapisów). Wiec pendrive wytrzyma około 6 lat. Ale jak widzisz musisz ciężko i regularnie zmieniac kanały aby tyle zmian nabić :).

Pewnie masz lepszego pendruve skoro tak Ci na nim zależy wiec wytrzyma wiecej zapisów.

 

6 lat temu pamięci miały pojemność około 100MB. Dziś 16GB. Za 6 lat pewnie pendrive bedzie mial ze 100TB. Wiec dzisiejsze będą nic nie warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanie do Supportu albo forumowiczow: czy mozna wylaczyc funkcje PVR gdy nie chce sie z niej korzystac? Takie ciagle nagrywanie wykonczy pendriva bardzo szybko.

Pozwól że odpowiem jutro.

 

Na razie odpowidz sie nie pojawila wiec ponawiam pytanie - jaka bedzie zywotnosc pena?

Witam.

Przepraszam ale zapomniałem.

Jak widzę jednak platonek1 ( za co dziękuję ) udzielił już ogólnej odpowiedzi z którą się generalnie zgadzam przy założeniu ze zapis rozpoczyna się zawsze w tym samym miejscu ( od tej samej komórki pamięci).

W naszym rozwiązaniu działa to trochę inaczej. Każdy nowy zapis rozpoczyna się w przypadkowym miejscu tak więc powinno to kilkukrotnie wydłużyć żywotność pendriva w porównaniu do omawianej sytuacji.

Konkludując proszę się nie martwić i cieszyć z tego typu funkcjonalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Powrócę do tego mojego problemu z brakiem TVP 2 HD na X8. Pokrótce przypomne, że używam ADB 5800s i Opticuma X8 HD z jednej czaszy na twinie. Na X8 miałem cały czas brak dobrego sygnału z transondera 12265. Po zamianie przewodów przy konwerterze i przy wyłączonym n-boxie sygnał na Opticumie prawidłowy i odbiór TVP 2 HD również dobry. Gdy załączyłem drugi dekoder 5800s straciłem odbiór na X8( jakby n-box podbierał mu sygnał) była tylko fonia i czarny ekran, czasami obraz szatkował (sygnał z transpondera odpowiedni). Myślę, że będe musiał wymienić konwerter na nowy. Obecnie mam podwójnego twina firmy Inverto. Co byście polecili?. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowy problem z dekoderem :( zawsze po włączeniu urządzenia na TVP1HD pojawia się teletekst (tylko pasek u góry ekranu). Znika dopiero po przełączeniu na inny kanał. To błąd oprogramowania czy złe ustawienia u mnie? Czy ktoś jeszcze to zauważył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z brakiem AXN w X8. Mimo przywrócenia ustawień fabrycznych oraz przeszukania kanałów z n na kartę nie mogę go w ogóle znaleźć. Może ktoś zna parametry transpondera z AXN to spróbuję go przeskanować, może mi się uda go złapać. Na drugim moim dekoderze z tej anteny-5800s AXN jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym coś tu ale reklamował ale nomen omen bardzo dobre są konwertery firmy Globo. Sam używam i kilku znajomych również. Poziom sygnału 99% a siła 75-89% w gęstej zabudowie, gdzie anteny są nieco przesłonięte przez wieżowce. Na ich firmowej stronie jest do wyboru do koloru co kto potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Tzn. mam rozumieć że masz na myśli konwertery firmy Opticum. Widziałem, że są w dobrej cenie i prawdę mówiąc myślałem o jego zakupie. Z tego co pamiętam o współczynniku szumów 0,1dB. Myślę że będą dobrze współpracowały z moimi dekoderami X8 i nboxem -5800S.- Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nowy problem z dekoderem :( zawsze po włączeniu urządzenia na TVP1HD pojawia się teletekst (tylko pasek u góry ekranu). Znika dopiero po przełączeniu na inny kanał. To błąd oprogramowania czy złe ustawienia u mnie? Czy ktoś jeszcze to zauważył?

Witam,

Od kilku dni obserwujemy takie zachowanie pewnej partii odbiorników i pracujemy już nad rozwiązaniem. Mam nadzieję że ukaże się w najbliższym oprogramowaniu.

Blad oprogramowania:

- po odtwarzaniu nagran z dysku gdy wraca sie do programow nadawanych na zywo zawartosc zachowanego EPG nie jest przywracana, EPG jest puste, wylaczenie tunera i wlaczenie przywraca zawartosc EPG zapisana na dysku

Nie bardzo rozumiem ten opis. Proszę o trochę więcej szczegółów. Po zakończeniu odtwarzania nagrań, dane EPG są normalnie dostępne w takiej formie jak zostały zgromadzone przed rozpoczęciem odtwarzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...