Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Ja dzisiaj w TVN24 w wiadomościach biznesowych słyszałem, jak jeden z prowadzących zasugerował, że ludzie dostaną np. dostęp do LM, Ligi Angielskiej i innych lig, za mniejsze pieniądze aniżeli by mieli dwa pakiety w dwóch różnych platformach. Także będzie drożej, ale taniej niżby płacić dla dwóch platform! Wiadomość ta była nieoficjalnie podana ok. 17:00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym ze slajdów na konferencji prasowej jest ciekawe zestawienie praw filmowych i sportowych.

Przy Canal+ umieścili loga: Bundesligi, ATP i Tour De France. :>

No i już widać,że standardy TVN zapanowały.Czyli zwykłe kłamstwa. Bo Canal+ nie oferuje bundesligi,TOUR de France oraz turniejów tenisowych. Te ostatnie(największe turnieje) można oglądać za pośrednictwem CP na antenie Polsatu Sport Extra. So tego należy dodać Speedway Ekstraligę. Mając tak świetną ofertę,trzeba jeszcze kłamać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale będzie (nie)śmiesznie gdy UOKIK lub KE zablokuje fuzję. Choć w to raczej nie wierzę.

 

Odnośnie nowej marki to myślę że bez różnicy czy będzie się to nazywało C+N, N czy Cyfra+. Niech wybiorą to co jest z małą modyfikacją. Im większa zmiana tym większe koszty a wiadomo kto za to zapłaci. A za 10 lat i tak zmodyfikują nazwę i o N nie będzie nawet wzmianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa najpewniej dalej będzie brzmieć Cyfra+. W końcu to Canal+ kupuje N. Szkoda, że od lutego nie będzie Npremium w Cyfrze+ :( Liczyłem na LM.

 

Wszyscy dookoła trąbią: Fuzja "n" i Cyfry+

A to bardzo zła wiadomość.

 

Dla kogo zła? Dla abonentów N? Abonentów Cyfry+? Nie ośmieszaj się. Każdy się cieszy, bo nie będzie musiał płacić podwójny abonament za N i Cyfrę+. Teraz wszystko będzie co najlepsze będzie na jednej platformie. Oczywiście nikt nie mówi, że nie będzie wyższej ceny, jednak na pewno nie będzie większa niż jakbyś miał płacić za 2 platformy osobno. Szczerze to, myślę, że cena nie pójdzie do góry wysoko. Niby dlaczego miałaby iść? Tylko Npremium to kanały, które "robią różnicę". A i tak najpewniej wejdą jako paczka za dodatkową opłatą. Także kto nie chce, ten różnicy w cenie najprawdopodobniej nie bedzie miał. Kto chcę kanały Npremium najpewniej zapłaci te 15zł więcej ( jeżeli ma paczkę Canal+ ) lub 20zł. Dlaczego Cyfra+ miałaby podwyższać ceny za takie kanały jak MGM, ESPN America czy inne, które są w zwykłych pakietach? Wiekszość z nich i tak są juz teraz w Cyfrze+. A takie wyjątki jak MGM czy ESPN America nie są kanałami na tyle ważnymi, aby podnosić za nie abonament.

 

Zła wiadomość jest to jedynie dla abonentów CP i włodarzy tej stacji. Bo co oni będą mieć? TO co teraz, czyli NIC. 0 sportu na najwyższym poziomie, 0 filmów na najwyższym poziomie, 0 technologii na najwyższym poziomie. Będą mieć za to walkę Pudziana, Adamka w PPV za 40zł. Niestety, ale CP niech powoli zacznie się bać o swoją platformę, bo ludzie nie będą wiecznie płacić tych 50zł tylko za znaczek Platformy i Telewizji XX wieku, tylko pomyślą: "Płacę 50zł i nie mam nic wartościowego. Dlaczego nie dołożę 15 zł i nie wezmę Cyfry+, gdzie za te 65 zł będę miał w czym wybierać. Albo najlepszy sport, albo najlepsze filmy".

 

Ludzie coraz częściej patrzą na jakość usług. Wolą dołożyć 15-20 zł i wziąć wyższy pakiet, w którym będą mieć opcję wyboru. Tych, którzy patrzą tylko na podstawowe kanały jest coraz mniej.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tak na prawdę ma N, czego nie ma Cyfra+. Nie liczę kanałów własnych TVN, pseudo TVP1HD oraz Npremium i Nsport.

 

1. Wojna i Pokój

2. MGM HD

3. Romance TV HD

4. Fox HD

5. Sport Klub+

6. ESPN America

7. BBC Knowledge HD

8. BBC Lifestyle

9. Nickelodeon

10. BBC CBeebies

12. Baby TV

( nie wliczam CN i Boomerangu, bo tych kanałów od 1 stycznia nie będzie w N )

 

Tak więc jest to 12 kanałów, z których tak na prawdę dobre są Wojna i Pokój, MGM HD, FOX HD, ESPN America, BBC Knwoledge. Dodatkowo, Cyfra+ na pewno niektóre kanały nie weźmie do swojej oferty. Mogą to być np. Baby TV, BBC CBeebies... Tak więc zmian cen, w normalnych pakietach być nie powinno. A nawet jeśli będą to MAX 2-3 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare Ja się nie cieszę... A płacących podwójny abonament, według jednego z prezesów, chyba Nki, jest max 10% łącznej liczby abonentów. Kanały premium pójdą w pakiety ale nie wierzę, że inni abonenci bez pakietów też do tego nie dokładają.

Inna kwestia to czy za kilka lat gdy skończą się prawa do rozgrywek sportowych oraz wytwórni filmowych, Cyfra dalej będzie miała taką motywację żeby to wszystko utrzymać. Według mnie połowa z tego będzie wielkim sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa najpewniej dalej będzie brzmieć Cyfra+. W końcu to Canal+ kupuje N. Szkoda, że od lutego nie będzie Npremium w Cyfrze+ :( Liczyłem na LM.

 

Wszyscy dookoła trąbią: Fuzja "n" i Cyfry+

A to bardzo zła wiadomość.

 

Dla kogo zła? Dla abonentów N?

Pewnie, że dla abonentów! A dlaczego? Czas niebawem to pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na prawdę to każdy piszę, że będzie źle i abonament za 200zł/mc. Ludzie opanujcie się. Ja wierzę, że będzie dobrze! Czekamy na lepsze info na temat fuzji.

Jest tak, że jak się konkurencję wyklucza, to wyrasta monopol.

A monopol, to rzecz wszechwładna. Wtedy człowiek pozostaje poza wyborem.

I to jest niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Docelowo, pakiet prestiżowy w C+n ma kosztować ok. 250 PLN i takie są założenia, więc nie wiem, czy to jest mało?

 

Fakt, że planują to uzyskać długoterminowo, a więc do 2015 roku, ale jeśli takie są plany, to ceny będą powoli windowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się cieszę bo faktycznie dojdą kanały z Nki a to chyba dobrze , tak samo abonenci Nki się cieszą bo dojdą im kanał z Cyfry, tylko polsatowcy toną w smutku bo dla nich nic nie dojdzie. Też nie wierzę w jakiś wielki wzrost cen ( kolega times square świetnie uargumentował dlaczego), pakiet premium z nki będzie na bank za dodatkową opłatą dla tych co go zechcą więc no problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie przecież że zawsze będzie jeszcze Polsat do wyboru jak nam nowa platforma nie podpasuje

No ja raczej już tam nie zajrzę. Mój budżet wynosi do 150 zł na miesiąc więc mam nadzieję że w tym przedziale się zmieszczę aby oglądać coś konkretnego w nowej platformie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...