Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

(...)

Do C+ nie zamierzam wracać, no chyba że na warunkach takich jakie mam w N.

 

Krzywdy, to Ty im w ten sposób nie wyrządzisz, a sobie ... to i owszem.

 

... ale wierzę, że to jeszcze przemyślisz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport faktycznie mam tam gdzie swiatlo nie dochodzi, szczegolnie kopanke :P Filmy z umiarem to lubie, z tym ze nie potrzebuje wszystkiego co tylko jest, napewno nie chce placic za mix sportu i filmow. Interesuje mnie umiar ktory byl w n-ce z sensowna oferta no-premium za przystepna cene, a o ktorym wlasnie mozna zapomniec. Ta zmiana nfilm na nprime nosi widmo wstepnych konszachtow cyfry by znowu pomieszac film z to poroniona kopanka i stowrzyc kolejnengo klona pakietu canal za ktory beda krzycec dodatkowa kase. Skutki przejecia przez niezaleznego gracza sa praktycznie oczywiste dla kazdego poza drobny odsetkiem maniakow full-max-premium ktorzy to sie rozpisuja jak zamiast dwoch abo beda miec w koncu jeden. To chyba beda jedyni szczesliwi ktorzy za rok czy dwa beda mogli patrzec pozytywnie na ta cala fuzje, za to cala reszta beknie za ten ich komfort.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johan1- a niby dlaczego ? chcesz na siłę kogoś uszczęśliwiać ? Sądzę, że nie zatem podaj argumenty... Rozważ takiego oto klienta: KOMPLETNIE niezainteresowany sportem, średnio zainteresowany filmem, BARDZO zainteresowany dokumentem, ukierunkowany na HD, które traktuje jako standard, NIE zainteresowany 3D. No i co ci wyjchodzi ?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywdy, to Ty im w ten sposób nie wyrządzisz, a sobie ... to i owszem.

Wręcz przeciwnie, krzywdy to ja sobie w ten sposób nie zrobię. Zaoszczędzę sporo kasy miesięcznie.

 

Zasada jest dla mnie prosta - wybieram to co mnie odpowiada. Nie po to swego czasu przechodziłem z C+ do N, żeby teraz tylnymi drzwiami wracać do Cyfry+. No chyba, że tak jak zaznaczyłem wcześniej, na warunkach jakie mam w Nce.

... ale wierzę, że to jeszcze przemyślisz. ;)

A co? Jesteś PRowcem Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleonora, pytasz co mi wychodzi, to Ci odpowiem, wychodzi mi ktoś taki jak ja, albo Ty, bo coś mi się zdaje, że opisując tego potencjalnego klienta mówisz właśnie o sobie.

 

Jest przecież sporo kanałów, które można takim klientom jakim my sprzedać, dlatego potrzebna jest właśnie specjalizowana pakietyzacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany.. to witaj w Polsacie Pawel85 - przecież jeśli nie bądą Tobie odpowiadały warunki to nikt nie będzię Cię zmuszał do bycia abonentem tej platformy. A na chwilę obecną to nawet nie wiemy co zaproponują i zdziwiłbys się gdyby Twoje obecne warunki jakie masz w "n" zmieniły się na lepsze. W końcu zależy Ci na tym, żeby mieć dobrą ofertę czy "żeby nie być w Cyfrze"? Bo jeśli Johan1 jest PRowcem Cyfry to może Ty jesteś ideowcem "enki"?:-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy wszyscy deklarujący przejście do Polsatu wiedzą co robią - zobaczcie sobie w cenniku ile będziecie musieli zapłacić Polakowi żeby nie płacić Francuzom.

 

Pakiet HD, PVR i Multiroom (szrotowaty) w dopłatach większych niż w C+. A zakładam, że większość ma HDTV skoro wybrała eNkę. :wink: już nie wspomnę o 2,5-letnich cyrografach do podpisania.

 

Polsat: PREMIUM HBO + Cinemax 104,90 zł (z PVR)

 

Cyfra: Canal+ HBO Superpremium 109 zł (z PVR)

 

Poza tym wiadomo, Canal+ > Cinemax

 

Pozostałe pakiety ciężko jest porównać. Ja się za to nie zabieram.

 

Poprawcie mnie jak coś z tym Polsatem źle policzyłem, bo jestem w prepaidzie i nie wiem jak działa łączenie tych opcji dodatkowych, zniżek itp :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Johan1- a niby dlaczego ? chcesz na siłę kogoś uszczęśliwiać ? Sądzę, że nie zatem podaj argumenty... Rozważ takiego oto klienta: KOMPLETNIE niezainteresowany sportem, średnio zainteresowany filmem, BARDZO zainteresowany dokumentem, ukierunkowany na HD, które traktuje jako standard, NIE zainteresowany 3D. No i co ci wyjchodzi ?;)

 

Wychodzi mi ktoś kto ma preferencje 100% zgodne z moimi. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1 - opisuję TYPOWEGO klienta :) Jedynie ok 15% abo jest zainteresowanych sportem ( choć szum robią większy;) ) Niestety jak porównasz to Vivendi na ŻADNYM rynku nie dokonuje pakietyzacji tematycznej. Czy porównasz ofertę z Francji, Maroka czy nawet z Wietnamu to nie ma jej NIGDZIE. Nie bez znaczenia jest też - uzasadniony - uraz po tym jak potraktowała francuska firma rynek po "zjedzeniu" Wizji TV. Mimo upływu lat ludzie pamiętają, że była to wyjątkowo instrumentalna polityka. Tę niechęć sprytnie może wykorzystać CP albo.... ktoś kto już od maja sonduje polski rynek, robi badania ale wciąż nie podejmuje decyzji. Vivendi jak wiesz nie zna się na prowadzeniu tv. Jest tylko dość agresywnym operatorem platform gdzie ten interes jest tylko dodatkiem do głównej nie-telewizyjnej działalności. Zysk w ofercie tv tworzy właśnie przez BRAK pakietyzacji. Przez manierę brandowania kanałów, blokowania ich na wyłączność, tworzenia barier tam gdzie ich nie ma i konstruowania umów, które są antyprzykładem poprawności kontraktowania ( np umowa na 23 miesiące w tym 7,5 tygodnia gratis a potem 18 tygodni i 4 godziny połowa kanałów ale tylko jeśli w ciągu 16 minut wyślesz sms i dokupisz jakiś + chyba że dodasz do tego dodatkowy pakiet ale przy warunku, że nie weźmiesz multi oraz do tego młynek do kawy jeśli zamówisz do dnia X kanały HD z tym że tylko jeśli małym druczkiem nna osatniej stronie magazynu nie zwrócisz uwagi że musisz wysłać mail itd itp <----- żartuję oczywiście ale chyba znasz te pokrętne umowy żabie;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ameryki nie odkryłeś

 

Zapewniam Cię Pawel85, że nawet nie miałem takiego zamiaru... Oni nas nie pytają o zdanie czy łączyć platformy czy nie - zaproponują coś nowego a my ocenimy czy warto, dlatego mimo wszystko muszą się starać bo bez nas (abonentów) nawet najlepsza platforma nie będzie mogła istnieć. Stąd między innymi wynika mój optymizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego podchodźcie do tematu racjonalnie. Jak WY mając platformę w stagnacji (może nawet z ubytkiem abo od wiosny) + operatora nie potrafiącego zarobić na siebie ustawilibyście oferty, pakiety, ceny, aby jeszcze zarobić. Moim zdaniem oszczędna racjonalizacja, a nie wystawność.

Zwróćcie też uwagę, że dobra , za które płacimy mniej są jednak gorszej jakości (teraz już prawie każdy kanał wali reklamy bez umiaru , z tego powodu już prawie wcalre nie zaglądam na History, a kiedyś przyjemnie się go ogladało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem dzwoniłem do BOK n na kartę i tam usłyszałem, że w związku z tworzeniem jednej platformy przez ITI Neovision i Canal+Cyfrowy nie ma żadnych informacji nt. jakiś zmian. Jednocześnie szykują się zmiany w ofercie abonamentowej (ale to już wiemy).

Tymczasem cena zestawu dekoder+karta n+2 mies. opłacony full pakiet spada do 149 zł. Wydaje mi się, że to może być czyszczenie magazynów pod Pace HD PVR...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie też uwagę, że dobra , za które płacimy mniej są jednak gorszej jakości (teraz już prawie każdy kanał wali reklamy bez umiaru , z tego powodu już prawie wcalre nie zaglądam na History, a kiedyś przyjemnie się go ogladało)

Z reklam te kanały się utrzymują. I tak w polskich wersjach tych kanałów nie ma tylu bloków reklamowych co np. w USA. Poza tym dla mnie reklamy nie są problemem dzięki dekoderowi PVR bez miesięcznego haraczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu Cyfry+ bym szedł w stronę niższych cen i w ten oto sposób łapał więcej abonentów.

W przeciwnym wypadku jak podwyższą ceny, nie dość że będą tracić abonentów z N-ki, dla których cena jak widać w tym temacie jest decydująca, to jeszcze tych co są teraz w Cyfrze+.

A Polsat tylko będzie się cieszył z nowych abonentów którzy uciekają z połączonej platformy i idą do nich. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graber, co ty na sile tak porownujesz premium. Ktos kto jest abonentem korzystajacym z premium zle na tej fuzji nie wyjdzie, bo mu wlasnie lepiej zostac gdyz jemu sie poprawi sytuacjia gdy interesuje go max oferta. Pozostale 90% normalnych userow za to bedzie mialo gorzej.

 

CP osobiscie mi nawet przez mysle nie przeszlo, no bo sorry co oni oferuja za 40zl raczej nie wydaje mi sie zeby to bylo lepsze od kompaktu cyfry, a co tu porownywac do oferty n-ki za 48. Dodatkow brak pakietu BBC w CP wyklacza dla mnie ta platforme. Ja tam celuje w kablowki, chociaz to alternatywa nie dla kazdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z ciekawoscią wypowiedzi, cieszących sie z połączenia n-ki z C+, jak i tych zasmuconych. Martwi mnie tylko jedno, że bedzie za słaba konkurencja na rynku polskim, co w przyszłości spowoduje nie tylko podniesienie abonamentów w dość zasobnej nowej nC+ jak równiez w Cyfrowym Polsaacie aby zrekompensować sobie prawdopodobnie minimalny spadek abonentów. Trzeciego wyboru zasobnej platformy w kanały min HD juz nie bedzi, przynajmniej obecnie. Oby nie doszło do tego że teraz oferty zsumowane 2 platform razem (n, C+) będa tańsze niz jedna nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zamknąć temat bo lubię czytać forum ale niedobrze mi od tych postów jaka to droga Cyfra będzie skąd takie info ??? Przecież Cyfra za dwa dni doda masę kanałów w HD bez opłat a niedługo będą podstawowe kanały w standardzie bez większych opłat bo wiadomo w Polsce wkrótce będzie NTC a ogólnie te kilka złotych to już taki majątek ??? Wiecznie narzekają wszyscy jakby to ktoś zmuszał do najdroższych pakietów itd zamknąć temat pliss :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleonora, tak, oczywiście znam politykę marketingową stosowaną przez C+, co nie znaczy, że ją popieram i nie raz już mówiłem o tym, że zasady zawierania umów powinny być przede wszystkim JAWNE, ale i KLAROWNE, by nie było potrzeby prowadzenia telefonicznych, czy mailowych targów, w których obydwie strony przekrzykują się niczym krakowskie przekupki.

 

I cały czas mam też nadzieję, że C+ weźmie pod uwagę specyfikę polskiego rynku i właśnie tu dostosuje się do jego potrzeb, zamiast być upartą, niczym rozbrykana ośliczka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Benek80 To że C+ dodaje HD do kanałow juz istniejących, to normalana konieczność aby się nie cofać.

Chcąc liczyć za kazdy dodany kanał HD, to na dzisiaj doszły by za abonament astronomiczne ceny. Przecież musimy zrozumiec żę nadawca satelitarny ma stałe koszty nadawania sygnału zarówno dla jednego, 100 tys., czy nawet 1,5 mln abonentów.

Każdy nowy klient to czysty zysk, zakładając ze firma nie ma długów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...