Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie jakość C+Film HD jest OK i wszelkie oceny na podstawie bitrate a nie obserwacji w tv uważam za niepoważne z punktu widzenia przeciętnego odbiorcy. No chyba że oglądacie ten kanał na 60 calowych plasmach po 20tys. zł to przepraszam. Ja na 42' i to hd ready nie mogę dostrzec tych niuansów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Dajcie kanał, a znajdą się na niego skargi :P Jak ktoś chce to się doczepi do wszystkiego... Podpisuję się pod tym, że jakość Canal+Film HD jest bardzo dobra... Ja nie narzekam... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzrok nic się nie poprawiło. Może dopiero jak wyłączą planszę :lol: A swoją drogą jak zobaczyłem w ostatnim Satkurierze obłożenie transponderów Cyfry kanałami to cierpko mi się zrobiło. Pamiętam, jak startowała TV cyfrowa to mówili że na 1 transponderze pomieści się "aż" 8 kanałow zamiast jednego. I co? Jak trzeba to zmieści się i kilkanaście, a do tego jeszcze radiowe :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wylaczeniu jednego kanału nie zauwazycie zmiany bo sa one niewielkie przy takim obłożeniu transpondera.Inna sprawa że nie tylko bitrate sie liczy jak myślą co niektórzy.Jest to wazny parametr ale wazniejszym jest źródło.Jeśli ono jest do bani to nawet wysoki bitrate nic nie da.

Prosty przykład to kanały Polsat i TV4.Oba nadaja z wysokim bitrate a wystarczy porównac Wydarzenia i golym okiem widac różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Inna sprawa że nie tylko bitrate sie liczy jak myślą co niektórzy.Jest to wazny parametr ale wazniejszym jest źródło.Jeśli ono jest do bani to nawet wysoki bitrate nic nie da.

Ja rozumiem, że źródło kanałów Discovery może być do bani, ale może chociaż po wyłączeniu planszy w miejscu BBC Prime, CineMax (jako mini kanał Premium) poprawił swoją jakość?

 

Czy ktoś sprawdzał parametry kanałów, które zostały na tym transponderze już po wyłączeniu planszy informacyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze jak wróce do domu.

Nie wiele się zmianiła jakość o ile się zmieniła, bo pewnie zostało to rozdzielone równo pomiędzy jakieś tam kanały. Bitrate kanału było dość niskie więc dużo lepszej jakości nie należy się spodziewać, bo pewnie będzie nie widoczna.

ostatnio pokazało mi, że Discovery nadaje w mono :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa że nie tylko bitrate sie liczy jak myślą co niektórzy.Jest to wazny parametr ale wazniejszym jest źródło.Jeśli ono jest do bani to nawet wysoki bitrate nic nie da.

Ja rozumiem, że źródło kanałów Discovery może być do bani, ale może chociaż po wyłączeniu planszy w miejscu BBC Prime, CineMax (jako mini kanał Premium) poprawił swoją jakość?

 

Czy ktoś sprawdzał parametry kanałów, które zostały na tym transponderze już po wyłączeniu planszy informacyjnej?

 

 

Plansza zajmowała niewiele bo to statyczny obraz.Na tym transponderze po wyłączeniu jest 12 kanalów TV i kilkanascie radiowych.Wyłaczenie jednego kanału mogło spowodowac zmianę pierwszej liczby po przecinku i tak np. jeśli Cinemax dotąd mial średni bitrate 3.3 teraz ma 3.5.Nikt nie zauwazy róznicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem tu nowy chciałbym skorzystać z waszej cennej wiedzy i dowiedzieć się kilku rzeczy.

-dalczego bitrate kanałów C+ jest bardzo zmienne np.na Hbo o godz.12.37 wynosiło 2.34Mbps, a o godzinie 16.25 - 3.99Mbps, jakie czynniki mają na to wpływ i czy jest możliwość aby bitrate było cały czas na takim samym poziomie???

-jakie jest optymalne bitrate dla kanałów SD i HD?

-Czy C+ w najbliższym czasie będzie miała możliwość,aby podnieść bitrate swoich kanałów??

 

Pozdrawiam i z góry dziękują za wszelką pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki. Pytam, bo mailowałem sobie z nudów ostatnio z jakąś osobą związaną z Hallmarkiem i narzekałem im na kiepską jakość obrazu. Nadawca jest jednak przekonany, że to co nam oferują jest w dobrej jakości :lol: więc chciałem sie dowiedzieć jak to wygląda z TP Cyfry. U mnie w DVB-C, a więc sygnał prawdopodobnie z Siriusa też tylko 544x576 i bitrate nie przekracza 2 mega.

No ale w sumie cóż by innego mogli odpisać...

 

Kto zna angielski niech sobie przeczyta co o Hallmarku piszą:

 

"We do receive the Polish Hallmark Channel here in our office. It is exactly

the same transmission feed which is sent to Poland. We are able to view it

here with no problems. The picture is clear and there are no pixels to be seen.

 

 

I have also contacted our Polish PR manager, who is based in Warsaw, and she

has confirmed that she has no problems with viewing the channel.

 

But we will continue to monitor this situation."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem tu nowy chciałbym skorzystać z waszej cennej wiedzy i dowiedzieć się kilku rzeczy.

-dalczego bitrate kanałów C+ jest bardzo zmienne np.na Hbo o godz.12.37 wynosiło 2.34Mbps, a o godzinie 16.25 - 3.99Mbps, jakie czynniki mają na to wpływ i czy jest możliwość aby bitrate było cały czas na takim samym poziomie???

-jakie jest optymalne bitrate dla kanałów SD i HD?

-Czy C+ w najbliższym czasie będzie miała możliwość,aby podnieść bitrate swoich kanałów??

 

Pozdrawiam i z góry dziękują za wszelką pomoc. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 Bitrate każdego kanału jaki jest nadawany jest zmienne, ja Ci tego nie wytłumaczę, za trudne.

Ad 2 To można różnie pojmować, ale spokojnie bitrate dla kanałów w SD powinno wynosić około 5 Mbps, w tym przypadku jakość byłaby dobra jakby nie rzec bardzo dobra jak na kanał w SD, dla HD bitrate powinno wynosić jak na polskie warunki około 11 Mbps, powinno wystarczyć, choć kanały m.in. z Wysp mają o wiele większe.

Ad 3 Już ktoś Ci odpowiedział, nie podniesie, bo nie ma na to poprostu miejsca, musieliby nabyć nowe transpondery a ich nie przybywa już i nie przybędzie na tej pozycji satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 Bitrate każdego kanału jaki jest nadawany jest zmienne, ja Ci tego nie wytłumaczę, za trudne..

Może ja spróbuję, chociaż to faktycznie jest łatwe do prostego wyjaśnienia.

a) weź sobie dwa obrazki o takim samym rozmiarze ale jeden z dużymi jednokolorowymi powierzchniami a drugi z dużą ilością szczegółów (możesz namalować w paincie ;) i zobacz ile każdy z nich zajmuje zapisany jako jpeg

B) zwróć uwagę że video może zawierać dynamiczne sceny w których cały czas zmienia się wszystko na ekranie albo duże panoramy gdzie zmienia się jakiś mały kawałeczek obrazu a reszta przez długi czas pozostaje bez zmian i tak naprawdę trzeba przekazać tylko informację o tym małym kawałeczku a reszta informacji może być wzięta z wcześniej przesłanych klatek video.

c) z punktów a i b widać wyraźnie że ilość informacji którą trzeba przesłać bardzo zależy od tego co jest pokazywane.

No to teraz skomplikujemy to trochę: wszystkie kanały z jednego transpondera muszą zmieścić się razem w powiedzmy 40 Mbitach/s. W tej sytuacji, jeśli w danym momencie mamy kilka programów gdzie leci niewiele danych (np gadające głowy) i jeden kanał gdzie coś się dzieje to dla tego ostatniego można na ten moment podnieść bitrate. Gorzej jest gdy mamy jednocześnie więcej kanałów z dynamicznymi i szczegółowymi scenami wtedy już nie ma wyboru i trzeba ciąć zwiększając stopień kompresji kosztem jakości. W tej drugiej sytuacji można jeszcze ratować się chroniąc to co najcenniejsze dla operatora czyli np określić które kanały mają być jako pierwsze cięte i jak mocno należy ciąć poszczególne kanały na transponderze.

 

Reasumując, bitrate kanału w danym momencie zależy

a) od tego co jest przesyłane na tym kanale

B) od tego co jest przesyłane na innych kanałach z tego samego transpondera

c) od tego jak ważny jest ten kanał dla operatora

 

Ad 2 To można różnie pojmować, ale spokojnie bitrate dla kanałów w SD powinno wynosić około 5 Mbps, w tym przypadku jakość byłaby dobra jakby nie rzec bardzo dobra jak na kanał w SD, dla HD bitrate powinno wynosić jak na polskie warunki około 11 Mbps, powinno wystarczyć, choć kanały m.in. z Wysp mają o wiele większe..

 

W ramach uzupełnienia dodam że np niemieckie ZDF potrafi nadawać SD z bitrate ok 6Mbit i dochodzącym w pikach do 8Mbit, z drugiej strony Nostop Kino HD zużywa niewiele ponad 8 Mbit dla transmisji HD i jakość obrazu jest naprawdę bez zarzutu. Jak widać wiele zależy też od enkoderów które są użyte do kompresowania obrazu.

 

Ad 3 Już ktoś Ci odpowiedział, nie podniesie, bo nie ma na to poprostu miejsca, musieliby nabyć nowe transpondery a ich nie przybywa już i nie przybędzie na tej pozycji satelitarnej.

 

To tylko część prawdy, druga część prawdy jest taka że o tym nie decydują inżynierowie tylko księgowi a oni najczęściej wychodzą z założenia że jeśli ludzie kupują i płacą to znaczy że jest ok i nie ma sensu ponosić dodatkowych kosztów. Zarówno CP jak i N w ciągu ostatniego roku dodawały nowe kanały i jakoś znalazły dodatkową pojemność na nie. C+ najwyraźniej uważa że to co nadaje jest w wystarczającej jakości i jak sądzę nie zmienią podejścia chyba że zacznie im ubywać klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi jaka będzie jakośc kanałów wchądzących do oferty CYFRY+ za 2 lata??? Pewnie jeśli C+ nie kupi nowych transponderów,nie przeniesie się na inną satelite,nie zastosuje MPEG4 lub nie połączy się z CP lub N i doda nowe kanał SD i HD będzie tragicznie. Jakość bedzie przypominała YOU-TUBE. Czy CYFRE+ uda się temu zapobiec??? Co WY o tym myślicie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...