Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 202E


jeneka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem w piątek kolejną szt. 202E z nowej dostawy i po otworzeniu pudełka okazało się ,że brakuje plomby gwarancyjnej na dekoderze. Zgłosiłem fakt do Fergusona ale dostałem info zwrotne ,że pewnie źle szukam :( , sprzedawca natomiast problemu nie widzi i ma mi dosłać brakującą plombę . Pudełko oraz folia nie nosiły śladów wcześniejszego otwierania . Nowa dostawa jest z 12.01.2012 z wgranym najnowszym softem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszedl mi dekoder naprawiony czytnik kart, ale dziwna sprawa jest i nie wiem czego to wina. Po wyszukaniu kanalow nie wyswiatla mi np tvp 1 tvp 2, canal plus film hd chodz mam je w pakiecie, jest napisane brak lub slaby sygnal, a w innych pokojach sa one. Chyba ze to wina splitera( moja karta jest ustawiona na arive jako trudniejszy odbior czy cos teges) czy to moze byc tego wina??

 

@Edit: zrobilem dwa razy reset urzadzenia i juz załapalo jedynke dwójke, ale za to nie moge wyszukac duzo kanałów np canal + film hd i tam troche innych jeszcze

 

 

Ps.SPrawdziłem co naprawiali, i jest napisane "Wymiana procesora"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie: Czy na najnowszym sofcie macie problem z przelaczaniem kanałow podczas nagrywania kodowanego kanału? U mnie podczas owej próby przełączenia na niekodowany kanał z tego samego transpondera wywala napis że zmiana kanału spowoduje przerwanie nagrywania. Czy ktoś ma taki napis? Wydaje mi się że na starym sofcie tego nie było a starsznie mnie to wkurza. Chcę jednak się upewnić czy to wina softa czy mojego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie poradzić z nagrywaniem z pominięciem reklam? W instrukcji to nie jest wyjaśnione. Jak nacisnąłem pauzę podczas nagrywania to mi się obraz zatrzymał a nagrywanie idzie dalej. jak dalem pauze jeszcze raz to obraz poszedl dalej od momentu zatrzymania a jak wcisnąłem stop to obraz wrócił do oryginalego czasu (cały czas nagrywając). Jak zrobić pauzę w nagrywaniu (a nie w obrazie) ? Jak wcisne stop a potem znowu rec to nagrywanie się zatrzyma a potem pojdzie w oddzielnym pliku czego nie chcę bo to bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi 5kt wszystkie ustawienia z timeshift i bez niego przetestowalem i nic nie dało. To by było bardzo dziwne jeśli nie da się zatrzymać nagrywania. Coraz więcej minusów widzę w tym tunerku choć mam nadzieję że to tylko kwestia dobrego softu i może to poprawią. A wie ktoś czym różni się w praktyce nagranie w trybie TS od PS ? Ja wogóle nie widzę żadnej różnicy i nawet jak nagrałem coś w PS to mi pokazuje że nagranie jest TS ! dziwne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS jest to nagranie z jedną scieżka dzwiękową wybraną przed nagraniem kanału nawet gdy posiada więcej scieżek do wyboru np Euronews i bez możliwości odtworzenia napisów DVB jezeli taką możliwość posiada nagrywany kanał np TV5 europe ma napisy pl w dvb.

A przy wyborze opcji nagrania w TS i przy odtworzeniu nagrania z danego kanału można zmieniać scieżkę dzwiękową i napisy dvb jeśli kanał nagrany takie możliwości posiada.

A format nagrywany w ts i ps jest ten sam czyli mpeg .

Odbiornik nagrywa w formacie TS kanał tylko w HD nawet gdy jest wybrana opcja PS bynajmniej u mnie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do użytkowników o sprawdzenie 2 rzeczy:

1. Czy przy podłączeniu TV analogowego można wybrać NTSC czy tylko PAL?

2. Czy komuś działa to na splitterze krakowskiej firmy Media-Max (na "leśnym dziadku", server v. 1.3, karty całe czarne z elektroniką zabudowaną w plastikowej, czarnej nakładeczce)?

Z góry dzięki za informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje zakupić ten dekoder, a jestem zielony w tych sprawach i mam do Was pytanie. Nagrywanie w tym dekoderze odbywa się na Pendrive bądz podłączony dysk zewnętrzny tak? Czy jak się nagrywa jeden program to w tym samym czasie można oglądac inny drugi kanał? :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KF2008

Splitter krakowskiej firmy Media-Max nie działa, kupiłem 202E tydzień temu i ten splitter się zawieszał. Miałem go od roku kupiłem nowy na alle...

Dzięki za info. No to kupa :-( . Możesz napisać jaki kupiłeś? Chodzi mi oczywiście o to żeby był najtańszy a równocześnie sprawdzony w działaniu z arivą :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...