Skocz do zawartości

Jakość zasięgu 3G w waszej okolicy


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem, czemu tak się stało. Modem cały czas jest w tym samym miejscu, nie ruszany. I nagle, tak ot sobie, spadło z dwóch kresek do jednej... :roll:

Propagacja sygnału. U mnie też są wahania pomimo anteny w tym samym miejscu.

 

im lepsza pogoda i wyższe ciśnienie atmosferyczne tym mniejsza propagacja (fale nie mają się od czego odbić ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Począwszy już od górnej części zakresu fal krótkich (tak powyżej 20MHz) to za bardzo fale nie mają się jak odbijać od jonosfery bo jest dla nich za rzadka. Na VHF zdarzaja się jeszcze czasem warunki do obić i dalekiego zasięgu ale przy frontach zimnych. UHF prawie nie odbija się od joosfery. Dopiero im bliżej GHz tym bardzij zaznacza sie wpływ tłumienia wilgoci na zasięg stacji.

 

Za to inne zjawisko poprawia zasięg VHF i UHF - inwersja temperatury.

 

Ostatnio to mamy chyba niską aktywność słoneczną. jonosfera jakoś tak kiepsko się wywiązuje ze stałej pracy na krótkich, burze stały się rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dość niespodziewanie w miejscowości, w której mieszkam (kilkanaście kilometrów na zachód od Opola) pojawił się zasięg Orange w technologii HSPA+ !!! :shock: Sygnał mam full! :D Wcześniej było tu tylko "słabiutkie" EDGE.

Z ciekawości sprawdziłem na moim laptopie, jak teraz u mnie w domu działa ten Internet mobilny z Orange. Download mam w granicach 8,7 Mbit/s, upload ok. 3,5 Mbit/s. Zaskakuje zwłaszcza to ostatnie! :shock:

Jakby tego było mało to kilka dni temu "moja" Neostrada została przełączona ze starej karty typu ADSL na nową typu ADSL2+, dzięki czemu mogę już mieć na mojej linii prędkość aż 20 Mbit/s! :D W chwili obecnej mam opcję "do 10 Mbit/s" i teraz przez cały czas download mam ok. 10,8 Mbit/s, a upload wynosi 0,75 Mbit/s. Taki obrót sprawy bardzo mnie cieszy, bo wcześniej miałem Neostradę o prędkości 6 Mbit/s. Gdy w styczniu br. przedłużyłem umowę na opcję "do 10 Mbit/s" to mimo zapewnień konsultantów i sprzedawców z punktu obsługi Orange, że bez problemu działać będzie u mnie 10 Mbit/s, nadal miałem prędkość "tylko" 6 Mbit/s. Na zgłoszoną później reklamację odpowiadali mi potem, że za daleko od centrali, że stare kable itp., itd. A ostatecznie okazało się, że przyczyną tej sytuacji był właśnie brak przełączenia mojej linii ze starej karty typu ADSL na nową typu ADSL2+ mimo ich obecności już na centrali. No, ale sprawa ta ostatecznie została rozwiązana pozytywnie, co bardzo mnie cieszy. :D

Przepraszam za lekki off-topic, bo to nie wątek o Neostradzie. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając ze speedtest.net, serwer Białystok, wykazuje ok. 18,5Mb/s. Inne serwery podobnie. Ale jest to trochę na wyrost, ponieważ podczas pobierania plików mam średnio 1,8-1,9MB/s (czyli ok. 15Mb/s). Przypominam, że łączę się w HSPA+DC. Zwykły HSPA+ będzie miał maksymalnie 50% tej wartości.

Modem ZTE MF823 (kupiony w Play na kartę) podłączony do TP-Link MR3220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...