Skocz do zawartości

Jakość zasięgu 3G w waszej okolicy


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w mojej miejscowosci konkretnie w Narewce ponoc jest zasieg 3G na plusie tak wynika z mapy zasiegu lecz w rzeczywistosci go nie ma ciekawe dlaczego czyzby operator podawal nieprawdziwe info? a moze z duzym wyprzedzeniem poinformowal o swoich planach powiekszenia zasigu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

W miejscowości, w której mieszkam, kilkanaście kilometrów na zachód od Opola jest tylko zasięg sieci typu EDGE. Nie ma żadnego 3G, ani tym bardziej HSPA, czy coś podobnego. A o LTE to już nawet nie wspominam. ;) Mówię tutaj o sieci ORANGE.

Za to w miejscu mojej pracy (Brzezie, okolice Elektrowni Opole) od niedawna jest już zasięg sieci HSPA+. Co prawda "wyciąga" mi tam tylko dwie "kreski", ale mimo to Internet mobilny działa mi tam w miarę fajnie i co ważne, wreszcie stabilnie. :) Bo wcześniej była tam z tym istna tragedia. :? Gdy teraz ostatnio mierzyłem tam prędkość Internetu na moim laptopie to wyciągało mi tam ok. 3 mb/s download i 1-2 (w porywach) mb/s upload. Heh, upload mam tam znacznie wyższy, niż u mnie w domu na Neostradzie, gdzie mam 6 mb/s download i 512 kb/s upload. I więcej mieć nie mogę ze względu na "brak możliwości technicznych". :/

Te dwie "kreski" zasięgu HSPA+ w Brzeziu wynikają zapewne z tego, że stacja przekaźnikowa jest w pobliskim Dobrzeniu Wielkim. Tak mi się przynajmniej wydaje. Gdyby zasięg ten był tam jeszcze lepszy to prędkość "wyciągana" byłaby pewnie jeszcze wyższa. :roll:

Dla porównania dodam, że gdy na początku kwietnia br. byłem kilka dni w Niemczech to tam w każdym miejscu, w którym byłem, był zasięg sieci HSPA+. Nawet na największych "wygwizdowiach", nawet w lesie... :roll::/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, akurat w miejscu, gdzie pracuję, Plus ma tylko EDGE... :roll:

Wiem, bo niektórzy inni pracownicy mają swoje telefony w Plusie i żaden nie ma tam nic "wyższego" od EDGE.

A poza tym, ja w Plusie już kiedyś byłem. Po tym, jak mnie zrobili w c...la, odszedłem od nich do Orange i jak na razie to ogólnie jestem z Orange zadowolony. Oprócz komórki i modemu z Internetem mobilnym, mam jeszcze w Orange telefon stacjonarny i Neostradę. A do tego jeszcze rabaty w ramach usługi Orange Open. No, ale to nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, możliwe...

Kolega z pracy raz też przyniósł tam swojego laptopa i z nim modem Internetu mobilnego z kartą SIM Aero2. I z tego, co mówił to też bardzo kiepsko mu to tam działało. Często zrywało się połączenie. Natomiast w Opolu, gdzie mieszka, działa mu bardzo dobrze. Aero2 korzysta ponoć właśnie z sieci Plusa. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odwiedzić link http://beta.btsearch.pl/?dataSource=uke ... 57&zoom=14 i zaznaczyć żródło danych UKE.

Zobaczysz, że w okolicy o której mówisz nie powinno być problemów z zasięgiem UMTS i LTE w Plusie.

Natomiast nawiązując do Orange w której jesteś to na ul. Opolskiej 52 w Dobrzeniu Wielkim masz maszt Orange z UMTS i LTE Orange.

 

Jeśli chodzi o Aero 2, to faktycznie nie ma tam nadajnika. Najbliższy jest w Czarnowąsach oraz w Kup.

I na koniec to nie Aero2 korzysta z Plusa, tylko Plus korzysta z UMTS900 od Aero2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębno (Zachodniopomorskie)

1. Play(UMTS 900/2100) 4+ (Nadajniki zbyt daleko od centrum miasta wewnątrz budynków zasięg przechodzi na 2G)

2. Orange(UMTS 900/2100) 5+( Bardzo dobry zasięg główny nadajnik idealnie pokrywa miejscowość jednak Orange ma częste problemy techniczne np. działa internet a w zasięgu 3G nie działają rozmowy głosowe oraz SMS)

3. T-Mobile(UMTS 900/2100) 5+( Bardzo dobry zasięg nadajniki umiejscowione idealnie by pokryć całą okolice wewnątrz budynków brak problemów z dostępem do HSPA+)

4. Plus (UMTS 2100) 2+ (Najgorszy zasięg wśród operatorów na tym terenie nadajniki UMTS umiejscowione są daleko poza miastem w lesie na tzn stacjach obserwacyjnych)

5. Aero2 (UMTS 900) 3+ (Nadajniki umiejscowione w centrum miasta na kominie dawnej fabryki zasięg jest przyzwoity ale bardzo często podczas trwającego połączenia lubi zmienić się z HSPA+ na 3G mimo że mam do nadajnika ulicę dalej uważam że to celowe działanie Aero2 w celu zmniejszenia obciążenia sieci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim modemie od Internetu mobilnego, a mówiąc ściślej, aplikacja dostępowa z Orange, którą mam na moim laptopie, po podłączeniu modemu do mojego laptopa w miejscu mojej pracy (wspomniane wyżej Brzezie k. Opola) też pokazuje sieć 3G i dwie kreski sygnału, a gdy połączę się z Internetem to 3G zmienia się na H+. Moc sygnału pozostaje bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, w górach różnie bywa, akurat często bywam w Wałbrzychu i tam problemów nie ma. Ale już np w Mieroszowie z 3g Plusa jest problem to fakt. To takie miejsce gdzie widocznie jeszcze nie dotarli ze swoja nowoczesną technologią ;) w porównaniu do Playa i Tmobile, którzy już tam mają umts.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle tutaj w Wałbrzychu momentami jest przerąbane z zasięgiem. u mnie w domu mam w orange 3g na 2 kreski na 5 zasięgu, co skutkuje tym, ze mój rozmówca słyszy mnie jakbym czkawkę miał ;) Ale to tylko wtedy gdy są liście na drzewach :D w zimę zasięg lepszy i nie ma "czkawki" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem dlaczego, ale dzisiaj wieczorem ok. godz. 22:00 w miejscowości, w której pracuję (Brzezie k. Opola) zasięg sieci HSPA+ osiągany na moim modemie Huawei E3131 nagle zmniejszył się z dotychczas osiąganych dwóch kresek na pięć do jednej. Prędkość Internetu na skutek tego też znacznie spadła. Nie rozumiem, czemu tak się stało. Modem cały czas jest w tym samym miejscu, nie ruszany. I nagle, tak ot sobie, spadło z dwóch kresek do jednej... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam telefony w Plusie, i doskonale odczułem moment, gdy Plus łokciami wszedł w LTE, tylko dlaczego kosztem 3G.

 

Dla mnie to zwykłe ... s...syństwo.

 

ps. Moje komóry obsługują LTE, ale już pozostałej części rodziny niekoniecznie, dlatego znam ten ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie smartfony na Andku mają tak, że jak kończysz transfer to z H+ przyłącza się na 3G i nie jest to tylko przypadłość wspomnianego Aero2.

Kolego chodziło mi o to że podczas trwania transmisji danych Aero2 samo przełącza na 3G stojąc przy samym nadajniku nawet tak jest więc kwestie techniczne nie mają w tym przypadku znaczenia inni operatorzy oferujący internet odpłatny oferują sztywne HSPA+ w tym oferta Plusa także.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
...

U mnie działa nadajnik 3g i lte i zasięg jest ok, nic się nie zmieniło na korzyść lte.

Myślisz, że to co mówię, przyśniło mi się, a informacje czerpię od wróżek?

Również monitoruję sygnał i z moich pomiarów wynika, że sygnał 3G jest w mojej lokalizacji o wiele słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...