Skocz do zawartości
  • 0

[foto] Jak nie robić instalacji tv sat :-)


uhunter
 Udostępnij

Pytanie

Witam, od dawna jestem czytelnikiem tego forum, wreszcie postanowiłem się zarejestrować.

 

Nie znalazłem na forum takiego tematu więc pozwalam sobie zapoczątkować.

Tak się składa że dużo chodzę po dachach i napotykam przeróżne wynalazki.

 

Zamieszczajcie tu zdjęcie z instalacji niekoniecznie wykonanych zgodnie ze sztuką instalatorską :-):D

 

Na dobry początek zamieszczę zdjęcia w tematyce tvsat :-)

 

dość nowa instalacja, antena nie wygląda na długo wiszącą, zastanawia mnie czy jest w ogóle przykręcona :-)

s-251.jpg

 

konwerter zamakał :-)

s-185.jpg

 

podobno tak odbiera lepiej :-)

s-7.jpg

 

a tu to w ogóle chyba nie działa

s-49.jpg

 

mam nadzieje że to nie niewiedza... tylko żart instalatora

s-43.jpg

 

Zapraszam do dodawania zdjęć

pozdrawiam

Adam

:jupi::jupi::jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sytuację z ostatniego zdjęcia wielokrotnie zdarzało mi się zastać u klientów, którzy zakupili zestaw do odbioru TV SAT i stwierdzili, że sami sobie zamontują, bo w tym przecież nie ma filozofii. :D Potem przychodzi z reklamacją, że dekoder zepsuty lub antena zepsuta. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie można się dogadać z sąsiadem. Poza tym brak wiedzy, że tak można. W domkach jednorodzinnych, gdzie mieszka wielopokoleniowa rodzina wiszą po 3-4 anteny sat. "Wolnoć Tomku w swoim domku" . Odnośnie zdjęć, to najlepszym hitem, jaki miałem w życiu, była antena powieszona na strychu. Szkoda, że nie miałem aparatu. Klient, inżynier lotnictwa, był mocno oburzony, że tak się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

20.12.2009 roku pobierałem na swój dysk zdjęcie anteny CP 80cm (tej z przykładu Tomkab) konwerter jest prawidłowo zamontowany. Przejrzałem obecną stronę (szybko) i znalazłem tylko obecną siedemdziesiątkę z prawidłowo zamontowanym konwerterem. Gdzie Tomkub znalazłeś tą antenę na stronie CP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
20.12.2009 roku pobierałem na swój dysk zdjęcie anteny CP 80cm (tej z przykładu Tomkab) konwerter jest prawidłowo zamontowany. Przejrzałem obecną stronę (szybko) i znalazłem tylko obecną siedemdziesiątkę z prawidłowo zamontowanym konwerterem. Gdzie Tomkub znalazłeś tą antenę na stronie CP?

Na 100 % pochodzi ze strony CP. Kiedy ? Kilka miesięcy wstecz od 29 mar 2009. Tyle udało mi się znaleźć na szybko. Jest to gdzieś na forum, szukaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja myślę, że przy dobrym ustawieniu powinno łapać satkę równie dobrze, jak na standardowym położeniu anteny... (z tym, że jak sądzę konwerter "do góry nogami" złączemF do góry)

 

Antenę do Internetu można w ten sposób montować. A konwerter jak jest do góry nogami to zaleje przy pierwszym deszczu - woda ma duże szanse dostać się do kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ja myślę, że przy dobrym ustawieniu powinno łapać satkę równie dobrze, jak na standardowym położeniu anteny... (z tym, że jak sądzę konwerter "do góry nogami" złączemF do góry)

 

Antenę do Internetu można w ten sposób montować. A konwerter jak jest do góry nogami to zaleje przy pierwszym deszczu - woda ma duże szanse dostać się do kabla.

 

Ja widuję tak założoną antenę od cp, jak będę przejeżdżał autem to zrobię zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

w konkretnej sytuacji,jak na opisywanym zdjęciu sposób montażu przypuszczalnie miał na celu ułatwienie instalatorowi dostępu do konwertera/skew trzeba ustawić,a na dole pewnie niezła przepaść,nie każdy lubi/.Swoją drogą nie pomyślał on,że konwerter może równie dobrze pracować obrócony w osi podłużnej o 180 stopni,wówczas kabel skierowany byłby na dół.A ten inny konwerter,z Polsatu faktycznie wypiął się na antenę,o ile nie jest to fotomontaż.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...