Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak wspaniały scenariusz :) Time Warner to cudowna firma, każdemu da pełny pakiet za 50 zł, magiczny tuner z wbudowaną maszynką do lodów :) To nie są charytatywne instytucje, bez względu kto przemie kogo spadku cen nie będzie. Konkurencja jest dobra, muszą walczyć o abonentów. Mam n-ke i Cyfre+, fakt dobijają mnie 2 tunery, sieć kabli, kilka pilotów. Fajnie by było gdyby na jednym tunerze można było korzystać z różnych platform, dokupywać wybrane pakiety, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mocher,

Niestety nie mogę wykluczyć że ostatecznie stanie się tak ze Vivendi przejmie N.

Ale, to "odpuszczenie" sobie to jak plan kupienia browaru kiedy ma się ochotę wypić kilka piw.

A wykluczyć przejęcia przez Vivendi nie mogę z tej prostej przyczyny ostatnio cyfra ponosiła w zasadzie same straty głównie na rzecz N. Jeśli teraz N zostałoby przejęte przez dużego inwestora z branży jak np Time Warner to sytuacja cyfry mogła by być bardzo nieciekawa. Reasumując, jeśli vivendi przejmie N to nie będzie to efektem jakiejś przemyślanej strategii ale raczej desperacką próbą ratowania się przed marginalizacją.

Na koniec wreszcie, powiedzmy że cyfra celowo odpuściła bo nie chciała przepłacać za prawa ścierając się w piaskownicy z ITI który jest dużym graczem ale tylko w naszej lokalnej skali. Tym samym, zdecydowała się na to że będzie musiała podjąć walkę na prawdziwym boisku z naprawdę dużymi chłopcami w grze o nieporównywalnie większe stawki. Każdy może mieć swoje zdanie, a ja, nie jestem żadnym specjalistą od biznesu w jakiejkolwiek skali. Niemniej jednak, jak dla mnie takie rozumowanie kompletnie nie trzyma się kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ ligą mistrzów czyli rozgrywkami wzbudzjącymi jakiekolwiek większe emocje dopiero w fazie pucharowej pare spotkań na wiosne, do tego część (jeden mecz w kolejce) zawsze dostępna w telewizji otwartej, że nawet nie byli zaintersowani tymi prawami aby brać udział w ewentualnym przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie dlaczego abonenci C+ tak bardzo liczną na przejecie n przez C+. Przecież w takim wypadku stracą na tym nie tylko abo n, ale także oni. Dlaczego? Bardzo prosto wyjaśnić. Abo n'ki, tracą, bo gdyby chcieli być w Cyfrze to by byli. Skoro nie są to pewnie z jakiegoś powodu - mniej lub bardziej istotnego. Bardziej ciekawe jest dlaczego stracą abo C+. Wystarczy prześledzić co się działo, po połączeniu z Wizją oraz przed startem n. Marazm, brak rozwoju itd. Bo po co... Oczywisty jest wzrost cen, bo tak naprawdę przestaje być konkurencja. Skoro CP twierdzi, że kontent filmowy premium go nie interesuje, to jedynym chętnym zostaje C+. Gdzie pójdzie "kinoman"? Do C+, bo nie będzie miał innej opcji. CP i C+ celują w całkiem inny segment rynku i na tym segmencie pozostaną bez konkurencji, bo w tej chwili n podkrada i z dołu stawki i z góry. To kwestia cen, ale są rzeczy bardziej prozaiczne. Polecam cofnąć się w czasie nie tak dawno. Kiedy do Cyfry zawitały kanały HD? Gdy powstała n, pomimo iż kilka miesięcy wcześniej przedstawiciele C+ twierdzili, ze na HD jest za wcześnie. Dalej. Kiedy do C+, zawitał PACE 500? Gdy N wprowadziła TURBO, z takim dyskiem, wcześniej 250 było ok i nie było wzmianek o większych dyskach. Dalej. Kiedy C+ zrezygnowała z absurdalnego biegania z kartami co 6 h? Gdy n wprowadziła MR i ten C+ wyglądał przy nim jak parodia. Przykładów można mnożyć, ale szczerze sami sobie odpowiedzcie czy uważacie że w przypadku przejęcia: C+ zostawi dwie niezależne karty, co nie ukrywajmy często nie jest wykorzystywane jako MR, zwłaszcza jeżeli przejmie technologie n? Idąc dalej czy mając porządny MR, na którym będzie można zarabiać nie zablokuje w końcu spliterów, zwłaszcza że coraz częściej można przeczytać, że rynek w końcu wymusi na C+ parowanie. To wszystko owszem są rozważania, ale scenariusz jest b. prawdopodobniej wiec zarówno abo n, jak i abo C+ w ostatecznym rozrachunku na fuzji stracą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z tobą zgodzę... mnie najbardziej irytowała sytuacja w CP kiedy mówiła że nie dołączy Eurosportu bo jest konkurencją dla Polsat Sportu :lol2: Sorry za OT ale nie mogłem się powstrzymać jak kiedyś nas abonentów traktowały platformy :/ Teraz jest dobrze 4 platformy... trzymam kciuki za wszystkich innych do kupna N'ki tylko nie za VIVENDI... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożegnanie z systemem Seca byłoby dla Cyfry bardzo kosztowne. Nie wiem czy nie zabójcze. Gdy ma się 2,4 mln abonentów a konkurencja 3,5 mln to pozbywanie się lekkomyślnie powiedzmy ok. 0,5-1 mln w nadziei że rozwścieczeni kupią/wynajmą inny odbiornik i dalej bedą abonować na gorszych warunkach a nie np. przejdą do konkurencji albo w ogole zrezygnują z platformy jest bardzo ryzykowne. Ale rację możesz mieć - jeśli zadowoli ich 1,5-2 mln abonentów płacących dużo za treści premium to tak może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu może być pies pogrzebany.

W chwili obecnej cyfra praktycznie nie ma jakiegokolwiek zabezpieczenia kontentu. Oczywiście, abonentom to się podoba . Obawiam się jednak że dla właścicieli tego kontentu (studia filmowe) to może być poważna wada cyfry jako klienta. Zwłaszcza jeśli na tym samym rynku jest drugi operator który ma dobre zabezpieczenia i urósł już na tyle że jest w stanie zapłacić podobne pieniądze za prawa do kontentu. Kto wie czy to właśnie tu nie leży przyczyna dla której cyfra traci prawa do kolejnych wytwórni filmowych na rzez N.

Gdyby jednak Vivendi przejęło N i połączyło je z cyfra to sytuacja by się zmieniła. Jedynym chętnym na prawa na polskim rynku znów byłaby cyfra i alternatywa była by taka: sprzedamy prawa cyfrze pomimo ich kiepskich zabezpieczeń albo ie sprzedamy ich wcale. Tak czy siak, nawet jeśli vivendi kupiłoby N to wcale nie oznacza że Canal+ mógłby automatycznie przejąć kontrakty z wytwórniami - mogą one być obwarowane wymogami technicznymi których cyfra w tej chili nie jest w stanie spełnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórcy N-ki na pewno nie byliby zadowoleni z tego, że planuje się wyprzedaż. Wszyscy na tym stracą. Rodziny pieniądze dostaną, ale pozostanie niesmak, ze to co tworzono przez kilka lat legło w gruzach. Szkoda tego wszystkiego i tych lat poświęconych na stworzenie najlepszej platformy cyfrowej. Cyfra połknie wszystko i wszystkich, ale nie będzie to już to samo. Szkoda, że właścicielom brak chęci do kontynuacji prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze Vivendi nie probuje gadac z ITI tylko napewno rozmawia z potencjalnymi kupcami. Dlatego im duzej ta cala sprzedaz potrwa tym lepiej, szczegolnie ze akccje przyjemnie leca w dol i moze to naprawde dlugo potrwac. Bo przejecie przez cyfre to naprawde najczarniejszy najbardziej [beep]iany scenariusz dla ogolu abonentow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Na połączeniu n z C+ skorzysta tylko i wyłącznie CP. Nieuniknione podwyżki w C+ spowodują odpływ abonentów do ... CP i sieci kablowych. Skoro jest do zagospodarowania ok. 1 mln potencjalnych abonentów, to ten milion może łyknąć CP, a nie połączone n+.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem abonentem C+ i również podchodzę do tej operacji z umiarkowanym optymizmem / małym pesymizmem

 

Głównie dlatego, że Cyfra+ ma wyobraźnię pod względem zwiększania abonamentu i ta okazja na pewno im nie umknie.

 

W najgorszym pozostanie wypadku wzięcie najniższego/budżetowego a'la familijny pakietu C+/Polsatu dla podstawowych kanałów i dokupienie splittera dla Al Jazeera Sport :wink:

 

W każdym razie na pewno nie dostaną ode mnie więcej niż dostają teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno takie przejęcie znacznie uatrakcyjniło by sam pakiet CANAL+. Chodzi mi głównie o przejęcie praw do wytwórni, które obecnie ma nFilm. Doszłyby też prawa sportowe nSportu no i nowe kanały, których do tej pory w ofercie nie było. Ponadto transpondery należące do ITI, z których usunąć można duble i mieć sporo miejsca na odciążenie swoich i na przyszłe nowe kanały.

Wszystko pięknie, tylko oby właśnie nie poszła za tym podwyżka abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde trzeba byc mega optymista zeby sie ludzic ze to nie wplywnie na abonament. Nie robie tego tylko dla bazy klientow, czy praw, ale tez by wyeliminowac konkurencje. Szczegolnie ze to "nabycie" bedzie ich slono kosztowac, skoro n-ka jest marginalnie rentowna szybko sobie tego nie odbija. Pierwsi bekna raczej aktualni abonenci cyfry bo skoncza sie promocje. Szczegolnie ze CP nie jest do konca konkurentem, gdyz cyfra raczej nie zainteresowana nizszym targetem nad ktorym skupia sie CP. To n-ka najabrdziej wchodzila obu platforma na odciski gdyz podbierala czesciowo klientow z dolnego segmentu(CP) jaki i gornego(C+). A tu jeszcze sa glosy ze sie gada o czarnowidzwite, no fakt ale niestety bardzo realny, i napewno niezbyt pozystywnym tez dla abonentow cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie. Ale czy w razie fuzji Cyfry+ z N-ką wy wierzycie, iż nowa platforma będzie w stanie utrzymać tyle tp. na 13'E?. Przecież to są ogromne koszta, więc wcale bym się nie zdziwił jakby większa część tych tp. została oddana w inne ręcę. Poza tym nie wiadomo, czy ITI sprzeda N-kę wraz z wytówrniami i prawami do LM i LE. Równie dobrze może być zupełnie inny scenariusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu pisałem o przejęciu P4 przez Polkomtela a tymczasem scenariusz powoli zaczyna się sprawdzać:

 

http://biznes.onet.pl/polkomtel-i-play- ... rasa-detal

 

 

Polkomtel i P4, operator sieci Play, zaczęły rozmowy o infrastrukturalnym partnerstwie.

 

Jarosław Bauc, prezes Polkomtelu, operatora sieci Plus, w rozmowie z „Rz" nie wykluczył, że Plus czy inny duży operator w Polsce mógłby przejąć P4. – Skala działalności tego operatora (Play) ogranicza możliwość jego przejęcia przez któregokolwiek z dużych operatorów. Nie mówię, że nie byłoby to na pewno niemożliwe, bo to wymaga dokładnych analiz i określenia wspólnych rynków dla obu firm – powiedział Bauc.

 

Na razie Polkomtel i P4 mogą zacieśnić więzy poprzez infrastrukturalne partnerstwo, podobne do tego, jakie zawarły Centertel, operator sieci Orange, z Polską Telefonią Cyfrową (T-Mobile), licząc na oszczędności idące w setki milionów złotych. – Jestem zwolennikiem partnerstwa infrastrukturalnego. Rozmawialiśmy o tym wstępnie z prezesem P4 – dodał Bauc. Joergen Bang-Jensen, prezes P4, nie chciał komentować tej informacji. – Jesteśmy zwolennikami współpracy infrastrukturalnej, czego przykładem jest nasza umowa o roamingu krajowym z Polkomtelem – powiedział.

 

 

Spartan Capital Holdings, spółka należąca do Zygmunta Solorza-Żaka, czeka obecnie na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na zakup operatora sieci Plus. – Nie ma przeszkód, aby UOKiK wyraził zgodę. Przeanalizowanych zostało około 30 rynków, na których działają obie grupy, i nie wykazały one zagrożeń dla konsumentów. Grupy są komplementarne, ale pochodzą z dwóch różnych światów – mówił Bauc.

 

Spartan zapłacić ma za Plusa w gotówce 15,1 mld zł. Większość tej kwoty pochodzić będzie z kredytów. – Sama transakcja przejęcia nie dotknie spółki. W jaki sposób jednak wpłynie na nasz bilans w przyszłości – dopiero się okaże – powiedział Bauc. Według niego tegoroczny zysk netto spółki będzie zbliżony do ubiegłorocznego, choć po wyniku półrocza (0,77 mld zł) mogłoby się wydawać, że jest szansa na pobicie rekordu i wypracowanie blisko 1,5 mld zł.

 

 

Swoją drogą przytaczając wyżej wymienione wypowiedzi sprzedaż "N" Telewizji Polskiej, pozwoliło by zachować platforme na rynku i dalej ją rozwijać. Napewno TVP zyskałaby nowe kanały z "N" w nazwie z czego jeden w 3D oraz kanał Wojna i Pokój i wysoką technologie HD. Pozwoliło by to też zachować kanały obecne ITI i oferte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie. Ale czy w razie fuzji Cyfry+ z N-ką wy wierzycie, iż nowa platforma będzie w stanie utrzymać tyle tp. na 13'E?. Przecież to są ogromne koszta, więc wcale bym się nie zdziwił jakby większa część tych tp. została oddana w inne ręcę. Poza tym nie wiadomo, czy ITI sprzeda N-kę wraz z wytówrniami i prawami do LM i LE. Równie dobrze może być zupełnie inny scenariusz.

 

Gdyby Vivendi kupiło TVN to z tp pewnie korzystałby C+ France.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Vivendi kupiło TVN to z tp pewnie korzystałby C+ France.

 

co ma jedno do drugiego? C+ France nadaje na innym satelicie!

 

gdyby faktycznie Vivendi kupiło n'kę to raczej utrzymaliby tp i jakoś sensownie rozłożyli programy po tp. Niestety zapewne niosłoby to ze sobą podwyżkę abonamentu, mam nadzieję że byłaby uzasadniona bogatszą ofertą programowa i odpowiednio wysoką jakością techniczną przekazu.

 

Sky Italia ma "trochę" tp i jakoś sobie radzi, Cyfra też by dała radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...