Skocz do zawartości

Nowa ustawa medialna, a przestrzeganie zapisów przez stacje


Tim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

/Przeniesiono/ Kontynuuję dyskusję w odpowiednim wątku. 

 

@Goro Gondo napisał:

"Nie wiem, jak jest z tym teraz, ale w okresie przechodzenia telewizji z 4:3 na 16:9,  powiedzmy gdzieś 2009-2011 r., strasznie irytowało mnie, jak ekran dzielono na pół podczas transmisji filmu i dawano zapowiedzi... Czasem ważny fragment, a telewizja go zmniejszyła i jakieś [beep]oły zapowiadała. W 2010 r. na TVP często tak było, mam nawet nagranego "King Konga" z TVP2 (jeszcze kopia z Knapikiem z lat 90.) i jak są ostatnie minuty i helikoptery ostrzeliwują goryla, to obraz zostaje podzielony na pół i lektor zapowiada bodaj "Uprowadzenie Agaty". Wiem, że Polsat chyba jeszcze całkiem niedawno stosował takie praktyki, ale obecnie prawie w ogóle go nie oglądam, więc ciężko mi się wypowiedzieć."

 

I ja ubolewałem, gdy większość stacji dzieliła ekran na pół, emitując zapowiedzi. Polsat stosował praktykę podobną, jak teraz TV Puls i PULS2, czyli przy dzieleniu ekranu również przyspieszał napisy końcowe. Po zmianie ustawy medialnej jest lepiej, lecz z biegiem lat niektórzy nadawcy z powrotem robią to samo, czyli zaśmiecają ekran wielkimi podpisami z zapowiedziami programów i współdzielą ekran m. in. z "Wiadomościami" - TVP.

 

Z tego, co zauważyłem, Polsat tylko zagłusza napisy końcowe, wprowadzając lektora zapowiadającego kolejne pozycje antenowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W tej chwili coraz więcej stacji pozwala sobie na łamanie ustawy o zakazie promocji swoich propozycji. Nagminnie to robią kanały TVP1 i TVP2 oraz ostatnio STOPKLATKA. Jeśli dalej pójdziemy w tym kierunku, to będziemy mieć sytuację sprzed 2011 w tym zakresie, kiedy to zaśmiecony ekran zapowiedziami był non stop w polskich kanałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...