Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, wislok napisał:

Paradoksalnie jest odwrotnie. TVN wycinając fragment programu nagłośnił te wypowiedzi. 

TVN źle to rozegrał. Na pewno nie powinien dalej promować tej wypowiedzi ale w playerze powinni ją zostawić. Szkoda, bo teraz zamiast dyskusji nad "merytoryczną" stroną tego wywiadu będzie zupełnie niepotrzebna dyskusja o rzekomej cenzurze. 

Mają jeszcze szansę to odkręcić, no ale pewnie będą woleli temat przemilczeć, bo za tydzień wszyscy o sytuacji zapomną. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michael112 Ja to już wyjaśniłem. Osoby taka jak Bożena Dykiel są dla wielu ludzi autorytetem. Chcesz w imię braku cenzury, aby wydarzyła się jakaś tragedia, bo ktoś przestanie się leczyć tylko łykać lit i zakładać okulary? Nie oglądałem całości, ale w tym fragmencie który widziałem nie padło ani jedno słowo że przede wszystkim należy się zgłosić do lekarza i leczyć. Postawa Fundacji to jednoznacznie potwierdza.

Cytat

Organizacja zaznaczyła, że słowa Bożeny Dykiel w „Dzień dobry” TVN nie był z nią konsultowane. - W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii - stwierdziła.


Pani Dykiel została zaproszona ponieważ była ambasadorką kampanii Fundacji „Twarze depresji”. Nie znamy kulis tego wydarzenia, ale być może usunięcie materiałów z internetu było w porozumieniu lub na wniosek Fundacji?

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście ja bym ten wywiad zostawił, ale nawet fundacja której twarzą miała być aktorka odcina się od tego co ona mówi. Jest to nawet szkodliwe dla ludzi z depresją. TVN nie promuje antyszczepionkowców więc nie promuje też szkodzenia ludziom chorym na depresję. Dykiel jest odklejona od rzeczywistości od dawna. Pamiętam jej wywiad sprzed lat w TVP gdzie też gadała od rzeczy. Podobnie jak Edyta Górniak która ostatnio jest totalnie odklejona uważam, że powinna się skupić na śpiewaniu, tak pani Dykiel powinna się skupić jednak na aktorstwie.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że niektórzy chorzy na depresję mogą nie dostrzegać różnicy. Materiał w sieci mógłby być dla nich źródłem inspiracji. Czytając wasze głosy sam zastanawiam się czy nie zrewidować swojego stanowiska, jednak póki co uważam że media biorą na siebie duży ciężar w promowaniu postaw. Wsparcie autorytetami daje potężny oręż. Póki co przeważa u mnie pogląd że brak materiałów w sieci jest usprawiedliwiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To TVN odpowiada za dobór gości. Dlaczego o depresji rozmawiaja z aktorką uznajac ja za autorytet w tej kwestii? Skoro praktyka jest zamieszczanie wszystkich materiałów to i ten powinien zostac zamieszczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Eurosport Playera też po paru godzinach zniknął finisz etapu 1. Tour de Pologne 2020, w którym doszło do słynnego wypadku Fabio Jakobsena. To też "cenzura"? Pamiętacie aferę, jaką podczas EURO wywołało pokazywanie defibrylowania Eriksena? Wtedy jakoś zwolenników "cenzury" nie brakowało. Owszem, można, w końcu mamy "wolność", ale jest jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek i przyzwoitość. Możemy udawać, że będziemy szkodzić ludziom w imię "wolności", a możemy wprowadzać "cenzurę". Koniec końców, jednak człowiek jest (jeszcze) istotą myślącą, a nie korzystającym z zero-jedynkowych algorytmów komputerem, któremu zaprogramowano "cenzura-źle, wolność słowa-dobrze".

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ipo napisał:

Na bank nie doczytał. Skoro pyta o to.

Na bank doczytal. Czy jest jedyna ambasadorką i TVN musial zaprosic akurat ją?  Tak sie konczy zapraszanie zaprzyjaznionych celebrytow, gwiazdy ich seriali i osadzanie ich w roli ekspertów. Swoja drogą fundacja tez powinna staranniej dobierac swoich ambasadorów. Widzę wsrod mozliwych ambasadorow osoby, ktore mialy depresje i znaja temat np. Tomasz Smokowski, Marek Plawgo, Marek Szkolnikowski. To tak mi na szybko przyszlo do glowy. 

@Vojthas porownujesz rrzeczy nieporównywalne.ale tak to cenzura. Nie widzę powodu by usuwac finisz. Wczoraj ogladalem film Senna i nie wycieto z niego wypadku Brazylijczyka. 

TVN postapil podobnie jak TVP usuwajac wystep wokalistki z flaga LGBT. Tu tez ktos cos po prostu uznal. Cenzura to cenzura i logotyp tego nie zmienia przynajmniej dla mnie. Inny maja z tym problem. 

@Ipo promowanie to jest zamieszczanie w social mediach, natomiast material powinien byc dostepny tak jak inne. 

 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wislokObawiam że jednak teraz Ty porównałeś rzeczy nieporównywalne.
Brak usunięcia fragmentu z flagą może co najwyżej naruszać subiektywnie czujesz prywatne uczucia.
Brak usunięcia promocji niemedycznych postaw może być szkodliwie dla zdrowia i życia ludzi chorych na poważną chorobę. Stawianie tego na szali nie ma sensu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Ipo napisał:

Nie pomyślałeś oczywiście, że fundacja mogła ją rekomendować albo nawet wysłać jako ambasadorkę? Poza tym aktorka jest gwiazdą serialu TVN więc jest to jakby oczywiste.

A bylo tak? Poki co to twoja dybologia bo przecież winny TVN być nie moze. 

Dla mnie to, że aktorka jest ekspertka od depresji nie jest oczywiste. 

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wislok napisał:

A bylo tak? Poki co to twoja dybologia bo przecież winny TVN być nie moze.

A ten fragment coś Ci mówi?

Cytat

- Pragniemy podkreślić, że Pani Bożena Dykiel była naszą ambasadorką od sześciu edycji. Brała udział w naszych konferencjach prasowych, podczas których udzielała wywiadów nie budzących żadnych zastrzeżeń. W 13. edycji naszej kampanii w spocie radiowym aktorka zachęcała do leczenia depresji u psychiatry i psychologa, podkreślając, że „to żaden wstyd skorzystać z ich pomocy - opisano. Organizacja zaznaczyła, że słowa Bożeny Dykiel w „Dzień dobry” TVN nie był z nią konsultowane. - W programie padły słowa, które są bardzo odległe od idei naszej kampanii - stwierdziła.

Skoro się podpisuje umowę na bycie ambasadorem, to się do czegoś zobowiązuje. Nie znamy kulis tej sprawy, ale wykluczyć nie można że pojawiła się w programie za porozumieniem z Fundacją, którą reprezentowała jako ambasadorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę tak trudno poszukać w necie artykułu o tym, co mówiła Dykiel w tym wywiadzie? Mnie zajęło to zaledwie 10 minut.

https://pl.shotoe.com/boena-dykiel-st_270365/news/boena-dykiel-pokcia-si-z-prowadzcymi-ddtvn-musiay-przerwa-rozmow-sn_3184132/

Proszę, macie całe wypowiedzi z pytaniami.

 

A tu macie wyraźnie podane, że była gościem jako ambasadorka Fundacji:

https://natemat.pl/380395,bozena-dykiel-w-ddtvn-mowila-o-pandemii-depresji-i-reklamowala-okulary

Edytowane przez Jantar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, dvbtowiec napisał:

A ten fragment coś Ci mówi?

Skoro się podpisuje umowę na bycie ambasadorem, to się do czegoś zobowiązuje. Nie znamy kulis tej sprawy, ale wykluczyć nie można że pojawiła się w programie za porozumieniem z Fundacją, którą reprezentowała jako ambasadorka.

Z tego fragmentu nie wynika, ze to fundacja zdecydowała o tym, ze ona wystąpi w TVN. Ten fragment mówi o tym, ze była ich ambasadorką . 

@Jantar nauczyła się wyszukiwać informacji w internecie,  brawo. Jednak warto by rozróżniała jeszcze możliwość obejrzenia całości od przeczytania relacji, gdzie nie jest zamieszczony zapis całej rozmowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego fragmentu wynika że była bardzo aktywna ambasadorką fundacji. Nie wierzę w to że TVN zaprosił do studia ambasadora Fundacji bez porozumienia z Fundacją. Bo przede wszystkim taka osoba reprezentuje Fundację. Klucz doboru był banalnie prosty twarz serialowa TVN i ambasadorka. Miało zwiększyć oddziaływanie pod warunkiem że się nie będzie opowiadać teorii dalekich od medycznych i naukowych.

A tego ostatniego stacja nie mogła przewidzieć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacja zawsze ponosi odpowiedzialnosc i ma wplyw na to kogo gosci. TVP czesto obrywa za wypowiedzi swoich gosci w roznych programach. Nie widze powodu by w przypadku TVN stosowac inne kryteria

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale afery na siłę szukasz :) Właśnie stacja poczuła się odpowiedzialna, wywiad przerwała i usunęła go z sieci. Rozumiem że to dla Ciebie cenzura, dla mnie to odpowiedzialność.

 

4 godziny temu, wislok napisał:

 

Tego fragmentu nie widziałem

https://www.o2.pl/plotki/bozena-dykiel-w-ddtvn-psycholozka-ocenia-szok-i-niedowierzanie-6697263907437120a

Cytat

Psycholożka odniosła się do wypowiedzi Dykiel, która na wizji mówiła o tym, że osoby zmagające się z depresją cierpią na samotność i m.in. nie mają z kim "wypić kielicha". Zdaniem Joanny Gutral trywializowanie tematu problemów psychicznych może być niebezpieczne w skutkach.

"Walnięcie kielicha" nie sprzyja regulacji emocji, przede wszystkim w zaburzeniach nastroju. Alkohol jest dla ludzi, jasne, ale sposób jego użytkowania może być zagrażający. Używanie alkoholu "na smutki" może prowadzić do poważnych konsekwencji - wyjaśnia Gutral.

 

A to wypowiedź o okularach

Cytat

Przeżyłam makaron na depresję i antydepresyjne rajstopy. Nie wiem, co widać w tych okularach, (...) ale pomyślcie o wielu osobach, które nie śledzą kanałów psychoedukacyjnych: "Kurde, Marian ma chyba depresję. Chyba namówię go na psychologa. Ale Bożenka z 'Na Wspólnej' pokazywała w telewizji takie okulary ostatnio i po kłopocie". - tłumaczy psycholożka.

 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment postu nawiązujący do treści innego, usuniętego postu.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2021 o 09:09, wislok napisał:

Tvn24 pokazala wywiad z Łukaszenką wpisujac się w promowanie jego propagandy. Mimo wszystko szok.. 

 

Czegoś tu nie rozumiem. Gdy TVN24 wyemitowała wywiad z Łukaszenką, było to promowanie propagandy i pisanie, że nie powinna go emitować. Gdy TVN przerwało idiotyczne wywody Dykiel na temat pandemii koronawirusa i depresji, choć gościła jako ambasadorka Fundacji i twarz programu walki z depresją od 13-u już lat, ten sam użytkownik pisze, że to cenzura. Może by się w końcu określił, kiedy wg niego jest cenzura? Wg mnie stosuje to pojęcie wg własnego widzimisię i choć nie ma racji, broni swojego zdania do upadłego. A puntem odniesienia wg mnie jest tylko i wyłącznie to, żeby dowalić nadawcy, którego partia rządząca powiązała z opozycją i rządzący wręcz nienawidzą, czego zresztą wielokrotnie dali upust  publicznie w różnych wypowiedziach.

 

 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuca uzytkownik dwie różne kwestie. Nadawca nie musi emitowac kazdego wywiadu jaki ukaze sie w mediach zagranicznych i to nie ma nic wspolnego z cenzurowaniem wlasnego programu jakim jest "dzień dobry TVN". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest propagowaniem czegoś niewłaściwego, bo wtedy faktycznie taki zarzut czyniłeś :)

Zatem teraz mamy sytuację identyczną, stacja w dobrej wierze zrobiła wywiad z aktorką, ambasadorką szczytnej akcji. 

Ponieważ Pani zaczęła opowiadać rzeczy niestworzone, stacja wywiad przerwała i postanowiła go nie promować. 

Wywiad był na żywo i tylko dlatego ukazał się na antenie. Podejrzewam że gdyby to było nagrane, nigdy by nie ujrzał światła dziennego. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczenie materialu nie jest rownoczesne z promowaniem.  Jesli sa to niestworzone historie, całkiem oderwane to nie sadze by wyrzadzil powazne skutki, no chyba, ze Pani Dykiel. 

Co do tamtej sprawy to argumentacja Kirka w duzej mierze mnie przekonała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...