Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Troszke z innej beczki.

Dziennik.pl napisało ciekawostke o TVN. Cały artykuł pod adresem :

http://www.dziennik.pl/gospodarka/artic ... rdowa.html

 

Czyżby już koniec przyjaźni PO i ITI. Ostatnio kanały TVN-u ostrzej spogladaja na działania Platformy Obywatelskiej i można spokojne przyjąć że jest to odpowiedź na te działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest śmieszne. Programy call-tv nadawane są w Polsce od lat, nie tylko w TVN, ale także w Polsacie, Pulsie i niegdyś także w TVP. Dlaczego nikt nie przyczepił się do telewizji publicznej, która na takich samych zasadach jak TVN nadawała "Noc zagadek"?

 

http://media2.pl/media/20222-wiecej-kon ... ja%29.html

 

Polecam ten tekst. TVP jeszcze bezczelnie wymigiwała się jakoby finansowanie programu z abonamentu nie miało być złe, bo jest to niby promocja jej ramówki. Nikt też nie wspominał o zgodzie z Ministerstwa Finansów. Dopiero teraz w konkursach TVP1 i TVP2, w których do wygrania są samochody, wspomina się o tym, że całość została zaprezentowana za zgodą MF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Postanowiłem przeanalizować jakie propozycje powrócą na Wiosnę a jakich na pewno nie zobaczymy.

 

Na pewno nie powrócą :

 

- 39 i Pół (W Grudniu Finałowy Epizod)

- Teraz albo Nigdy (Zakończone)

- Naznaczony ?

- Brzydula

 

Mogą nie powrócić :

 

- Mam Talent (przerwa jak w tym roku)

- Grzeszni i Bogaci

- SMS (pojawiły się plotki o zakończeniu programu)

 

Powrócą :

 

- Tzg (oglądalność jest wysoka, a "gwiazdy" zawsze się znajdą)

- Na Wspólnej i W-11 (niestety)

- Kuba Wojewódzki

 

Do tego dochodzą nowości : Po prostu majka, Klub Szalonych Dziewic i kilka innych propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN nieoficjania albo oficjalnie (nie wiem jak to jest teraz) mówi o zakończeniu Szymon Majewski Show z powodu słabej oglądalności. Wyraźniw widzowie znudzili się tym programem. TVN szykuje nowy program z Majewskim ale nic na razie konkretnego w tej sprawie nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś z chęcią się oglądało Szymona, ale od jakiegoś czasu jego show to żenada, żarty nieśmieszące nikogo, powtarzający się goście, brak pomysłu na przyciągnięcie widza. Nie dziwię się że ludzie wolą obejrzeć Mega Hit na Polsacie albo Lisa na Dwójce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN po raz kolejny wyemitował dziś film "Nico: Ponad prawem". W trakcie poprzednich emisji film czytał Maciej Gudowski. Dziś robił to Piotr Borowiec. Nie jest to pierwszy przypadek kiedy słyszę innego lektora w filmie, który był już wcześniej emitowany w tej samej telewizji i był wcześniej czytany przez kogoś innego. Dotyczy to różnych stacji, np. Top Gun w Polsacie. Dlaczego się tak dzieje? Czy wynika to z tego, że telewizje po raz drugi kupują dany film? Ale po co skoro można odnowić tylko prawa do emisji i wykorzystać dotychczasową kopię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego tak się dzieje?

Jak widać lektor to dobry zawód :D. Zresztą dobrym przykładem tutaj jest serial Californication. W usłudze VOD Nki czyta go jeden lektor, potem na HBO drugi, na Universal Channel trzeci lektor, na TVN czwarty lektor, a na Comedy Central jeszcze jeden lektor :lol2: .

 

A co do wczorajszych filmów z Seagalem. W Morzu Ognia leciało w 16:9, a jak leciał Nico? Z tego co pamiętam zawsze leciały te filmy w 4:3, może teraz na potrzeby TVN HD zakupili wersje 16:9 i od nowa nagrywali lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO tu duzo mowic. TVN jest najlepszy z kanalow dostepnych praktycznie wszedzie :) Najlepsze Show ( mam talent i TzG ) najlepsze seriale < Dexter, Californication i Fridge...zeby tylko czas emisji poprawili :evil: ) Bardzo dobre wlasne produkcje. CO do filmow.....to jest lepiej bo puszczaja coraz to nowsze filmy ale tez nie jest jakos SUper :P

Co do wlasnych produkcji to na 100% bedzie 3 edycja Mam Talent za rok na jesien. Na wiosne nie ma mozliwosci. Na 99% bedzie na wiosne 11 edycja TzG, na bank nowe sezony Na Wspolnej, W-11 i detektywi. Kuba Wojewodzki tez na 100% zostanie bo program jest naprawde dobry i mozna go porownywac z najlepszymi z USA ( Late Show i inne). Jedyny problem to chyba Szymon Majewski SHow, gdyz program jest bardzo slaby niestety :/ Kiedys byl to filar TVN bo byl po prostu wspanialy a teraz tragedia, jak mozna bylo tak zniszczyc ten program :/ Jednak na 60% bedzie kolejny sezon, bo TVN zarabia na nim i to dobrze a za cos nowego z Szymonem bedzie trzeba zainwestowac a nie wiadomo czy "to" nowe sie przyjmie wsrod widzow. Grzeszni i Bogaci na koniec .... Serial wg mnie bardzo dobry i wspaniale ukazuje Mode na sukces i inne tego typu opery mydlane. Ogladalnosc ma w miare ale nie wiadomo czy pojawia sie kolejne odcinki. Mam nadzieje ze Tak :)

 

Na 100% koniec BrzydUli, 39 i pol, brak nowych sezonow Californication, Dexter i Fridge.

 

Na pewno pojawi sie nowy serial klub szalonych dziewic. To jest pewne na 100%. Mowiono o kolejnej edycji You Can Dance ale watpie czy sie pojawi. Moze pojawia sie ostatnie odcicnki Heli w Opalach, ktore czekaja juz 1.5 roku na emisje ( mialy byc na jesien tamtego roku, pozniej wiosna i jesien tego roku :P )

Pewnie pojawia sie nowe seriale zagraniczne ( oby dobre ) i to chyba tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedzialem :oops: Ale to dobrze ze program powraca :) A co do TzG to na bank bedzie poniewaz prawa do transmisji wykupuje sie na 3 lata, a takie mowienie TVN ze to juz koniec to tylko klamstwa aby zrobic szum wokol programu. Najpewniej TzG bedzie az do 12 edycji i wtedy okaze sie czy bedzie "jeszcze" czy "koniec"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wczorajszych filmów z Seagalem. W Morzu Ognia leciało w 16:9, a jak leciał Nico? Z tego co pamiętam zawsze leciały te filmy w 4:3, może teraz na potrzeby TVN HD zakupili wersje 16:9 i od nowa nagrywali lektora.

Najprawdopodobniej to jest przyczyną. Wspomniany przeze mnie "Top Gun" po raz pierwszy emitowany był przez Polsat w tej samej wersji lektorskiej co w Polonii 1 więc stereo to to na pewno nie było dlatego postanowili kupić "normalnej" jakości wersję. Podobnie było w Polsacie z MacGyverem, też przez wiele lat puszczali wersję kupioną od Polonii 1 czytaną przez Mirosława Uttę, dopiero w trakcie ostatniej emisji była już nowa, stereofoniczna wersja czytana przez Radosława Popłonikowskiego (ok. 100 początkowych odcinków) i Jacka Brzostyńskiego (reszta).

Jak widać lektor to dobry zawód :D. Zresztą dobrym przykładem tutaj jest serial Californication. W usłudze VOD Nki czyta go jeden lektor, potem na HBO drugi, na Universal Channel trzeci lektor, na TVN czwarty lektor, a na Comedy Central jeszcze jeden lektor :lol2: .

Film "Nico: Ponad prawem" emitowany w TVP 2 był czytany przez Macieja Gudowskiego, wcześniej w TVN też czytał go Maciej Gudowski i było to zupełnie inne tłumaczenie. To tylko przykład bo wielokrotnie oglądałem filmy, które w różnych stacjach miały inne tłumaczenie a tego samego lektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, Nico leciał w 16:9. Była to nowa kopia i dlatego pewnie dograli lektora. Załapałem się niestety tylko na końcówkę, a ciekawy jestem jak film byl przetłumaczony. Bo poprzednia wersja była bez jakichkolwiek bluzgów.

Oni nawet na nFilmach czy też w VOD Nki tłumaczą bez bluzgów to tym bardziej w TVN tak będzie :censored: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...