Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając te komentarze rozbija mnie to, że tak wielu forumowiczów pragnie aby TVN byl sprzedany. Wiadomo, że jest tylko jedna firma, którą stać na zakup, i nikomu z nich to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. A to, że to pachnie tak mocno jak to tylko możliwe Rosją nikomu nie przeszkadza.  Może zabrzmi to patetycznie, ale dla dobra Polski każdy powinien być za tym aby to właśnie Amerykanie byli właścicielem TVN.

  • Popieram 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kolis napisał(a):

I nie ma żadnej sprzedaży. Nawet zapowiedział większe inwestycje u nas w sport i rozrywkę. A to, że np Mateusz lub Wisłok 100 razy za tvp napiszą, że tvn jest na sprzedaż nie sprawi, że stanie się to prawdą.

Nigdy nic takiego nie napisałem ani nie twierdziłem, ba nie ja wrzucałem to info. Ładnie tak kłamać

 

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Te z instrukcji z pewnego radia? :)

Jakiego radia, przecież niedawno twierdziles, ze tylko ja i TVP Info uważa TVN jest nierzetelny. 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, 13 tysięcy skarg to nadal mniej niż 0,5% mieszkańców Polski. Wynik śmieszny, zwłaszcza, że skargi można wysyłać emailem. To AntyNC+ miało koło 50 tysięcy ;).

Po drugie, jak to możliwe, że Andrzej Duda spotka się z szefem amerykańskiego oprawcy, przepraszam, spółki wydmuszki zarejestrowanej na holenderskim lotnisku? To prawie jakby się z Putinem umówił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że jak akcja jest zorganizowana to tych skarg będzie więcej, ale to tylko pokazuje jak poza babciami sluchajacymi Radia Maryja i skrajną prawicą ten temat w ogóle nie interesuje. Bez tej akcji pewnie na 100 by się skończyło. Straszna słabizna. Myślę, że gdyby młodzież coś takiego na Tik Toku zorganizowała to setki tysięcy takich skarg by było co najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mr. Music napisał(a):

Dlaczego nikt nie ma pretensji, że właściciele TVN spotykają się z urzędnikami w USA, a u nas z Prezydentem? Przecież wolne media miały być rzekomo wolne od polityków.

Duże inwestycje zagraniczne często są konsultowane i uzgadniane na szczeblach dyplomatycznych, a taką jest inwestycja amerykańska w TVN. To największa póki co inwestycja amerykańska w Polsce. Głowa państwa ma być z założenia apolityczna, zatem rozmowa z Prezydentem nie budzi żadnych obaw.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mnie to zaciekawiło, bo zbyt wiele osób w tym także amerykańscy senatorowie powtarzali tą tezę.

Wg artykułu który podajesz

Cytat

Numerem jeden jest fundusz CVC Capital Partners

Cytat

W 2015 r. CVC kupiło spółkę PKP Energetyka od Grupy PKP za 1,96 mld zł.

 

 

Nie znam oczywiście dokładnie wszystkich danych ekonomicznych czy giełdowych, ale wg tego artykułu

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/2148858,1,duda-ucieszyl-usa-rozgniewal-pis-reakcje-swiata-na-weto-lex-tvn.read

Cytat

Associated Press koncentruje się na gospodarczych aspektach sprawy: Grupa TVN jest obecnie największą amerykańską inwestycją w Polsce, jej wartość szacuje się na 3 mld dol.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie i równocześnie smuci to jak wiele osób nie potrafi, albo nie chce zrozumieć co niosłaby za sobą ewentualna sprzedaż TVNu i wykupienie go przez którąś z naszych spółek. Rozumiem, że tym osobom nie przeszkadza propaganda, że nie przeszkadza im jakikolwiek brak pluralizmu, że dla nich "zdrową" sytuacją jest sytuacja w której wszelkie media stoją po jednej stronie...

W takim razie wyjedźcie sobie na wschód, a nie niszczcie naszego kraju. To przerażające, że po ledwie 34 latach ludzie zapomnieli czym jest komuna i tak chętnie wskakują w jej objęcia w kolejnych obszarach życia.

  • Popieram 4
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Falcon napisał(a):

To jedyne źródła w Polsce? Nie mam klapek na oczach.

W telewizji są zaledwie trzy, więc niewiele. 

Jak ktoś ogląda jedynie "Wiadomości" to potrafi uwierzyć w takie rzeczy jak to, że UE zamknie nam lasy. Przynajmniej ja się z takim przypadkiem spotkałem. Natomiast póki co - raz już lasy były zamykane i na pewno nie robiła to UE.

1 minutę temu, Jax napisał(a):

Jest jeszcze TV Republika i Wydarzenia 24.

Republika TV należy do Pana, który jest naczelnym ekspertem w TVP, więc można sobie odpuścić. Wydarzenia 24 to Polsat, więc to samo źródło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@falcon róznica jest taka, że oglądając TVN czy TVN 24 mogę się dowiedzieć o wszystkim, i nawet jeśli czegoś jest więcej a czegoś mniej, to mogę sobie zdanie wyrobić. Natomiast oglądając TVP czy śledząć media Orlenu widzę tylko złą opozycję i złą Unię. Tam rząd nigdy błędu nie popełnił. Widzę tam też tylko całe konferencje jednej partii a drugiej stron pocięte wybrane fragmenty.I to jest właśnie propaganda. I to jest ta różnica.

Edytowane przez bartas_20
  • Popieram 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Falcon napisał(a):

To jedyne źródła w Polsce? Nie mam klapek na oczach.

Masz jednak klapki na oczach. Tak jak wyżej Vinni pisał trzeba umieć odróżnić nachalną zmanipulowaną  propagandę  w tzw. telewizji publicznej od normalnych wiadomości. Przecież tam nie ma wiadomości dnia, tylko propaganda sukcesu i krytyka poprzednich rządów które już dawno minęły i nie mają wpływu na to co dzisiejsza władza wyrabia. Rację ma Vinni że tak łatwo Polacy zapomnieli o wyrwaniu się spod komunizmu, zaakceptowali dwa razy rządy które na powrót wracają do tamtych czasów. Każdy rozsądny człowiek to zauważy. Trzeba tylko otworzyć się na różny przekaz . Nie tylko na TVP, TV Republika, Sieci, Do Rzeczy. Niezależna PL. To są tuby propagandowe finansowane z naszych składek żeby siać zamęt.

Edytowane przez Janio
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, o wszystkim. Jak coś się dzieje na opozycji  czy złego cy dobrego to też wiem z TVN. Nie muszę oglądać a i tak śledzę oczywiście inne stację czy portale. Może nie są tak trąbione  z paskami ja TVP ale wiem. I mogę sobie sprawdzić głębiej . A o aferach rządu w TVP nie ma nic. NIC. To jest ta róźnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Falcon napisał(a):

Janio - dzięki za uświadomienie.🙂

Nie ma za co. Tak strasznie tęskniliśmy za zachodem że teraz wstyd jak plujemy na ten zachód. Jak chcemy być państwem nowoczesnym musimy iść do przodu, nie oglądać się. Obecna władza i jej propaganda w TV i prasie cofa nas o lata.

Edytowane przez Janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Falcon napisał(a):

Pluralizm w faktach TVN? W którym miejscu? Albo w kropce nad i? Ta sama propaganda tylko w drugą stronę, a nie jakiś pluralizm.

 

Tak, TVN przyczynia się do zwiększenia pluralizmu w mediach. Każdy ma swoje za uszami, ale w tej chwili TVN jest jedyną stacją telewizyjną, która wykłada na stół afery rządzących i dlatego tak usilnie chcą ich uciszyć. Jeżeli tego nie rozumiesz i nie zauważasz to niestety, ale na Twoim miejscu udałbym się do okulisty, bo masz problemy ze wzrokiem.

Ale rozumiem, że wolałbyś być okradany każdego dnia w totalnej ciszy, bo przecież jak nie widać i nie słychać to tematu nie ma, prawda? :)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Discovery gdyby kiedys sprzedawała TVN to nikt go z Polski nie kupi bo nie stac go. To pewnie bylaby firma amerykańska . 

Natomiast mediów niezaleznych w Polsce nie brakuje. Szereg mediów elektronicznych , tygodników opinii, prywatnych rozgłośni, media spplecznosciowe, ja nie ogladajac TVN( lub od wielkiego dzwonu) wiem o kazdej aferze obecnie rzadzacych. Jedno gniazdo nam nie grozi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie stać żadnej polskiej firmy? Jedna się nawet nie kryje, wręcz zaciera rączki. Ty wiesz o aferach rządu dzięki temu, że dziennikarze TVN bądż Onet czy tam Newsweek  je wytropili. I inne media poza rządowymi o nich piszą. Taka jest prawda dziś.

Edytowane przez bartas_20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szereg mediów Pominąłeś, nie wiem czym sobie zasłużyły na to, ja bym w pierwszym szeregu Wymieniłbym chociaż WP. Znaczna cześć dziennikarzy nie ukrywa swoich sympatii opozycyjnych i ciekawy jestem czy będą patrzeć władzy na ręce gdy będą sprawować ja politycy opozycji. Pamiętam czasy przed 2015 r kiedy wszystkie główne media mówiły jednym głosem i to prorządowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest jeszcze WP zgadza się. Ale nawet jeśli uważasz, że przed PIS w TVP było tak samo jak jest teraz, to nawet jeśli uważasz to za prawdę( ja jednak pamiętam, że na pewno nie było ) to czy tak jest dobrze, że państwowe spółki kupują sobie media? Tego przed 2015 rokiem chyba nie było co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wislok napisał(a):

 Pamiętam czasy przed 2015 r kiedy wszystkie główne media mówiły jednym głosem i to prorządowym.

 O wielu aferach mówiły główne media, także TVP. 

O ilu aferach obecnie informuje TVP? Ja już pomijam dziennikierstwo śledcze, ale sama sucha informacja. Protesty rolników są najświeższym przykładem o braku jakichkolwiek informacji w temacie. Widz oglądający wyłącznie TVP, a takich jest sporo nie ma świadomości że protesty są i czym są wywołane. 

 

Telewizja wciąż ma najsilniejsze oddziaływanie i niezależność takich mediów jak TVN jest kluczowa dla naszej demokracji. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie jest tak jak w 2015 r bo główne media nie mówią jednym głosem. 

Pamiętam jak ABW wchodziła do siedziby prywatnego tygodnika po publikacji niekorzystnej dla władzy. Teraz takich obrazków nie widzę. Przypominam, ze właściciel gazety prywatnej Rzeczypospolita spotykał się o 1.30 w nocy i na skutek tej rozmowy pozbyl się dziennikarzy nieprzychylnych ówczesnej władzy. W podobnych okolicznościach pracę stracił Grzegorz Jankowski w "Fakcie".

Mnie sie fakt kupowania mediów przez spółki skarbu Państwa nie odpowiada. Tu nie ma żadnego ale. Pamiętajmy, ze w przypadku zmiany władzy mam nadzieję, ze krytycy tego ruchu pozbędą się wpływu na te media sprzedając je. Jeśli  będzie inaczej i te media beda wykorzystywane przez nie to mam nadzieję, ze znajdę twój krytyczny wtedy komentarz @bartas_20

Edytowane przez wislok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...