Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Arkon napisał:

puszczają porządną, polską muzykę

A jaka to jest "porządna" muzyka?  Dla jednych będzie to muzyka klasyczna lub awangardowa, dla drugich rock, dla innych jazz, a jeszcze innych pop lub disco. O gustach ponoć się nie dyskutuje.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wislok napisał:

Transmisja jednej imprezy to nie puszczanie porządnej muzyki. 

Jednej? Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz bo imprez i gal w TVN dużo. Przejęli pelno po TVP której już takie nie obchodzą. Wyśil się i poszukaj nagrań z tych imprez to zobaczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, K63 napisał:

A jaka to jest "porządna" muzyka?  Dla jednych będzie to muzyka klasyczna lub awangardowa, dla drugich rock, dla innych jazz, a jeszcze innych pop lub disco. O gustach ponoć się nie dyskutuje.

Wkurza mnie taka opinia. Oczywiście nie można porównywać filmów Kieślowskiego czy Formana do dziełek Vegi. Przez taką postawę każda śmieciowa muzyka musi być doceniona. Nikt mi nie powie, że Republika, Perfect czy Daria Zawiałow nie robią lepszej muzyki niż Bayer Full czy Martyniuk. Jakieś kryteria muszą być. TVP też nie tykała disco polo przed Kurskim. Na razie trzyma się tylko TVN i mnie to cieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Ipo napisał:

Jednej? Widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz bo imprez i gal w TVN dużo. Przejęli pelno po TVP której już takie nie obchodzą. Wyśil się i poszukaj nagrań z tych imprez to zobaczysz.

Znam ramówkę w TVN i jakoś nie widzę mnostwa gal i tej rzekomej ambitnej muzyki a'la Mata🙃 ambitna muzyka to klasycxna i to Tvp pokazała konkurs chopinowski, a nie TVN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabo ją śledzisz w takim razie bo ja widzę. Mylisz muzykę poważną i ambitną bo to jednak nie to samo. Cóż z tego, że pokażą na zagryzkę Konkurs Chopinowski jak daniem głównym będzie potem Zenek?

Edytowane przez Kirk
Wycięto zaczepkę niemerytoryczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co takiego pokazuje TVN? Fryderyki( nie wiem czy nie pierwszy raz) Sopot Festiwal, Bestsellery Empiku, Paszporty Polityki i chyba Nike. Dwie pierwsze to imprezy typowo muzyczne, inne to z występami jakimiś pojedynczymi. Dla mnie to niewiele. Idiotyzmu, ze muzyka poważna nie jest ambitna z litości przemilczę. 

7 godzin temu, grreg2084 napisał:

W TVP, Polsacie czy TVN powinno być miejsce na każdy rodzaj muzyki. Dzielenie ludzi na lepszych i gorszych - ze względu na to co się słucha - nie jest rolą mediów.

Dokładnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Arkon napisał:

Wkurza mnie taka opinia

Masz do tego prawo.

3 godziny temu, Arkon napisał:

Nikt mi nie powie, że Republika, Perfect czy Daria Zawiałow nie robią lepszej muzyki niż Bayer Full czy Martyniuk

Podejrzewam, że są tacy dla których to disco polo jest lepszą muzyką. Taki mają gust, tylko jej słuchają i nic z tym nie zrobisz.

Niestety TVP, która powinna być misyjna - i w jakimś stopniu ma obowiązek edukować społeczeństwo, m.in. muzycznie - na głównych kanałach poszła w komercję. Coś ambitniejszego lub tzw. 'kulturę wysoką" masz tylko na TVP Kultura, którą niektórzy chętnie usunęliby z naziemnej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wislok napisał:

Co takiego pokazuje TVN? Fryderyki( nie wiem czy nie pierwszy raz) Sopot Festiwal, Bestsellery Empiku, Paszporty Polityki i chyba Nike. Dwie pierwsze to imprezy typowo muzyczne, inne to z występami jakimiś pojedynczymi. Dla mnie to niewiele. Idiotyzmu, ze muzyka poważna nie jest ambitna z litości przemilczę. 

Dokładnie. 

Właśnie te imprezy i jest tam raczej muzyka ambitna. Przemilcz bo co nie pierwszy raz piszesz bzdury więc to najlepsze wyjście. Jazz to muzyka ambitna, a z muzyką poważną ma niewiele wspólnego. Tak niewiele trzeba by obalić twoje bzdury.

Edytowane przez Ipo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzenie muzyka klasyczna to muzyka ambitna nie oznacza, ze wylacznie ona drogi @Ipo. Dla mnie to w skali roku nie za wiele imprez. W Tvp na głównych antenach jest tez sporo koncertów bez udziału gwiazd disco polo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: muzyka poważna to jest definicja precyzyjna pasująca tylko do danego rodzaju muzyki i utworów. Natomiast określenie "muzyka ambitna" ma już cechę oceniającą. Ambitne są kompozycje Bacha, Chopina czy Pendereckiego, ale ambitny może być jazz, może być rock, a powiedziałbym że niekiedy nawet pop może być uznany przez kogoś za ambitny.

 

Natomiast co do tej kwestii, że na Fryderykach nie było disco polo, to raczej jest wynik tego, w jaki sposób ten plebiscyt jest organizowany, i tak jak patrzę teraz po historii i nominacjach oraz nagrodzonych, to tak było praktycznie od zawsze, więc nie jest ani winą, ani zasługą TVNu, że tego nurtu muzyki na wczorajszym wręczeniu nagród nie było.

 

Jeszcze taka ciekawostka: o ile w historii TVNu była to czwarta gala Fryderyków poświęconych muzyce rozrywkowej (wcześniej pokazywano je w 1999 oraz 2020 i 2021), to nadal galę Fryderyków muzyki poważnej pokazuje TVP Kultura.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał:

Choćby ostatni koncert dla Ukrainy. 

Kilka klas wyżej lista wykonawców. Dało rady bez Edyty Górniak, bez Marylo Rodowicz, itp. 

To twoja opinia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wislok napisał:

Stwietdzen e muzyks klasyczna to muzyka ambitna nie oznacza, ze wylacznie ona drogi @Ipo. Dla mnie to w skali roku nie za wiele imprez. W Tvp na hlownych antenach jest tez sporo koncertow bez udziału gwiazd disco polo. 

Już nie zmieniaj teraz zdania bo tak właśnie zasugerowales. Gdyby tak nie było to przecież nie mógłbyś napisać że to co pojawia sie na antenie TVN nie jest muzyką ambutną. Rzuciłeś Matą, ale Zenek chyba go dobił... Jak to mówią nie liczy się ilość, ale jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam opinii bo nie oglądałem koncertu dlla Ukrainy. W pracy bylem. Nigdy nie krytykowałem tego koncertu. Muzyka jest kwestią gustu, ja nie mam ochoty klasyfikować artystów na lepszych i gorszych, a co za tym idzie sluchaczy. Rozumiem, że to dla niektórych za trudne. 

@Ipo nie napisalem takiego zdania i to jest prpblem, ze wkladacie w moje usta swoje naditerpretscje tego co przeczytacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

To w takim razie nie rozumiem. Każdy wypowiada wyłącznie swoją opinię. Po co to pokreślać w kontekście konkretnego konceru? Zabrzmiało jakbyś się z tym nie zgadzał.

Pytałeś co pokazuje TVN, przywołałem przykład. 

Również nie rozumiem po co w kontekście pomocy Ukrainy podkreślanie, ze dani artyści są rzekomo lepsi od innych. Nie rozumiem dlaczego jak TVN coś zrobi to najważniejsze jest podkreślenie, że lepiej od TVP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak mam przekonanie graniczące z pewnością, że niezależnie od celu każdy koncert da się ocenić pod względem artystycznym. 

Chyba że ktoś jest uprzedzony do nadawcy, no to faktycznie się nie da. :)

Ja oglądałem i byłem pod ogromnym wrażeniem tego widowiska artystycznego, bo zwykłym koncertem na pewno nie był. 

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...