Skocz do zawartości

VH1 Europe


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Vh1PL ma u mnie obecnie 5/10 punktów. A był okres, że miało 8/10 (lata 2006-2009).

 

Po pierwsze: Top 10. Powtarzalny. Na przykład Pink była już z 5-6 razy, inni wykonawcy podobnie. W każdym zestawieniu pojawiają się te same utwory danego artysty, tylko poprzestawiane miejscami.

 

Po drugie: weekendy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę lecą praktycznie te same kawałki, ale inaczej pomieszane. Tematy trochę trącają nudą. Skupiają się głównie na gatunkach muzycznych i na konkretnych wykonawcach. A można znaleźć wiele ciekawych i nie tak oklepanych tematów, np. weekend kowbojski, kosmiczny, z czerwoną szminką, z rudzielcami, z chudzielcami, w lesie, na pustyni, w deszczu... Mogę wymieniać i wymieniać. Teledysków przecież im nie brakuje, bo bazę mają przebogatą. Niestety z niej nie korzystają.

 

Po trzecie: Monografia i Ewolucja. Nawet im się nie chce tworzyć nowych programów. Mają przygotowane kilkanaście odcinków i powtarzają je cyklicznie.

 

Po czwarte: Final Countdown. Dawniej najmocniejszy punkt ramówki Vh1PL. Kiedyś czekałam na to notowanie cały tydzień i miałam pewność, że np. w temacie Best Featurings na 1. miejscu znajdzie się prawdziwy klasyk, a nie jakaś podrzędna pioseneczka z dekady ’00. Miałam poczucie, że odbieram na tych samych falach co ekipa Vh1. W „starym” FC praktycznie nie pojawiały się nowości, natomiast teraz stanowią z 50%, a może i więcej.

 

I jeszcze kilka uwag na koniec: zestawienie Twoja Lista, Twoja Muzyka to jakaś farsa. Nigdzie się na nią nie głosuje, nie to co kiedyś. Programy Greatest Hits, Wild 80’s i 90’s Revolution są w porządku z natury rzeczy. Niestety w ciągu dnia zawsze trafiałam na nowości. Zawsze. Dlatego już nie oglądam. Poza tym ekipę Vh1 nie obchodzi zdanie telewidzów.

 

To tyle ode mnie. Nie tak sobie wyobrażałam nową odsłonę Vh1PL. Duży zawód. Dobrze chociaż, że jest STARS.TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam dostęp do VH1 Polska i stwierdzam, że to słaby kanał. Mam takie samo zdanie co ty ale nie mogę jeszcze przeżyć tego, że skoro w ramówce jest tak dużo magazynów z nowościami to czemu nie dbają o te nowości? Rzuca mną jak widzę na VH1 piosenkę grupy Asaf Avidan & The Mojos, przecież takie "hity na czasie" się wyrzuca z playlisty albo ogranicza do minimum jak już spadną z list przebojów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Vh1 PL też jest trochę nudnawe, ale w porównaniu do Vh1 E jest nadal w miarę dobre, bo po "odchudzeniu" tamtejszej ramówki i ograniczenia się do Vh1 Shuffle, 90s vs 80s i Guess the Year ten kanał stał się bezwartościowy. Za to na polskim Vh1 nadal lecą szoły ze "starej" ramówki Vh1. Tylko mogli by się trochę bardziej starać jeśli chodzi o wybór klipów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^ Zgadzam się w 100%, Anglicy ogołocili Vh1E z najciekawszych programów. Classic też się pogorszył. Zastanawiam się dlaczego kierownictwo VIMN odebrało Polakom te kanały. Moim zdaniem prowadzili je przyzwoicie. Przynajmniej można było raz w tygodniu obejrzeć dobry Countdown, nieskażony tymi wszystkimi Lanami del Rey, Rihannami, Gagami itp. Pamiętam jak w lipcu 2010 zdecydowałam się na pakiet MTV Unlimited i nie mogłam się oderwać od telewizora. To były czasy...

 

Dziwi mnie też to, że Vh1PL jest tak kiepskie po nowej odsłonie. Przecież tworzy je ta sama ekipa co dawniej Vh1E i Vh1 Classic. A może pozwalniali tamtych ludzi, dali na ich miejsce kogoś innego i stąd taka drastyczna zmiana na niekorzyść... Wczorajne FC Best Featurings było godne pożałowania. 80% to sieczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie tematy przewodnie chodzą w kółko po kanałach Viacomu tylko pod inną nazwą. A VH1 PL jest takie kiepskie, gdyż wszystko jest robione jak najtańszym kosztem i żeby reklamodawcy byli zaintereoswani. Bynajmniej takie mam wrażenie, cała ramówka i playlista jest taka na "odwal się".

Edit: Wiem, że zapowiadali, że będą przypominać Radio Roxy. Niestety nie wiem co puszczają w tym radiu, nie słucham go i nie ma żadnego nadajnika w mojej okolicy. Ale pamiętam, że poprzednie wcielenie VH1 Polska wzorowało się na RMF FM, nawet pokazywali POPlistę przez jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam zastanawia jakim cudem Vh1 Polska jest kanałem dodatkowo płatnym z taką ilością reklam. To jest trochę farsa.

 

VH1 Euro na początku jeszcze rozumiałem, bo zamiast reklam były jingle, a i muzyka przed zepsuciem przez angielski oddział była bdb. Ale teraz? Nie dość, że mają porządną kasę z reklam, których jest dość sporo, to wciąż każą za siebie płacić. Dobre sobie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla uściślenia, kasa z reklam nie zależy od ich ilości tylko od wskaźnika oglądalności AMR. Można zagrać tonę reklam i zarobić na nich tysiąc złotych :) Ale generalnie uwaga słuszna, VH1 Polska to kanał płatny od "gniazdka" więc solidną podstawę finansową mają niezależnie od oglądalności. My natomiast musimy się przykładać bo nasza przyszłość jest jedynie we wskaźniku AMR. Ale damy radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tam VH1 lubie.. ostatnio były monografie Jaya Z czy Snoop Dogga z masą ich teledysków z lat 90. Nie mówiąc już o takich rzeczach jak Grandmaster Flash, które też często lecą. Nigdzie indziej tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie pomyłka. Skoro na jedno proste pytanie odpowiadali mi chyba z 6 tygodni to założę się, że nieprędko to poprawią. O ile w ogóle.

 

We wczorajszym FC Best Featurings na 1. miejscu Maroon 5 & Christina Aguilera, a na 43. (!) George Michael & Elton John. Komentarz jest zbędny. Większość kawałków stanowiły duety DJ-ów lub raperów z wokalistami. Moim zdaniem wielkiej wartości artystycznej raczej nie mają. Piosenki starsze niż rocznik 2000 to maksymalnie 20%, a może i to nie. Kiedyś te ich zestawienia były fantastyczne, a teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie stacja powinna bardziej przypominać RMF FM.

Hah, śmieszne. To już wolę obecne VH1. Jak mam słuchać bez przerwy tego samego kiczu, to sobie włączę RMF. Nie potrzebuję tego samego w wersji teledyskowej. I nie uważam, że poprzednie VH1 wzorowało się na RMF FM. Tylko Poplistę mieli od nich, ale poza tym to mało wspólnego mieli ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShadowMan - Tak ale na RMF piosenki, które są w POPliście mogą być emitowane przynajmniej 3 razy na dobę, a te co są w propozycjach przynajmniej raz na dobę. I zazwyczaj tak jest, że piosenka "Calvin Harris - Sweet Nothing" która jest w notowaniu jest 3 razy na dobę, a piosenka "Enej - Lili" która jest w propozycjach jest raz na dobę. A ze starszymi jest różnie, ja nie uważam, że starsze piosenki się ciągle powtarzają. Owszem, niektóre są częściej od innych np. "Toto - Aftica" ale generalnie jest to jakoś stonowane. A na obecnym VH1 w magazynie VH1 Hits jest emitowane za każdym razem to samo, o nocnym wydaniu (0:30-7:00) nie wspomnę. :) I przepraszam za off-topic.

@Julita - Duety DJ-ów z wokalistkami na VH1? To jest rzadko spotykane na tej stacji, chyba że takie oklepane utwory jak "Tiesto / Nelly Furtado" itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ShadowMan - Tak ale na RMF piosenki, które są w POPliście mogą być emitowane przynajmniej 3 razy na dobę, a te co są w propozycjach przynajmniej raz na dobę. I zazwyczaj tak jest, że piosenka "Calvin Harris - Sweet Nothing" która jest w notowaniu jest 3 razy na dobę, a piosenka "Enej - Lili" która jest w propozycjach jest raz na dobę.

Vh1 chyba nie jest od puszczania nowości. Od nowości są inne kanały. Vh1 puszcza tylko te bardziej popowe . W końcu nie muszą kopiować playlist innych kanałów i tak jest ok :) nie wszędzie musi być to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Chodziło mi o to, że VH1 nie jest od puszczania wszystkich nowości, tylko tych bardziej popowych ;) A jest tych magazynów tyle dlatego, że pewnie nie chce im się tworzyć więcej playlist ze starszymi piosenkami. Bo na to potrzeba trochę więcej czasu. A w magazynach z nowymi piosenkami to zapuszczają pętlę i sobie leci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widac ze szefowie vh1 pl nie wyciągnęli wnioskow ,gdy poprzednio nadawal kanal vh1 pl. jak wiemy doprowadzilo to do znikniecia z anteny i pojawienia sie angielskiej wersji. tyle mowino ze reaktywacja vh1 wyjdzie na plus ,wiecej starszych teledyskow ,a jak widac mamy powtorke ,zycze wiec jeszcze raz katastrofy i wypad z polski (viacom chyba tak sie nazywa firma ktora wlascicielem jest mtv i vh1) ,skoro nie umiecie zrobic dobrej tv z starszymy wideoklipami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to zniknięcie na krótki czas VH1 PL było tylko po to żeby w miejsce tego kanału, dostępnego u większości operatorów, wcisnąć nowy kanał Comedy Central Family. Operatorzy żeby ludzie nie mogli zrywać umów, włączyli VH1 Europe, który potem znów został zastąpiony polską wersją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...