Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Arive 120 i Pendriva 8GB. Jeszcze kilka dni temu bez problemu nagrywałem film ponad dwugodzinny (CANAL+HD) i jeszcze wolnej pamięci zostawało. Teraz mogę nagrać tylko około 100 min na pendrivie 8 GB !!! Pendrive jest prawie nowy. Formatowałem go poprzez FAT32 i NTFS. Timeshift mam wyłączony także cała pamięć jest do dyspozycji nagrania. Jaka może być tego przyczyna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu->System->Inne i tam w zakładce "Card initial clock" zmieniasz z 6 na 3.6 Mhz.

A ja w 120 combo mam taki problem:

Witam,mam problem przy wgraniu oprogramowania przez rs 232 w arivie 120 combo.Wszystko zaczeło się w piątek,po włączeniu dekodera na wyświetlaczu pojawił się napis "ASH"(dziwne,ponieważ dekoder posiadam od 3m-cy tylko raz wgrałem inny soft na samym początku,który niesprawiał żadnych problemów i ten sam mam w innej arivie combo i nic się nie działo do tej pory).Następnego dnia w celu reanimacji odbiornika kupiłem przewód rs 232 null modem,aby tak wgrać nowego softa.Instalacja powiodła się pomylsnie.Po wyszukaniu kanałów i ułożeniu własnej listy tv,cieszyłem się oglądaniem kanałów. Dziś niestety tak dobrze już nie jest.Odbiornik nie daje żadnego znaku życia,czyli brak świecącego się wyświetlacza oraz diody stand by,świeci się tylko dioda dysku usb podłączonego pod dekoder.Próbowałem znowu załadować oprogramowania przez rs-a 232 ale sytuacja wygląda tak.

1.2r5x0uw.jpg 2.34orn79.jpg 3.1f74gh.jpg

Niestety ale w trzecim ostatnim etapie instalacji widnieje napis " Burning flash is failed"a niżej" Click Back to try again".Sytuacja cały czas się powtarza i instalacja nie może być ukończona sukcesem.Co mam robić w takiej sytuacji i jaka może być przyczyna takiej usterki oraz czy podlega ona gwarancji przy ewentualnej naprawie?.

Proszę o pomoc w tej sprawie i za wszystkie odpowiedzi z góry dziekuję.

Edit:

Po wielu próbach przed chwilą udało się wgrać ten soft,ale po przywróceniu ustawień fabrycznych i wyłączeniu go z sieci oraz ponownym włączeniu wgrane oprogramowanie znikneło i pojawił się napis na wyswietlaczu"ASH".W czym tkwi problem soft jest najnowszy ze strony producenta i ten sam był jak tylko ten dekoder kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tuner trzeba jakos konfigurowac do splitera bo kupilem arive pod spliter i mi nie chodzi tzn zakodowane ? pozostaje mi zmiana splitera ?

A jesteś przekonany że spliter działa prawidłowo? że karty do niego zgrałeś z serwerem ? że kable są ok?

po co wydawać kasę na nowy spliter, jak ten może być dobry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze zle sie wyrazilem mialem juz spliter w domu i kupilem pod niego arive bo pisali mi sprzedawcy ze ariva 120 combo bedzie napewno chodzic na tym spliterze. Nie rozumiem jak mam karty zgrac z serwera? zamowilem sama nowa karte do splitera, sprzedawca napisal ze wysle mi taka ktora bedzie dzialac pod arive. Aha a spliter dziala napewno poniewaz ja zmienialem tuner bo chcialem miec HD ale z tego co wczoraj patrzylem na karcie abonenckiej to chyba dokonalem zlego wyboru bo obraz SD byl nie za fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe karty trzeba najpierw sparować z serwerem, czyli wkładasz kartę oryginalną, kilka sekund, wkładasz kartę od splitera, kilka sekund i powinno śmigać, jeśli nie śmiga, a sprzedawca zapewnił Cię że ariva to obsłuży, to możesz żądać zwrotu kasy i oddać sprzęt, jako niezgodność towaru z opisem.

co do samej arivy to ja użytkuje 4 sztuki, co prawda w hd i jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fergusona Ariva 120 Combo i wyświetla mi że kanały na karcie CYFRY+ są zakodowane jeżeli tą samą kartę przekładam do odbiornika CYFRY+ to wszystkie kanały odbierają poprawnie. A do wczoraj odbierał normalnie. Aktualizowałem już oprogramowanie, przywróciłem ustawienia fabrycznie i na nowo przeszukałem satelity i nadal kanały na tym tunerze są zakodowane inne kanały te niekodowane wyświetlają się normalnie. Proszę o podpowiedź co powinienem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdecydowanie za mało, aby poprawnie odbierać kanały SD, a co dopiero HD. Przyczyny mogą być różne - złe ustawienie anteny, kiepski konwerter, za mała antena na HD.

 

Z ciekawości sprawdzałem na 210Combo(w sumie różnica tylko czytnikiem CI) siłę i jakość z tego transpondera i przy antenie 60cm mam 83-81% siła oraz jakość. Zaznaczam, że cyfry nie mam i sprawdzałem tylko sygnał przy opcji lista transpnderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko polecam: https://satkurier.pl/news/70188/cyfra-pr ... -411h.html ; viewtopic.php?t=23458 ;

 

Jednak obstawiam za złym ustawieniem anteny. Jak umiesz to pobaw się trochę z tym sygnałem dla tego transpondera. Jak nie to może nie ryzykuj bo możesz stracić wszystko.

Chyba, że możesz od kogoś pożyczyć inny tuner i tam sprawdzić jak ma się siła/jakość z tego transpondera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

spotkał się ktoś z takim problemem? naciskając przycisk na pilocie zachowuje jakbym nacisnął ten przycisk kilka razy np. przełączając program przeskakuje o 3-4 programy to samo jest z innymi przyciskami na pilocie, wgrałem najnowszy soft i dalej to samo. Tuner wrócił właśnie z serwisu w którym twierdzą że wszystko jest sprawne, tak więc zgłupiałem - może faktycznie u mnie jest coś nie tak? druga sprawa to na niektórych kanałach (cyfra+) jest brak sygnału a pozostałem kodowane działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...