Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z napisami do filmów. Nie wczytują mi się polskie znaki. Podczas odtwarzania w vlc playerze i po podpięciu dysku bezpośrednio do tv działają bez problemu, da się coś z tym zrobić?

I druga sprawa, czy jest jakaś recepta na zmianę/brak czarnego tła podczas odtwarzania napisów do filmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytania :

1.Czy po włożeniu startera TNK SD tuner zadziała

2.Czy do wejścia scart można podłączyć zwykły telewizor i czy w przypadku odbioru programów HD zostaną przeskalowane do SD

3.Czy oba wyjścia scart HDMI są na raz aktywne tzn, czy sygnał pojawi się jednocześnie na obu

4.Jak działa ten tuner w przypadku kilku konwerterów ,ewentualnie monoblocka

 

Wielkie dzieki z góry za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi:

 

1.TNK SD działa bezproblemowo.

2.Można podłaczyć telewizor CRT przez złącze euro a kanały HD są w jakości SD.

3.Połączenie dekodera z tv poprzez SCART lub HDMI są na raz aktywne tylko wystarczy wybrać z TV z którego połączenia chce się korzystać.

4.Niema problemów z wysterowaniem kilku konwerterów poprzez diseq lub konwerter monblock i bardzo prosto przebiega konfiguracja w ustawieniu diseq wystarczy wybrać poszczególne porty 1,2,3,4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robsat - wielkie dzięki za odpowiedź

W przypadku aktywności obu wejść chodziło mi o taką kwestię - podłączam tuner kablem HDMI z telewizorem a nagrywarkę przez scart i czy gdy będę oglądać jakiś program to czy mogę go również nagrywać .Chciałam sobie kupić tuner HD "biały" z TNK HD ,ale tam jest tylko jedno wejście aktywne w danej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie w sumie ten TVN 7 HD ruszył.

wróciłbym jednak do innego problemu, opisywałem kilka tygodni temu, że po włączeniu urządzenia typu mikrofala, czajnik czy suszarka przestaje mi odbierać SATka.

Poradził mi wówczas CSA zastosowanie listwy przepięciowej i tak zrobiłem. Pomogło, ale nie po podłączeniu jej przed dekoderem, a przy podłączeniu przed spliterem.

Teraz jak włączam jakieś urządzenia nie odgrywa to żadnej roli na jakości obrazu w TV.

Pisze o tym, bo może ktoś podobnie jak ja napotkać taki problem.

 

btw.

Panowie sat był ok po prostu antena zbyt mała i nie odbierała tanich darmowych transponderów wymieniłem na 130 cm i smiga super Sygnał na darmowych transponderach jest słabszy bo darmowy i całe wszystko.

Gdzie można kupić antenę z taką średnicą, bo ja niestety nie spotkałem się z tego typu przekrojem, no chyba że paraboliczna 180cm, ale to już nie ta półka cenowa dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva nie działa na splitterze Medium, na PIC się zacinała (z tym że miałem 2 arivy na raz podłączone, podobno to był problem, z jedną może będzie ok, zacinało ale rzadko - gdy na raz włączone były u mnie 3 dekodery, 2 arivy + sagem sd)

teraz zmieniłem splitter na Atmel Small III i wszystko działa ładnie

 

ja mam pytanei z innej bajki... do Arivy 200 miałem pilota takiego długiego, tam można było przyciskiem ok wyświetlić listę kanałów a potem zrobić skok co 10 kanałów, w nowym pilocie do Arivy 120 nie ma tych przycisków do tego przeskoku, da się to jakoś wykonać ? może jakiś inny przycisk do tego służy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób na Arivie 120 combo znaleźć najnowszy TP cyfry z kanałami HD ? normalnie to działało bez problemu, ale teraz nawet jak ręcznie usunąłem stary tp. 11411 i dodalem od nowa go z nowymi danymi, to nadal nic nie znajduje i chyba traktuje go jako DVBS zamiast DVBS2 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca mam ten dekoder podlączony do Samsunga Smart TV D8750 (kablem HDMI rzecz jasna) i zauważyłem dziwną przypadłość. Na niektórych programach widać jakby znane z telewizji analogowej delikatne śnieżenie. Są materiały że obraz jest miazga ale niekiedy jest masakra. Śnieżenie widoczne jest najbardziej na ciemnym tle np na garniturach trenerów jak ogądam transmisje ligi polskiej na Canal+ HD ale tylko niekiedy. Najgorzej jest na serialu "Na Wspólnej" na TVN HD tam obraz jest zawsze paskudny. Moje pytanie brzmi czego to wina? Kwestia ustawień, czy może słaby kabel hdmi, jakość nadawanych programów czy może felerny egzemparz mojego ferdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpawlok

Nie zgodzę się z Tobą. Mam ze wzgledu na pracę dostep do wielu dekoderów, a w domu używam N dekodera i jest tak samo, czyli na ciemnych płaszczyznach widać snieg, groch, czy jak kto woli. Definitywna wina syganłu na siłę "upscalowanego" (i rzeczywiscie widać to przede wszystkim "Na wspólnej").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...