Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 120 Combo


artek85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

p.p. @CSA, @hecol, @magiczne_oko

 

Dziękuję za odpowiedź i zainteresowanie się przedstawionym zagadnieniem.

 

__

 

@All

 

Cyt. w specyfikacji odbiornika: (...)Active Ant Power 5VDC @ 50mA MAX,Overload Protection", str. 53 manual'a.

 

1). Przycisk MENU (pilota zdalnego sterowania):

 

- zakładka: Ustawienia systemowe (System)

- pozycja: Inne (Other)

- pozycja: DVBT Power (LNB2 Power) => włącz/wyłącz [On/Off]; domyślnie: wyłącz [Off];

 

- wybierz opcję: WŁĄCZ [On].

 

2). Po przejściu do zakładki:

 

- Instalacja (Instalation)

- pozycja: Regulacja anteny naziemnej (Aerial Adjustment)

- pozycja: DVBT Power (Tuner Power) => włącz/wyłącz [On/Off]; pomimo domyślnego: wyłącz [Off],

- powinno być, także: włącz [On].

 

Zasilanie głowicy /DVB-T/, anteny naziemnej), zostanie tym sposobem WŁĄCZONE: 5[V] DC @ 50[mA] MAX, (ochrona przed przeciążeniem).

 

Inną kwestią pozostaje to, że ta sama funkcja (włączania /wyłączania) znajduje się w dwóch różnych miejscach, menu głównego odbiornika Ariva 200/120/220 Combo?

 

P.S.

Przypuszczam, że przez analogię samego rozwiązania 'Combo Receiver' - dot. to powinno, także modelu odbiornika Ferguson Ariva 200 Combo i Ferguson Ariva 220 Combo.

 

Opinię swą opieram na materiale dyskusyjnym z innych, podobnych tematycznie forów, tudzież dokładnej lekturze instrukcji - manual'a: Ariva200Combo_v2.pdf /ze strony producenta/.

 

Posiadam Arivę 200, stąd wynika niemożność potwierdzenia tych opinii i przeprowadzenia prób w praktyce.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z niektórymi materiałami (DVB-T) nadawanymi 16:9. Ariva z najnowszym softem skaluje (4:3 letterbox) oczywiście prawidłowo, aczkolwiek przy niektórych emisjach obraz przy dolnej krawędzi (tuż nad czarnym pasem) drży, migoce, pulsuje. Użyłem aż trzech określeń, gdyż każdy może to interpretować inaczej. Dodam, że to zjawisko nie występuje zawsze, widoczne na niektórych materiałach. Telewizor 4:3 po zmianie wyświetlania na 16:9 i po przełączeniu skalowania w Arivie na 16:9 zachowuje się już prawidłowo. Uważam, że nowy soft umożliwiający skalowanie DVB-T do 4:3 jest jeszcze niedopracowany. Podzielcie się swoimi obserwacjami. Gdzie to najlepiej zgłosić? Pamiętam jak kiedyś miałem problem z dodzwonieniem się do serwisu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, na początku chciałem przeprosić jeżeli prośba się gdzieś pojawiła, ale nie mogłem nigdzie znaleźć konkretnej pomocy a mianowicie bardzo potrzebuję porady pomocy co mam zrobić w momencie, kiedy używam karty cyfry plus i po włożeniu jej do fergusona ariva 120 combo kanały które powinny być są zakodowane, wgrałem nowy soft, przywróciłem ustawienia fabryczne, wyszukałem kanały i nic dalej kanały w wykupionym przeze mnie pakiecie są "zakodowane" :( jeszcze parę dni temu wszystko było ok, nowy soft wgrany, kanały wyszukane i wszystko było ok, po parunastu dniach bardzo mocny wiatr ruszył antenę, brak sygnału po ponownym złapaniu pokazują mi się tylko kanały bez "$" reszta jaka zakodowana. Bardzo będziemy wdzięczni za każdą pomoc, pięknie dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z niektórymi materiałami (DVB-T) nadawanymi 16:9. Ariva z najnowszym softem skaluje (4:3 letterbox) oczywiście prawidłowo, aczkolwiek przy niektórych emisjach obraz przy dolnej krawędzi (tuż nad czarnym pasem) drży, migoce, pulsuje. Użyłem aż trzech określeń, gdyż każdy może to interpretować inaczej. Dodam, że to zjawisko nie występuje zawsze, widoczne na niektórych materiałach. Telewizor 4:3 po zmianie wyświetlania na 16:9 i po przełączeniu skalowania w Arivie na 16:9 zachowuje się już prawidłowo. Uważam, że nowy soft umożliwiający skalowanie DVB-T do 4:3 jest jeszcze niedopracowany. Podzielcie się swoimi obserwacjami. Gdzie to najlepiej zgłosić? Pamiętam jak kiedyś miałem problem z dodzwonieniem się do serwisu :(

Udało mi się dodzwonić, sprawa zgłoszona. Dostałem odpowiedź, że się przyjrzą problemowi. Niezależnie od tego co się dowiedziałem, wysłałem również maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Właśnie kupiłem Arive 120 combo i myslę że jutro zacznę ją testować. Aktualnie korzystam ze splitera do rozdzielenia sygnału na dwa telewizory. Mam w związku z tym jedno małe pytanie; jeżeli kupię drugi taki dekoder, to czy będę mógł pominąć spliter i rozdzielać sygnał z karty C+ przez port LAN na zasadzie "klient-serwer"? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno odkryłem dziwny problem. Przy próbie nagrywania na nagrywarkę zewnętrzną przez SCART, nagrywarka po kilku minutach poprawnej pracy wyświetla komunikat, że program jest zabezpieczony przed kopiowaniem i przerywa nagranie. Dzieje się tak przy próbie nagrywania z każdej stacji. Na innych dekoderach (np. Sagemcom Cyfry) problem nie występuje. Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

Mam następujący problem:

Otóż tuner nie chce współpracować z siecią LAN. Jest podłączony kablem do routera. Lampka w routerze świeci się jedynie chwilę po włączeniu tunera, potem znika. Nie można otrzymać konfiguracji sieci poprzez DHCP.

Miał ktoś podobne zjawisko? Wgrany jest alternatywny soft.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie nagrywania. Ile trzeba mieć minimalnie pojemności na dysku zewnętrznym, aby móc cokolwiek nagrać ? Pytam, ponieważ chciałem przetestować ten tuner i podłączyłem pendriva 2 GB, na którym było ok 1 GB wolnego miejsca. Otrzymałem informacje, że jest zbyt mała pojemność dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel sprawny? Spróbuj wpisać adres IP ręcznie z zakresu który przyznaje ruter i spróbować pingu na dekoder.

 

Również klapa. Problem wydaje się jakby elektryczny, interfejs sieciowy tunera - mam wrażenie - zostaje z jakichś nieznanych mi powodów wyłączony tuż po starcie tunera.

Kabel sprawny.

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj doszła do mnie moja Ariva 120 combo i mam mały problem, bo nie chce współpracować z moim spliterem (jak wkładam oryginalną kartę C+ wszystko jest ok). Jest to model tzw. "leśny dziadek", czy on w ogóle obsługuje ten typ tunera? W związku z tym ponawiam pytanie z poprzedniego postu; jeżeli kupię drugi taki dekoder, to czy będę mógł pominąć spliter i rozdzielać sygnał z karty C+ przez port LAN na zasadzie "klient-serwer" (w jednym tunerze siedzi karta, a drugi odbiera uprawnienia przez sieć LAN)? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...