Skocz do zawartości

Radio ESKA Rock


d107
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież dokładnie o tym właśnie pisałem - czytanie ze zrozumieniem się kłania:

 

5 godzin temu, Tomo21 napisał:

Jak była jeszcze stara strona to można było bezpośredni link wyciągnąć ze źródła, jak się pokombinowało, ale na tej nowej próbowałem go znaleźć w taki sam sposób i mi się nie udało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Tomo21 napisał:

Przecież dokładnie o tym właśnie pisałem - czytanie ze zrozumieniem się kłania:

 

 

 

Nie - w panelu dla programistów jest zakładka 'Network', która potrafi przechwytywać cały ruch pomiędzy przeglądarką a serwerem. Oczywiście trzeba na chwilę uruchomić strumień przez przeglądarkowego playera, może nawet odsłuchać reklam jeśli są (można wyciszyć dźwięk).

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, zawirowania są... Teraz streamy aż na 3 serwerach...

Jakoś Eurozet i RMF ciągle linków nie zmieniają.

Agora najcwańsza - z emsoftu kazali linki usunąć, głównie słuchaj w Tubie.fm, jednak linki nadal widnieją na fmstream.org, jednak najlepiej wchodzić tam z Firefoxa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.03.2022 o 21:52, WinExpert napisał:

Nie no, zawirowania są... Teraz streamy aż na 3 serwerach...

Jakoś Eurozet i RMF ciągle linków nie zmieniają.

Agora najcwańsza - z emsoftu kazali linki usunąć, głównie słuchaj w Tubie.fm, jednak linki nadal widnieją na fmstream.org, jednak najlepiej wchodzić tam z Firefoxa

Właściwie nie wiem czemu to usuwanie po stronie Agory miałoby służyć. Zawsze to lepsze niż grzebanie po HTMLu playera i strony nadawcy czy agregatu stacji radiowych w celu poszukiwaniu linku. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że zapominają oni że są słuchacze którzy słuchają ich tak jak ja przez odbiorniki internetowe. 

Wracając do Radia Eska Rock zastanawia mnie czemu ZPR uparcie próbuje przywrócić ich do FM'u poza Warszawą bezskutecznie startując w konkursach? Mi na myśl przychodzi tylko to że skończyły im się pomysły na radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.03.2022 o 08:50, WinExpert napisał:

Lepiej ich do FM przywrócić likwidując SuperNovę,...

Czyli powrót na pierwotne częstotliwości Radia Eska Rock przed zmianą częstotliwościami z Radiem WAWA w 2008 roku lub 2007 jak dobrze pamiętam z artykułu Radio Polska.

Grupa Radiowa TIME mogłaby podjąć rozmowy z Polsatem by stacje jak Eska Rock,Vox FM i Radia Plus zostały odkodowane w MUX IV.

 

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj otworzyłem apkę Eski Rock by sprawdzić co następne będzie na antenie (do słuchania używam VLC) i zauważyłem zmianę nazwy głównego kanału z ESKA Rock na ESKA Rock Warszawa:

Screenshot_2022-05-21-08-38-26-459_pl.es

Inne miasta jeszcze nie wskoczyły, no ale to może być zapowiedź:

1) powrotu do UKFu z oddziałami lokalnymi (jak już to wywalą SuperNovę bo VOX nie ma oddziałów, Plus - księża by zablokowali, a Eski nie wywalą. Do tego SN ma niską słuchalność)

2) wygranej w Kielcach - i tutaj by słuchacze Famy byli zawiedzeni...

 

Jak myślicie - które będzie właściwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, WinExpert napisał:

1) powrotu do UKFu z oddziałami lokalnymi (jak już to wywalą SuperNovę bo VOX nie ma oddziałów, Plus - księża by zablokowali, a Eski nie wywalą. Do tego SN ma niską słuchalność)

Stawiam na pierwszą opcję, bo VOX to jest jeszcze większe badziewie niż ESKA. VOX FM - w kółko to samo + disco-polo. Oby dotarło na Śląsk na 90,8 MHz, bo Antyradia nie da się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ma ich mniej, więcej częstotliwości VOXa to centrala 24/7...

33 minuty temu, BiL napisał:

Stawiam na pierwszą opcję, bo VOX to jest jeszcze większe badziewie niż ESKA. VOX FM - w kółko to samo + disco-polo. Oby dotarło na Śląsk na 90,8 MHz, bo Antyradia nie da się słuchać.

Co do Antyradia, w łódzkim eterze jest to jedna z lepszych stacji, ale to co tam się odwala to masakra. Eska Rock jest dużo lepsza i jakby wróciła do eteru i by rozreklamowali - to mogłaby odebrać Antyradiu słuchaczy.

Ja słucham przez neta i dużo lepszy program ma ER niż Anty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rock jest muzyką niszową. Wystarczy popatrzeć na listy odtwarzań w streamingach. Tak króluje hip-hop, a typowych wykonawców rockowych na czołowych miejscach tyle co kot napłakał. Rock miał swoje dni chwały w latach 80. i 90. XX wieku. Ci co wtedy słuchali obecnie są pokoleniem 40+ i za kolejne 20-30 lat ta grupa słuchaczy zmaleje. Lepiej postawić na K-Pop, J-Pop i hip-hop.

Oprócz Eski Rock mamy Rock Radio należące do Agory. Jak wiemy kupuje udziały w Eurozet. Eurozet z kolei ma Antyradio. I tu pytanie, czy Agorę będzie stać na dublowanie stacji rockowych?

Ewentualny powrót Eski Rock na częstotliwości Supernovej uzależniony od dalszych zmian Antyradia i Rock Radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał:

Rock jest muzyką niszową. Wystarczy popatrzeć na listy odtwarzań w streamingach. Tak króluje hip-hop, a typowych wykonawców rockowych na czołowych miejscach tyle co kot napłakał. Rock miał swoje dni chwały w latach 80. i 90. XX wieku. Ci co wtedy słuchali obecnie są pokoleniem 40+ i za kolejne 20-30 lat ta grupa słuchaczy zmaleje. Lepiej postawić na K-Pop, J-Pop i hip-hop.

Oprócz Eski Rock mamy Rock Radio należące do Agory. Jak wiemy kupuje udziały w Eurozet. Eurozet z kolei ma Antyradio. I tu pytanie, czy Agorę będzie stać na dublowanie stacji rockowych?

Ewentualny powrót Eski Rock na częstotliwości Supernovej uzależniony od dalszych zmian Antyradia i Rock Radia.

Warto również zauważyć, że Rock Radio gra klasykę rocka, format - classic rock. Antyradio z kolei gra w formacie - alternative rock. Antyradio gra również nowsze rockowe piosenki.
Te stacje się w zasadzie ze sobą nie gryzą. Moim zdaniem oczywiście.
Przecież nadal mogą grać jak grają jako dwie odrębne stacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do statystyk - to zależy kto co bada. W streamingu może będzie miał niskie znaczenie, no ale np. w radiu jest większe jego znaczenie. W dodatku jest miejsce na wszystkie gatunki, bo do każdego dopasuje się słuchacza.

Nie ma że "ten gatunek jest mało popularny to trzeba go zlikwidować". Nie można też nikomu nakazać czego ma słuchać!

 

Ja mogę nie lubieć np. disco polo, ale nie zabraniam nikomu słuchać tej muzyki ani nie nawołuję do doprowadzenia do wyginięcia tego gatunku. Jednak protestuję przeciwko DP np. w RMFie, bo to nie pasuje do profilu tej stacji. Tylko tyle.

Nie wiem jakby się sprawdziło to w radiu, no ale w telewizji stacja hip-hopowa się nie sprawdziła i szybko ją zlikwidowano.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, swordfish napisał:

Rock jest muzyką niszową. Wystarczy popatrzeć na listy odtwarzań w streamingach. Tak króluje hip-hop, a typowych wykonawców rockowych na czołowych miejscach tyle co kot napłakał. Rock miał swoje dni chwały w latach 80. i 90. XX wieku. Ci co wtedy słuchali obecnie są pokoleniem 40+ i za kolejne 20-30 lat ta grupa słuchaczy zmaleje. Lepiej postawić na K-Pop, J-Pop i hip-hop.

Teraz to mnie rozwaliłeś tym tekstem.:-D Rock jest niszowy. Człowieku, rock był i jest popularny, tylko nasi zaprzestali to grać. Albo grają tylko oklepance. Wolą promować to dziadostwo zwanym hip hopem i disco polo. Taa, już słyszę jak za 20-30 lat (jak dożyję) jest grane takie „cudo” jak Minelli czy Kizo Wac Toja Bemelo.:lol::rofl:

 

Edytowane przez djclassic
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, djclassic napisał:

Teraz to mnie rozwaliłeś tym tekstem.:-D Rock jest niszowy. Człowieku, rock był i jest popularny, tylko nasi zaprzestali to grać. Albo grają tylko oklepance.

 

Właśnie! Nadal to jest bardzo dobra muzyka.

Nawet Winnicki teraz puścił rocka w Nucie Gold :)

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, djclassic napisał:

Teraz to mnie rozwaliłeś tym tekstem.:-D Rock jest niszowy. Człowieku, rock był i jest popularny, tylko nasi zaprzestali to grać. Albo grają tylko oklepance. Wolą promować to dziadostwo zwanym hip hopem i disco polo. Taa, już słyszę jak za 20-30 lat (jak dożyję) jest grane takie „cudo” jak Minelli czy Kizo Wac Toja Bemelo.:lol::rofl:

 

Podobna sytuacja jak do muzyki klasycznej i poważnej. Utwory Mozarta i Vivaldiego są rozpoznawalne na całym świecie. Mimo, że minęło 200-300 lat od ich powstania nadal są słuchane - przetrwały próbę czasu. Czy jednak obecnie muzyka poważna jest najchętniej grana przez masowe stacje radiowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, WinExpert napisał:

A czy RMF puszcza k-pop czy hip-hop?

Tak przy drugim gatunku, ale to głównie Gangsta's Paradise.

A z koreańskim popem się zgadzam. Moim zdaniem Eska powinna puszczać troszkę k-pop.

Godzinę temu, djclassic napisał:

Taa, już słyszę jak za 20-30 lat (jak dożyję) jest grane takie „cudo” jak Minelli czy Kizo Wac Toja Bemelo.:lol::rofl:

Do tego Mr.Polska, inne rumuńskie piosenkarki śpiewające po angielsku i rumuńsku typu Holly Moly czy Olivia Addams, czy jeszcze Jack Harlow, DaBaby, czy inne Cardi B, Oliwki Brazil i Megan Thee Stallony. I uwierz mi, to jest gorsze nawet od nich (szczególnie te ostatnie).

Edytowane przez NippyToadster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...