Skocz do zawartości

Radio ESKA Rock


d107
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj o godzinie 8:00 rano zaprezentowały się dwa nowe nabytki radia Eska Rock. Wojewódzki i Figurski bo o nich mowa tradycyjnie rozpoczęli audycję z dużą nutką oryginalnego humoru. Ich program też nowo powstały mówił o [beep]ach. Liczne telefony do ludzi i denerwowanie ich albo raczej prowokowanie miało na celu zrobić show. Jak było słychać udało im się.

Będzie ich można usłyszeć od pon do pt od 6 do 10 w Eska Rock.

Jezeli macie jakiekolwiek odczucia na temat radia Eska Rock zapraszam do dyskusji... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dziś w Koszalinie miałam okazję słuchać rockowej Eski. Skomentuję to radio od strony muzycznej: wiele nie oczekiwałam, ale i tak jestem mocno zawiedziona.

 

Pierwszy zarzut: bardzo uboga playlista (Distrurbed to chyba ze 4 razy udało mi się usłyszeć).

 

Drugi: "Złote przeboje". No właśnie, grają też starsze utwory, szkoda tylko że wszystko to jest oklepane i ograne już w innych stacjach (chociażby RMFie i ZET-ce).

 

Jednak daleko im do rockowej rozgłośni z prawdziwego zdarzenia. Chodzi mi oczywiście o Radio Mania z Estonii. Gorąco polecam wszystkim do przetestowania. Grają starocie i nowości, ale wśród nagrań z lat 60-80 bardzo wiele jest takich, o których istnieniu nie wiedziałam przed włączeniem tego radia.

 

Do nasłuchania na: http://www.mania.ee

(http://icecast.linxtelecom.com:8000/mania.ogg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, o tym właśnie wspominałam i to jest niestety charakterystyczne dla większości rozgłośni w Polsce. Powtarzać do znudzenia, bo i tak będą mieli tzw. przelotowych słuchaczy. Może i dobrą muzykę serwują, ale nawet bardzo przyzwoity kawałek odtwarzany niemalże co godzinę w ciągu dnia może zmęczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy paradoks ma miejsce w Krakowie, gdzie nadają DWIE Eski Rock. Krakowska, bardziej regionalna (informacje dla studentów, jakieś gadki) i ogólnopolska.

PS. Nie poszukuje jakaś stacja radiowa dyrektora muzycznego? Biorę MP3 córki z 512 Mb i spokojnie mi wystarczy na rok nadawania tych samych "hitów" non-stop - play lista to się zowie ponoć - błahłahahahah!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie i tu są jaja, bo dyrektorem muzycznym Eski Rock został Paweł Kostrzewa i w sumie widać, że macza w tym palce, bo grają rzeczy, które na szczęście wychodzą poza jakieś EMO czy inne tego typu pobrzdąkiwania, grają nieco ambitniej (sporo dobrej polskiej alternatywy). Tylko problemem jest właśnie to o czym mówimy - playlista jak w Winampie przeciętnego użytkownika komputera (a pewnie i skromniejsza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, takie teksty jak najbardziej pasują do wątku o klęsce Polskiego Radia. Co prawda, minęło już kilka lat, ale nic tam się nie zmieniło. Słuchacz płaci abonament... pfffffff jest nakłaniany do tego (i to również przez agresywne kampanie PR), a my i tak mamy go w...

 

Najbardziej smutne jest to, że brakuje na chwilę obecną w Polsce nadawcy prywatnego, który byłby dobrą odskocznią dla Polskiego Radia. Są radia na poziomie typu TOK FM czy PiN, ale ich zasięg jest malutki. Mam na myśli raczej coś ogólnodostępnego, coś czym był kiedyś RMF - solidnym radiem z każdej strony: słownej, muzycznej, informacyjnej. Teraz tylko bezkonkurencyjne serwisy informacyjne się z tego ostały.

 

A żeby nie było całkowicie OT, to powiem że mając w eterze do wyboru ze stacji grających rocka Eskę Rock i Radio Euro, zdecydowanie wolę tą drugą rozgłośnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Polskiego Radia, niestety tak jest, jest za mało energiczne jak na nasze czasy (o ile w ogóle:) Co do playlist w stacjach radiowych...Niestety to, ze kawałki co jakis czas sie powtarzaja, a playlisty mieszcza się na jednej plycie CD to wynik badan marketingowych...Pracowalem kilka lat w jednej z ogolnopolskich stacji radiowych i wiem, ze aby sluchalnosc byla na przyzwoitym poziomie, a co za tym idzie radio przynosilo jakies zyski trzeba grac to co lubia wszyscy non-stop...I w ten oto sposob nasze radia graja to co graja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile te badania kosztują i jakie niedorozwinięte kiepy je robią (ale znam za to metodologię tych badań - durna sama w sobie jest!), ale jak mam włączyć RMF czy inną Zetkę to wolę cokolwiek posłuchać, a w ostateczności w ciszy siedzieć. Zresztą kiedyś wyniki tych badań były inne (wtedy, gdy Zet czy RMF dało się jeszcze słuchać). Inna sprawa, że hitów czy to polskich czy zagranicznych jest na tyle dużo, że powtórki byłyby maksymalnie raz na tydzień, a nie 3x na dzień. No ale wtedy musieliby w odtwarzacz z 4 GB pamięci zainwestować, a nie lecieć z tych pierwszych ipod-ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre piotr-ek:) I ja Cie rozumiem i nie twierdze ze sie z tym nie zgadzam...ale musisz wziąść pod uwage przeciętnego sluchacza stacji radiowej, który słucha radia kilka, kilkadziesiąt minut dziennie: przy śniadaniu, w drodze do pracy, itp. Chodzi o to, żeby go przyciągnać przez te kilka minut tym co aktualne i grane wszędzie, a że poziom spoleczenstwa taki a nie inny i większość słucha czegoś czego muzyką nazwac nie można to i playlisty takie a nie inne...Ja też pamiętam dawny RMF (od powstania do mniej więcej 2000 r.)czy inne stacje...milo się tego słuchało, ale nic na to niestety nie poradzimy... To se ne wrati!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też sobie słucham różnych zagranicznych stacji rockowych i powtórek co godzinę nie ma. Może tylko nasz rynek jest na tyle specyficzny, że Polacy słuchają muzyki na zasadzie inżyniera Mamonia, który wiadomo - lubił tylko te piosenki, które znał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek muzyczny przystosowuje się do bezwzględnej większości narodu, który tępy jak but leci na nagłośnione i okrzyczane kawałki muzyczne, od których już bębenki pękają. Taka jest dzisiejsza charakterystyka rynku muzycznego. Wypominacie politykę muzyczną RMF, ZET-ki, że jest źle kierowana, ale mimo to mają w kraju największą słuchalność...

Te badania rynku muzycznego też są o [beep]ę potuc :evil: RMF ogłasza na swojej antenie, że niby ma największą słuchalność wśród wszystkich stacji radiowych, a w tym samym dniu ZET-ka informuje, że to ona przoduje w rankingach eterowych. >>> Promowanie się i wciskanie kitu słuchaczom to porządek dzienny obecnych platform muzycznych.

A propos ESKI ROCK to jak nie patrzeć ma ona na chwilę obecną największy zasięg wśród stacji rockowych, niżeli np. ROXY.FM. Dajmy esce rock więcej czasu na ewolucję, a zobaczycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF ogłasza na swojej antenie, że niby ma największą słuchalność wśród wszystkich stacji radiowych, a w tym samym dniu ZET-ka informuje, że to ona przoduje w rankingach eterowych.

 

Bo to jest tak, jak z rankingami funduszy emerytalnych. Wszystkie są najlepsze, oczywiście wg własnego zdania, a prawda jest całkiem inna. Wszystko jest kwestią wybrania z badań tego najkorzystniejszego okresu i wtedy wszystko się zgadza. Zetka podaje słuchalność w np.godz.12-15, RMF w godz.7-11.

No i ta metodologia badań - "Czy podoba się Pani/Panu ta piosenka którą Pani/Pan słyszy". I na 100 osób tylko 2 odpowiedziały, że już żygają tym kawałkiem bo słyszą go 15 raz w tym tygodniu. I takim sposobem 98% jest zadowolonych!!!

Albo następne pytanie - "Jakiej słuchasz aktualnie stacji radiowej", odpowiedź, że Zetki, "A jakiej będziesz słuchał za 30 min." odpowiedź, że też Zetki... i tym sposobem słuchacze najdłużej słuchają Zetki.

A głupie stacje płacą za takie denne badania gruuuubą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RMF ogłasza na swojej antenie, że niby ma największą słuchalność wśród wszystkich stacji radiowych, a w tym samym dniu ZET-ka informuje, że to ona przoduje w rankingach eterowych. ...

Chciałem tylko uściślić fakt ze RMF nie podawał w swoich serwisach informacji o największej słuchalności... Informował słuchaczy o czymś innym: a mianowicie ze jest najczęściej cytowana stacją radiowa w Polsce a to już robi różnicę ... z kolei z moich obserwacji czego ludzie słuchają, cóż tu na Śląsku najczęściej słucha sie właśnie RMF lub radia Piekary ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Koszalinie miałam okazję słuchać rockowej Eski. Skomentuję to radio od strony muzycznej: wiele nie oczekiwałam, ale i tak jestem mocno zawiedziona.

Pierwszy zarzut: bardzo uboga playlista (Distrurbed to chyba ze 4 razy udało mi się usłyszeć).

 

Drugi: "Złote przeboje". No właśnie, grają też starsze utwory, szkoda tylko że wszystko to jest oklepane i ograne już w innych stacjach (chociażby RMFie i ZET-ce).

 

Jednak daleko im do rockowej rozgłośni z prawdziwego zdarzenia. Chodzi mi oczywiście o Radio Mania z Estonii. Gorąco polecam wszystkim do przetestowania. Grają starocie i nowości, ale wśród nagrań z lat 60-80 bardzo wiele jest takich, o których istnieniu nie wiedziałam przed włączeniem tego radia.

 

Do nasłuchania na: http://www.mania.ee

(http://icecast.linxtelecom.com:8000/mania.ogg)

Ja natomiast poleciłbym Radio Luxembourg - obecnie jako classic rock a to prze sentyment z lat 60 do słynnego Radia Luxembourg '"The station of the stars" nadawanych na falach średnich.Polecam tą stronkę z różnorodnymi stacjami prawie z całego świata wystarczy wybrać kraj i buszować w eterze http://pl.delicast.com/radio/Luksemburg ... Luxembourg dio_Luxembourg Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nojszek zgoda, RMF FM podaje w swoich serwisach ze jest najczęściej cytowaną stacją radiową w Polsce, ale jeżeli chodzi o news'y - ale mnie chodzi o coś innego. Na naszym rynku radiowym trwa ciągła, niesympatyczna walka pomiędzy dwoma koncernami prywatnymi ZET i RMF FM o największą słuchalność radia w ciągu okresu czasowego. Obie te stacje przekamarzają się - obrzucają błotem - przy tym pryskają Nas słuchaczy :wink: , koniec tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...