Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

witam,

 

mam następujący problem z tym dekoderkiem, w czasie wyświetlania informacji o programie tekst o treści się nie pojawia, a wyświetla się ramka z audycją w środkowej części, a dawniej był tekst z opisem audycji.

 

co może być tego przyczyną po ostatniej zmianie listy kanałów?

 

dzięki za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Mam mały problem z tym ... dekoderem.

Jak wiecie Trwam zmieniło parametry i w żaden sposób nie mogę dodać TP 11186...

Próbowałem na kilka sposobów w ogóle nie mogę dodać nowych parametrów (opcje są zablokowane).

Na infolinii powiedzieli, że nie dodam tego - chociaż koleś coś sam chyba nie wiedział o co pytam...

 

Ma ktoś z tym dekoderem jakieś doświadczenia?

 

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Chcę odkurzyć Echo Stara 717 , wszystko niby działa , ale jak przywróciłem ustawienia fabryczne to nie mam już możliwości zmiany nazwy list ulubionych ( np. Lista ulubionych 1 , 2 , itd. a przed przywróceniem ustawień fabrycznych miałem opisane listy Lista: 1.Dokument , 2.Sport , 3. Astra , itd. ) czy na Waszych tunerach jest podobnie ? .

Jakie jest aktualnie najnowsze oprogramowanie do tego tunera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kombinowałem dość długo i już gdy prawie straciłem nadzieję na własną listę programów wpadłem na taki pomysł jak opisałem poniżej. Sposób sprawdzony na moim DSB717 i działa! Działa od ponad 2 tyg. i nawet ponowny dosył uprawnień niczego w ustawieniach nie zmienia.

 

Aby w dekoderze DSB717 i podobnych Echostarach poukładać kanały według własnych upodobań, np.:

 

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Info

4. Polsat

5. Polsat 2

6. TVN

7. TVN 7

itp. itd.

 

trzeba:

 

1. Przywrócić ustawienia fabryczne Echostara w Menu

2. Podczas pierwszej instalacji - gdy MENU zapyta o parametry satelity (standardowo jest Hotbird) wybieramy NOWEGO satelitę z rozwijanej listy

3. Pojawi się zakładka S01 (satelita 01) i tam edytujemy parametry nowego satelity podając częstotliwość, FEC i polaryzację!

4. Podając owe parametry musimy nieco oszukać Echostara tak by w przyszłości nie wgrywał nam listy Polsatu z satelity.

Oszustwo polega na zmianie częstotliwości głównej satelity o 1MHz w górę lub w dół!

Przykładowo: gdy wpisujemy nowego satelitę, podajemy częstotliwość 12188MHZ (częstotliwość Polsatu) lecz powiększoną o 1MHz.

Nas interesuje parametr 12189MHz i reszta bez zmian.

Dlaczego tak?

 

Zauważyłem, iż dekoder jest zaprogramowany we własnym Sofcie na zmianę list i oprogramowania z poszczególnych częstotliwości TP polsatu!

Gdy ich nie ma - po prostu nic nie aktualizuje!!!!!! Wprowadzona później lista własnych kanałów pozostaje bez zmian!

 

5. kolejnym krokiem jest zapisanie wyszukanych programów.

6. dalej postępujemy według instrukcji dodawania nowych transponderów w/g instrukcji Echostara czyli dodajemy wszystkie ręcznie. Dodajemy oczywiście tylko te, na których nadawany jest nasz pakiet. Resztę kodowanych z Polsatu możemy pominąć.

 

Po wyszukaniu wszystkich programów z wpisanych TP... programy automatycznie poukładały się od pozycji 500 w górę!

To jedyne - czego jeszcze nie rozwiązałem i chyba sie nie da.

Mamy natomiast możliwość układania programów według własnych upodobań, zmiany nazw tych programów które pamietamy z listy podstawowej, usuwanie, przesuwanie itp. Działa wszystko!

U Mnie wygląda to np. tak:

 

501. TVP1

502. TVP2

503. TVP Info

504. Polsat Via Sat Explorer

505. Polsat Via Sat Nature

506. Polsat Via Sat History

507. TVN

508. TVN7

509. Polsat

510. Polsat 2

itd. itd.

 

Nie musimy już skakać między kodowanymi a niekodowanymi i latać "pilotem" od 001 do 200...

Sposób sprawdzony! Działa prawidłowo już 2 tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tę garstkę 717 miałem na myśli, ponieważ jestem bardzo nieszczęśliwym użytkownikiem tego pseudo-sprzętu a w nim tylko tak mozna zrobić ponieważ lista od 1 do 200 jest zablokowana przez polsat i nie można układać kanałów z tej listy według własnego uznania. Polsat myślał że to dobry pomysł a mnie tymczasem 15miesięczne skakanie po kanałach tak zmęczyło że ... umowy nie przedłużę za żadną promocję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież te modele mają możliwość tworzenia list ulubionych.Trafiał się tylko 717 z jakimś symbolem w oznaczeniu modelu ,które miały ograniczenia.Niedawno miałem 616 do zaprogramowania i tu tworzenie list też jest bezproblemowe.

Ta wersja to DSB 717A, ja gdzieś jeszcze mam DSB 717 i tak jak kolega @sat17 wspomina, ma on możliwość tworzenia listy ulubionych kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się nie trzyma kupy ten Twój wynalazek. Piszesz że:

 

Aby w dekoderze DSB717 i podobnych Echostarach poukładać kanały według własnych upodobań, np.:

 

1. TVP1

2. TVP2

3. TVP Info

(...)

itp. itd.

 

trzeba:

 

I tutaj opisane wszystkie zaklęcia a jak przyjdzie co do czego to mamy coś takiego:

 

U Mnie wygląda to np. tak:

 

501. TVP1

502. TVP2

503. TVP Info

(...)

itd. itd.

 

Nie musimy już skakać między kodowanymi a niekodowanymi i latać "pilotem" od 001 do 200...

 

Sorry debeściak ale ja chyba wolę latać od 1 do 200 niż od 500 w górę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ernest_debesciak

Takie listy układałem około trzy lata temu , tylko moje listy zaczynały się od 201 ,,,,, itd. i żadna aktualizacja nie zmieniała mi układu list .

Tu masz linki jak taka lista wyglądała :

http://img251.imageshack.us/img251/1693 ... zor001.jpg

http://img88.imageshack.us/img88/3895/telewizor004.jpg

http://img69.imageshack.us/img69/9387/telewizor003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...