Skocz do zawartości

NEXT Music + HD


bernard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zapowiedzią sprzed kilku dni, publikujemy wywiad z Mariuszem Wójcickim Dyrektorem Anteny NEXT Music HD, który m.in. nie wyklucza nadawania kanału SD na satelicie oraz opowiada o projekcie NEXT Music HD. Wywiad przeprowadził Mateusz Klamka. 1. Co wyróżnia NEXT Music HD, od innych stacji muzycznych? Mam nadzieje, że mogę powiedzieć, że wszystko! Prostota i powrót do korzeni. Gdy złożono mi propozycję stworzenia NMHD, tego co pokaże i jak zagra, musiałem odpowiedzieć sobie na jedno proste pytanie - co w obecnie istniejących stacjach muzycznych mi się podoba?. Odpowiedź nadeszła szybko i brzmiała: nic...

 

Viva, 4Fun, Eska Tv ( MTV nie zaliczam już do grona stacji muzycznych a TV.Disco jest tuż przed starem więc jeszcze nie sposób oceniać ) grają dla młodych ludzi, właściwie ten sam rodzaj muzyki.

 

A pomiędzy graniem ( albo odwrotnie ) – „Moje słodkie urodziny”, zabawy sms na pół ekranu, sztuczne nazwy pasm w których grane jest dokładnie to samo i reklama co trzy teledyski.

 

Dla widzów powyżej 25 roku życia, lubiących dobre, "klasyczne" granie do tej pory nie było nic. Nie było ale już jest. NEXT Music HD - prosto, czytelnie, przebojowo i bardzo muzycznie. Telewizja robiona z pasją gdzie widzowie są ważni. Jeśli czegoś nie wiemy to pytamy. Tym się chcemy różnić, bo nie gramy dla siebie tylko dla naszych widzów. Chciałbym aby nasz widz wiedział, że zawsze gdy włączy NMHD zobaczy teledysk. Mogę obiecać, że dopóki to ja będę dyrektorem NMHD to tak pozostanie.

 

 

2. Czy NEXT Music HD będzie w pakietach satelitarnych w jakości HD?

Nie planujemy obecności na satelicie w jakości HD.

 

3. Czy w planach jest tworzenie nowych kanałów muzycznych np podzielonych na gatunki muzyczne?

Astro S.A. które jest właścicielem marki NEXT Music HD nie planuje obecnie tworzenia kolejnych kanałów muzycznych.

 

4. Czy jest szansa na nadawanie NEXT Music HD na satelicie w formie niekodowanej oraz od czego to będzie zależało?

Przyznam szczerze, że jeszcze dwa tygodnie przed startem nie braliśmy tego pod uwagę. Jednak to niewątpliwie ciepłe przyjęcie na rynku jakie nam zgotowano musiało dać nam do myślenia. Obecność na satelicie otwiera wiele możliwości i warto z tego skorzystać. To plan na następny rok, jednak z oczywistych powodów nie potrafię dziś podać bardziej konkretnej daty. Pewne natomiast jest, że na ten rok planujemy ekspansję w sieciach kablowych, być może również z wersją kanału w SD. Poszerzymy w ten sposób ilość potencjalnych widzów bowiem pakiety HD posiada stosunkowo niewielu abonentów. Jeśli pojawimy się w przekazie satelitarnym to również jako NEXT Music (SD)

 

5. Dlaczego na satelicie będzie tylko wersja SD?

Wynika to z wielu czynników. Nasze pojawienie się na satelicie będzie miało sens tylko wtedy gdy będziemy nadawać FTA. A jeśli przekaz niekodowany to SD. Wydaje się, że nie ma dziś w przekazie satelitarnym FTA stacji nadającej w wysokiej rozdzielczości... Niewątpliwie jednym z czynników ograniczających są koszty. Nadawanie satelitarne to nadal bardzo droga zabawa a nie chcemy być jedną z wielu stacji nadających z bit rate na poziomie nie godnym naszych oczu.

 

6. Jaka będzie częstotliwość reklam przy nadawaniu na satelicie?

Obecnie nie emitujemy żadnych reklam i pewnie jeszcze przez jakiś czas taka sytuacja się utrzyma. Natomiast naiwnością byłoby sądzić, że kanał reklam nie będzie emitował w przyszłości. NEXT Music HD to telewizja komercyjna i będzie musiała na siebie zarabiać. Wydaje się, że przygotowaliśmy dobry model rozmieszczenia bloków reklamowych na antenie, tak aby i widzowie i reklamodawcy byli zadowoleni. Obiecujemy jedno: nie będziemy grać reklam co trzy teledyski.

 

7. Czy przy nadawaniu sat. kanał NEXT Music HD, będzie dostępy u wszystkich platform satelitarnych?

Ewentualna obecność NEXT Music na satelicie w systemie FTA automatycznie oznacza, że będziemy starali się zaistnieć wszędzie gdzie to będzie możliwe.

 

źródło http://spam.org/index.php?readmore=19946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mają w planach nadawanie w HD w kablu :>

 

Plany planami... na chwilę obecną ten kanał nigdzie nie nadaje w HD, więc dopisek HD to nadużycie. Jak będą nadawać w kablówkach w HD to przestanę mieć uwagi... wtedy przyjmę, że robią ukłon w stronę internautów i emitują też w necie, z racji ogrniczeń z bitrate 600kb/s ;)

Żeby nie było, stacja mi się podoba... tylko ten znaczek nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było :)

 

www.tkchopin.pl

 

Komunikat

Informujemy, że z końcem września uruchomiliśmy kolejne programy cyfrowe: Next Men 3D, LCN 300 na częstotliwości 626 Mhz, Next LejdisHD LCN 301 na częstotliwości 626 Mhz, Next Young HD LCN 302 na częstotliwości 626 Mhz, Next Music HD LCN 303 na częstotliwości 626 Mhz i Crime & Investigation LCN 143 na częstotliwości 474Mhz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żeby nie było :)

 

http://www.tkchopin.pl

 

Komunikat

Informujemy, że z końcem września uruchomiliśmy kolejne programy cyfrowe: Next Men 3D, LCN 300 na częstotliwości 626 Mhz, Next LejdisHD LCN 301 na częstotliwości 626 Mhz, Next Young HD LCN 302 na częstotliwości 626 Mhz, Next Music HD LCN 303 na częstotliwości 626 Mhz i Crime & Investigation LCN 143 na częstotliwości 474Mhz.

 

Witam :) proszę o jakieś namiary jakiś e-mail, ponieważ mam parę pomysłów dotyczących zawartości programowej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek.cis - my możemy wysłać 25.0 Mbit/s :) Ale raczej oni tyle nie zagrają.. a ile to nie wiemy, to pytanie do techników.

 

Bjmuri - nasz email jest taki: redakcja.music [malpka] nexttv.pl

 

Ok, ustaliliśmy co i jak :) My wysyłamy w kabel 11 Mbit/s ale to podobno za dużo...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wysyłacie?

Strasznie mało! Kanały na sat powinny mieć wyższe bitrate. Na satelicie powinno być większe, co dopiero w kablu.

Przykładowo TVP wysyła do dużych kablówek i platform światłowodem kanały z bitrate 170 mb.

Wysylac to sobie mozna... A wiesz co pozniej taka kablowka z tym robi?? :) tnie do 5 i wysyla do ludzi...

macie jakieś problemy ze streamem, bo tnie u mnie strasznie i wszystko się zatrzymuje na kilka sekund co chwile?

U nas dziala ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądamy się w lewo - reklamy co 3 klipy. Rozglądamy się w prawo - zabawy sms na pół ekranu. Patrzymy prosto - disco polo. Hmm jesteśmy jacyś inni.. ale dobrze nam z tym :)

 

A z konkretów - w przyszłym tygodniu powinno nam się udać z drugim przekazem online ( 720p ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniamy, że dopóki obecna redakcja będzie przygotowywała NEXT Music to nie będzie reklam co 3 klipy ( ale oczywiście będą ), nie będzie żadnych smsów na ekranie i nie będzie disco polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, szkoda, że Rock Block jest zepchnięty na dalszy plan - mam tutaj na myśli godziny nadawania: albo wieczorem (w nocy właściwie) albo wczesnym rankiem. Nocne pasmo oglądam regularnie, ale poranne już nie bardzo. :P Dlaczego nie ma miejsca na Rock Block w ciągu dnia?

Po drugie, Rock Block jest pasmem cudownym! :brawo: Gracie wszystko to co najlepsze w muzyce rockowej.

Po trzecie, Spoko Spoko też jest...spoko ;) Bo w której polskiej stacji muzycznej zobaczę Imagine Lennona czy Sailing Stewarta?? Poza rebelem i Wami - nigdzie!

Po czwarte, mam nadzieję, że jak najszybciej traficie do UPC, bo tam takiego kanału po prostu brakuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniamy, że dopóki obecna redakcja będzie przygotowywała NEXT Music to nie będzie reklam co 3 klipy ( ale oczywiście będą ), nie będzie żadnych smsów na ekranie i nie będzie disco polo.

Cieszą mnie twe słowa :)

 

Przykłady, wady kanałów muzycznych.

Eska TV - reklamy dosyć często - każda po 4 min., brak gier sms... VIVA PL - reklamy dość często - każda po 3 min., gry sms...

 

Brak gier sms-owych na ekranie, to już sukces. Eska TV z tego słynie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Next Music HD - mam kilka rad/uwag:

1. "Wytnijcie" cyfry z oznaczeń wiekowych, tak jak ma to TVN, TVP czy nawet Eska TV.

2. Nazwa programu powinna być obok oznaczenia, po prawej stronie.

3. Wprowadźcie przeźroczystość elementów ekranowych, łącznie z oznaczeniem wiekowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...