Skocz do zawartości

NEXT Music + HD


bernard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

O! to ktoś jeszcze o tym pamięta?? :lol2:

 

A poważnie mówiąc, nie mamy żadnych nowych newsów, kurcze.. next musica nikt nie zaprasza na spotkania dotyczące aplikacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Hmmm ja to mogę obiecać, że NEXT Music dobrze będzie grał. Niestety na inne sprawy w firmie wpływu nie mamy. No ale wyciągniemy jakieś info na jakim etapie to jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem to już dzisiaj w wątku o "Vivie Polska", ale może redakcja "Next Music" nie miała okazji tego przeczytać, więc powtórzę też tutaj :D .

 

Skoro "Viva Polska" się koduje, to to jest moim zdaniem najlepszy moment dla Was na wejście na satelitę z przekazem "FTA" !

 

Wiem, że to nierealne raczej, ale wyobraziłem sobie właśnie miny szefostwa "Viacom`u", gdybyście dokładnie w dzień zakodowania "Vivy" weszli na satelitę z "Next Music" (zobaczyć te miny, to byłoby BEZCENNE :D!) :D .

 

Co do nazwy tego wątku to też bym go zmienił na "Next Music" (bez żadnych dopisków), skoro wersji kanału jest kilka, bo chyba nie będziemy tak dopisywać kolejnych członów, jeśli kiedyś np. wystartujecie z wersją "3D" :D???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Frazes: jest tylko jeden błąd w Twoim rozumowaniu :) Pomijając brak kasy na nadawanie sat, przecież my nie jesteśmy telewizją dla 16latków a taką jest VIVA. Zupełnie inny target więc niczego byśmy im nie zabrali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Pomijając brak kasy na nadawanie sat, przecież my nie jesteśmy telewizją dla 16latków a taką jest VIVA.

Obawiam się, że w tym momencie obraziliście "większą połowę" swoich widzów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z tym, że "Viva Polska" jest stacją dla 16 latków, to nie do końca bym się zgodził, bo jeśli spojrzeć co tam teraz chcą nadawać, to moim zdaniem taka kwalfikacja byłaby obraźliwa dla 16 latków, bo oni są chyba rozsądniejsi i nie myślą tylko o randkowaniu itp. (a jeśli już to nie interesują ich randki przez telewizor :D ), ale ja jestem już prawie podwójnym 16 latkiem (1981 rocznik), więc może mam za wysokie mniemanie o ludziach będących obecnie w tym wieku, chociaż mam nadzieję, że nie :D .

 

Kto w ogóle wymyślił te wszystkie kategorie wiekowe, tzn., że kanały z PRAWDZIWĄ muzyką, takie jak Wasz czy "Kino Polska Muzyka" są tylko dla starszych itp. (moim zdaniem to nie jest prawda i wszystko zależy od konkretnej osoby - na pewno są też niestety ludzie w moim wieku oglądający te programy randkowe...)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chwila chwila... nie pisaliśmy o tym jaka VIVA będzie od 17 lipca tylko jaka jest dziś. Natomiast jeśli "dla 16latków" jest obraźliwe to powiemy ogólnie, dla młodzieży. I to nie jest nasza fantazja tylko każdy nadawca swój program jakoś targetuje czyli musi z góry założyć dla kogo to ma być. My targetujemy się dla ludzi w wieku 25 - 55. I nie dlatego, że jakiś hit z toku 1983 jest lepszy i ambitniejszy od jakiegoś hitu na czasie ( chociaż przeważnie oczywiście jest lepszy ha ha ) tylko dlatego, że jak ktoś dziś ma lat 40 a my mu gramy numer dwudziestoletni tzn, że on dostaje przebój ze swojej młodości. i tak to mniej więcej się planuje :)

 

p.s.

oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że są takie 16latki które wolą NEXT Music od VIVY. I chwała im za to, cieszymy się, że mają fajnie wyrobiony gust muzyczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwila chwila... nie pisaliśmy o tym jaka VIVA będzie od 17 lipca tylko jaka jest dziś. Natomiast jeśli "dla 16latków" jest obraźliwe to powiemy ogólnie, dla młodzieży. I to nie jest nasza fantazja tylko każdy nadawca swój program jakoś targetuje czyli musi z góry założyć dla kogo to ma być. My targetujemy się dla ludzi w wieku 25 - 55. I nie dlatego, że jakiś hit z toku 1983 jest lepszy i ambitniejszy od jakiegoś hitu na czasie ( chociaż przeważnie oczywiście jest lepszy ha ha ) tylko dlatego, że jak ktoś dziś ma lat 40 a my mu gramy numer dwudziestoletni tzn, że on dostaje przebój ze swojej młodości. i tak to mniej więcej się planuje :)

 

Ja oczywiście jestem amatorem i hobbystą, jeśli chodzi o telewizję, ale moim zdaniem kanały tematyczne (a takimi są kanały muzyczne) powinno się spamować nie pod wiek odbiorców, a raczej tematycznie, tzn. np. kanał "popowy", "rockowy", "danceowy", "jazzowy", "bluesowy" itp. Wtedy każdy może łatwo wybrać taką muzykę jaka mu odpowiada i ma pewność na jaką muzykę może liczyć w danej stacji.

 

Wiem, że z punktu widzenia nadawcy taki sztywny podział tematyczny może być kłopotliwy, bo trzeba tworzyć kilka kanałów zamiast jednego, ale np. w przypadku takich kanałów jak Wasz, który zaczynał jako internetowy i chce być obecny na "smart tv", to byłoby myślę całkiem realne rozwiązanie i dopiero kiedy te kanały tematyczne zyskałyby popularność możnaby uruchomić kanał ogólny (będący "zbitką" kanałów tematycznych), który ruszyłby z emisją w "kablówkach" i na satelicie, korzystając z "kapitału" popularności i marki wyrobionej przez kanały w internecie.

 

Tak jak pisałem jeśli chodzi o tworzenie telewizji jestem amatorem (i bardziej pociągają mnie kwestie techniczne, montaż i realizacja transmisji telewizyjnych) i nie będę miał za złe jeśli Państwo mnie wyśmieją, ale sądzę, że właśnie tematyczne "targetowanie" kanałów jest lepsze od wiekowego, bo tak jak pisałem wcześniej ludzie nawet w tym samym wieku są różni i nie da się tak dokładnie trafić do wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nikt nikogo nie wyśmieje, przecież my też jesteśmy amatorami :lol2:

 

A poważnie mówiąc: Twoje myślenie teoretycznie ma sens ale gorzej to zrobić w praktyce. Targetowanie pod kątem wieku odbiorcy jest zawsze potrzebne. Nawet robiąc kanał z konkretnym rodzajem muzyki trzeba go wiekowo targetować. Bo jakiego rocka grać.. takiego czy takiego? Jasne, można każdego ale... idź z takim kanałem do domu mediowego żeby czas reklamowy sprzedawali to się uśmiechną jedynie :)

 

Podsumowując: najpierw ustalamy dla kogo chcemy grać a później dobieramy do tego muzykę :) W mikroskali świetnym przykładem jest "granie" przez DJ na imprezie. Trzeba popatrzeć na parkiet, ustalić kto tam jest i dopasować to co się gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślenie jest złotem i własnie trzeba widzieć co leci na parkiecie, czego pragnie słuchacz a zwłaszcza jaki gatunek muzy. Next macie pozytywne komentarze wśród internautów, a tu na forum zaobserwowałem napalanie się na wasz kanał a szczególnie wam pomocne są informacje użytkowników i tak nawet wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając brak kasy na nadawanie sat, przecież my nie jesteśmy telewizją dla 16latków a taką jest VIVA.

No tak, tylko VIVA podniosła wiek swojego targetu. A co do nadawania satelitarnego, zrozumiałe, że nie macie kasy, bo niby skąd? Jednak z drugiej strony do zarobku potrzebne są inwestycje, szczególnie jeśli chodzi o dystrybucją bo nie sztuką jest kupić sobie playout i z niego nadawać, ale trzeba też dotrzeć z tym do widza. A nie samą TOYĄ ludzie żyją, to jest pikuś w morzu waszych potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...