Skocz do zawartości

Kino Polska Nostalgia


Nicker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kino Polska Nostalgia - stacja od SPI International Polska o charakterze filmowo-dokumentalnym. Jak podaje media2.pl:

Krajowa Rada Radiofonii Telewizji podjęła decyzję o rozszerzeniu koncesji na nadawanie satelitarne naziemne w ramach pierwszego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) czterem podmiotom, m.in. [...] Kino Polska Nostalgia.

Na razie wiadomo na temat stacji bardzo niewiele, nie powstał do tej pory żaden wątek odnośnie stacji, więc teraz chyba nadszedł na to najwyższy czas. Być może z powodu wysypu pomysłów na nowe kanały w związku z konkursem na miejsce w mux1 oraz startu w przyszłym miesiącu innego nowego kanału pod tą samą marką - Kino Polska Muzyka - wielu nie zwróciło uwagi na ten kanał. Dyskusje na nowy temat czas zacząć! Więc jak myślicie, co zaprezentuje nam Kino Polska Nostalgia? Czy wam także wydaje się, że kanał co najmniej w połowie będzie niekodowaną kopią dobrze znanego kanału Kino Polska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie rozumiem za bardzo, po co tworzyć jeszcze jeden kanał z tym samym. Mogli przecież dać do NTC Kino Polska. Ale ogólnie formuła programu mi się podoba. Odczuwam taką tęsknotę, a raczej ciekawość tego, co dawne, bo nie mogę przecież raczej tęsknić do czegoś, co skończyło się zanim się urodziłem (PRL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według zapowiedzi będzie to kanał filmowo - dokumentalny. Sam pomysł jest bardzo dobry i z pewnością taki kanał przyda się w DVB-T, ale rozczarować może wykonanie. Już na płatnym KP filmy stanowią mniejszość, więc rewelacji po darmowym kanale nie ma co się spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie rozumiem za bardzo, po co tworzyć jeszcze jeden kanał z tym samym. Mogli przecież dać do NTC Kino Polska. [...]

Przeglądając program TV Kino Polska można rzeczywiście dojść do wniosku, że obie stacje będą miały identyczny charakter - filmowo-dokumentalny. Ale przecież nie mogli dać Kino Polska do NTC, bo to byłoby trochę nielogiczne. Platformom i kablówkom karzą płacić, a jednocześnie nadają bez kodowania w mux 1? To wymagało stworzenia nowego kanału i raczej nie powinno nikomu przeszkadzać, że obie stacje nadawałyby te same treści - to jest wręcz korzystne dla widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, nie rozumiem za bardzo, po co tworzyć jeszcze jeden kanał z tym samym. Mogli przecież dać do NTC Kino Polska. [...]

Przeglądając program TV Kino Polska można rzeczywiście dojść do wniosku, że obie stacje będą miały identyczny charakter - filmowo-dokumentalny. Ale przecież nie mogli dać Kino Polska do NTC, bo to byłoby trochę nielogiczne. Platformom i kablówkom karzą płacić, a jednocześnie nadają bez kodowania w mux 1? To wymagało stworzenia nowego kanału i raczej nie powinno nikomu przeszkadzać, że obie stacje nadawałyby te same treści - to jest wręcz korzystne dla widzów.

 

Zgadza się jak by dali Kino Polska do DVBT to by nie mogli pobierac opłat od inych operatorów. A tak uruchomia drugi kanał i za niego nie beda pobierać opłat, wsadzą pewnie 4 razy więcej reklam i beda sie utrzymywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pewnie Cyfra+ albo CP zagrozili wyrzuceniem podstawowego Kino Polska z oferty. Spółka się przestraszyła i ich ambitne plany legły w gruzach ustępując nakazom medialnych gigantów.

To samo Cyfra+ zrobiła z kanałem który miał udostępnić Canal+ w naziemnej DVB-T. Zagrozili, pomachali palcem..i koniec.

 

Do Kino Polska

 

Dziękuję Państwu za przywrócenie mnie do rzeczywistości i pokazanie, że w Polsce rządzą układy i układziki. Dziękuję za zrobienie super zaj**tej nadziei na super kanał w naziemnej DVB-T. To co Państwo pokazali, wycofując kanał Kino Polska Nostalgia z naziemnej DVB-T jest żałosne, śmieszne i tragiczne. Załamałem się, że żyję w tak chorym kraju. W kraju, w którym dobre decyzje można zaprzepaścić i zniszczyć manipulując społeczeństwem.

Życzę aby ten huczny debiut na GPW i obwieszczenie o rozwoju spółki spełzły na manowce.

 

pozdrawiam

i przepraszam za przekleństwa (wywołane emocjonalnym podejściem do dzisiejszego komunikatu o wycofaniu się Kino Polska z DVB-t)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do głównego tematu wątku - jestem pewien, że kanał Kino Polska Nostalgia nie powstanie, bo jeszcze przed konkursem na miejsce w mux 1 spółka Kino Polska TV zapowiadała, że jeśli miejsca nie otrzymają to kanału nie będzie. Niespodziewanie je dostali, ale pewnie doszli do wniosku, że będzie to dla nich nieopłacalne. Tym bardziej był to pomysł dla nich niekorzystny, bo Kino Polska Nostalgia jako kanał bezpłatny byłby konkurencją dla siostrzanego kanału Kino Polska, który jak wiadomo jest płatny. Decyzja właściwie mnie nie dziwi. Tylko trochę szkoda, bo stacja zapowiadała się najciekawiej spośród zwycięzców konkursu. Jeszcze bardziej żal, że stacja nie powstanie znając jego zamiennika... Tak więc niestety chyba będzie trzeba zamknąć wątek, bo jak pokazały posty powyżej - robi się mały OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...