Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Listę najlepiej jest zrobić skanując TYLKO te transpondery, które Cię interesują, bo wtedy będziesz miał do posortowania najwyżej 150-200 kanałów.

 

Oczywiście o ile Twoje zainteresowania i znajomości językowe nie są rozleglejsze. ;)

 

To robota łatwa, lekka i przyjemna, choć wymagająca kilku operacji pilotem, ale co najważniejsze, wszystko zrobisz odbiornikiem sat, bez bawienia się edytorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to z lista sie trochę pobawię a mam jeszcze pytanie czy w tym tunerze da sie nastawić taimer nagrywania, np poniedziałek-piątek 9:00- 10:00 a nie z pozycji epg? i jak mi to sie na pendrive czy dysk nagrywało, jakoś nadpisywało czy katalogowało, co jak będzie brakowało miejsca na dysku ? Nie miałem do czynienia z funkcją PVR wiec jestem zielony a bardzo mi zależy na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wypadku pena, musi on spełniać odpowiednie wymagania, to jest prędkość zapisu na nim dla materiału nadawanego w jakości HD MUSI być większa, niż 10 MB/s, a najlepiej 13-15 MB/s.

 

Możesz oczywiście zaprogramować listę timerów (MENU) tak, jak Ci się żywnie podoba, więc programowanie poprzez EPG nie jest przymusem.

 

Co do jakiegoś katalogowania, to na to nie licz i wszystko jest wrzucane do jednego worka z zachowaniem chronologii.

 

Nie miałem jeszcze sytuacji, kiedy brakowałoby mi miejsca na nagranie, ale podejrzewam, że w takim razie po prostu nie dojdzie ono do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam pytanie. Chcę nagrać program z EPG na Opticum 9600 Prima. Jak ustawię już wszystko na jakąś godzinę

to gdy wybija ta godzina wyskakuje komunikat "czy rozpocząć nagrywanie.. " Naciśnij OK , Anuluj.

 

Powiedzcie mi że da się to obejść. Bo przecież to jest kompletnie bezsensu. Jeśli ustawie coś w nocy żeby mi się nagrało

to kto mi naciśnie OK. Albo jak mnie nie będzie w domu. Po co wogóle ten komunikat wyskakuje. Ustawiłem..to ma się nagrywać

a nie pytać.

 

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniany komunikat nie jest może zbyt potrzebny, ale nie przejmuj się nim, bo o zadanej godzinie zapis programu rozpocznie się, a komunikat zniknie.

 

Także bez obaw.

 

Opticumy nagrywają znacznie lepiej, niż np. PACE PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze z prośbą i pytaniem mam problem z nagrywaniem ,co może być przyczyną z brakiem możliwosci nagrywania, mam pena wsadzonego w tylni usb, tuner ładnie go widzi jak chcę nagrać widze ze pare sekund nagrywa a nastepnie zawiesza sie Prima, obraz staje i tuner na nic nie reaguje (pomaga z tyłu wył/wł) , próbowałem na kanale też z bardzo słabą jakością to samo, nieraz pojawia sie po jakimś czasie komunikat brak sygnału video. Kupiłem wczoraj , wgrany był soft 4.40. Pen Toshiba odtczyt do 30 MB/s , zapis do 10 MB/s. Wina nośnika? bo jak było wspominane kanały HD powyżej 10/MB/s ,czy softu? czy coś gdzieś trzeba ustawić ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędkość zapisu nośnika, w tym wypadku pena, oczywiście nie jest bez znaczenia, ale tu raczej zachodzi zjawisko niekompatybilności urządzeń.

 

Nie każdy pen będzie dobrze współpracował z odbiornikami Opticum.

 

Szkoda, że producent tych odbiorników nie zamieszcza dobrym zwyczajem listy kompatybilnych urządzeń, bo w takim razie nie jeden raz ktoś będzie z tego powodu w ciemnej d...e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pod żadnym pozorem nie formatuj penów PATRIOT ani w odbiorniku sat, ani w komputerze, chyba że oprogramowaniem od producenta pena, bo inaczej prędkość zapisu tego urządzenia spadnie w sposób drastyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

esp, w językach standardów telewizyjnych nie istnieją takie pojęcia, jak "100Hz", czy matsu[beep]owskie "600Hz", jako że istnieją tylko dwa przyjęte dla Europy standardy HDTV i jednym z nich jest 720p50 (1280x720) i 1080i25 (1920x1080).

Pierwszy standard wyświetla 50 obrazów na sekundę, a drugi 25 półobrazów, reszta jest interpolowana.

 

Te magiczne cyferki, czyli 100, czy więcej herców, to jedynie wygłupy softwarowe zastosowane przez producentów telewizorów, w celu zmniejszenia zjawiska smużenia na ekranach LCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywowana, nie znaczy wcale tyle samo co w pełni aktywna.

 

Skontaktuj się z działem technicznym projektu "TNK HD" i opisz im problem.

 

Wcześniej jednak lepiej sprawdź moduł w innym odbiorniku sat, jako że istnieje cień prawdopodobieństwa, że to jednak wina primy, choć osobiście nie przypuszczam żeby tak było.

 

PS.

Sprawdzałeś obydwa sloty CI odbiornika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...