Skocz do zawartości

Opticum 9600 HD TS Prima


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem przekonany, że Prima ma przed sobą przyszłość, o ile Globo zechce ten model wspierać w kolejnych latach. Bo np. fatalne wsparcie Fergusona mamy właśnie okazję obserwować. Wiele modeli było opluwanych na forach przez kilka miesięcy od wypuszczenia na rynek, a wraz z kolejnymi wydaniami softu kolejne mankamenty znikały.

Prima wydaje się być stosunkowo tanim rozwiązaniem dla tych, którzy mają starsze odbiorniki TV. W końcu dekoder NTC też nie jest za darmo, a jeszcze można włożyć moduły CAM i karty. Dwa gniazda USB też się przydają (zwłaszcza kiedy jedno jest z tyłu - do PVR, a to z przodu do aktualizacji z penów). No i HD.

Ale jeszcze jedną wadę zauważyłem: podczas nagrywania można oglądać inny program z tego samego transpondera. Warunek jest jeden - to MUSI być kanał niekodowany (czyli w praktyce nie można niczego innego oglądać). Porównuję do mojego Ferdka - tam można było oglądać kanały zakodowane.

Punktuję wady Primy, ale wniosek końcowy jest taki: pomimo wad do tej pory jestem diabelnie zadowolony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johan1

Tak sobie czytam Twoje posty i stwierdzam, że wiesz o czym piszesz. Twoje wywody "mają ręce i nogi".

Często pisałeś coś w tym stylu, cytat:

"Takie godne zaufania konstrukcje kosztują trzy razy tyle co PRIMA, więc jeśli możesz sobie na to pozwolić, to nie zastanawiaj się ani chwili, ale jeśli nie, to lepszego odbiornika w klasie średniej nie znajdziesz."

 

Jak to się ma do takich odbiorników jak :Golden Media Uni-Box 9080 i GoldenMedia 990 Linux ?

Jakie masz zdanie o tych tunerach w porównaniu z Opticum 9600 HD TS Prima?

Bardzo dziękuję za ewentualną odpowiedź na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

zib, chcesz szczerze, czy picować?

 

Zakładam, że szczerze, więc powiem tylko, że owszem zarówno pierwszy, jak i drugi odbiornik ma imponujący opis, tylko nie bardzo wierzę, że ma to jakikolwiek związek z jakością.

 

Wymienne głowice w odbiorniku za niespełna 500 złotych, to na pewno łakomy kąsek, a i enigma2, coraz częściej obecna w tanich odbiornikach może u kogoś budzić emocje, ale ... to są tylko odbiorniki budżetowe, więc przynajmniej u mnie zaufania nie budzą.

 

PRIMA, to solidne, dwugłowicowe combo na sprawdzonym procesorze, natomiast wspomniane przez Ciebie modele, to wydaje się jakaś promesa bez pokrycia.

 

Powiem jednak szczerze, że nie miałem okazji macać tego sprzętu, więc co do empirii nie mam zdania.

 

Konstrukcje średniej klasy, na linuxie i z wymiennymi głowicami, wykonane w niezłej jakości, muszą jednak kosztować ok. 1000 PLN, co odzwierciedlają realia.

 

... ale naplotłem, że aż strach. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, dzięki. Fajnie że bez kitu, chociaż liczyłem na to, że jednak była fizyczna styczność.Od jakiegoś czasu obserwuję ich forum i robi wrażenie, no ale nie ma to jak męczyć tunka w realu :D , dopiero wtedy można poczuć różnicę.

Tylko zdecydować się na TEN jeden to dla mnie nie lada wyzwanie.Już nie wiem czy podołam :roll:

 

Co masz na myśli pisząc:"odbiorniki budżetowe"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety istnieje stała tendencja pośród producentów, by obniżać ceny produktów, szczególnie na tak biednym rynku jak nasz, co jak wiadomo MUSI wiązać się ze schodzeniem z jakości.

 

Zatem mówiąc wprost, odbiorniki sat są dlatego coraz to tańsze, bo jest to coraz większy [beep].

 

Jak wiadomo, niemal cały świat korzysta z produkcji kraju środka (ChRL, PRC czy jak by tego kraju chytrze nie nazywać), a mieszkańcy tego kraju mają niebywałą zdolność przystosowywania się do wymagań rynku, na który produkują, tak więc potrafią robić naprawdę super podzespoły i jednocześnie (w tych samych fabrykach), potworny szajs.

 

Warto więc dopłacić "parę złotówek", by mieć sprzęt, który wart jest tego, by go ustawić na meblu w salonie, a nie wstydzić się przed domownikami i gośćmi, że dokonało się zakupu sprzętu śmietnikowego.

 

Powracając jednak do tematu, to 9600/PRIMA jest konstrukcją, która przeszła choroby wieku dziecięcego i działającą, jak na nasze warunki wcale dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jedynym sposobem jest zapisanie listy kanałów na pendrive i edytowanie jej na komputerze za pomocą programu Channel Editor, gdzie trzeba kliknąć na wybrany kanał i odhaczyć pola CAID innych systemów kodowania, niż Mediaguard.

 

Następnie zapisać stan i zapodać tak spreparowana listę do odbiornika.

 

Jedynym felerem jest to, że dokonanie jakichkolwiek zmian na liście w odbiorniku, przywróci ustawienia domyślne, więc zabawę trzeba będzie powtórzyć od początku.

 

Taki zabieg dobrze jest wykonać dla wszystkich kanałów nadawanych w simulcrypcie, a szczególnie dla wszystkich TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak zwani "chłopacy", są jak się okazuje zbyt ciency w uszach, żeby wnieść taką funkcjonalność do oprogramowania odbiornika, więc trzeba czynić pod górkę.

 

C'est la vie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przedstaw konkretne kryteria:

 

- jakie satelity

- tematy ulubionych

- kolejność ulubionych

 

i może ktoś będzie miał podobne gusta i Ci udostępni swoją, ale ... proponuję Ci zrobić swoją, bo to zawsze najlepsze wyjście.

 

Najelegantszym rozwiązaniem jest wyszukać kanały tylko z tych transponderów, które Cię interesują, by nie robić bałaganu.

Jest z tym trochę roboty, ale efekt jest naprawdę dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Gdyby listy nie były oznaczane przez soft odbiornika znacznikiem typu, to byłyby wymienne, a tak nie są.

 

To znaczy można niby hexeditorem "oszukać" soft odbiornika, by przyjął obcą listę, ale to już jest niepotrzebne rzeźbienie w g*wnie.

 

Proponuję Ci jednak zrobić swoją, bo nie zajmie Ci to więcej niż godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wątku mogę stwierdzić, że problem chyba leży po stronie modułu CAM Polsatu. Nawet w przypadku zainstalowanego samego modułu Polsatu, raz na jakiś czas widać ścinkę obrazu i muszę przyznać, że jest to bardzo niekomfortowe. Nic, pozostaje spróbować wymienić moduł jeśli jeszcze to będzie możliwe i zobaczyć jak wtedy będzie zachowywał się odbiornik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jestem zainteresowany zakupem tego tunera i mam pytanie, które już wcześniej padło w tym wątku. Mianowicie czy ten tuner obsługuje dźwięk typu E-AC3 zarówno z DVB-T jak i DVB-S\S2?? Pytam, ponieważ trafiłem na wątek o E-AC3 na forum emitela i jest tam lista sprzętu na którym Dolby Digital Plus nie działa. Znalazł się tam dekoder Opticum HD TS 9600, ale bez dopisku Prima, natomiast na sat kurierze znalazłem artykuł dotyczący tunera ADB2850ST (TNK HD) i jest tak wyraźnie stwierdzone, że: "Przykładowo odbiorniki Opticum HD TS 9600 Prima, czy Opticum XTS703p, a także wybrane modele dekoderów z OS opartym o system Linux (jak Xtrend ET9000) dźwięk rozpoznają i po jego wyborze - słychać go w głośnikach." Czy ktoś może mi potwierdzić, że te tunery to zupełnie co innego i czy rzeczywiście E-AC3 będzie działało na Primie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego wątku mogę stwierdzić, że problem chyba leży po stronie modułu CAM Polsatu. Nawet w przypadku zainstalowanego samego modułu Polsatu, raz na jakiś czas widać ścinkę obrazu i muszę przyznać, że jest to bardzo niekomfortowe. Nic, pozostaje spróbować wymienić moduł jeśli jeszcze to będzie możliwe i zobaczyć jak wtedy będzie zachowywał się odbiornik.
Przycina na kanałach HD ...

jeśli tak to niestety wina modułu Cyfrowego Polsatu ,

według Globo moduły niepoprawnie działają z tunerami HD i tu zgodzę się bo Ferguson Ferguson AF 7318 działa dużo lepiej z tym modułem ,

CP wycofał moduły ze sprzedaży chyba dla tego ale 100% pewności nie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

pierwszy dekoder jaki miałem był globo hd ts1,ale niestety wysiadła płyta głowna ,a ponieważ firma globo już tych dekoderów nie produkuje zaproponowano mi za ponad 500zł dekoder opticum hd ts prima który mimo że jest dwukrotnie tańszy od globo hd ts1 jest o wiele gorszy stąd moje zdziwienie dlaczego nie produkuje się coraz lepszych dekoderów tylko gorsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , mam pytanie. Wymieniłem dziś 7000CR na prime ts 9600, czytałem, że tuner pracuje z spilterem bezprz. smartwi i kartą SECA. Niestety nie działa na tym co było przy zakupie czyli

- wersja hardware 3.02

- wersja oprogramowania 4.34

- wer loadera 1.09

Rozwiązany problem na sofcie 4.41 Pyatnie: Czy robi się update loadera? Mam TV crt podłączony przez scart, ale przy ustawieniach użytkownika TV SCART przy RGB obraz jest rozmyty. Czy tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcę zmienić dekoder. Dekoder ma być po Cyfrę+. I mam problem co wybrać. Przeczytanie tego tematu nie pomogło. Testowałem Opticum x7. Obraz SD trochę lepszy od Pioniera 1530 i Philipsa 6010, czyli nie powala. Wracając do Opticum 9600 Prima kontra Golden Media 990. obydwa dekodery są w porównywalnej cenie, na procesorach STI. Parametry obrazu będą podobne. Parametry techniczne obydwu są mi znane. Czy do Opticuma jest, będzie oprogramowanie mcas? Takowe posiada Golden. I ten zasilacz, o którym pisał Johan1...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie? Szukam dekodera, ktory bedzie radzil sobie bez problemow z odbiorem cyfry+ w slocie (splitter) oraz bez problemow dzialac beda modul cam cyfrowego polsatu oraz modul cam tnk hd. Czy ten model spelnia te oczekiwania po wgraniu softu alternatywnego? Jak sie sprawuje ma ktos taka kombinacje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nic nie jest napisane w tym wątku o 9600 mini. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenie z tym tunerem? Czy oprócz tego, że ma tylko jeden czytnik Conax i jedno gniazdo CAM różni się czymś od Primy? Jestem bardzo ciekaw też, jak wygląda sprawa z przegrzewaniem się tego dekodera. Ma mniejsze gabaryty, ale też mniej slotów na karty i moduły. Do tego jest prawie 200 zł tańszy od Primy i jeżeli nie potrzebujemy więcej niż 2 karty to może to być dobra alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie, jest to lepsza konstrukcja od PRIMY, bo ma wyrzucony zasilacz poza urządzenie (rozwiązanie znane np. z odbiornika PACE PVR) i w związku z tym grzeje się mniej, niż jego lepiej wyposażony brat.

 

Jeśli chodzi o różnice, to jest zbudowany na innym niż PRIMA procesorze, ale to też jest STi, więc jakość obrazu ma niezłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prośba jest szansa na listę kanałów dla Primy szczególnie dla C+ ,satelity Astra i HB ?

Z strony globo pobrałem listę tam są wszystkie możliwe satelity , FAV to wszystkie platformy , mam też z tej strony ChannelEditor ale za Chiny nie mogę , nie umiem zrobić sobie swojej listy nie wiem jak poprawić pod siebie tą listę. Inny program ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...