Skocz do zawartości

Octagon 1028P Noblence


miaziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to samo wszystkie te odbiorniki Octagon, SKy, Openbox to stajnia Fortisa jedyne co ich różni to kolor OSD :wink:

Każdego możesz przerobić na taki jaki Ci się podoba czyli co miesiąc inny jak znudzi Ci się kolorek OSD.

Wydaje mi się że na chwilę obecną soft jest zrobiony bardzo dobrze choć pewnie niektórzy nie zgodzą się za mną ale jak za taką cenę na pewno warty zastanowienia się tym bardziej że na dedykowanym FW działają takie rzeczy jak DLNA, czytniki samrgo (usb) ,WI-FI (usb), DVB-T (usb) dyski sieciowe etc...

Samo oprogramowanie zawiera także dużo pluginów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tunerek rzeczywiście niezły :-)

Mam tylko problem przy współpracy z DiSEqC 1.1, tzn. chyba nie współpracuje z moim przełącznikiem (Viper S.168 sprzed kilku lat). Przełącznik działa, bo z IPBox'em 9900HD+ pracuje bez problemów. Czy u Was jest podobnie?

Chciałbym też zainstalować serwer WWW, zależy mi szczególnie na podglądzie EPG i możliwości edycji timerów. Co możecie polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bazie

Działa znakomicie i na takim jedyne co musisz zrobić to ustawić na protokole 1.2 i wszystkie pozycję ustawić jak obrotnice czyli strzałkami lewo-prawo aż pokaże się sygnał po czym dać OK.

Zapewniam Cię że za każdym razem przełączy :wink: reszt protokołów nawet nie sprawdzaj bo będzie robił szopki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fajnie działa, choć nie wiem czy nie wydłużył się trochę czas przełączania kanałów w przypadku gdy trzeba przełączyć satelitę. Gwoli ścisłości muszę jednak stwierdzić, że nie zadziałało to bezproblemowo - żeby znalazło pozycję 28E trzeba było trochę kombinować z transponderami, bo wyłapywało już skonfigurowaną pozycję 5E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Przejrzalem caly watek i sam juz nie wiem. Czym wiecej sie czyta tym gorzej. Mieszkam w Irlandii i odbieram Cyfre+ (jeszcze na starym SD Pionku ), do tego chcialbym odbierac Freesat z UK. Myslalem o Octagonie 1028 bo piszecie,ze ma ladny obraz, a do tego dwie glowice. A ja chcialbym by dzialal dobrze streaming po Wifi. Bo gdy chce ogladac jakis mecz na C+ to zaraz corka chce bajki. Wiec chcialbym ogladac to na kompie, gdy Ona oglada TV. W nizszej cenie jest Octagon 1018 ale pisal tu ktos ze sa problemy z jakoscia obrazu na Cyfrze, zaleznie od rev. plyty glownej. Sam juz nie wiem, wczesniej myslalem o VU+ Duo ale pisza, ze jakosc obrazu w SD nie powala na kolana. Narazie do Cyfry zamowilem Technisata Digyboxx C+ ale to rozwiazanie tymczasowe. Mam metlik w glowie i jestem w kropce.

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche lipa. Moze bys polecil cos co by moglo spelniac te warunki i dawalo naprawde dobry obraz SD i HD?

Niestety moja wiedz Sat jest opozniona o jakies 10 lat i zatrzymala sie na czasach Pioneerow, FUN cardow itp :wink:

 

Moze wogole zrezygnuje z tego Streamingu i zapodam jakis splitter. Zapytam jeszcze jak ma sie jakosc obrazu

Octagon 1028P a nowe SF- 918 i SF1008P , ktos moze mial okazje porownac?

 

Pozdrawiam,

Remi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Po ostatnich zmianach w naziemnym MUX3 SkyS@t Royal przestał wyświetlać napisy DVB (graficzne) na wszystkich kanałach TVP. Próbowałem na kilku wersjach softu ze strony ProFana (także w wydaniu dla Octagona). Czy u Was jest podobnie?

Tuner niby podaje, że napisy są, ale ich nie wyświetla. Co można z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Sprawiłem sobie ten tuner w wersji Sky Tec HD Black Box niemniej jest to dokładnie to samo co Octagon 1028p. Potwierdzam bardzo dobre działanie z modułem Polsatu i to w wersji CI+.

Tutaj Polsat CI+ działa na zasadzie włóż moduł i zapomnij o jego istnieniu ...

Wszystko działa naprawdę wyśmienicie to na fabrycznym oprogramowaniu. Tuner bardzo prosty w obsłudze, dający naprawdę rewelacyjny obraz SD i HD, zdecydowanie lepszy niż w Technisacie Digit Isio S. Oprogramowanie bardzo dopracowane, kompletnie nie do zawieszenia (przynajmniej z jednym modułem). Minusy to brak jednoczesnego obrazu na SCART i HDMI ale na HDMI n Component śmiga jednocześnie (do 1080i) i tak właśnie podłączyłem dwa odbiorniki :)

 

Tunerek naprawdę pierwszy sort, polecam wszystkim, tym bardziej zaawansowanym jak i laikom.

 

Przy okazji pytanko, wie ktoś jak zmienić kolor czcionek w menu dekodera? Nadal się uczę jego funkcji i nie mogę tego odnaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...