Skocz do zawartości

Octagon 1028P Noblence


miaziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Polecam ten tunerekOctagon_1028_4d42305bdec2d.png

Open-Source Linux System

2x DVB-S2 Tuner Możliwość instalacji tunera DVB-S2, DVB-T2, DVB-C

MPEG2/ H.264 Hardware decoding

2 x Common Interface Slots

2 x Smartcard-Reader (Conax Embedded) - po przeprogramowaniu wielosystemowy

Sieciowe gniazdo ethernet 10/100 Mbit

3 x USB2.0 (1x przód /2x tył)

1 x RS232

wyjście HDMI (576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p)

1 x YPrPb

1 x S/PDIF ( wyjście optyczne)

EPG (electronic program guide)

Plugin Support (JPEG,MP3,XVID...)

nieograniczona ilość kanałów i list ulubionych

menu OSD, obsługa Skinów

Videotext

DiSEqC 1.0 , 1.1 i 1.2

PVR (opcja aktywna z dyskiem)

e-SATA

Jednoczesne nagrywanie dwóch kanałów

PVR (opcja aktywna z dyskiem)

PVR (opcja aktywna z dyskiem)

 

Parametry Video:

 

Video resolution (576i, 576p, 720p, 1080i, 1080p)

Video decoding MPEG-2, MPEG-4 compatible

Input data rate 2-45 MSymb/s

S/N 53 dB

Parametry Audio:

 

Decoding AC 3, MPEG-4 (AAC-HE), MPEG-1, Layer 1, 2 and 3

Sampling rate 32/44.1/48 kHz

S/N > 65 dB

 

Pobór mocy:

 

Power Consumption 25W (Stnadby:1W)

 

Na tą chwile działa na nim soft oryginalny producenta który działa rewelacyjnie

Oprócz tego mamy możliwość instalacji enigmy i neutrino.

Tuner jest stabilny w 100% bezproblemowy.

Na oryginalnym sofcie poradzi sobie z nim praktycznie każdy laik.

Obsługuje większość popularnych multimediów wraz z napisami w formacie srt.

Szybkość zegara to 450Mhz. Dodatkowo hardwarowy kodek i upscaler do 1080P

Jest to w tej chwili jeden z lepszych sprzętów na naszym rynku. Sprawdza się też rewelacyjnie

w dx. Zdjęcie dzięki uprzejmości dystrybutora http://www.naj-taniej.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

no i co z tym iceCrypt??? potrzebuje dekodera który poradzi sobie z Polsatem i mógł nagrywać 2 kanały a trzeci oglądać. po tym co maziol napisał sprawdziłem troszku informacji na necie i on coś takiego ma.

problem jest w tym ze mam OPTICUM - HD X550 i nie bardzo jestem z niego zadowolony,

pojemność nagrywania jest niesamowicie wielka, wiesza się często przy przewijaniu, no i tylko nagrywa jeden kanał :(

możne Mr orbita podał by jakiś dekoder który spełniał by moje oczekiwania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to klon tunerów IceCrypt, HDBox (1018 i 1028 różnią się wyposażeniem tak jak HDBox 9100/9200/9300).

Tu była dyskusja o HDBox: viewtopic.php?f=18&t=14204 (nie powiem, żeby były to jakieś pozytywne wnioski).

 

Tylko, że ten jest JUŻ dopracowany :brawo: (jak powiedziano wyżej)a o tamtych zapomniano,jak ktoś śledzi chociaż to forum to wie z jakich przyczyn, i jest to nowy egzemplarz nad którym prace się dopiero rozkręcają, tak że popieram zdanie @miaziola, tuner godny uwagi, sam go posiadam i na tę chwilę uwag większych brak, ale muszę powiedzieć uczę się go dopiero.

Odbieram C+;TNKHD;żadnych problemów nie ma,co do POLSATU wiem, że problemów też nie sprawia , ale sam to sprawdzę może już jutro,czekam na aktywację modułu,umowę wysłałem dwa dni temu , tak że wypowiem się autorytatywnie wkrótce.

Co do nagrywania 2-kanałów ,to tu nie sprawia problemu,dysk zewnętrzny, można zamontować w środku również za dopłatą bezpośrednio u sprzedawcy - 2,5 cala , jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem na innym forum wpisy na jego temat i bardzo mało ich było, bo niestety wszystko działa, nie trzeba wysyłać go do serwisu po zainstalowaniu pirackiego oprogramowania, rozpoznaje i nagrywa na wszystkim łącznie ze szpulami marki Stilon Gorzów.

 

Podsumowując, gdybym miał pieniądze to kupiłbym go dla samej obudowy, bo Dreambox wygląda przy nim jak obleśny pleśniak i niech by sobie nawet nie działał i tak jest de bezd.

 

Pierwszy raz słyszę, żeby klon był lepszy od oryginału, a coś na ten temat wiem, bo oglądałem dwa razy "Mężowie i żona" z Michael'em Keaton'em.

Oj tu się administrator pomylił, że aż strach. :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dekoder dobry :D

co z tym nagrywaniem nagrywa 2 kanały a trzeci możesz oglądać ???

podali byście stronę gdzie można go kupić żeby była pewna ponieważ mieszkam w Angli i ty ciężko o taki sprzęt :D

najlepiej tu się opłaca sky mieć bo ma opcje nagrywania 2 kanałów i oglądanie trzeciego :D tylko ze nie da się go przerobić ani nic tylko sky na nim działa:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz słyszę, żeby klon był lepszy od oryginału, a coś na ten temat wiem, bo oglądałem dwa razy "Mężowie i żona" z Michael'em Keaton'em.

Oj tu się administrator pomylił, że aż strach. :lol::lol::lol:

Wygląda na to, że faktycznie - Octagon z tego co widzę wspiera software'owo swoje tunery, więc mimo podobieństw z oferowanymi wcześniej HDBox'ami itp. Octagon jest lepszy - jak zuchnet mówi OK, to jest OK ;)

 

Polecam poczytać wątki w: http://www.satclub.pl/octagon/ (jest tam zarówno "gruby" wątek o tunerze, jak i zgrabny test przedstawiający 1028 w pigułce ;) )

 

PS: Namiary na sklepy tylko na PW proszę - regulamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny opis dokładnie wyjaśnia wszystko:D

tego szukałem, jedynie muszę ustalić gdzie go kupie, nie wiem czy mieć wewnętrzny dysk czy zewnętrzny.

troszku mnie satClub denerwuje bo to nie za pewna strona:D cały czas się coś wgrywa??

wyskakują banery....... mr. orbita porozmawiaj sobie z kolega satclub o wyłączenie psikusnych stron:D

znalazłem angielska stronę lecz jednej rzeczy nie czaje :D

a dokładnie:

2 x Satellite HD 2 x Cable 2 x Terrestrial HD 1 x Satellite HD & 1 x Cable 1 x Satellite HD & 1 x Terrestrial HD 1 x Cable & 1 x Terrestrial HD

o co chodzi z tymi kablami??

coś trzeba wybrać ale co :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambus, o co chodzi z tymi kablami nie wiem, musiał byś podać stronę gdzie to znalazłeś. Generalnie w kraju kupujesz 1028 w wersji 2 x DVB-S2. Głowie są wymienne i jeżeli potrzebujesz możesz dokupić głowicę DVB-T2 w Anglii można to chyba w pełni wykorzystać lub DVB-C ale to to raczej bez sensu. 1028 potrafi nawet nagrywać 3 kanały i 4 można ogląda jeżeli jest z jednego z dwóch transponderów z których nagrywamy. Oczywiście dotyczy to karty C+ w czytniku. Nie mam TNK HD ani modułu Polsatu ale tam takie nagrywanie raczej w grę nie wchodzi - moduły jednostrumieniowe. 1028 bawiłem się niestety bardzo krótko, osobiście posiadam hdboxa 9200 przerobionego na Octagona 1018 i nagrywam 2 kanały a trzeci można oglądać (C+) także jako PVR sprzęt świetny - do tego szybki, stabilny i łatwy w obsłudze. Oczywiście wszystkie nagrania w formie odkodowanej. Generalnie polecam produkty Octagona, wg. mnie godne polecenia. Jeżeli chodzi o zamianę czytnika z Conax na UCAS trzeba wgrać jeden z kilku możliwych pluginów. Nie wiem jak oceni to Mr. Orbita. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zadziala na nim ktorys z tunerow usb dvb-t ? Dzialaja na vu+ na clarke tech 9000 wiec czemu by nie mialy na nim przeciez to tez linux. Chcialbym miec 2x dvb-s2 + dvb-t. Macie jakies info na ten temat?

 

Moze ktorys z tych potwierdzonych dla vu+

Asus U3000H

ASUS My Cinema U3100 Mini DVBT Tuner

AVerMedia AVerTV DVB-T Volar Black HD

Hauppauge Nova-T Stick

Leadtek Winfast DTV Dongle (STK7700P based)

Pinnacle PCTV 72e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Myślę że będziesz zadowolony :wink:

Choć na pewno jest spore grono użytkowników (zazwyczaj tych nowych którzy mają octany pierwszy raz w ręku) według których ten odbiornik stwarza ogromne problemy ze wszystkim :lol2: a wynika to po prostu z niewiedzy jak do niego "mówić" aby robił to co trzeba :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuchnet Nie wiedzą co tracą wszyscy ci koledzy ,którzy nie mają tej bryki :),nie ma sie co podniecać humaxami,technisatami etc,ja też do niedawna nie miałem pojęcia,że istnieje octagon,ale @zuchnet mnie "oświecił":) testem tunka no i śmiga :),a kolega @bambus na pewno będzie zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze nie zawiódł ani razu a tym samym ręki na niego nie podniosłem :lol2: choć nie powiem lubi też być kapryśny do momentu kiedy nie postawimy go przed faktem dokonanym kto rządzi w relacjach octagon-użytkownik :wink:

 

Ot taka przypadłość octagonów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Panowie jak ten tuner sprawuje się z modułem cyfrowego polsatu,czy szybko i płynnie zmienia kanały,czy pojawiają się może jakieś komunikaty typu kanał zakodowany itd. Mam moduł od 2007r(aktualizacja33) i chce kupić fajny dopracowany i stabilny tuner HD.Obecnie korzystam z Fergusona 7600uci.

 

Ważna sprawa dla mnie to jak szybko przełącza następujące kanały:TVN HD,POLSAT HD,POLSAT SPORT HD,TVP HD,EUROSPORT HD.

Mam nadzieje,że mieści się w 3 sekundach :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie wiadomości to ci dopiero opisze jak go dostane podobno jutro ma do mnie dotrzeć :D

ale z tego co inni pisali to wynika ze sprzęt jest wart uwagi, no i ma niezłe możliwości co mi się w nim bardzo podoba.

Mam nadzieje ze mi nie wybuchnie w ciągu 48h przy moich testach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa z tymi filmikami,dzięki zuchnet :D

 

Może przełączanie kanałów nie jest super szybkie ale menu Octagona prezentuje się super.

Wszystkie sloty w tunku masz zajęte,jak myslisz gdy spocznie tam tylko moduł polsatu przełączanie kanałów będzie szybsze.

Może mały teścik :D

Właśnie zabieram sie za czytanie wątku o Octagonie na Satclubie :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w tunerku mam zajęte wszystkie sloty jak dasz tylko Polsat na pewno wpłynie to na szybkość przełączania kanałów.

Filmik z samym Cam Polsatu - czemu nie :D ale po wydaniu nowego fw dopiero :wink:

 

Edit:

Pamiętaj że jest taka możliwość aby przyporządkować sobie jaki provider ma z czego dekodować :wink: (więcej nie powiem - cenzura :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że jest taka możliwość aby przyporządkować sobie jaki provider ma z czego dekodować :wink: (więcej nie powiem - cenzura :wink: )

A to sie naprawde czegos waznego dowiedzialem teraz! :brawo: Jak narazie, to moj faworyt. Takze cenowo z dyskiem 500MB znalazlem u Niemiaszkow za 419euro. To naprawde niedrogo! Dzieki za te filmiki. Zadzwonie do firmy w Niemczech, niech Cie na szefa marketingu w Polsce zatrudnia! :mrgreen: Pozdrowienia! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...