Jump to content

Octagon 1028P Noblence

Recommended Posts

cześć dzwoniłem do octagon i rozmawiałem z gościem o moim odbiorniku,

powiedziałem mu ze zamraża mi funkcje PiP czyli jeden mi działa drugi nie:D wyjaśnienie było ze tak ma być:D

tak samo z sygnałem na jednym tunerze mam sygnał a na drogim nie zawsze :D

mówiłem mu że mam cyfrowy Polsat :D powiedział ze to możne być problem modułu wyszukam mi jakiś za 120 funtów promocyjna cena :D

@bambus

Ten filmik powinien wyjaśnić Ci wszystko ja zamrażania nawet przez ułamek sekundy nie widzę choć filmik jest dość krótki ale wachlowałem kanałami HD w PIP dobre 15min (dodam że dekoder upakowany modułami i kartami)

Nie ma znaczenia czy są to kanały z karty modułu czy FTA :wink:

W każdym bądź razie ja znam przyczynę Twoich problemów :wink: co oznacza że nadal octan trzyma Cię w szachu :lol2:

Zuchnet pisałeś ze jak będę miał podwójny LNB to będę mógł oglądać i nagrywać 2 kanały z innej polaryzacji, mniej więcej tak jest.

jak nagrywam 2 kanały z polaryzacji V nadal mogę oglądać wszystkie kanały, lecz jak nagrywam 2 kanały z polaryzacji H to już nie wszystkie kanały??? o co chodzi a to pip to nie chodzi ci czasem na e2?? możne masz jakiś inny moduł CAM ja mam oryginalny z Polsatu, a TOBIE PiP działa z wszystkimi kartami możne temu ci nie przycina:d a i jeszcze jedno jak ty robisz zdjęcia pilotem :D a o co chodzi z tymi pluginami co pisałeś na satclub???

a i czemu tyle dzierezu jest tam na forum cały czas pokazuje mi na antywirusie ze jest tam problem z trojanem :D powyłączaj te wyskakujące okienka reklamowe :D

@bambus

Na satclubie nigdy nie wyskoczyły mi okienka z trojanami (zrobić porządek z kompem).

Przedstawiony filmik z PIP jest z octasoftu ale na e2 działa tak samo choć o e2 nie wypowiadam się chyba ze Mr.Orbita zezwoli :wink: nie chciał bym aby postrzegano mnie o to że piszę o oprogramowaniu alternatywnym a tym samym nie szanuje regulaminu forum. Osobiście e2 na ten dekoder nie uważam za alternatywę (nielegalny soft) bo jest czysta jak łza a to czy będzie trąciła o illegal zadecyduje już sam użytkownik.

Podłączając dwa kabelki do octana możesz bez problemów nagrywać 2 kanały z różnych polaryzacji dodatkowo trzeci :lol2: jeśli nie wierzysz udowodnię :lol2:

@bambus;

Z całym szacunkiem,ale nie rozsiewaj plotek o niby o okienkach na forum czy trojanie, bo problem, występuje tylko o wyłącznie u ciebie, u nikogo więcej bo nawet nikt nie raportował tego typu problemu poza tobą.

Przeskanuj komputer bo coś mi się wydaje że masz ale u siebie na komputerze...

Przepraszam z OFF TOP

Problem wyskakujących okienek wystepuje u uzytkowników zagranicznych, ja pisząc z UK miałem ten sam problem nawet po sformatowaniu komputera, pomogło zainstalowanie AdBlock Plus. Co do przełączania kanałów w octagonie to u mnie na octasoft lubi pokazać "program zakodowany" zwłaszcza przy polsat hd i boomerang, pozdrawiam.

ps. To mój pierwszy post, witam wszystkich i pozdrawiam użytkowników 1028p :D

czu-czu a problem z PiP masz albo miałeś ???? czy tez ci działa??? bo u mnie nadal nic :(

a co do tego problemu na satclub to ja tez mieszkam w UK:D

i wyszło ze nie mam problemu z kompem tylko tak jest jak pisałem :D sorki Zuchnet i ww.satclub.pl :jupi:

Ja nie wiem co jest z tym PiP, oglądam np. TVN sd i włączam PiP ,w liscie mam tylko kanały z tego samego transpondera bo korzystam tylko z jednej głowicy dvb-s, wybieram np. TVN style, który sie pokazuje w małym okienku i automatycznie TVN sie zatrzymuje, na innych kanałach to samo, kanał w okienku leci normalnie a oglądany sie zatrzymuje, a jestem prawie na 100% pewny, że na poczatku wszystko było ok i oba kanały działały. A tak w ogóle to szkoda, że oglądając program z dvb-s nie moge podglądnąć programu z dvb-t, a są to osobne sygnały.

czyli masz ten sam problem co ja :D tylko ja mam 2 głowice DVB-S2 ale tak samo mi sie dzieje małe okienko działa a w drugim mi zamarza obraz i pisze ze kanał zakodowany,

możne to wina softu ?? ja mam go dopiero 2 tygodnie tak ze nie wiem jak on działał wcześniej, to oznacza ze nie jestem aż tak ciemny :D

Zuchnet pokazał filmik jak mu oba działają wiec się martwiłem ze to tylko ja mam problem.

Ja nie wiem co jest z tym PiP, oglądam np. TVN sd i włączam PiP ,w liscie mam tylko kanały z tego samego transpondera bo korzystam tylko z jednej głowicy dvb-s, wybieram np. TVN style, który sie pokazuje w małym okienku i automatycznie TVN sie zatrzymuje, na innych kanałach to samo, kanał w okienku leci normalnie a oglądany sie zatrzymuje, a jestem prawie na 100% pewny, że na poczatku wszystko było ok i oba kanały działały.

Nie wiem co robicie :?: , ale u mnie PIP jest jak należy :shock: , podpiąłem jedną antenę tak jak Ty (druga za pomocą pętli) i TVNsd, a w drugim okienku TVN style - oba na ruchu , zamiennie - ciągle dwa na ruchu , zaden nie jest blokowany :?::?::?: z innymi kanałami jest tak samo

czyli masz ten sam problem co ja :D tylko ja mam 2 głowice DVB-S2 ale tak samo mi sie dzieje małe okienko działa a w drugim mi zamarza obraz i pisze ze kanał zakodowany,

możne to wina softu ?? ja mam go dopiero 2 tygodnie tak ze nie wiem jak on działał wcześniej, to oznacza ze nie jestem aż tak ciemny :D

Zuchnet pokazał filmik jak mu oba działają wiec się martwiłem ze to tylko ja mam problem.

,

Ten filmik jest z Octasoftu :!: , działa normalnie,_ i nie jest u Was to wina softu , zresztą na dniach będzie kolejny_ podobno z kilkoma poprawkami , @zuchnnet już testuje. Coś jest jednak u Was :/ nie halo , ale za mało danych ,

Kiedyś mówiłem że czekam na POLSAT i się doczekałem, jeszcze lepiej :brawo: bo z TVN_ami,_ działa bez zarzutu z małymi ale , jednak pracuje nad tym jak będzie lepiej dam znać, na E2 nie ma żadnych podkreślam żadnych problemów(mały POLSAT moduł__ful C+karta) jest znakomicie, tak że narzekać nie ma powodów

@czuczu a Ty jak daleko??? _ bierz go za rogi, jest już rozwiązanie :read: pozdrawiam

@czuczu a Ty jak daleko??? _ bierz go za rogi, jest już rozwiązanie pozdrawiam

Jeszcze się nie poddałem z e2, na początku kupiłem karte PCI z wyjsciami rs do kompa, wgrał sie mini u-boot, ale cos musiałem zrobic nie tak (chociaz nie wiem co, bo ten program ogólnie jest patologicznie prosty jak sie ma FAQ) bo na wyswietlaczu do wyboru Flash albo bootdesc_9, pena przygotowałem z e2 i klapa. Po tym już w ogóle nie mogłem sie połączyc przez rs ,zaczęło bić prądem jak [beep]a z tego kabla więc teraz czekam na przejściówke usb - rs, ręce nogi opadają po prostu. Albo go ubije ta przejściówką albo bede miał e2

pozdrowienia dla wszystkich wariatów :D

Nietypowy czyli masz 2 karty włączone może temu ci PIP działa :D z pip się poddałem mam kolejny problem z nagrywaniem z EPG pokazuje mi ze nagrało lecz jest ciemność:D mam nagrane czarny ekran :D

Nietypowy czyli masz 2 karty włączone może temu ci PIP działa :D z pip się poddałem mam kolejny problem z nagrywaniem z EPG pokazuje mi ze nagrało lecz jest ciemność:D mam nagrane czarny ekran :D

To prawda , mam dwie karty :) , może to co Ty masz nie ma dwóch strumieni :( i to by wyjaśniało brak obrazu na jednym ekranie, sprawdzę to,a co do EPG nagrywanie_pytanie :?: : jaki jest czas,długość nagranego czarnego ekranu (bo rozumie że jest tytuł na liście czyli nagranie weszło) i czy to na Octasofcie czy na E2 pozdrawiam

EDIT: Pierwsza sprawa:

Karta C+ dwa strumienie_PIP OK.

Moduły -PC i TNK jednostrumieniowe-PIP przycina

Moduł C+ dwa strumienie PIP OK.

Dwa Moduły jakiekolwiek (polskie platformy)PIP OK. Sprawdziłem, pozdrawiam. Druga sprawa_pytanie aktualne

Uważam z tego co piszesz , że nagrywa normalnie :!: , czuli z EPG także - jednak dany materiał został nagrany w formie zakodowanej i dlatego jest tylko czarny ekran ,[nie odkodował przy starcie nagrania] a na liście przed znakiem TS jest C przekreślone dwa razy ??? to wyjaśni wszystko :smile: pozdrawiam

Właśnie o ten znak "euro" idzie,a dlaczego?, otóż opisałem to dwa posty wyżej :lol: , wszystko zależy od sygnału_ilość strumieni,nie wiem z czego czerpiesz sygnał (C+ spisuje się najlepiej_można nagrać 3 kanały-4oglądać[karta w slocie] bez znaczka "euro") sprawdż sobie nagrania z rączki,jak nagrywasz jeden kanał wciśnij OK> i sprawdż co możesz w danej chwili oglądać , jeśli kanały są podświetlone to teoretycznie możesz je oglądać , a tym samym nagrywać (3 naraz),nie dotyczy to modułów jedno strumieniowych_myślę że to już jest jasne, miłych testów,pozdrawiam :D

W razie niejasności pytaj

To jest wina Modułów i ich producentów :( ,tak są wykonane Byś mógł oglądać jeden kanał(ewentualnie nagrywać) :( ,resztę dobrego możesz mieć przechodząc na odbiornik dedykowany(najlepiej PVRHD) dla danej platformy [i tak tam możesz nagrywać w jednym czasie tylko jeden program z EPG] , taka jest polityka nadawców :/ , tuner tu nie ma nic do tego, sam w sobie jest wyśmienity :brawo: , co innego jak już pisałem gdy karta jest w słocie, pozdrawiam

Witam,mam pytanie chcę zamontowac dysk wewnętrzny, czy ma znaczenie jaki kupię samsung,wd,toshiba,Seagate który z nich pobiera najmniej prądu /bo czytałem ze bardzo mocno grzeje sie plyta/i z jakim dyskiem nie ma problemu z nagrywaniem, Octagon 1028P Noblence,jaki polecacie.Bardzo dziękuję za pomoc.