Skocz do zawartości

Octagon 1028P Noblence


miaziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Swistak

Ostatnio dość często nuruje mnie pytanko dlaczego większość osób szuka tego dekodera in Germany :> pewnie dlatego że jest kilka euro tańszy ale jest pewne ale...

 

Nie wiem czy wiesz ale cene u Polskiego dystrybutora można bardzo ładnie wynegocjować i w tej cenie zawarty będzie także hdd :wink: odejdją mniejsze koszty wysyłki, ale więcej nie napiszę aby nie posądzono mnie o to że mam coś z tego $$$ tak samo jak na innym forum usłyszałem że "test sponsorowany".

 

Należy wziąć też pod uwagę ewentualną reklamację sprzętu bo wiadomo to tylko dekoder i jak każdy inny można ubić nawet w najprostrzy sposób podaczas zaniku napięcia przy wrzucania nowego fw czy nawet przy większym spadku napięcia a wtedy co :lol: czeka Cię wysyłka sprzętu do Niemiec a z autopsji wiem że wtedy sprzęt może długo nie wracać do właściciela dochodzą ponownie koszty wysyłki etc..

 

Nie wiem czy nie warto dorzucić te kilka złotówek i mieć spokojną rozczochraną ewentualnie relanium :lol2:

 

W każdym razie ja nikogo nie namawiam nie odradzam każdy ma swoją koncepcje

 

Nie wiem czy znasz moje przeboje z dekoderm także z rodziny Fortisowców starszym bratem 1028 (teraz 1018) HDBOX9200 :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie to zmienia trochę postać rzeczy :wink:

Jak zdecydujesz się kupić u naszych zachodnich sąsiadów to polecam tylko głównego dystrybutora na Niemcy i Europę nie baw się w sklepiki tam gdzie klika euro taniej.

Dowiesz się wszystkiego co Cię interesuje etc... dość często ucinam sobie małą pogawędkę :wink: także jest naprawdę OK oni nie wyznają zasady "kup Pan zapłać i sp..." jak jest z czymś problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, bo producentem jest chyba niemiecka firma nalezaca do tureckiego biznesmana:

 

OCTAGON Germany

Inhaber: Necati Kücükogul

 

Bündtenäcker 2

D-79730 Murg

 

Ale dystrybutorem jest firma MK Anadolu, takze w Niemczech a nazwa brzmi takze po turecku, wiec podejrzewam, ze wlasciciel ma rowniez tureckie pochodzenie. :)

 

BTW: Ta firma jest takze dystrybutorem tego gadzecika:

Smargo-g.jpg

Smargo Smartcardreader Plus, to czytnik do kart, ktory wspolracuje miedzy innymi z Dreamboxami oraz ...Octagonem 1028. Chodzi na wersji Linux. Jak kupie Octagonka, to zbadam, jak to dziala... Moze bedzie mozna podpiac platforme TP Orange? :brawo:

 

Pozdrawiam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz na to luknę wrzucę tylko jakiś official release :)

 

Odnośnie list ulubionych octagon zastosował chyba najprostszy patent (zielony guzik) :wink:

 

Edit:

TVP2 (wrzuciłem wszytskie dostępne na ten dekoder card readery - działa OK )

05-11-2011_18-24-33.jpg

 

Ulubione (oczywiście wszystkie nazwy ulubionych możesz sobie edytować do woli etc... u mnie nie jest to uprządkowane na fotce jak widać bo dekoder cały czas coś testuje :wink: )

05-11-2011_18-24-47.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko mi nie dziala:( mam polsat a ty napewno odpaliles z cyfry :D te same parametry mam co ty na foto ale mi nie dziala :D

tylko zamiast operatora :no network pisze mi Cyfra +

najlepiej opisz mi jak wyszukać wszystkich kanałów i jak te parametry po włączać :D heheheh

fajnie by było jak byś dodawał takie zdjęcia krok po kroku :D ułatwił byś mi ale i innym życie z ustawieniem dekodera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie nie mam jakości na tych częstotliwościach:

12.188-v-27500 fec-5/6 DVB-S-QPSK

12.265-v-27500 fec-2/3 DVB-S2-8psk-Pilot Wylaczony

12.597-v-27500 fec-3/4 DVB-S-QPSK

Może to rozchodzi się o ustawienie anteny??? Poziom mam na 92% a jakoś na 0%

jeśli o to żeby przesunąć antenę to jak poziomo czy pionowo??? a może skręcenie konwertera ????

sorki za tyle pytań :D motto kto pyta nie bladzi :D hehehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jak łączysz tunery T1, T2 czy są to oddzielne dwa kable czy jedziesz przez przelotkę :?:

Jaki sygnał masz na pozostałych TP z 13e bo jak dla mnie pachnie to nie dokładnie ustawioną miseczką :wink:

 

Ten TP. 12.188-v-27500 fec-5/6 zauważ że ma FEC 5/6 co sprawia że antenka musi być dokładnie dostrojona tym bardziej jeśli używasz małej taka sama sytuacja z kanałami HD z tp. 12.265-v-27500 fec-2/3.

 

Problem na pewno rozwiąże korekta anteny ale do tego potrzebny będzie tuner z miarę czułymi paskami sygnału na 1028 nie zabieraj się za to bo paski reagują z lekkim opóźnieniem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie czaszy

satelita. 13.0E hotbird6 9

podłączenie tunera-samodzielny

tuner 1

częstotliwość 12188MHz

zasilanie LNB- włączone

typ LNB- uniwersalny

częstotliwość LNB-9750/10600

przełącznik DISEqC-2/wyłączone

ustawienie pozycjionarne-brak

 

Wyszukiwanie satelity-Reczne

Satelita-13.0E hotbird6 9

tuner-1

czestotliwosc-12188MHz

symbol rate-27500

polaryzacjia-pionowa

typ wyszukania-wszystkie kanały

wyszukanie sieci-wyłączone

ustawienie czaszy-9750,10600,4/4

transmission-DVB-S2

Fec-5/6

modulation-QPSK

pilot+włączone

 

dokładnie sprawdziłem parametry z OPTICUM HD X550 na nim wszystko działa

tylko na tym mam problem z tymi TP

12.188-v-27500

12.265-v-27500

12.597-v-27500

pozostałe działają bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambus

Prosił bym jednak o screena jak z sygnałem na innych tp. z fusow ciężko wróżyć.

@Świstak

Na chwilę obecna octagon traktuje tp S1 S2 z automatu tj. nie ma znaczenia co mu wpiszesz. Do końca roku myśle że powinniśmy doczekać się dobrego tp info być może nawet wcześniej bo na ten czas jest nie do przyjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysiuhelix, jak mam rozumiec "legenda"??? :shock:

Ja to nazywam - Obiecanki , cacanki .... Coś co jest oczywiste, że powinno być w tunerze , w niektórych typach jest nieosiągalne .

Nawet tak leniwi programiści z I-WINIX wspaniałe info zrobili w Vitamin HD 5000, w miesiąc , a tu w przypadku Octagon trwa to już kilka miesięcy i

raczej jeszcze potrwa . Zresztą Octagon jako Firma niezbyt podatna jest na uzupełnianie czy poprawianie softu - mam tu na myśli

soft dedykowany . Lepiej to wygląda w E2 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bambus

Jak wrzucić e2 opisałem na satclub, dwie minuty i masz dekoder przygotowany gwarantuje Ci że jak zobaczysz jak działa e2 na tym dekoderze nie przejdziesz na octasoft :wink: wydania AAF oraz PKT są bardzo szybkie i stabilne.

Jak byś miał pytania pytaj - przecież od tego mamy fora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nazywam - Obiecanki , cacanki .... Coś co jest oczywiste, że powinno być w tunerze , w niektórych typach jest nieosiągalne .

Nawet tak leniwi programiści z I-WINIX wspaniałe info zrobili w Vitamin HD 5000, w miesiąc , a tu w przypadku Octagon trwa to już kilka miesięcy i

raczej jeszcze potrwa . Zresztą Octagon jako Firma niezbyt podatna jest na uzupełnianie czy poprawianie softu - mam tu na myśli

soft dedykowany . Lepiej to wygląda w E2 .

 

O to mnie zaskakujesz, do tej pory czytalem same pozytywy! Mam wlasnie troche watpliwosci, co do tego sprzetu. Ponoc 22. lipca ukaze sie wreszcie Dream 7020 HD i ma kosztowac okolo 500euro. Zastanawiam sie, co zrobic? Czy sie teraz skusic, czy poczekac... :roll:

 

Rysiuhelix a jakie Ty masz doswiadczenia z diseqc 1.1? Jak Twoja opinia??? Wiesz, czasem zdarza sie, ze jakis przelacznik nie chce dzialac na danym sprzecie a ja jak kupie i na mojim nie bedzie dzialac, to masakra...

 

Pytanie stawiam rowniez do innych Uzytkownikow, ktorzy maja moze 4 lub wiecej pozycji satelitarnych?

 

Pozdrawiam! :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, oczywiscie... Axing i Spaun! Dwie super marki! Ale pytanie jest, czy moj zestaw bedzie na 1028 chodzil a mam cos naprawde niecodziennego na mysli. 2 Asaty 10/1 w diseqc 1.1 podlaczone pod przelacznik optionalny Spaun SUR 211. Ciekawe, czy Octagon sobie z tym poradzi...? Jak to cezar powiadal, oto jest pytanie? :>

 

Asat 10/1: http://www.satking.de/Empfangstechnik/E ... chutz.html

Spaun SUR 211: http://www.hm-sat-shop.de/diseqc-relais ... 211-f.html

 

Pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...