Skocz do zawartości

Octagon 1028P Noblence


miaziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

E2 więcej może :jupi: ,jest to dodatkowy czytaj alternatywny soft z różnymi bajerami zawarty na zewnętrznym penie,nic nie koliduje z oficjalnym softem_albo ten E2 z dodatkowego pena, :arrow: albo oryginał, wybór należy do Ciebie, nic nie wgrywasz(oprócz multibota), jednak na to co oczekujesz:

 

Moje preferencje są takie aby mieć doskonalą jakość obrazu i móc nagrywać inny program (lub dwa) w czase kiedy oglądam inny. No może jeszcze przeglądarka www

 

wystarczy octasoft , zresztą ciągle ulepszany , jest cycuś nie będziesz żałować, :brawo:

a na enigme znając życie też się skusisz , chociaż po to by zobaczyć z czym Masz do czynienia_ :!: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wątek i znalazłem częśc mówiącą o możliwości nagrywania kilku kanałów. Okazuje sie że zależy to nie tyle od dekodera co od danego modułu karty opaeraora. W związku z tym czy ktoś wie jak sprawa wygląda w przypadku modułu TNK HD? Czy jest jednostumieniowy czy wielo...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale większość modułów jest jednostrumieniowa. Nie dotyczy to tylko modułu AstonCrypt V.2.26 dla kart C+, chociaż dla moim zdaniem nie ma to sensu bo można uruchomić samą kartę w czytniku w tym octagonie i oglądać jeden a nagrywać nawet 3 kanały kodowane jeżeli dobrze pamiętam a dwa to na pewno.

Ale jeszcze lepsze jest to że wszystkie nagrania są nagrywane jako rozkodowane. Nie znam inne marki tunera która potrafiła by tak świetnie pracować jako PVR.

 

Prawdopodobnie taka sama sytuacja była by w przypadku karty od TP Orange bo też nie jest parowana z dekoderem ale nie mam na to żadnego potwierdzenia.

 

W przypadku CP i TNK HD niestety nie wygląda to tak pięknie. Jak coś oglądasz a nagrywasz coś innego to już nagranie jest zakodowane, czyli lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Aktualnie mam moduł cyfrowego polsatu i tuner Ferguson HF 8900 ale nagrywanie na nim programów to męka, a przełączanie kanałów nie jest płynne, szczególnie w HD jest długie, z piśnięciami i szatkowanym obrazem. Do tego chyba nie będzie już dla niego wsparcia.

Zastanawiam się na dobrym tunerem.

Czytają to forum coraz bardziej skłaniam się ku Octagon 1028P.

Ogólnie biorę pod uwagę:

- Octagon 1028P

- Clarke-Tech ET9000 / Xtrend ET9000

- VU+ DUO TWIN

 

Zależy mi na:

- Bardzo dobrej jakości

- Bezproblemowej i szybkiej pracy z modułem Polsatu

- Łatwej i wygodnej obsługi dysku, nagrywania i edycji

 

Czy Octagon się sprawdzi? Czy nie ma z nim problemów w modułem Polsatu, czy szybko przełączają się kanały? Czy nie ma problemów z diseq (mam antenę z „zezem” na Hotbird i Astrę)?

 

Rozumiem, że na module polsatu nie uzyskam PIP ani nagrywania dwóch różnych programów, bo moduł jest tylko jedno strumieniowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Muszę przyznać, że ponownie mnie pozytywnie zaskoczył nasz 1028 :brawo: , odkurzyłem dawno nie używany moduł TNK HD(SMS-wiemy o co chodzi ) _oczywiście tylko kanały bez opłat w tym TVP1 HD???jest_i w dolną kieszeń (do tej pory miałem modułCP/MiniHD , kartę C+/ful i kartę TNK/nsport) i OK., jakoś z tym żyłem , i teraz wszystkie ""dziury"" zapełnione i nie ma żadnych problemów z odkodowaniem czegokolwiek , zero komunikatów "tego kanału nie ma w abonamencie" czy coś , oczywiście trochę wolniej odkodowuje ,ale problemów nie ma żadnych :!::!::!: super, pozdrawiam :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam :)

Witam

Mam pytanie : czy w tym tunerku działają jednoczesnie wyjścia hdmi (1080i), commponent i euroscart i czy pip jest jako indywidualny przycisk w pilocie -czy trzeba biegać po tabelkach i opcjach aby włączyć pip.

Dzięki za odp.

oraz PIP jest pod klawiszem - żadnego szukania - biegania???

pozdrawiam :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam!

Szanując forum i jego użytkowników , naszukałem się , naczytałem , a i gdy to nie pomogło śmiem prosić Was o pomoc.

Zamierzam kupić tuner tej firmy - chyba najtańszy z możliwością nagrywania na dysku wewnętrznym. Karta Polsatu Cyfrowego.

W żadnym ze znalezionych testów nie znalazłem odpowiedzi na pytania:

1. W jakim formacie nagrywane są pliki przez ten tuner?

2. W jakim są nagrywane materiały SD a w jakim HD ? (a nóż ... )

3. Co nagrywa tuner ? - ile ścieżek audio ? czy nagrywa napisy ?

4. Czy są problemy z przeniesieniem ich na komputer i odtworzeniem?

5. Czy możliwe jest przeniesienie plików video , i srt na wewnętrzny twardy dysk i ich poprawne odtworzenie ?

 

 

Przepraszam jeżeli zadałem oczywiste dla wszytkich pytania (może dlatego nie ma na nie odpowiedzi w testach ?) - jestem laik -

ale uważam że jeżeli testuje się tuner z możliwośćią nagrywania to testy powinne zawierać coś wiecej niż tylko informację o możliwości nagrywania - właśnie dla takich "pacjentów nie wiedzących dużo jeszcze " :D

 

Z góry serdecznie dziekuję wszystkim , za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

1. ts

2. w tym samym :wink: (.ts)

3. nie sprawdziłem

4. nie ma, odpowiednie kodeki i odtworzysz bez problemu

5. można

 

Są jeszcze mankamenty które należy poprawić, cześć użytkowników bazuje jeszcze na starym loaderze tj.5.00 część już na nowym czyli 6.0

Softy pod loader wcześniejszy tj. do wersji v2 nie są i nie będą już poprawiane także tam nie ma co liczyć na jakiekolwiek poprawki (sporo nie działa jak powinno) zaś tych nowym fw. nie załadujesz pod stary loader (Error 0x71) po aktualizacji.

Nie polecam robić update via internet :wink: najlepiej przez USB lub RS-232 + porter. Nie warto też "skakać" po loaderach raz starszy raz nowszy bo robi się niezły śmietnik i odbiornik lubi robić niespodzianki :lol2: ratuje tylko (cleaner).

Polecam Enigmę 2 pod ten odbiornik jako alternatywa na USB (nie mylić z nielegalnym fw) autorstwa AAF lub PKT obydwa wydania rewelacyjne i bardzo dobrze dopracowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Co nagrywa tuner ? - ile ścieżek audio ? czy nagrywa napisy ?

Nagrywa wszystkie ścieżki audio, napisy i strumień telegazety towarzyszące streamowi, możesz zatem odtworzyć nagranie wybierając dowolną scieżkę, napisy albo przy edycji pliku ts wybrać co Cię interesuje tj. co zostawić, co usunąć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

przeczytalem caly wateki i stwierdzam ,ze nie warto go kupic czyt.octagon 1028p ! wydajac 1600zl na pudlo do odtwarzania telewizji oczekuje ,ze nie bedzie problemow a zanim cos wyjdzie na rynek to powinno zostac przetestowane przez producenta a nie ,ze my czyli klienci musimy to testowac na sobie jakby oni nie mogli tego zrobic !!! jak sens ma kupowanie tego odbiornika jesli co chwila sie cos dzieje i trzeba wgrywac nowe softy to juz wole kupic najzwyklejszy odbiornik ferusona i miec to samo za 4 razy nizsza cene a obraz pewnie i tak bedzie taki sam !!! zaoszczedzone pieniadze przeznaczyc na dziecko !!! wkoncu to tylko pudlo do ogladania tv na ,ktorej ogladanie i tak nie mam zbyt wiele czasu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...