Skocz do zawartości

Octagon 1028P Noblence


miaziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

może w poniedziałek :D myślałem żeby kupić sobie n-ke tylko ze nie chce dekodera a myślałem o pakiecie za 59zl

widziałem ze robią modul n-ki tylko ze nigdzie nie pisze jakie kanały będą w pakiecie wymienili tylko kilka a ja chciał bym cały opis polsko jednojęzycznych kanałów,

wtedy możne w końcu wyciągną bym z tego dekodera 100% i mógł w końcu nagrywać więcej niż 1 kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że niecierpliwie czekamy na nowe fw :lol2:

Ja odpowiem pytaniem na pytanie czy chcemy dobrze dopracowane fw czy może zawieszające boxa po 10minutach :?::lol2:

 

Testy blinda w nowym fw wypadły pomyślnie i takie też było moje zadanie w sprawie innych poprawek tutaj już nie mogę powiedzieć jak poszło okaże się wkrótce :wink:

 

Nie ma sprawy jak ktoś chce potestować no problem ale proszę nie wnosić mi później żali że dekoder zdechł nie podnosi się :lol2: a będzie tak na pewno.

 

Edit:

Aby było jasne ja wiercę dziurę o to aby odbiornik stał się DX-erski czyli lepsze info krok skanowania etc... nowe fw na pewno DX-erów zaskoczy :wink: do oglądania TV używam w nim E2 Spring release - rewelacja co może potwierdzić @nietypowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zuchnet! Czy moglbys swoj Edit bardziej sprecyzowac z tym blindem i DXem? Czy jest na dzien dzisiejszy cos nie tak? Prosze rozwin troche temat, ktory bardzo mnie interesuje. Wiem, ze masz tam niezly antenkowy sprzet u siebie... :wink::jupi:

 

P.S.: Sorry jak Cie troche mecze ale to jest wlasnie ten jedyny warunek kupna u mnie - polskie platformy i DX na jednym tunku! To byl by optimal! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Swistak

Dłubię temat Octagona bo jest to jak dla mnie jedyny odbiornik który ma tak dobrego blindscana a nie będę zaprzeczał mnie interesuje odbiornik do DX (na chwilę obecną mówię tutaj o nowym fw. blindscan w 99% jest skuteczny - sami ocenicie :wink: ) czego mu jeszcze brakuje to kroku skanowania (1,2,4,8 MHz to już uzgodniliśmy wstępnie że będzie oraz TP/Stream info bo nie będę szczędził słów ale na chwilę obecną info po prostu nie istnieje :!: co strasznie mnie irytuje teraz wszystko w rękach tych co dłubią w softach.

Kto podglądał SDK dla AVL2108 wie że może pokazać wszystko to co chcemy tylko trzeba mu to po prostu wpisać i przetestować jak działa :read::!:

 

 

Ja mam tą przyjemność (jako że antenki biegają po całej orbicie) mogę przetestować kolejne poprawki które wprowadzają i zgłosić to co nie działa w lub źle działa mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie kwestie DX czyli robotę jaką robi blindscan.

 

A tak poza tym to coraz mniej czasu chyba Ci zostaje do namysłu czy kupić model 1028 bo może okazać się że już niedługo staniesz przed faktem dokonanym czy nie wybrać modelu wyższego niż 1028 czy kupić 1028 :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to coraz mniej czasu chyba Ci zostaje do namysłu czy kupić model 1028 bo może okazać się że już niedługo staniesz przed faktem dokonanym czy nie wybrać modelu wyższego niż 1028 czy kupić 1028 :lol2:

 

Jest coś na rzeczy ? Czyżby coś miało wyjść z numerem powyżej 1028 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czu-czu

:lol2:

 

@Krzychooo

Ja wiem tylko tyle że firma Octagon nie kończy jeszcze zabawy :wink: nikt też nie powiedział że model 1028 jest finalny :lol2:

 

Teraz niestety już testu nie zrobię albo i stety :D ale tylko dlatego abym znowu nie dostał w twarz na innym forum że "test sponsorowany" ,mściwy nie jestem na pewno a raczej odwrotnie ale pamiętliwy bardzo :wink: Odnośnie modelu 1028 kupiłem zapłaciłem i w kliku słowach chciałem przedstawić tylko że firma Octagon mało znana na Polskim rynku robi naprawdę dekodery warte uwagi. Poniekąd udało mi się nawet bo znam kliku kolegów zadowolonych z tego dekodera choć jak wspominałem już nieco wcześniej model 1028 wymaga jeszcze poprawek :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuchnet Nie przejmuj się tego typu uwagami ,że "test sponsorowany" itp.,dobrze wiesz,że dzięki Twojemu testowi kupiłem 1028,fakt brakuje jak dla mnie małej fukcji wycinania fragmentów nagrań,ale jakos to przeboleję ;) i jestem zadowolonym posiadaczem octagona,a juz o mały włos i męczyłbym sie teraz pewnie z jakimś humaxem lub innym "sprzętem z wysokiej półki" heh... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o mnie, to ja o zadnym sponsorowaniu nic nie pisalem! :wink::smile: @Zuchnet mnie naprawde przekonal! A jezeli ta nowa oferta TP Orange z kanalami Nki nie bedzie za droga, to biore ten dekoderek z pocalowaniem w reke, czyli C+ i TP w czytnikach a CP na modulku i jeszcze postaram sie Diablo2 zamontowac. :lol2: Takze Tobie Karol chcialem podziekowac, bo to Ty wbiles mnie na ten trop! 8)

 

Czekam wiec teraz na oficjalny komunikat ze strony Telekomunikacji i zloze sobie z naszych 3 platform niezly pakiecik a jak widze, to bedzie na tym tunku naprawde funkcjonowac! Bravvvo! :jupi:

 

Pozdro All! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Was! :smile:

 

Czas abym zabral na temat tego tunka glos a mam i testuje go okolo 3 tygodni! Przesiadlem sie z Technisata HD S2, z ktorego bylem dosc zadowolony, poniewaz karty C+, CP oraz MTV chodzily u mnie dosc niezawodnie. Z Octagona SF1028 jestem bardzo zadowolony. Na poczatku mialem pare zgrzytow, ktore wynikly tez troche z mojej nieumiejetnosci a strasznie sie napalilem na ten tunek, czytajac opinie. Gdy juz go troche okielznalem smiga wszystko jak nalezy. Wgralem tez nowszy Octasoft, ktorego nowe wersje ukazuja sie bardzo czesto. Ostatnia byla 17.06 a juz w tym tygodniu bedzie nowa. To samo tyczy sie do MCASa. To jest soft do czytnikow uniwersalnych CA, aby czytaly karty Polskich platform a czytaja wrecz bezblednie C+/Nke przez TP/MTV oraz TNK SD. Wiec jest ciekawie. MCAS niesie z soba wiele innych ciekawych niespodzianek ale aby wszystko poznac warto zajrzec na oficjalne forum firmy Octagon: http://www.octagon-forum.com. Trzeba sie zarejstrowac ale warto, jezeli planujecie zakup nowego tunka, to naprawde polecam a mamy tutaj tez nasze subforum po Polsku, wiec jak macie jakies pytania, to mozecie walic: http://www.octagon-forum.com/index.php? ... 20-polish/.

 

Kolejnym faktem dobrej wspolpracy polskich userow z firma Octagon, jest wprowadzenie softu MediaHighway, ktory potrzebny jest do czytania EPG na Cyfrze Plus a np na Canal+ HD (MHW-EPG)! W tym tygodniu ma sie pojawic nowy OctaSoft z tymi poprawkami a ukaze sie dokladnie tutaj, wiec bedziecie od razu mogli sciagnac:

 

http://www.octagon-forum.com/index.php? ... -octasoft/.

 

To bedzie wielki atut tego odbiornika i mysle, ze to jeszcze nie koniec, poniewaz z ludzmi od Octagona da sie naprawde rozmawiac a jak sie na cos my Polacy naprawde uprzemy i bedziemy nalegac, to nam zrobia. Dlatego radze Userom sie udzielac na forach i pisac swoje potrzeby. Sam w to na poczatku nie wierzylem ale naprawde tak jest. To nie Technisat, czy Vantage - to jest Octagon! Dla mnie cos jak Dreamboxiq tylko za polowe ceny. Oczywiscie ma swoje wady ale jak multicrypt super smiga i EPG na C+ teraz bedzie, to mi wystarcza juz wodotryski, jak np w Reelboxie, ktore i tak sa tylko na folderach reklamowych i nic wiecej! :lol2:

 

Wracajac do tematu multicrypt, ktory jest mojim ulubionym w swiecie polskiej Techniki rozrywkowej :mrgreen: , to moge powiedziec tak, ze na MCASie karta C+ chodzi lepiej, jak na kazdym Astonie a karta MTV Unlimited chodzi lepiej jak na dedykowanym czytniku Conax od Technisata. :brawo:

 

W skrocie:

1.) EPG Cyfrowy Polsat: tak

2.) EPG Nka: tak

3.) EPG C+: w przygotowaniu (bedzie na dniach)

4.) Multicrypt: stabilnie

5.) oryginalny modul C+: stabilnie (a to juz nielada ciekawostka)

6.) Aston 2.18 z karta C+: stabilnie (w sumie nie potrzebne ale

7.) oryginalny modul CP: stabilnie

8.) karta MultiRoom stykowa C+ w czytniku CA: stabilnie

9.) karta MTV w czytniku: stabilnie

 

Co znaczy stabilnie? Mi sie Octagon jeszcze ani razu nie zacial na jakims kanale i po obrazie wtedy (no a potem wiadomo, tylko z sieci i koniec). Podczas wyczynowego zappingu, potrafi to czasem potrwac 2 sekundy ale obraz zawsze sie pojawi. Tylko bez paniki.Co do jakosci obrazu, to moge juz na dzien dzisiejszy powiedziec, ze jest znakomity. W wolnej chwili skacze miedzy TS HD S2 a Octasiem i jestem naprawde bardzo zadowolony. W tej cenie klasowej (1500zl) nie znajdziecie nic lepszego! Tyle moge Wam napisac na koniec. Nie ma tez na dzien dzisiejszy tunka perfekcyjnego, wiec jakies zgrzyty moga sie u Was pojawic. Mysle, ze powstaja one czesto przez niedogranie softu. Tak bylo u mnie. Wgralem wiec jeszcze raz. Potem przetestowalem starszy i teraz znowu nowszy. Chodzi wszystko u mnie bynajmniej!

 

Jeszcze raz podziekowania dla @karol6411, ktory mi polecil ten tunek tu na satkurierze a czulem sie juz naprawde jak prawdziwy "desperate housewife (a raczej househusband)", bo w kazdym tunku cos nie tak! :jupi: Specjalne podziekowania rowniez dla kolegi @zuchnet, ktory wspiera polski support Octagona!

 

P.S.: Wkrotce bede mial pakiet Nki przez Telekomunikacje Polska na tym tunku a bedzie wygladalo to tak:

1) C+Start

2) CP Premium

3) Nka-TP FilmHD

4) MTV Unlimited

I wtedy Wam jeszcze ostatecznie napisze, jak to wszystko wyglada ale jestem juz bardzo pozytywnie nastawiony!

 

Pozdrawiam! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bardzo dziękuję za informacje dotyczącą TNK HD oraz ukladu chłodzenia. Zatem wysyłam przelew i czekam na sprzęcik.

Z racji tego że jestem zupelnym laikiem w kwestii elektroniki chcialbym jeszcze zapytać dlaczego niemal wszyscy piszą o Enigmie 2. Jaka jest zasadnicza rożnica pomiędzy oryginalnym oprogramowaniem a w/w Enigmą. Moje preferencje są takie aby mieć doskonalą jakość obrazu i móc nagrywać inny program (lub dwa) w czase kiedy oglądam inny. No może jeszcze przeglądarka www. Czy do takich potrzeb jest sens wgrywać Enigmę?, czy lepiej nie kombinować i zostawić oryginalne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...