Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na tym nadajniku co wpinasz do usb do tunera nie ma czasem też przycisku. Sprobuj najpierw go wcisnąc a pozniej przycisk na klawiaturze ;)

 

Znane mi myszki klawiatury bezprzewodowe mają podobnie - parowanie odbywa się na zasadzie wcisnięcia przyciskow na sprzecie i odbiorniku podpinanym do komputera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, ja korzystam właśnie w tym tunerku z modułu ncam (conax) w ofercie nc+mix i nie ma większych problemów.

U mnie problem jest tylko taki, że korzystam równocześnie z modułu CP (bez plusa - tego starego) i czasami podczas przełanczania kanałów moduł nc+ lubi się ponownie zainicjować, ja mam wersję odbiornika international, podobno w wersji niemieckiej takie przypadłości nie występują bo tam jest nowszy soft. Wersja international jest traktowana po macoszemu i soft jest starszy a sama firma użytkowników ma gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Wilku.

Rozumiem, że oczywiście ustawianie własnej kolejności programów nie stanowi problemu ? Bo oprócz jakości obrazu, o to mi także głównie chodzi.

Teraz w normalnym abonamencie proponują mi na przedłużenie opcję C+Full za 159 zł... Żenada trochę. Mniej zapłacę za to samo w mixie, nawet wydając 200 zł na moduł. Muszę mieć tylko pewność, że wszystko działa z techicorderem jak należy i można dowolnie ustawiać własną kolejność programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

@Bohor "klucz płaski na pilocie" ;) / Ustawienia/Ustawienia Video / i masz dwie pozycje Format obrazu i Tryb powiększania.

 

@krzychu88 nie mam żadnych problemów z 11411. Oczywiście w związku z wysokim FEC kanały nikną jako pierwsze przy bardzo dużym zachmurzeniu.

Nawet jak C+ testowała FEC 9/10 nie było problemów z odbiorem. Pracujące moduły : Aston i CP "stary".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@equest - te ustawienia oczywiście odkryłem już dużo wcześniej i grzebałem na wszystkie możliwe sposoby, tylko że... nic to nie daje, nic się nie zmienia. W humaxie po zaakceptowaniu takich ustawień miałem obraz panoramiczny (czarne pasy u dołu i u góry) na wszystkich kanałach przez cały czas. Tutaj nie mogę tego osiągnąć, a trochę się przyzwyczaiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bohor obraz w formacie 16/9 powinien wypełniać ekran w całości. Taki obraz ma ratio 1,78.

Obraz z czarnymi pasami od góry i dołu to letterbox. Powstaje tylko w przypadku nadawania materiałów ( zazwyczaj filmów ) z ratio 2,30 lub 2,35.

Istnieją telewizory przystosowane do takiego ratio, mają format 21/9. Na takim wyświetlaczu film wypełnia cały ekran,

a przy programach w formacie 16/9 powstają czarne pasy po obu bokach tzw. pillarbox.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@equest - dziękuję za rzeczowe wyjaśnienie problemu. Jak widać, byłem w tym temacie trochę niedouczony...:( Mój błąd.

 

@pixelmann - być może to kwestia przyzwyczajenia, ale nie zauważałem aż tak wielkich zniekształceń pyszczków, a tyłki... jak dziewczyny są ładne, to szersze tyłki nie są takim wielkim problemem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałem Fergusona 6900 - Arive 102e - Technisata dedykowanego do TNK SD. Ponadto parę innych dekoderow jak Pace PVR HD, NBOX z E2, Comag SL-90 HD, Opticuma 9600. Mam jeszcze Technisata HD8+ ten dedykowany do niemieckiej platformy HD+.

W porownaniu Ariva - Technisat HD8+ na plus Technisat jak dla mnie. Łatwiejszy w obsłudze, lepiej wykonany, czytelniejsze - dokładniejsze informacje na temat parametrow kanałow. Lepsze podzespoły.

Plus dla Arivy ma uniwersalny czytnik a Technisat tylko Conax i karty HD+. Technisat ma dwa wejscia na moduły CI a Ariva tylko jeden.

Technisat ISIO to wyższa połka od HD8+ tak myslę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...