Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypomniała mi się sytuacja z MTV Unlimited, więc pozwolę sobie na drobny OT.

Parę miesięcy temu, pewnego pięknego poranka, zrobiło się "jakieś coś" (nikt chyba do dzisiaj nie wie co) i na Arivach oraz Linbox 5818 przestały działać kanały z paczki MTV Unlimited. Ferguson zareagował i chyba jakaś poprawka softu się pojawiła, a Linbox jak leżał tak leży - model ten nie był już w danym momencie "kontynuowany i wspierany". Po kim można "jeździć"? Po MTV? A skąd. Po producencie Linboxa oraz po samym sobie, ze nie trafiło się w sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Na Arivach na tą "reakcję" to trzeba było trochę czekać o ile dobrze pamiętam, koło miesiąca - posiadacze kart kontaktowali się ze mną i szukaliśmy rozwiązania... Na kartach namieszało oczywiście MTV, ale to "namieszanie" nie wyskakiwało poza standard systemu Conax i na większości sprzętów działało normalnie. To, że był jakiś bug w kilku modelach to nie wina MTV i analogicznie jest tu - to, że w kilku modelach jest bug w sofcie to nie wina Cyfry+.

 

W C+ mogli uprzedzać, ale dodanie CAID nie powinno powodować takich problemów i jak pisałem wyżej - nawet gdyby producenci wiedzieli, to by nie zrobili nic, bo by się nie spodziewali, że wyjdzie akurat jakiś bug. Dlatego kodowanie wprowadzano nie z dnia na dzień - mija 5 tygodni od pojawienia się CAID 1813 - moim zdaniem to wystarczająco długo, a producenci zdążyli się zorientować. Testować też mogli, ale dopiero jak coś załączyli, bo jak niby mają to sprawdzać, jak nie "na żywcu". Równie dobrze "w praniu" testować mogli producenci (i zapewne testowali, bo każdy kto problem miał - wypuścił poprawki, łącznie z Fergusonem oprócz modeli 8800/8900, gdzie trafili na jakiś zgrzyt i to ich problem, nie Cyfry+ - powtarzam po raz setny - inni sobie poradzili).

 

Możecie odwracać kota ogonem w nieskończoność, jak to niedobra Cyfra+ dodała nowy CAID (co CAID na przestrzeni lat dodawali już wiele), ale prawda jest taka, że nie jest to nic ponad standard i z uwagi na to, że jakoś większość tunerów działa - nie powinno być to żadnym większym problemem. Cyfra+ pozwala na oglądanie na własnym/niezależnym sprzęcie, co nie oznacza, że ma odpowiadać za błędy oprogramowania w nim. Od tego jest producent - jak się chwali, że działa z kartami Cyfry+, to niech teraz poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, robsonrb umowę czytałeś? Nawet w tym wątku był przytaczany fragment odnośnie używania sprzętu abonenta.

tak czytałem i nie ma tam mowy o tym że operator może w dowolnym momencie, po cichu zmienić system kodowania co skutkowac może tym że prywatny sprzęt może nadawać się do kosza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,w wiekszosci to nie wiem, mam kilku znajomych co dwa lata temu kupowali sprzęt, i najbardziej popularne były wtedy HF8800 i HF8900 .I tu nic nie działa.I wielu ma ten sam problem co ja.

Nie każdy chyba sprzęt zmienia jak wejdzie nowy model, mnie przynajmniej na to nie stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na 8800/8900 nie działa - o tym mowa, ale na wszystkim innym działa, to że akurat problem dotyczy jednego modelu jednego producenta, który jednocześnie dla innych modeli poprawki dostarczył, to nie wina Cyfry+. Całej reszcie działa, niektórzy nawet zmiany nie zauważyli, jakby nie zaglądali na SAT Kuriera lub inne serwisy informacyjne, czy fora, to by nawet nie wiedzieli, że coś się zmieniło. Cyfra+ Wam poprawki do HF 8800/8900 nie zrobi - jak nie będziecie cisnąć Fergusona, to pozostanie Wam kupić moduł lub zmienić sprzęt :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to jest nie fair, C+ ma jakieś widzimisie i zmienia nagle CAID. A jakby dziadek który sobie kupil takiego ferdka to co by zrobil? Wybulil kase na jakiegoś serwisanta. Jakby mnie w domu nie bylo to by byl maly problem w domu (no może przesada bo bez TV da się żyć ;P), bo by dawno kanaly poznikaly po zmianach transponderów, a teraz takie problemy przy których jestem bezradny. Teoretycznie jest alternatywa, ale nie będe bulil kasy i to jeszcze samej C+.

 

P.S. Sorry za brak "ł" ale mam uszkodzoną klawę i l mam jako wklejanie (Ctrl+V) :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dokładnie do tego zmierzam co zigor1, sam gdybym tego forum nie śledził,to nie wiedziałbym co się stało.

A przecież nie tylko znawcy tematu kupują tunery niededykowane. Wiele jest osób starszych lub nieuświadomionych.

Co oni mają zrobic. Dzwonisz do BOA i cię olewają.

 

Osobiście jak Fergusona kupowałem to był oferowany jako tuner zalecany do odbioru Cyfry. To co mam do sprzedawcy miec pretensje?

 

I tu Cyfra strzela sobie samobója. Mój tuner przez dwa lata działał bez problemów. Jak się nowe oprogramowanie pojawiało to sobie je wgrywałem. Myślę , że wiele jest osób, co nie wiedzą co jest grane, bo nie każdy na bieżąco śledzi internet i różne fora.

Oczywiście sam producent też nie jest bez winy, bo zbyt długo trzeba czekac na aktualizację oprogramowania.

Moim zdaniem Cyfra tu ponosi największą winę, bo przecież wielu choc na chwilę, ale miało problem z odbiorem ich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zigor1 - W jakim sensie nie fair? Cyfra+ ma odpowiadać za błędy w oprogramowaniu odbiorników produkowanych przez kogoś innego? To już problem producenta, żeby zrobił poprawkę i wszyscy, którzy musieli - jakoś robią, natomiast użytkownicy 8800/8900 stosują radziecką inwersję, czekając aż Cyfra+ wróci chyba do Seca MediaGuard 1 albo zaczną nadawać FTA :>

 

@booboo - kiedyś to nastąpi - Seca MediaGuard został kupiony przez Nagravision, nie jest rozwijany, skończy się gwarancja i Cyfra+ zostanie do tego zmuszona - być może CAID 1813 to zwiastuje, ale liczę, że obędzie się bez parowania, może tunelowanie na coś takiego pozwoli - mam na to nadzieję z dwóch powodów:

1) Wymiana starych modeli, zwłaszcza Mediasatów, wydaje mi się trudna do przeprowadzenia i kosztowna

2) Nie zaryzykują odcięcia tysięcy klientów z własnym sprzętem, gdyby chcieli to zrobić - już przestaliby oferować same karty, pojawiłyby się jakieś zapowiedzi.

 

@sławek12 - jest gwarancja odbiornika, na niej telefon do producenta i tam się dzwoni, jeśli na BOA nie widzą problemu. Jak się wpadnie samochodem w dziurę i urwie koło (co w polskich warunkach nie jest trudne do osiągnięcia - dziury jak kaniony :lol2: ), to producent asfaltu ani właściciel drogi samochodów nie naprawiają :P Cyfra+, bacząc w nieskończoność na producentów musiałaby nigdy nie zmieniać systemu kodowania, albo nadawać FTA, bo zawsze jakiś model miałby problemy. Złamaliby im system, to producenci celowo nie wypuszczaliby poprawek, żeby Cyfra+ nie mogła dodać nowego systemu. Cyfra+ dała dużo czasu producentom, u większości albo działało albo poprawki były niemal natychmiast (przypominam, że aktualnie zostali posiadacze 8800/8900, na setce innych modeli od Fergusona i nie tylko - działa, problemy mieli jeszcze posiadacze HD S1/TS 1 od Globo, a także osoby siedzące na lewym sofcie od FX 6600/7600 - świat odbiorników cyfrowych nie kończy się na trzech modelach, dlatego nadal uważam, że większość nie miała problemów).

 

@wszyscy - podsumowanie:

Aby dobrze zrozumieć naturę problemu trzeba odnotować:

1) Cyfra+ nie zmieniała nic w starym systemie kodowania, dodano nowy, co teoretycznie nie powinno sprawić odbiornikom problemu i ogromnej ilości modeli nie sprawiło (nawet stare, popularne Fergusony AF sobie z tym świetnie poradziły).

2) Nie dodano nowego systemu z dnia na dzień. Operację przeprowadzano sukcesywnie i od pojawienia się CAID 1813 mija 5 tygodni, z czego wynika, że w przypadku problemów było dużo czasu na reakcję.

3) Cyfra+ nie może odpowiadać za błędy oprogramowania w nie swoim sprzęcie - od tego są jego producenci.

4) Cyfra+ (zapewne spostrzegając, że jednak jest problem, choć nie powinno go być) drastycznie ścięła ceny modułów CI, żeby, jeśli producent nie zdąży - była jakaś droga ratunku (nie zmusza jednak do zakupu CAM-ów)

5) Cyfra+ mogła o operacji poinformować, ale wcale nie musiało to rozwiązać problemu, bo producenci odbiorników i tak nie mogliby przewidzieć następstw.

6) Klienci zawsze korzystając z urządzeń z czytnikami wielosystemowymi powinni mieć na uwadze, że nie jest to rozwiązanie licencjonowane, może przestać działać z określonymi kartami (i takie coś działo się w przeszłości choćby przy przeskoku z Viaccess PC 2.5 na nowsze w erotyce - odbiorniki i moduły CI nie przystosowane do nowszych wersji raportowały "No CA system found for smartcard" i karta nie działała, producenci też wypuszczali wtedy poprawki, ale było to mniej zauważalne, bo dotyczyło kart erotycznych popularnych jedynie w wąskim kręgu)

 

Jedyną moim zdaniem słuszną drogą (jeśli nie chce się ponosić wydatku na CAM) jest proszenie producenta o wydanie stosownej poprawki do oprogramowania, bo Cyfra+ tego nie poprawi, nie mają co poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zigor1 - W jakim sensie nie fair? Cyfra+ ma odpowiadać za błędy w oprogramowaniu odbiorników produkowanych przez kogoś innego? To już problem producenta, żeby zrobił poprawkę i wszyscy, którzy musieli - jakoś robią, natomiast użytkownicy 8800/8900 stosują radziecką inwersję, czekając aż Cyfra+ wróci chyba do Seca MediaGuard 1 albo zaczną nadawać FTA :>

No wiem że to wina ferdka i ich niedalekomyślności (ale też czasami buga w sofcie, którego się nie zauważy), ale takie widzimisie C+ "bo wypuszczamy nowe ladniejsze karty, a wy placzcie z dekoderami niededykowanymi" spowodowalo spore problemy. Choćby jakieś info na stronie C+ o dodanie CAIDa i możliwych problemach, a tam znajdujemy tylko reklamy o "nowych 7dmiu kanalach Polsatu". Jakiś laik w życiu by się nie domyślil co jest przyczyną naglego braku sporej ilosci kanalow. Ja nie jestem zapalonym entuzjastą DVB-S i wybaczcie ale nie znam wszystkich zmian na rynku (ktoś kupil kogoś i stanie się coś tam). Miejmy nadzieje że ferdek wyda aktualizacje i niech się szukuje na ataki telefoniczne z pytaniami "Co z aktualizacją?"

 

Edit: Byla mala aktualizacja posta Orbity podczas kiedy pisalem tego posta więc nie czepiać się że coś źle napisale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się wpadnie samochodem w dziurę i urwie koło (co w polskich warunkach nie jest trudne do osiągnięcia - dziury jak kaniony :lol2: ), to producent asfaltu ani właściciel drogi samochodów nie naprawiają :P

 

A tu się mylisz!

Bo administrator drogi jest odpowiedzialny za jej stan. Powinien odpowiednio oznakowac uszkodzoną nawierzchnię tak aby jej użytkownik nie uszkodził sobie pojazdu. Jeżeli tego nie zrobi, ponosi odpowiedzialnośc za straty w pojazdach wynikające ze stanu nawierzchni.

 

Trochę odbiegłem od tematu, ale związek jest moim zdaniem. Otóż Cyfra o zmianach powinna przynajmniej poinformowac wcześniej tak abonentów , jak i producentów sprzętu i oprogramowania.Tak aby mogli się do tego przygotowac, a tego nie zrobiła.

 

A teraz twierdzą, że są bez winy, zrzucając odpowiedzialnośc na na kogo się da tylko nie na siebie.

Jak do Biura Obsługi zadzwoniłem, to mi kazali sprawdzic ustawienia anteny, połączenia itd. To Chyba jaja sobie robią.

 

To, że były testy nie musi oznaczac, że zmiany w kodowaniu nastąpią.

 

Cala sprawę zakupu modułów dostępu uważam za nabijanie kasy Cyfrze, bo pewnie słabo schodziły.

 

Osobiście Cyfrę mam od początku jej istnienia, raczej nie miałem do tej pory problemów, jednak to co zrobili teraz na pewno będzie miało znaczenie przy ewentualnym przedłużeniu umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo administrator drogi jest odpowiedzialny za jej stan.

Nie napisałem, że nie jest, tylko że nie naprawia samochodów jak w tą dziurę się i tak wpakujemy :P

 

Cala sprawę zakupu modułów dostępu uważam za nabijanie kasy Cyfrze, bo pewnie słabo schodziły.

Moim zdaniem błędnie, bo moduły są warte więcej niż 49 zł. Cyfra+ rozdaje je za bezcen, ich wartość rynkowa jest większa. Jak pisałem wyżej - jeśli do tego nie dokładają teraz, to w najlepszej opcji wychodzą na zero. Mogli cen modułów nie opuszczać, było dużo drożej i wtedy to by faktycznie było nabijanie ;)

 

Osobną sprawą jest zrzucanie winy na elementy instalacji antenowej, co jest z problemem kompletnie nie związane, ale to problem ciągnący się od lat, związany z brakami w wiedzy operatorów na call center. Mają gotowe schematy możliwych problemów, brak wiedzy z zakresu TV Sat i kiepską pensję, więc się nie przemęczają - dotyczy wszystkich platform. Czasami pracuje tam parę osób z pasją, a reszta to zwykle studenci na pół etatu...

 

ale takie widzimisie C+ "bo wypuszczamy nowe ladniejsze karty, a wy placzcie z dekoderami niededykowanymi" spowodowalo spore problemy

Raptem trzy modele dekoderów niededykowanych udało mi się zlokalizować, które problem miało (EDIT: cztery - przypomniałem sobie jeszcze o Anysee do komputerów :P ), a dodatkowo to nie widzimisię - Cyfra+ ma utknąć na wieczność na starym systemie, bo producenci dekoderów niededykowanych nie będą wydawać aktualizacji? Nawet Cyfra+ aktualizuje swoje tunery jak trzeba. Teraz za to, że pozwalają na działanie ze sprzętem nie od nich dostają jeszcze bęcki - wynika z tego, że najlepiej zrobić jak n - parować wszystko ze wszystkim i będzie spokój :P

 

Informacja na stronie Cyfry+ może byłaby mile widziana, ale przed problemami by nie ustrzegła, przecież jak dodawali inne CAID w przeszłości nic się nie działo, to nie jest jakaś nowa niespotykana operacja. Przedwczoraj Cyfrowy Polsat dodał CAID n do AXN HD i wszyscy żyją ;) Tu sytuacja wiele się nie różni, nie licząc powiązania systemów w jakimś stopniu (najpierw wspólny PID ECM, ale teraz są osobne). Cyfra+ napisałaby, że dodaje nowy CAID, to producenci by to olali uznając to za nic rewolucyjnego, a na forach by tylko tony teorii spiskowych powstały ;)

 

Cyfra+ bez winy nie jest - coś namieszali, co kilka odbiorników ubiło, mogli ostrzec (co raczej by nie pomogło), ale to producenci tworzą te odbiorniki, oni chwalą się działaniem z kartami Cyfry+ (a przecież mogliby robić tunery bez czytników, tylko z CI, z czytnikami, ale nie pod C+ lub bez niczego - FTA), więc teraz muszą poprawiać, Cyfra+ dała na to wystarczająco dużo czasu.

 

Wieszacie psy na Cyfrze+ za to, że pozwala na współpracę kart z niededykowanym sprzętem - jak to ktoś od nich przeczyta, to zrobi tak: :shock: A jak ktoś z n lub Cyfrowego Polsatu to przeczyta, to zrobi tak: :brawo::jupi::lol2: (bo wychodzi na to, że parowanie jest dobre i wysoce wskazane - pozwala na uniknięcie problemów z kompatybilnością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszacie psy na Cyfrze+ za to, że pozwala na współpracę kart z niededykowanym sprzętem - jak to ktoś od nich przeczyta, to zrobi tak: :shock: A jak ktoś z n lub Cyfrowego Polsatu to przeczyta, to zrobi tak: :brawo::jupi::lol2: (bo wychodzi na to, że parowanie jest dobre i wysoce wskazane - pozwala na uniknięcie problemów z kompatybilnością).

To sprawy nie bylo :D, wyczyść ten temat bo jeszcze się stanie jak powiedzialeś i będzie bida.

A co do tych 3 niedzialajacych dekoderach, fakt patrzylem na problem lokalnie a nie globalnie więc i moja wina. Więc teraz czas rzucić się na ferdka i dzwonić aż wkońcu wypuszczą aktualizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poprawka jest w drodze - wyszło jak wyszło, ale Ferguson w kwestii wsparcia to solidna firma - nie zostawiają użytkowników na lodzie, kiedyś do AF wydali poprawkę po dłuższym braku softu i mimo tego, że AF nie były już produkowane - wierzę, że i tu tak będzie. Szkoda tylko, że tak długo, ale musi być ku temu jakieś wytłumaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za to, że pozwalają na działanie ze sprzętem nie od nich dostają jeszcze bęcki - wynika z tego, że najlepiej zrobić jak n - parować wszystko ze wszystkim i będzie spokój :P

 

Wieszacie psy na Cyfrze+ za to, że pozwala na współpracę kart z niededykowanym sprzętem

 

Polacy nigdy nie umieli i nie umią docenić tego,że firma daje możliwość używania innego sprzętu.

To, że nie działa cyfry na 3 jakiś tunerach to nie wina cyfry. Skoro było Was stać na droższe tunery to tak samo możecie kupić inne tańsze obsługujące te zmiany :smile:Doceńcie Polacy w końcu to,że cyfra nie paruje swojej oferty tylko ze swoimi tunerami.

W pierwszych informacjach w internecie było podane, że cyfra będzie stosować nowy CAID tylko do odbiorników HD philips czy pace by uniemożliwić , lub ograniczyć handel tymi tunerami na znanym portalu aukcyjnym.

Uważam to za stosowne ze strony cyfry bo jak można kręcić i sprzedawać sprzęt jeżeli nie jesteśmy jego właścicielem?.Zastanowiliście się jakie straty są też po stronie cyfry. Polak potrafi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile jeszcze zostało kanałów by dodali nowe CAID 1813,widzę że tylko ferguson został czarna owcą,jak na globo hd s1 przy 023701 śmiga już wszystko,a nie było nic.

 

no właśnie na 99% tunerów wszystko chodzi, ale według @zigor1 dla tego 1% to cyfra ma się podporządkować pod nich.

Jak jest problem zawsze można tuner sprzedać i kupić inny nawet tańszy obsługujący nowe zmiany a nie płakać pół wieczoru na forum, wypisywać laboraty i oczerniać operatora, że tylko mi coś nie działa.Cyfra musi się zabezpieczyć w jakiś sposób przed stratami czy to sygnału czy tunerów to nie jest firma charytatywna i też ma rozchody m.in np. wykup transponderów.

Która firma daje możliwość stosowania rozdzielenia sygnału w domu i stosowania spliterów i to legalnie !

ZADNA tylko Cyfra PLUS ! i powinniśmy im za to bardzo dziękować bo w wielu domach w Polsce płacicie jeden abonament i oglądacie na kilku telewizorach - legalnie. BĄDŹMY im wdzięczni za to zamknijmy japy i siedźmy cicho a nie oczerniajmy bo zmienią system kodowania i te Wasze splitery bezprzewodowe po 500zł wyrzucicie na śmietniki , lub sobie powiesicie na choinkach :censored: .

 

Tak płakaliście,że nie macie polsatów - wystarali się i mamy 7 polsatów w WY CIĄGLE narzekacie na Cyfrę Plus i płaczecie!

Czego w końcu chcecie? Miodu........

Kiedy w Polsce zmieni się stereotyp, że Polak ciągle jest ze wszystkiego niezadowolony?

 

Chcecie doprowadzić do tego , że będziemy musieli splitery wyrzucić na śmiecie i bulić za każdy tuner jak w polsacie?

Ciągle Wam źle, niedobrze i mało! Już cyfra daje nam upusty, tunery wydzierżawia

( w polsacie rzekamo tym najtańszym w Polsce :lol: za tunery każą bulić po 100zł i dobrze jest ,

polsat jest OK! a cyfra wydzierżawia, lub daje za darmo w wynajem i jest ŻLE i niedobrze! coś jest nie tak,ale z Wami!!!)

i stara się dodawać nowe programy i funkcje a Wam ciągle mało. W tamtym roku do oferty dodawała nowe telewizory LCD i ciągle Wam mało! Przestańcie płakać i biadolić jak Wam źle w tej cyfrze bo już się źle robi!.Możecie zmienić operatora na pewno płakać nie będą a w polsacie rzekomo najtaniej a w n-ce super bolidowy tunerek z parowany karciochą! :brawo: .Polecam...

 

 

 

ps. @zigor1 jak nie pasi, lub pasuje zawsze jest drugie wyjście zmiany na operatora który Tobie wszystko da i zapewni za darmo np. cyfrowy polsat czy n-ka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że poprawka jest w drodze - wyszło jak wyszło, ale Ferguson w kwestii wsparcia to solidna firma - nie zostawiają użytkowników na lodzie, kiedyś do AF wydali poprawkę po dłuższym braku softu i mimo tego, że AF nie były już produkowane - wierzę, że i tu tak będzie. Szkoda tylko, że tak długo, ale musi być ku temu jakieś wytłumaczenie.

Oj kolega jest w błędzie to nie jęst solidna firma , może w latach 2004-2006, nawet nie potrafili poprawić oprogramowanie dla AFxx18 aby karta ITI działają płynie a nie czekać 5-6 sek na obraz ( o źródła oprogramowania prosiłem się ponad rok i bez efektu dopiero , nielegalny team udostępnił) soft jest w sieci legalny ( dałem publik bo dużo osób nażekało na złą współprace kart z tym tunerem) na 6x18 i 7x18 z poprawna obsługa kart ITI ,cyfry itd... ) na FX do dziś się nie mogę doprosić ( tunel zalega w szafie ) nie radzi sobie z karta C+ , modułem polsatu i karta XXXX ( ciągle ją wyżuca ) , a wsparcia technicznego firma nie daje żadnego i zbywa klienta , ostatni przykład że do dziś są jeszcze Arivy z wadliwymi głowicami i zasilaczami ( zmusiło to mnie do zmiany tunera na innej firmy , który sobie radzi z kartami i modułami oraz obrotnica) ......

 

W HF wystarczy poprawić tablice PMT ( hmmm ile to zajmuje , około 10min do 20min pracy ( z testem ) ) i tyle aż ciężko im zrobić......

 

 

Pozdrawiam ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie na Cyfrę a to Ferguson jest winny, najgorsze jest to że nie ma od nich żadnej informacji, napisali by czy będzie nowy soft czy mamy się pocałować gdzieś, przecież to jest bezczelność że gdy dzwonie do nich to udaje mi się to dopiero po 3 dniach. Dzwonie na specjalny numer dla 8900 a tam mi babka mówi ze na www wszystko pisze i ze zawsze mogę kupić arive tt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić zawalił i Ferguson i w równym stopniu C+.

 

C+ nie może nie brać pod uwagę, że to, że jest pozycją nr 1 na rynku wynika z ogromnej rzeszy jej Klientów, czyli Nas Wszystkich, którzy nie mają oryginalnego tunera ( bo m.in. nie mogą ścierpieć narzucanych z góry list, czy kolejności portów itp ).

To, że sobie sprytny regulamin ułożyła, nie oznacza, że prawa klientów nie są gwałcone ( zresztą często o tym decydują instytucje powołane do ochrony konsumentów i wychodzi to po pewnym czasie - patrz kary finansowe nakładane na C+ i innych operatorów).

C+ nie może tak zostawiać na lodzie takich klientów, którzy regularnie płaca jej abonament i właśnie dzięki którym ma przychody.

Już nawet nie piszę o obowiązku informacyjnym - to samo było przy zmianach FEC - gdybym nie czytał for, to w życiu bym nie pomyślał, że operator zmienia coś i kanały na tunerach bez auto FEC gasną.

A co mają zrobić osoby, które nie mają wiedzy o technice sat i są klientami C+ regularnie jej płacącymi?

 

Ferguson z kolei nie zapewnił supportu do swoich już nieprodukowanych sprzętów i z tego co wiem będzie ciężko to wyegzekwować , bo ludzie, którzy zajmowali się dla nich kompilowaniem softów , już raczej tego dla nich nie robią i stąd jest ten problem.

Rozwiązanie to dać źródła softu komuś, kto to szybko zrobi ( a wielu ludzi by sobie z tym poradziło i są na forach oferty - że ja to przerobię w 1 H :) - choćby jak Kolega wyżej ;) - pozdrawiam)

 

Każdy może mieć własne zdanie, moje jest takie , niektórzy mają zupełnie inne - ot choćby piszący wyżej @mac który nawet jakby C+ wyłączyła mu połowę kanałów to by nadal ją chwalił i dziękował jeszcze :)

Łatwo tak pisać, gdy się nie ma problemu...

 

Aha

@MrOrbita

C+ jednak zmieniała swój system kodowania, bo po modyfikacji lecą inne ECM-y i to jest źródło problemów na HF-ach a nie samo dodanie nowego CAID-u - bo przecież HF-y jak i inne tunery z kanałami kodowanymi w symulcrypcie nie mają problemów ;) i sam nowy CAID poprawnie dodany nie zrobiłby takiego zamieszania.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem co prawda najwazniejsze dyskusje nocne, ale po ich przeczytaniu z wiekszości fachowców zarządzajacych forum zgadzama się.

Podsumowując nalezy twierdzic że czy producent czy sprzedawca tunera powinien ostrzegać potencjalnego klienta że maja zainstalowane nielicencjonowane oprogramowanie i tyle.

Ja 2 lata temu nic nie wiedziałem o dekoderach i kupując niezalezne zarezykowałem, które do dzisiaj działają, i gdyby nie to forum nie wiedziałbym o tych zmianach C+ z dodanym kodowaniem. Moduły są faktycznie cenowo rewelacja i tez aby sie zabezpieczyć na przyszłość już nabyłem.

Problem może powstac dopiero w przypaku wyłaczenia Secam, o parowaniu nawet nie myslę.

Głównie dla tego wybrałem C+ że miała w sprzedazy same karty do odbioru w niezaleznym tunerze łącznie z innymi kartami np. TnK, czy CP moduł. Nie ma najmniejszego sensu przed jednym TV ustawiać 3 dekodery, nie mówiąc o ilości pilotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszacie psy na Cyfrze+ za to, że pozwala na współpracę kart z niededykowanym sprzętem - jak to ktoś od nich przeczyta, to zrobi tak: :shock: A jak ktoś z n lub Cyfrowego Polsatu to przeczyta, to zrobi tak: :brawo::jupi::lol2: (bo wychodzi na to, że parowanie jest dobre i wysoce wskazane - pozwala na uniknięcie problemów z kompatybilnością).

To sprawy nie bylo :D, wyczyść ten temat bo jeszcze się stanie jak powiedzialeś i będzie bida.

A co do tych 3 niedzialajacych dekoderach, fakt patrzylem na problem lokalnie a nie globalnie więc i moja wina. Więc teraz czas rzucić się na ferdka i dzwonić aż wkońcu wypuszczą aktualizację.

Ile jeszcze zostało kanałów by dodali nowe CAID 1813,widzę że tylko ferguson został czarna owcą,jak na globo hd s1 przy 023701 śmiga już wszystko,a nie było nic.

 

no właśnie na 99% tunerów wszystko chodzi, ale według @zigor1 dla tego 1% to cyfra ma się podporządkować pod nich.

Jak jest problem zawsze można tuner sprzedać i kupić inny nawet tańszy obsługujący nowe zmiany a nie płakać pół wieczoru na forum, wypisywać laboraty i oczerniać operatora, że tylko mi coś nie działa.Cyfra musi się zabezpieczyć w jakiś sposób przed stratami czy to sygnału czy tunerów to nie jest firma charytatywna i też ma rozchody m.in np. wykup transponderów.

Która firma daje możliwość stosowania rozdzielenia sygnału w domu i stosowania spliterów i to legalnie !

ZADNA tylko Cyfra PLUS ! i powinniśmy im za to bardzo dziękować bo w wielu domach w Polsce płacicie jeden abonament i oglądacie na kilku telewizorach - legalnie. BĄDŹMY im wdzięczni za to zamknijmy japy i siedźmy cicho a nie oczerniajmy bo zmienią system kodowania i te Wasze splitery bezprzewodowe po 500zł wyrzucicie na śmietniki , lub sobie powiesicie na choinkach :censored: .

 

Tak płakaliście,że nie macie polsatów - wystarali się i mamy 7 polsatów w WY CIĄGLE narzekacie na Cyfrę Plus i płaczecie!

Czego w końcu chcecie? Miodu........

Kiedy w Polsce zmieni się stereotyp, że Polak ciągle jest ze wszystkiego niezadowolony?

 

Chcecie doprowadzić do tego , że będziemy musieli splitery wyrzucić na śmiecie i bulić za każdy tuner jak w polsacie?

Ciągle Wam źle, niedobrze i mało! Już cyfra daje nam upusty, tunery wydzierżawia

( w polsacie rzekamo tym najtańszym w Polsce :lol: za tunery każą bulić po 100zł i dobrze jest ,

polsat jest OK! a cyfra wydzierżawia, lub daje za darmo w wynajem i jest ŻLE i niedobrze! coś jest nie tak,ale z Wami!!!)

i stara się dodawać nowe programy i funkcje a Wam ciągle mało. W tamtym roku do oferty dodawała nowe telewizory LCD i ciągle Wam mało! Przestańcie płakać i biadolić jak Wam źle w tej cyfrze bo już się źle robi!.Możecie zmienić operatora na pewno płakać nie będą a w polsacie rzekomo najtaniej a w n-ce super bolidowy tunerek z parowany karciochą! :brawo: .Polecam...

 

 

 

ps. @zigor1 jak nie pasi, lub pasuje zawsze jest drugie wyjście zmiany na operatora który Tobie wszystko da i zapewni za darmo np. cyfrowy polsat czy n-ka

 

No nie wiem czy zauważyłeś, ale wycofywałem się ze zdania że to wina głownie C+, miałem złe informacje (że na sporej liczbie urządzeń C+ odmówiło współpracy), na dodatek dochodziła frustracja bo niemożna obejrzeć jakiegoś programu. Jak napisałem nie jestem ekspertem jak wy, potrafię skonfigurować dekoder, ale o ustawianiu talerza mam blade pojęcie (przykładowo). I znów powtarzam, że nie znam nowinek ze świata DVB! (po :censored: mam wiedzieć że C+ zabezpiecza się przed nielegalną sprzedażą ich sprzętu? bo na pierwszy rzut oka to nie miało by dla mnie związku) Nie przeanalizowałem tego dokładnie ot i takie moje zdanie było i jak się okazuje błędnie (choć np. zmiany transpondera bez informacji na ich stronie robi trochę kłopotów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Cyfra+ nie zmieniała nic w starym systemie kodowania, dodano nowy, co teoretycznie nie powinno sprawić odbiornikom problemu i ogromnej ilości modeli nie sprawiło (nawet stare, popularne Fergusony AF sobie z tym świetnie poradziły).

Cyfra+ nic nie zmienia, tylko technicy Nagravision. I nie zgodzę się z Tobą że w starym systemie nic nie zrobiono, a właśnie zrobiono bo zmieniono ECM i wprowadzono ten sam ECMPID dla Mediaguard i Nagravision by jednocześnie korzystać z dwóch systemów na raz z jednej karty.

Nie wincie za to Cyfry+, tylko techników z Nagravision, bo oni są winni tego zamieszania. A dlatego, że nie chą już płacić licencję za Mediaguard, i przechodzą na ich własny Nagravision, i tak samo dzieje się już we Francji, gdzie są podobne problemy.

A co do nowych kart to one już mają nowszy poziom zabezpieczenia, aby utrudnić życie spliterom, sharingowi itp.

Myślę, że cdn narzekań, będzie jeszcze większy po wymianie wszystkich kart, na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...