Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cyfra dodała CAID 1813 na TVP1 (nie na kopii oznaczonej jako 119 test 1.E ale na regularnym przekazie).

W tym momencie oglądałem właśnie Jedynkę. Objaw był taki, że spliter Clone na chwilę "zwariował" tzn. karty aboneckie nie mogły złapać sygnału z serwera. Po wyjęciu na chwilę karty C+ z serwera Clone i włożeniu ponownie problem zniknął.

Aktualnie działa mi wszystko tj. dwa Technisaty Digi Coder z modułami Aston 2.23, Linbox (karta w czytniku UCAS) oraz stary Ferguson AF7018 karta też w czytniku tunera.

Niech ostatnie wydarzenia z C+ będą nauczką dla tych, którzy kombinowali z lewymi softami w swoich tunerach. Poszkodowani są tylko użytkownicy niektórych modeli Fergusona, gdzie soft oryginalny a obrazu i tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ferdku 8800 zniknęło prawie wszystko:( Dodzwonić się do C+ - bezcenne. Modułów w Poznaniu brak. Do końca tygodnia podobno ma być sofcik. Tak powiedział pan w firmie Ferguson. Nie wiem na ile można im wierzyć, bo przypuszczalnie mają już dosyć takich telefonów i gadają coś na odczepne. A jak u Was działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ferdku 8800 zniknęło prawie wszystko:( Dodzwonić się do C+ - bezcenne. Modułów w Poznaniu brak. Do końca tygodnia podobno ma być sofcik. Tak powiedział pan w firmie Ferguson. Nie wiem na ile można im wierzyć, bo przypuszczalnie mają już dosyć takich telefonów i gadają coś na odczepne. A jak u Was działa?

 

słynny u nas serwis aukcyjny,tam nasz nie jeden moduł od c+hd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, tunery Fergussona w konfrontacji z nową polityką C+ okazują się ładnie wyglądającym pudełkiem, które przestało spełniać funkcje, do których zostało stworzone. Z uwagi na fakt, iż nadal brak oficjalnego stanowiska na stronie Fergussona (soft obsługujący nowe kodowanie jest w fazie twórczej), obawiam się, że szybko nie pojawi się ten soft do HD8800/8900 z uwagi na parcie sprzedażowe Arivy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupammt mam nadzieję, że się mylisz :cry:

No i trzeba zetrzeć kurz ze starego 1530. Dobrze, że nie oddałem a dzierżawię za 0 zł. Ale czy o to chodzi? Mamy iść do przodu a nie cofać się. Czy o to chodzi aby kupować nowe tunki co dwa, trzy lata? Nowa Ariva hula a stary 8800/8900 już nie? Problem z nowym softem? Ciekawe. Dlaczego spora grupa klientów, która woli korzystać z innego sprzętu niż ten dedykowany przez platformy traktowana jest jak drugi sort?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Fergusony 6318 i nie mam żadnych problemów z odbiorem (nawet po ostatnich "sukcesach" Cyfry), dzisiaj włączam najpierw HF 8900 i co widzę? Totalna "czarna dziura" :cry: . Idę na 8800 i ponieważ mam dodatkowo moduł CAM z kartą Polsatu to wszystko co jest w pakiecie z tej karty to idzie a co z Cyfry to również totalna "czarna dziura" :cry: . Ferguson "zadbał" :twisted: o swoich klientów posiadających 8800 i 8900. I w dalszym ciągu nie ma oryginalnego oprogramowania. Ciekawe jak długo. Dotychczas nie mogłem na tą markę złego słowa powiedzieć ale nie tym razem. Nie szanują nas i chyba trzeba rozglądnąć się za sprzętem innej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez siadły dzisiaj prawe wszystkie kanały na ferdku. Może wie ktoś czy mogę sobie wydzierżawić Pace PVR HD. Umowę mam do końca grudnia a chce go wziąć bez przedłużania umowy na razie.

 

 

jeśli brałeś sama kartę i wiadomo masz opcję hd to powinieneś dostał ale płatne 20zł nie dadzą za 0zł mi wypożyczyli sd bo miałem samą kartę i płacę 10zł aż sobie kipię to oddam.Wziąłem od nich tuner właśnie z tego powodu z tym kodowaniem,ale to na chwile.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie... używam dekodera Ferguson Ariva 100 i po zmianie szyfrowania Cyfry przestał mi działać. Wiem że trzeba wgrać nowe oprogramowanie ale w tym problem że nie mogę go znaleźć na stronie producenta... Czy ktoś może mi pomóc? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie na 8900 HD tez dzis zdechlo duzo.

Musze isc jutro do Cyfry i wzaic dekoder. Mam w zwiazku z tym pytanie:

Mam Prestiz HD, w 2007 wzialem na wlasnosc Philipsa HD. Teraz juz drugi raz przedluzylem umowe. Czy moge liczyc na Pace PVR HD?

Jesli tak to w gre wchodzi dzierzawa, czy moge go dostac? I czy da sie to zalatwic od reki?

Bede wdzieczny za info, bo nie chcialbym sie dac jutro zagadac jakiejs paniusi z C+.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU masz wszystko na temat :) @macieck

 

 

Artykuł 11. ŚWIADCZENIE USŁUG PRZY UśYCIU WŁASNEGO TERMINALU

ABONENTA

§ 1. Abonent posiadający własny terminal („Terminal Abonenta”), nie stanowiący

własności Operatora CYFRY+, ma prawo do zawarcia Umowy na warunkach

opisanych w niniejszym artykule.

§ 2. Operator CYFRY+ udostępni Abonentowi Kartę według aktualnych zasad

zawartych w ofercie Operatora CYFRY+ w Załączniku nr 1 do Umowy w czasie

trwania Umowy. Karta działa prawidłowo wyłącznie w terminalach, których aktualna

lista znajduje się u kaŜdego Autoryzowanego Dystrybutora, umoŜliwiając odbiór

Programów wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz wybranej

Opcji. Abonent zobowiązuje się uŜywać Karty w sposób określony w Umowie oraz

odpowiadający właściwościom Karty i jej przeznaczeniu. Do Karty stosuje się

odpowiednio postanowienia Regulaminu dotyczące Sprzętu, nie stosuje się

natomiast postanowień dotyczących Czynszu Najmu.

§ 3. Operator CYFRY+ nie ponosi Ŝadnej odpowiedzialności za nieprawidłowe

funkcjonowanie Terminalu Abonenta. Operator CYFRY+ nie ponosi

odpowiedzialności za brak moŜliwości odbioru lub wadliwy odbiór przez Abonenta

Programów wchodzących w skład wybranego w Umowie Pakietu oraz Opcji, z

przyczyn wynikających z właściwości uŜytkowanego przez Abonenta Terminalu

Abonenta oraz systemów antenowych.

§ 4. Operator CYFRY+ nie jest zobowiązany do wymiany lub naprawy Terminalu

Abonenta.

§ 5. W trakcie Umowy Abonent, który nie ma wymagalnych długów wynikających z

Umowy, moŜe Ŝądać jeden raz na 12 miesięcy obowiązywania Umowy zmiany zasad

świadczenia usług przez Operatora CYFRY+ w zakresie Sprzętu i Karty.

§ 6. śądanie zmiany zasad świadczenia usług, o którym mowa w § 5 niniejszego

artykułu, moŜe polegać na:

(a) udostępnieniu Abonentowi, uŜywającemu wyłącznie Karty, pozostałych

elementów Sprzętu przez Operatora CYFRY+, przy uwzględnieniu faktu posiadania

Karty przez Abonenta. Sprzęt będzie oddawany Abonentowi w najem na zasadach

stosowanych w tym czasie przez Operatora CYFRY+ w zawieranych z Abonentami

umowach o abonament.

(B) umoŜliwieniu Abonentowi, uŜywającemu Sprzęt na zasadach określonych w

Umowie, uŜywania Terminalu Abonenta przy uŜyciu Karty, na zasadach określonych

11

w niniejszym artykule, pod warunkiem wcześniejszego zwrotu Operatorowi CYFRY+

terminalu wchodzącego w skład Sprzętu.

§ 7. W wypadku opisanym w § 6 (a) powyŜej, Abonent zgłasza się po odbiór Sprzętu

do Autoryzowanego Dystrybutora. Wydanie Sprzętu Abonentowi zostanie

potwierdzone podpisaniem przez Abonenta i Autoryzowanego Dystrybutora

stosownego dokumentu. Dokument ten będzie zawierał dane Abonenta, numery

fabryczne Sprzętu oraz datę wydania Sprzętu Abonentowi.

§ 8. Począwszy od dnia wydania Abonentowi Sprzętu, Abonent będzie zobowiązany

do uiszczania obowiązującego Czynszu Najmu za wynajem Sprzętu, przy czym:

(a) Abonent, który wybrał w Formularzu Umowy sposób płatności miesięcznie

Formularzem Zapłaty, otrzyma nowy Formularz Zapłaty obejmujący kwotę Czynszu

Najmu. Abonent taki będzie zobowiązany do zapłaty kwoty Czynszu Najmu w pełnej

wysokości za miesiąc, w którym nastąpiło wydanie Terminalu Abonentowi, a

następnych kwot Czynszu Najmu w terminie zapłaty kolejnych Rat Miesięcznych.

(B) Od Abonenta, który dokonuje płatności miesięcznie kartą płatniczą, naleŜna

kwota Czynszu Najmu będzie pobrana w terminie zapłaty kolejnej Raty Miesięcznej.

© Od Abonenta, który dokonuje płatności miesięcznie Poleceniem Zapłaty, naleŜna

kwota Czynszu Najmu będzie pobrana w terminie zapłaty kolejnej Raty Miesięcznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie... używam dekodera Ferguson Ariva 100 i po zmianie szyfrowania Cyfry przestał mi działać. Wiem że trzeba wgrać nowe oprogramowanie ale w tym problem że nie mogę go znaleźć na stronie producenta... Czy ktoś może mi pomóc? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich

 

Na Arivach wszystko działa OK.

 

No niestety u mnie na 8900 HD tez dzis zdechlo duzo.

Musze isc jutro do Cyfry i wzaic dekoder. Mam w zwiazku z tym pytanie:

Mam Prestiz HD, w 2007 wzialem na wlasnosc Philipsa HD. Teraz juz drugi raz przedluzylem umowe. Czy moge liczyc na Pace PVR HD?

Jesli tak to w gre wchodzi dzierzawa, czy moge go dostac? I czy da sie to zalatwic od reki?

Bede wdzieczny za info, bo nie chcialbym sie dac jutro zagadac jakiejs paniusi z C+.

 

Pozdr

Jak tylko w punkcie maja to muszą go Tobie udostępnić, ale...

Wcześniej zadzwoń do C+ i ponegocjuj, bo normalna opłata za dzierżawę tego sprzętu to chyba 20 zł na miesiąc :shock::crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanie... używam dekodera Ferguson Ariva 100 i po zmianie szyfrowania Cyfry przestał mi działać. Wiem że trzeba wgrać nowe oprogramowanie ale w tym problem że nie mogę go znaleźć na stronie producenta... Czy ktoś może mi pomóc? z góry dziękuje i pozdrawiam wszystkich

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobierz.html

Na Arivie wszystko chodzi oczywiście z użyciem aktualnego stabilnego oprogramowania wersja 1.06B7 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...