Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dzisiaj wszystkie stare karty zostały wycofane do dystrybutorów :D Od tej chwili pozostają tylko czerwone :D W nowym roku seca odejdzie w niepamięć 8)

 

Czyżby to były początkowe przygotowania do połączenia Cyfry+ z Cyfrowym Polsatem :?:

 

Ktoś to chyba dementował. Choć CAID pojawiło się 3 tygodnie po dodaniu Polsatów.

 

To wszystko jest ciekawe że nie znalazł sie jakis (chcący zachować anonimowość) przedstawiciel Cyfr+ i ujawnił szczególy przyszłościowe związane z kodowaniem. W polityce ,zapewne juz same plany przeciekłyby do prasy - a tu całowita niewiedza tylko domniemania.

 

A cyfra.tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że Cyfra+ wyłączy system kodowania Seca, nie mam do tego żadnych wątpliwości. Mnie ciekawią natomiast konsekwencje takiego posunięcia. Obecnie korzystam z modułu Aston 2.20 i tunera Technisat DigiCorder HD S2X. Ciekawi mnie, czy po zostawieniu tylko systemu Nagravision (1813), będę mógł na nowej (wymienionej karcie) oglądać kanały Cyfry+ czy będę zmuszony do zakupu modułu Cyfry+ lub ewentualnie tunera. Dodam, że taka opcja mi się nie uśmiecha. Mam nadzieję, że moduł Aston będzie sobie radził bez problemu z nowym systemem kodowania Nagravision (1813).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w takim razie z abonentami mającymi swoje dekodery i umowy jeszcze trwające lub dobiegające końca lub ostatnio przedłużone na 19 miesięcy i dotyczące samej karty.

Co będzie z nimi, na siłę zostaną oni uszczęśliwieni jakimś "[beep]o-sprzęto-dekodero-modułem" od Cyfry, za który będą jeszcze dodatkowo płacić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi abonentami - nic. Niech sobie sami radzą. Tak wynika z wypowiedzi co niektórych. Pecha mają ci ze starymi modułami C+ - zostanie im zakładka do ksiązki bez opcji zakupu / wymiany na nowy.

Ciekawe czy można wynajaą PVR mając na stanie stary moduł C+ i reanimowanego Kenwooda, który raczej żadnej aktualizacji a`la nagra nie łyknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym na razie wstrzymać się z czarnymi scenariuszami - wszystko o czym piszemy od kilkudziesięciu stron to gdybanie nie poparte żadnymi oficjalnymi informacjami z Cyfry.

Od siebie dodam, że nie wierzę, że Cyfra po prostu oleje abonentów ze starymi lub własnymi dekoderami - niby dlaczego mieliby rezygnować z ich pieniędzy? To nie ma sensu na chłopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym kraju wiele rzeczy nie ma sensu ale i tak istnieją, także pesymizm co do C+ wydaje się być uzasadniony

 

 

Kenwood jest na własność.

W najgorszej opcji trzeba będzie zatem wynająć ten ich wynalazek i bulić co miesiąc dodatkowo 20 PLN, bo jak wynika z innego wątku szansy na rozwiązanie umowy z ich winy - nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, nie wierzę w to, żeby Cyfra+ chciała sobie strzelić w stopę i zmusić właścicieli własnych tunerów do zakupu ich tunera. Pytanie tylko, czy wymienią nam same karty, które będą współpracowały z modułami, które posiadamy, czy wymienią nam karty na karty sparowane z modułem. Dla mnie to jest o tyle istotne, że korzystam obecnie z modułu Astona i się zastanawiam, czy nowa karta będzie bezproblemowo z nim współpracowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludwis1

wynajmujesz dek hd pvr, albo kupujesz dek hd albo moduł, co za problem??a że tobie niepasuje takie rozwiązanie to C+ ma to w poważaniu... ;)

Gro ludzi na opticumy, fergusony i inne dekodery HD oraz dekodery HD na linuksie (dreamboxy a ostatnio również VU+) i nie potrzeba im do szczęścia dekodera od operatora.

Dekodery PVR w ofercie Cyfry są "średnio" dopracowane, znajomy dzierżawi Phila i już nie jedną wiązankę puścił, a moduły HD to jakiś badziew (bo czego można o się spodziewać za 49zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe, ja musiałem oddać PVR-a by kupić moduł.

 

i po zakupie modułu możesz odrazu wynająć pvr

 

ludwiś

wszyscy co mają jeszcze pvry philipsa i narzekają proponuje udać się do punktu i wymienić na paca pvr 500g, nawet jak niejest wadliwy można to zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak wcześniej pisano i zapowiadano weszły nowe karty a ja się pytam i co z tego niech je nam powymieniają i bedzie po strachu , cyfra to jest nierealne zeby wprowadziła samą nagre będzie owszem ale tunelowana jak dotgąd starsze tunery nie obsłużą tego systemu a gwarancja na dekoder wynajmowany od nich nie ulega przedawnieniu ,

sam co jakiś czas przedłużam umowe mam od nich pioniera 1430 i co obsłuzy nagre nie mam hd i nie interesuje mnie to chcę spokojnie oglądac kanały za które płacę i podpisałem umowę dali sprzęd dostają pieniądze to o co chodzi zmienią kodowanie i zostawią gro takich jak ja na bruku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbym może siać jakiegoś niepotrzebnego zamieszania, ale ta zmiana systemu kodowania może być zapowiedzią połączenia. Z jakiś miesiąc temu rozmawiając z moim przedstawicielem( z CP) na temat punktu cyfry, powiedział" wkrótce to też będzie nasze". Coś może być na rzeczy

I jeszcze podobne dekodery Sagemcom:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpańska platforma Digital+ też używa systemu kodowania Nagravision 3. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że tam karty nie są parowane z modułami. Wiem, że postulowano do Cyfrowego Polsatu (w czasach, kiedy nie było na rynku jeszcze modułów CAM tej platformy), żeby poszli w ślady hiszpańskiej platformy. Najlepiej to pożyczyć od kogoś tę nową kartę i sprawdzić. Zastanawiam się, czy w Hollexie nie testowano, czy nowa karta Cyfry+ (czerwona) współpracuje ze wszystkimi modułami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja jestem dobrej myśli i że karty nadal będą wolne dla tych co chcą mieć własny tuner,ale będzie tak jak piszą karta będzie działała w innych tunerach ale tuner do c+ jest już bezużyteczny dla innej karty.I tak będzie wiec bez paniki,gorzej wygląda z modułami astonami sd i hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu jakieś dziwactwa wypisujecie.

Przecież Cyfra od dawna korzysta z Nagra. Teraz też dołączyła Nagra ale inny typ.

 

Kolejna sprawa: Nagra nie oznacza parowania. Podobnie jak np. w Conax - jest sobie n-ka oraz TNK, jedno parowane, drugie nie, a system identyczny, tylko z innym CAID.

 

Za wizje fuzji i inne bzdety chyba będą lecieć ostrzeżenia, jako za posty niezwiązane z tematem wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie parowanie tunera z kartą a nie odwrotnie to to się da przeżyć nawet z czystą Nagra. Jeśli zostanie czysta Nagra to rzeczywiście moduły padną. Te od C+ jakoś trzeba będzie przeprogramować. Pytanie czy spliter pociągnie niesparowaną kartę w Nagra.

Ale, ale jak już pisałem przy okazji dyskusji o parowaniu PVRów padłą informacja, że w nowej karcie nie ma nic poza Seca4. Czy ktoś to potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z tego co pisano to na nowych kartach jest i seca 4 i nagra...wiec w czym problem??

 

A tu informacja z SatKuriera:

https://satkurier.pl/news/59687/odswiezo ... biegu.html

 

Zastanawiający jest ten fragment:

"Pracują pod kontrolą dotychczasowej wersji Nagra Media Access (dawniej Seca MediaGuard, określanej potocznie mianem Seca 4).

Wykorzystywany jest CAID 0100 z ProvID 0068 - takim samym, z jakim pracują dotychczasowe karty."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...